Yükselen İkizler Burcu

Yükselen, dış görünüşle ilgilidir. Yükselen İkizler burcu, kişinin doğduğu sırada gökyüzünün doğusunda İkizler takımyıldızının yükseldiği anlamına gelir. Özelliklerini detaylı incelemeden önce yükselen burcunu gözden geçirelim.

Yükselen burcu İkizler

Yükselen bir kişinin giydiği kıyafeti gibidir. Seçilen ürüne göre dışa yansıtılan görüntü değişir. Yükselen burcu hem bizi koruyan hem de kendimizi ifade etmemizi sağlayan bir araçtır. Kim olduğumuz ve dürtüsel davranışlarımız konusunda bilgiler verir.

Birçok astrolog, yükseleni kişinin kendisi ile diğerleri arasındaki bir filtre olarak görür. Bu filtre hem kişinin diğerlerine bakış açısını hem de diğerlerinde bırakılan izlenimi etkiler. Bu yüzden yükselen, dış Dünya ile ilişkilerimizde öncüdür.

Yükselen burcunun hayatımızdaki etkisi belki de en iyi bir örnekle açıklanır. Çok sevdiğiniz bir arkadaşınızın evde yapılacak nişanına katılacaksınız. Tüm misafirlerin hem zihinsel hem de duygusal durumlarının iyi olduğunu varsayalım.

Birçok tanımadığınız insanın olduğu bu eve girince ilk gözlemleriniz ve diğer insanlarda bıraktığınız izlenimlerin hepsi doğrudan yükselen burcuyla ilgilidir.

Kim bir köşeye geçip dikkat çekmeden herkesi sessizce izliyor (belki yükselen Akrep?) Kim yardım edecek bir şey var mı diyerek güler yüzle elindeki tabakları servis ediyor (belki yükselen Yengeç?) Kim oturma odasında espriler yaparak misafirlerin tüm ilgisini üzerine çekiyor (belki yükselen Aslan?).

‘Belki’ kelimesinin sebebi kişilerin doğum haritasında yükselen burcunun diğer gezegenlerin etkisinin altında kalabileceğidir. Bu yüzden etkisi azalabilir, artabilir. Tipik yükselen burcundan bahsettiğimizi hatırlayalım.

Eğer yükselen burcuna uygun bir görüntü çizerseniz, kendinizi özgüveni yüksek ve huzurlu hissedersiniz. Yükselen burcu iki saatte bir değişir. Doğum saatinizden emin değilseniz sitedeki burç hesaplama aracını kullanarak bir önceki ve sonraki saatleri de yazın.

Yükselen değişiyorsa, ikisini de okuyup kendinize uygun olanı seçin. Kendinizi nasıl ifade ettiğiniz ve dışarıdan nasıl göründüğünüzü yakın bir arkadaşınız da size iyi aktarabilir.

Aşağıda yükselen İkizler burcu özelliklerini başlıklara ayrılmış bir şekilde bulacaksınız. İstediğinize tıklayıp ilgilendiğiniz başlığa hızlıca ulaşın.

İkizler Burcu Yükseleni Genel Özellikleri

Yükselen İkizler burcunun yanında hayat hiç donuk veya sıkıcı değildir. Bu cana yakın burç etrafındaki kişiyi uzun süre eğlendirebilir. Çünkü, kendisi de sıkılmaktan veya vaktini boşa geçirmekten hoşlanmaz.

Yükselen İkizler burcu, kişinin zihinsel uyaranlara ihtiyacını arttırır. Sürekli aktif zihni sebebiyle konuşmaya, gezmeye veya heyecan veren durumlarla karşılaşmaya ihtiyaç duyar.

Tanıştığı insanlarda esprili, neşeli ve eğlenceli bir izlenim bırakır. Merkür tarafından yönetilen yükselen İkizler, zihinsel çevikliği, düşünmeyi ve konuşmayı simgeler. İkizler burcunun hava burcu kategorisinde olması da entelektüel yanını güçlendirir.

Gazete astrolojisinde, sıklıkla çift kişiliğe sahip olmak ile suçlanır. Değişken ve hava burcu kategorisi karışımı sebebiyle yeni durumlara adapte olmaya veya fikir değiştirmeye açıktır.

Özellikle, bir duruma dair karşısına iki fırsat çıkarsa, ikisini de elinde tuttuğu zaman kendisini güvende hisseder. Bu ikilik en çok insan ilişkilerinde ortaya çıkar.

Bir insana yakın olma ve özgür olma arasındaki bağı korumaya en çok ihtiyaç duyan burçtur. Örneğin, yükselen burcu İkizler sevilmeye ve samimiyete ihtiyaç duyar. Fakat, bir insana tamamen kendisini adadığı vakit özgürlüğü tehlikeye girer.

Kendisini bir parça geri çekip yeniden durumu objektif değerlendirme ihtiyacı duyar. Bu durum, Güneş burcunda daha sessiz gerçekleşirken, yükselen burcu İkizler’de davranışlarla kendisini gösterir.

İçindeki eğlenceye ve sevgiye ihtiyaç duyan tarafı uzun yıllar boyunca gerçek aşkı bulma umuduyla bekleyebilir. Ona ilgi duyan bir kişi bulduğu zaman, belki de doğru insan henüz çıkmamıştır diye gözünü ufuktan ayırmaz.

Bu sebeple, yükselen burcu İkizler’i ilişkiye bağlamak kolay değildir. Gerçekten aşık olmadığı müddetçe diğer ilişki fırsatlarına açık olarak hayatını sürdürebilir.

Her burcun olumlu ve olumsuz özellikleri vardır. Ama belki de hiçbir yükselen burcu bu kadar çeşitli ve farklı özellikