Yükselen Yengeç Burcu

Yükselen, dış görünüşle ilgilidir. Yükselen Yengeç burcu, kişinin doğduğu sırada gökyüzünün doğusunda Yengeç takımyıldızının yükseldiği anlamına gelir. Özelliklerini detaylı incelemeden önce yükselen burcunu gözden geçirelim.

Yükselen Yengeç burcu

Yükselen bir kişinin giydiği kıyafeti gibidir. Seçilen ürüne göre dışa yansıtılan görüntü değişir. Yükselen burcu hem bizi koruyan hem de kendimizi ifade etmemizi sağlayan bir araçtır. Kim olduğumuz ve dürtüsel davranışlarımız konusunda bilgiler verir.

Birçok astrolog, yükseleni kişinin kendisi ile diğerleri arasındaki bir filtre olarak görür. Bu filtre hem kişinin diğerlerine bakış açısını hem de diğerlerinde bırakılan izlenimi etkiler. Bu yüzden yükselen, dış Dünya ile ilişkilerimizde öncüdür.

Yükselen burcunun hayatımızdaki etkisi belki de en iyi bir örnekle açıklanır. Çok sevdiğiniz bir arkadaşınızın evde yapılacak nişanına katılacaksınız. Tüm misafirlerin hem zihinsel hem de duygusal durumlarının iyi olduğunu varsayalım.

Birçok tanımadığınız insanın olduğu bu eve girince ilk gözlemleriniz ve diğer insanlarda bıraktığınız izlenimlerin hepsi doğrudan yükselen burcuyla ilgilidir.

Kim bir köşeye geçip dikkat çekmeden herkesi sessizce izliyor (belki yükselen Akrep?) Kim yardım edecek bir şey var mı diyerek güler yüzle elindeki tabakları servis ediyor (belki yükselen Yengeç?) Kim oturma odasında espriler yaparak misafirlerin tüm ilgisini üzerine çekiyor (belki yükselen Aslan?).

‘Belki’ kelimesinin sebebi kişilerin doğum haritasında yükselen burcunun diğer gezegenlerin etkisinin altında kalabileceğidir. Bu yüzden etkisi azalabilir, artabilir. Tipik yükselen burcundan bahsettiğimizi hatırlayalım.

Eğer yükselen burcuna uygun bir görüntü çizerseniz, kendinizi özgüveni yüksek ve huzurlu hissedersiniz. Yükselen burcu iki saatte bir değişir. Eğer doğum saatinizden emin değilseniz sitedeki burç hesaplama aracını kullanarak bir önceki ve sonraki saatleri de yazın.

Yükselen değişiyorsa, ikisini de okuyup kendinize uygun olanı seçin. Kendinizi nasıl ifade ettiğiniz ve dışarıdan nasıl göründüğünüzü yakın bir arkadaşınız da size iyi aktarabilir.

Aşağıda yükselen Yengeç burcu özelliklerini başlıklara ayrılmış bir şekilde bulacaksınız. İstediğinize tıklayıp ilgilendiğiniz başlığa hızlıca ulaşın.

Yengeç Burcu Yükseleni Genel Özellikleri

Yengeç burcunun yöneticisi Ay’dır. Astrolojide Ay duyguların kalitesi, hisler ve hassasiyetin yanı sıra anneye dair özellik ve içgüdüleri temsil eder.

Bir kişinin anne gibi sorular sorduğunu gördüğünüzde (cekete yapışmış tüyün alınması, karnın aç mı diye sorulması ve genel durumunu merak etmesi gibi) Yengeç burcunu fark edersiniz.

Başka bir işaret ise konuşkanlıktır. Fakat, yükselen İkizler gibi çeşitli ve çoğunlukla mantığa dair konulardan ziyade duyguların aktarımını hissedersiniz. Yükselen Yengeç konuşurken size değer verdiğini hissettirir.

Bir su burcu olması sebebiyle hislerin ve duyguların akışını sözlerde duyarsınız. Eğer Yükselen Yengeç’in doğum haritasında hava burcu pek yoksa, iletişimde mantık ve soyut kavramlara dair konular geri planda kalır.

Ay, Dünya çevresinde hızlı dönüşü sebebiyle en sık burç değiştiren gök cisimlerinden biridir. Bir aylık süre içerisinde Dünya’dan görüntüsü de şekilden şekle girer.

Yükselen Yengeç’i yöneten Ay, hızlı hareketi sebebiyle kişinin ruh haline büyük etki eder. Sabah ve akşam arasındaki duygusal değişimi oldukça büyük olabilir. Bazen ise yükselen Yengeç’in aklına bir anı gelir bir anda yüzünün düştüğünü veya gülümsediğini görürsünüz.

Duygularını kontrol altında tutmayı başarmış, hislerinin eseri olmayan Yengeç, bu hayatta bulabileceğiniz en anlayışlı insan modelini çizer.

Etrafındaki insanları gerek duygusal gerek yiyecekle besleyen, şefkat gösteren ve sizi dinleyen bir kişi bulursunuz. Hislerinizi derinden anlayıp size istediğiniz desteği sunacağını fark edersiniz.

Eğer sık değişen ruh halini kontrol altında tutamaz ise zor duruma düşebilir. Hayatında mantık ve neden-sonuç ilişkisinin önemini erken yaşta kavraması yararına olur.

Astrolojinin 4. Burcu olan Yengeç, aileye dair kavramları da içerir. Bu sebeple, sağlıklı bir ailede yetişmiş yükselen Yengeç, ev ve ailesine büyük zaman ayırır.

Yükselen Yengeç, endişelendiği ya da kendisini korunmasız hissettiği zaman ortadan kaybolur. Hayal kırıklığı veya yaşadığı üzüntüyü iyi anladığı zaman yeniden insan içine çıkar.

Stratejik planlama becerisi başarılı olan Yükselen Yengeç, yüksek bir azimle amaçlarına doğru adım adım ilerler. Fakat, amaçladığı ve ulaşmak istediği bir obje veya basamak değil de insan olursa sıkıntılar ortaya çıkabilir.

Yükselen Yengeç yakaladığı ve hayatına aldığı kişiyi kolay kolay bırakmak istemez. Sevilen kişi, Yengeç’in duygularını bir okyanus dalgası gibi üzerinde hisseder.

Özellikle kendi duygularını kontrol etme basamağına gelmemiş bir Yengeç de şartlar iki taraf için de zorlaşır. Hızlı değişen ruh hali sebebiyle bazen asabi bazen inanılmaz sevecen olabilir.

Bu durumda sevilen kişi, Yengeç’in değişken davranışlarıyla nasıl başa çıkacağını bilemeyebilir. Çoğunlukla ilişkiyi sürdürme sebebi, kendisini Yengeç’in yanında son derece ait ve güvende hissettiği içindir.

Yükselen Yengeç, geçmişe ait nesne ve anılara bağlı kalıp güzel zamanları sıklıkla zihninde irdeler. Özellikle ilk gerçek duygusal ilişkisi büyük izler bırakabilir.

Mantık ve neden-sonuç ilişkisini hayatında yer etmeyen Yengeç, başka bir sorunla yüzleşir. Bilincin bizleri güvende ve sağlıklı tutması için harcadığı çaba, anıları güzelleştirip kötü olanları geride bırakmaktan geçer.

Nostaljik güzel anılara odaklanan yükselen Yengeç, zaman içerisinde o çok sevdiği insanla oldukça kötü günler de geçirdiğini hatırlamayabilir. Ona objektif olup geçmişi doğru hatırlamasını sağlayacak arkadaşlara ihtiyacı vardır.

Tıpkı Balık burcu gibi yükselen Yengeç de etrafındaki insanların duygusal durumunu üzerine çeker. Çevresindeki insanları önemseyen yaklaşımı, insanlara destek sunmaya çalışan özellikleri sebebiyle oldukça ihtiyaç duyulan bir insandır.

Birçok farklı türden kişiyi hayatında bulursunuz. Örneğin bir başkasını sıklıkla kıskanan, insanlar hakkında olumsuz düşünen bir arkadaş Yengeç’i etkisi altına alabilir.

Farkında olmadan kendisini suçlu hissettiği bir ruh haline girebilir. Bu sebeple, iyiliksever ve hayata olumlu yaklaşan kişilerden arkadaş edinmesi yararına olur.

Yükselen burcu özellikleri, Güneş burcu özelliklerine göre kendisini daha baskın ve davranışlarda gösterir. Üstteki davranışların yoğunluğu, Güneş burcu Yengeç ile kıyaslayınca, yükselen Yengeç'te daha net görülür.

20’li yaşların başında Yükselen Yengeç kendisine bir vizyon çizer ve hedefine odaklanır. Dikkatini dağıtan diğer etkenler nedeniyle kendi hayatını başkasıyla karşılaştırabilir.

Başkasının hayatı başarılı, kolay ve güzel göründüğü vakit, duygusal üzüntü yaşayabilir. Yükselen Yengeç, durumu doğru bir şekilde analiz etmek istemeyip Ay’ın da etkisiyle, duygusal bir girdap içine girer.

Böyle bir durumda Yengeç’in zıttı olan Oğlak’a dair özellikleri bir şekilde geliştirmesi gerekir. Başkasının hayatı renkli görünse bile kendi sahip olduklarına odaklanmalıdır.

Bu sayede, kendisini nasıl daha iyi, daha başarılı veya daha mutlu bir konuma getirebileceğine dair elle tutulur fırsatları görmeyi başarır.

Yengeç Burcu Yükseleni Dış Görünüşü ve Fiziksel Özellikleri

Öncelikle fiziksel özellikler ve dış görünüş oldukça genel olarak yazılmıştır. Kişinin 1. Evinde farklı gezegenler olması veya Yükselen burcunun başka gezegenlerle güçlü ilişkisi büyük değişiklikler getirebilir.

Yükselen Yengeç’in yüzü genellikle yuvarlak ve yanak bölgesinde hafifçe geniştir. Eğer kişi kadın ise ortalamanın üstünde uzun kirpiklere ve erkeklerin ilgisini çeken göğüslere sahip olabilir.

Yükselen Yengeç burcu güçlü fiziksel özelliklerle pek ünlü değildir. Yönetici Ay’ın etkisiyle hem fiziki hem de psikolojik yapısı diğer burçlara göre daha hassastır.

Yengeç, vücudun karın bölgesini ve sindirim sistemini yönetir. Ay’ın Dünya çevresinde hızlı hareketi sebebiyle sıklıkla sindirim problemi yaşaması olasıdır.

Ay’ın etkisiyle duyguların hızlı değişimi psikolojik problemlere kapı aralar. Yengeç’in karın ile bağlantısı, kişi üzüldüğü veya mutlu olduğunda fazla yemek tüketimi ile sonuçlanabilir.

Yengeç burcunun anneye dair özellikleri yönetmesi kadınlarda göğüs bölgesini zayıf bir noktaya sokar.  Doğum haritasında Ay’a veya yükselene karşı olumsuz açılar varsa, düzenli olarak göğsüne dair testler yaptırması tavsiye edilir.

Kişinin Güneş burcu ile yükselen burcu farklı element veya nitelik grubunda olabilir. Sonuç olarak kişinin egosu ile yansıttığı kişi arasında farklılıklar ortaya çıkar. Dengeyi sağlayıp kendisini doğru ifade etmeyi öğrenmesi 20’li yaşların sonunu bulabilir.

Yükselen Yengeç burcu, insanlarla ilişkisinin kalitesine göre olumlu veya olumsuz bir görüntü çizer. Tipik özellikleri kısaca aşağıda sıralanmıştır.

Yükselen Yengeç burcu dışarıdan nasıl görünür? (Olumlu – Olumsuz)

 • Koruyup besleyen – Aşırı korumacı
 • Duygularının farkında – Ruh hali sık değişen
 • Duyarlı – Kolay incinen
 • Derin bir kişilik - Çekingen
 • Geleneksel – Geçmişe takılı kalan
 • Aile odaklı – Kendisini ikinci plana atıp her şeyini ailesine veren

Yengeç Burcu Yükseleni Düşebileceği Hatalar ve Çözümleri

Yükselen Yengeç burcunu ileri derecede sahiplenip tüm özelliklerini sorgulamadan kullanan bir kişi farklı çeşitte davranışlar gösterebilir.

Örneğin, desteğe ihtiyaç duyan bir yavru köpek/kedi veya insan bulur. Bu kişi zayıf, bağımlı veya kendi ayakları üzerinde duramayan biri olabilir.

Böyle bir durumda Yükselen burcu Yengeç, kişinin Ay’ı olmayı başarır. Etrafında dört dönerek her ihtiyacını karşılayıp daha da bağımlı hale getirir.

Bu tür bir ilişkide tüm olası çatışmalar ortaya çıkmadan giderilir. Her şey affedilir. Yükselen Yengeç, kendi hayatını ve ihtiyaçlarını arka plana atıp boş zamanının çoğunu bu kişiye verebilir.

Başka bir çeşit davranış ise yüksek derecede hassas olan yükselen Yengeç’te görülür. Dış Dünya’nın tehlike dolu, talepkar ve acımasız olduğunu gözlemleyen Yengeç, çekingen davranışlarla kendini birçok şeyden geri çeker.

Eğer onun bu davranışlarını destekleyen bir bakıcı veya koruyucu arkadaş bulursa, hayattan elini eteğini çekip tamamen kendi hayatına odaklanabilir. Çoğunlukla bu yaklaşım, sadece kendi hislerine ve zihnindeki fantezilere yönelmesine sebep olur.

Elbette yukarıdaki örnekler sadece Yengeç özelliklerini aşırı derecede sahiplenmiş insanlarda ortaya çıkar. Bu davranışlarla karşılaşan bireylerin tepkilerinden söz edelim.

Bazen Yengeç’in koruyup kolladığı destek sunduğu arkadaşı daha fazla bağlı hale gelip Yengeç’i istediği şekilde kullanabilir. Aksi durumda, eğer desteğe ihtiyaç duyan kişi yükselen Yengeç ise bakıcısı, Oğlak’a benzer cevap verir.

Çünkü sürekli desteğe ihtiyaç duyan birinin artık bağımsız ve üretken olmasını isteriz. Bu da Yengeç’in karşıtı olan Oğlak özelliklerinin bir parçasıdır.

Örnek bir Oğlak cevabı olarak kişinin kendi ayakları üzerinde durması gerektiğini söyleyip öğüt verebilir ya da hayatından bir anda uzaklaşıp artık kendi başına bir şeyler başarması gerektiğine dair zorlarız.

Peki yükselen Yengeç’in yukarıdaki hatalara düşmesi nasıl önlenir?

Eğer erkek/kız arkadaşınız “Sadece biraz üşüttüm. Çok ilgilenmene gerek yok. Zatürre değilim.” veya benzeri bir tepki verirse umursayın.

Başka bir sıkıntı ise partneriniz sizi bir parça duygusal veya maddi olarak kullanmaya başlarsa ortaya çıkar. Özellikle ilişkide alma ve verme durumu dengeli değilse, nedense ilişki için en çok siz çaba harcıyorsanız sorun oluşur.

Verdiğiniz maddi veya manevi her neyse benzerini de partnerinizden isteyin. Eğer karşılığını alamazsanız, özsaygınızı korumak için ilişkiye ara vermeniz iyi olabilir.

Başka bir olası problem ise “Ameliyatın neredeyse 1 yıl önceydi. Artık doktor işe dönebilirsin dedi. Neden hala evdesin?” Hemen hemen her konuda partnerinizin söylediklerinde haklı olup olmadığını zihninizde tartın.

Belki de artık kabuğunuzdan çıkıp işe geri dönmenin ya da yapmanız gereken her neyse ona devam etmenin vakti gelmiştir.

Eğer yükselen burcunuz Yengeç ise partner seçiminde sizi heveslendiren özelliklerin neler olduğunu gözden geçirin. Çoğunlukla, Oğlak burcunun hayattaki yeterlilik ve kendi ayakları üzerinde durma başarısına hayranlık duyabilirsiniz.

Gelişimsel astrolojiye göre yükselen Yengeç, Oğlak burcu özellikleri baskın olan bir kişiden hayata pratik yaklaşmayı öğrenir. Ne zaman kendi kabuğundan çıkıp hayata atılacağı veya ne zaman kabuğuna çekilip yalnız kalması gerektiğine dair net bilgiler alır.

Duyguların karşısındaki kavramları yöneten Oğlak’tan (dürüstlük, onur, sabır vb.) öğrendikleri ile hayatta kendi duygularını dengelemeyi öğrenir.


Yükselen Yengeç burcunun kişiye özel etkisini öğrenmek için burç hesaplama sayfasında doğum haritası rehberini inceleyebilirsiniz.

Natal Astroloji Nedir?

Natal “doğum ve doğumla ilgili konular” demektir. Natal astroloji ile herkese özel olan doğum haritasını kullanarak karakter analizi, kişinin hayatta yaşaması gereken deneyimler, aşması gereken sınavlar gibi konularda aydınlatıcı bilgiler elde ederiz.

Mavi gökyüzü ve dolunay

Ay Burcu ve Erkeklerde Duygusal Bağımlılık

Birçok yetişkin erkek, bir duygusal ilişkiye başlayınca tüm diğer ilişkilerini yavaş yavaş bırakmaya başlar. İlişkide bağımlılık artar...

Astrolojide Evler Neyi Temsil Eder?

astrolojide evler

Gezegenler ne olduğunu, burçlar nasıl olduğunu, evler ise nerede olduğunu gösterir.

Yükselen Yengeç burcu
 • Aynur dedi ki:

  Merhaba, güneşi yay – yükseleni yengeç -ay yay olan kızım için yazıyorum sizlere. Ben de güneşi yay yükseleni Koç ayı terazi annesiyim kızımdaki duygusal halleri dengelemekte zorlanıyorum onunla fazlaca dertleşme eğilimim ona objektiflik vermiyor gibi neyi fazla yada eksik yapıyorum…

 • Elif Büşra dedi ki:

  Merhaba benim güneş burcum yengeç, yükselenim yengeç, ay balık burcunda. Ve evlerimin çoğu su grubunda. Çok hassas ve alınganım, her şeye ağlarım. Hayatımdan çıkarttığım her insan tekrar geldiğinde beni yerimde bulabiliyor. Kin tutamıyorum, hemen affediyorum ve bana zarar veriyor bu durum. Beni sadece duygular kontrol ediyor. Nasıl bir yol izlemeliyim? Oğlak Burcu özellikleri tam ihtiyacım olan şeyler bu burçla alakalı araştırma yapıp kendimi geliştirmeli miyim ?

  • Natal Astroloji dedi ki:

   Merhaba Elif Hanım,

   Birden fazla su burcuna sahip olmak, hayatı hislerle deneyimlemekten keyif aldığınızı gösterir. Örneğin bir bireyin yanında hissettiğiniz duygulara göre, ilişkiniz şekillenir. Elbette her birimiz kendi hislerimizi önemseriz. Fakat sizdeki etkisi birçok kişiye göre çok daha güçlü ve yoğun olabilir.

   Öncelikle tavsiyem Kuzey Ay düğümü burcunuzu inceleyerek, hayat boyunca ne gibi bir yol izlemenin size faydası olacağını irdelemek. Ardından size bu soruyu sordurtan ögelere bakmak gerekir. Örneğin bir elementten (su, ateş, vb.) çok fazla burç alan birey, kendisindeki eksiklikleri sıklıkla fark etmez.

   Siz ise bunların farkında olarak bir kademe ilerlemek ve hayatınızı istediğiniz şekilde yönetmek istiyorsunuz. Bu da aslında bir parça Yengeç’in öngörüsü ve duygusal zekasıyla ilgili olabilir. Söylediğiniz gibi tavsiyem, Oğlak burcu etkisi yüksek olan bir bireyin davranışını yakından incelemek. İlk gözlem sonrası, şu soruları aklınıza getirin: Bireyin sizce geliştirmesi gereken özellikleri nelerdir? Siz hangi özellikleri ondan edinebilirsiniz? Bu süreç kesinlikle kolay değil. Fakat zaman ayırarak üstesinden gelemeyeceğiniz neredeyse hiç bir konu yok.

   Başka bir olasılık ise Yengeç’in hislerle dolu dünyasından daha uzak olan Kova veya İkizler burcunu incelemek. İnsanlara arkadaşça yaklaşan, entelektüel bir dünya görüşüne sahip bu iki burç ile hayat daha hızlı ve eğlencelidir.

   Elbette, hislerimizi durdurmak ve duyguları arka plana atmak mümkün değil. Ama üzerinde biraz çalışarak, istediğiniz yönde ve fayda sağlayacak şekilde her bir özelliğinizi geliştirebilirsiniz. Sonuçta insan ilişkilerindeki başarınız sayesinde, geleceğe dair amaçlarınız (iş, huzurlu bir aile vb.) kolay ulaşılır hale gelir.

 • Ayla dedi ki:

  Merhaba Güneş burcum İkizler Yükselen yengeç Ay burcum Aslan şuana kadar şansımın yaver gidişi bağlı olduğum gezegenlerin uyumundan mı acaba birde Güneşi ikizler Ay burcu balık yükselen aslan olan bir erkekle uyumumuz ne derecededir yanıtlarsanız çok mutlu olurum şimdiden teşekkür ederim 🙂

 • ilayda dedi ki:

  merhaba güneş burcum yay yükselenim yengeç ve ay burcum akrep, yazdıklarınızı okurken beni gerçekten tanıyan birinin söyleyeceği şeyler olduğunu düşündüm bunların. ateş ve su grubu birleşimimden dolayı çok dengesiz olduğumu düşünüyorum hatta bazen kendimi samimiyetsiz buluyorum… bununla nasıl başa çıkabilirim?

 • Misafir dedi ki:

  Ben güneş Aslan yükselen ikizler olarak her şeyi çabuk tüketiyorum, çabuk sıkılıyorum evlilik de dahil üstelik eşim güneş boğa yükselen yengeç. Bazen fazla ilgili de bunaltabiliyor, biraz nefes almak istiyorum. İnsan 30una gelmeden, kendini tanımadan evlenmemeliymiş

 • Esin dedi ki:

  Güneş akrep yükselen yengeç ay yengeç olan bir çocuğun oğlak burcu annesiyim. Bu kadar yoğun duygu iniş çıkışlarını ve o sebepsiz dünyası yıkılmış bakışları anlamakta çok zorlanıyorum. Şu an çatışıyor gibi görünsekte benim bu mantıklı, net, sağduyulu duruşlarımin ona faydası olabilir mi? Acaba doğru yolda mıyım?

  • Natal Astroloji dedi ki:

   Merhaba Esin Hanım,

   Astrolojide Oğlak burcu, Yengeç’in karşıt noktasındaki pozisyonu ile duyguların karşısındaki özellikleri simgeler. Söylediğiniz gibi mantık, dürüstlük ve sağduyu bunlardan birkaçıdır. Yükselen veya Ay burcunuzda su burçlarından bir tane olduğunu umut ediyorum. Eğer yoksa anne-çocuk ilişkisinde sürecin daha kavisli olduğunu söyleyebiliriz.

   Öncelikle oğlunuzun hayata sizden farklı yaklaşımının hem olumlu hem de olumsuz etkileri olacaktır. Neler yaşayacağınıza dair tahmin yürütmeden önce neden bu tür bir sınav ile karşılaştığınıza biraz geniş pencereden bakalım.

   Esin hanım, çok farklı özelliklere sahip bir bireyle yaşamak zorunda olmak, bizi uçlara gitmekten alıkoyar. Örneğin tamamen sizin gibi Oğlak özellikleri baskın bir çocuğunuz varsa ya da olursa, anne-çocuk ilişkisinde daha az pürüz ile karşılaşırsınız. Bazen dürüst, mantıklı ve sağ duyulu olmak uğruna tüm duyguları kenara atıp aşırıya kaçarsanız, size doğru yolu gösterecek bir oğul olmaz. Benzer şekilde Oğlak baskın oğlunuz da düşüncelerinde aşırıya kaçsa, ona destek sunma imkanınız olmaz.

   Şimdi bugüne odaklanıp sahip olduğunuz çocuğa odaklanırsak, Akrep Yengeç Yengeç ile oldukça öznel ve hislere dayalı bir yaşama sahip olduğunu kestirebilirsiniz. Maalesef bu durumun da aşırıları olabilir, her an her karara sadece hislerle yaklaşmak insanın hayatını zorlaştırır. Otoriter ve lider özellikli bir anne olarak gerektiğinde doğru yolu oğlunuza gösterecek olmanız onun için büyük bir şans.

   Benzer şekilde siz de mantığa dair konularda aşırıya gittiğinizde, elinizden tutup insanların “bazen anlamsız görünen” duygusal hallerini size anlatacak olan kişi yine oğlunuzdur.

   Lütfen doğum haritanızdaki bu farklılığın bir rastlantı olduğunu düşünmeyin. Hayatta olmanız gereken kişi modelinde karşılıklı olarak birbirinize öğreteceğiniz çok konu olduğunu düşünüyorum. Bu anne-çocuk ilişkisinde eminim hiç tatmadığınız duygu ve durumları yaşayacaksınız.

   Belki de oğlunuz, hayata bakış açısı çok farklı olan bir kişiyi size sevmeyi öğretecektir.

 • Cananistan dedi ki:

  Merhaba,
  Güneş burcu ikizler, ay burcu terazi, yükselen burcu yengeç burcu biri olarak hayatıma devam ediyorum. İyinin içindeki kötüyü, kötünün içindeki iyiyi görebildiğime inanıyorum ve bu özelliğimin beni diğer insanlardan ayırdığını düşündüğüm bir anda çıktı yazınız karşıma. Yüreğinize sağlık!

 • Esra dedi ki:

  Merhaba… UTC+3 saati merak ettim. Normal saatimizi mi yazmamız gerekiyor yoksa +3 ü +0 yaparak mi bakmaliyiz? Her iki türlü de benim ya yukselenim ya da ay burcum yengeç çıkıyor. İkizler ve yengeç karisimiyim. Duygusal yönü bende ağır basiyor. Eşim de ikizler, onun da yükseleni oğlak. Biz gerçekten zor insanlarız ama anlasabiliyoruz. İkizlerin özelliklerini de taşıyoruz oğlak ve yengecin özelliklerini de tasiyoruz ve anlasamadigimiz yanların yine burçlardan kaynaklı ozelliklerimizden olduğunu gördüm.

  • Natal Astroloji dedi ki:

   Merhaba Esra Hanım,

   Yüksek ihtimal UTC saatiyle ilgili cevabınızı çoktan google’a yazıp buldunuz. Yine de kısaca dile getireyim. UTC saati diye internette aradığınız zaman, genellikle TR saatiyle aramızda 3 saat farkı bulursunuz. Bu yüzden doğum haritasını hesaplarken UTC + 3 seçmek gerekir. Bu özellik, yaz saati uygulamasının olduğu bir yılda, saat farkı varsa kolayca çözmeniz için koyulmuştur.

   Anladığım kadarıyla, eşiniz ile kendi burcunuzun özelliklerini öğrenip karşılaştırmalar yaptınız. Umarım “düşebileceği hatalar ve çözümleri” sekmesi de ilişkinizdeki olası problemlere ışık tutmuştur. Yorumunuz için teşekkürler.

 • Sevim dedi ki:

  Benim güneş burcum ikizler,yükselenim yengeç,ay burcumsa balık. Birbiriyle alakası olmayan burçlar bir araya gelince ortaya çok da dengeli bir karakter çıkmıyor.Yükselenim yüzünden hassas bir insanım ama ikizler özelliğimle de bir o kadar yüzeyselim.Keşke yükselen ve ay burcum da hava grubundan olsaydı.?

  • Natal Astroloji dedi ki:

   Merhaba Sevim Hanım,

   Öncelikle yorumunuz için teşekkürler. Hava ve su burcu karışımından dolayı kaygınızı anlıyorum. Aynı veya farklı elementten burçlara sahip olmanın hem olumlu hem de olumsuz etkisi vardır. Örneğin, çok fazla su burcu kişinin hayatında duygularına büyük güç verir. Hisleriyle hareket edip karşılaştığı bazı güzel fırsatları kaçırması normaldir.

   Çok fazla hava burcu ise kişinin bazı olayları kavramasını zorlaştırabilir. Birey çoğunlukla ailesinin veya arkadaşının duygusal kararlarını anlamada, kendi duygularını düzene sokmak konusunda sıkıntı yaşar.

   Nihai amaç, iki bireyin de eksik olduğu konularda hayat boyunca kendisini geliştirmesidir. Sizin durumunuza yakından bakalım:

   Hava ve su burcu karışımı ile 30’lu yaşlara gelmeden onları düzene sokacağınıza eminim. Aynı elemente sahip birçok insan içindeki uç noktaları göremeyebilir. Ama siz bunu erken yaşta fark edip dengeye sokma fırsatına sahipsiniz.

   İkizler ve Yengeç ile geleceğe dair birçok avantajınız var. Örneğin bir toplantıda sunum yaparken birden fazla bireye kendinizi kanıtlamanız gerekir. Katılımcıları hem entelektüel hem de duygusal açıdan tatmin edecek birçok özelliğe sahipsiniz. Bunları yapacağınız her çalışmada kullanabilirsiniz.

   Evet belki aynı elementten burçlara sahip olmak bir rahatlıktır. Fakat, bu kişiler için hayattaki “farklı” problemlerle başa çıkmak bir o kadar zor olabilir.

 • Prens dedi ki:

  Merhabalar.
  Burcum balık ve yükselenim yengeç fakat sinirli öfkeli insanım, adamına göre adamım, kötüye kötü iyiye iyi olurum, çekingenim, duygusalım, bazi özellikler bana uymuyor neden acaba?

  • Natal Astroloji dedi ki:

   Merhaba,

   Öncelikle astrolojiye bakış açım onun geçerli olup olmadığını kanıtlamaya çalışmaktan ziyade, kişiyi anlamak ve analiz etmeye yönelik. Eminim buna “astroloji nedir” ve “hakkımda” sayfasına göz atarak dikkat etmişsinizdir.

   Su burçlarının tedbirli doğası ile bir parça çekingen ve duygusal olmasını beklersiniz. Sinirli ve öfkeli durumuna karşı ise bir çok olasılık dile getirilebilir. Örneğin, haritanızda Güneş, Ay veya Mars’ın konumu kare veya karşıt açılara sahip olabilir. Özellikle Uranüs ve Plüto gibi uzak gezegenlerin olumsuz açılarını inceleyin.

   Diğer sözlerinizin ise tam olarak sizdeki tanımı nedir öncelikle onu anlamak gerekir. “Adamına göre adamım, kötüye kötü iyiye iyi olurum”daki bir insanı kötü yapan nedir? Bir insanı iyi yapan nedir? Adam olmak nedir? Belki farkında olmasak da her bir kelimenin anlamı kişiden kişiye değişebiliyor. Eminim tanımlarımız farklıdır.

   Başka bir seçenek ise doğum saatinin doğru olmaması. Bazen yarım saat ile analizi değiştirecek bir harita ortaya çıkabilir. Detaylı incelemek için bir astroloğa danışmanız da mümkün.

   Eğer bu derece detaylara inip araştırmak size uygun değilse, astroloji dışındaki alanlara da yönelebilirsiniz. Bazen astroloji, maalesef herkesi tatmin edici cevaplar vermiyor.

   Yorumunuz için teşekkürler!

 • Ece dedi ki:

  Merhaba, benim güneş burcum yay, yükselenim yengeç ve ay burcum başak. Ama bana göre, ben tam bir yengecim ve bunlar gerçekten doğru. Duygularım o kadar değişken ki. Arkadaş ortamında bir gülüp bir anda somurtunca ne oldu? yanlış bir şey mi dedik? diyorlar. Ailede tartışma içine girersem hemen kendimi odaya kapatıp, sakinleşince odadan çıkarım, hiçbir şey olmamış gibi. Hatta, o kişiyi affetmem en fazla 10 dakikamı alır. Hayvanları çok severim, yardıma muhtaç insanlara el uzatmayı. Fiziksel olarak orta boylu, oval yüzlü, elmacık kemikleri belirgin, yuvarlak vücut hatlıyım ve üst gövdem daha geniş. Herşey dediğiniz gibi kısacası. ?❤️

  • Natal Astroloji dedi ki:

   Merhaba Ece Hanım,
   Yükselen Yengeç özelliklerinin size uymasına çok sevindim. Doğum haritanızda Yengeç’in veya Ay’ın bulunduğu pozisyon oldukça güçlü olabilir. Kendinizi bu kadar iyi ifade etmenizi ve sayfaya ilk yorumu yazma cesaretinizi, Yay-Başak burçlarına borçlu olabilirsiniz. Umarım yazdıklarım bir fayda sağlamıştır. Detaylı yorumunuz için teşekkürler!

   • Ece dedi ki:

    Tekrardan merhaba. ? Cevabınız için teşekkür ederim. Merak ettiğim iki mesele var ve beni aydınlatmanızı rica ederim. Yaşımı yazmayı unutmuşum, 22 yaşındayım. Ben bir başka sayfada okumuştum. Benim ortopedik sorunum yok fakat, yürüyüşüm biraz farklı, hafiften yan yan yürüyor gibiyim, yengeçler gibi yani. Yükselen yengeç’in etkisinden midir? Bir de, çocukluk zamanından beri manik depresifim, iki uçlu duygudurum bozukluğum var. Ben bunu şuna yordum. Tabii siz çok daha fazla bilgiye sahipsiniz. Bir taraftan “yay” yani coşkulu bir “ateş” burcu ve öteki taraftan hassas “su” burçlarından “yengeç” Bence ikisi gayet zıt, acaba bunlar hastalık etkisi yaratmış olabilir mi? Cevaplarsanız çok mutlu olurum çok teşekkür ederim. ❤️?

    • Natal Astroloji dedi ki:

     Merhaba Ece Hanım,

     Öncelikle çok geçmiş olsun. Sorunuzu çok iyi anlıyorum. Astrolojiye bakış açım, ondan fayda sağlayıp istendik yönde davranış değiştirmek üzerine. Dış görünüşünüz/psikolojik durumunuz ve burçlarınız arasında güçlü bir benzerlik kurup, bu durumu burçlarla açıklayarak size bir fayda sağlayacağımdan emin değilim. Sağlık alanındaki astrolojik bilgileri daha yüzeysel değerlendirmeye çalışın.

     Elbette söylediğiniz gibi bir olasılık söz konusu. Fakat, astroloji bir bilim değil ve modern tıp belki de aradığınız sorulara daha iyi cevap verebilir. Astrolojiye bakış açımı, “hakkımda” sayfasında bugün yayınladım. Lütfen göz atın. Umarım kendimi doğru aktarabilmişimdir. Teşekkürler!

 • >
  error:
  Copy link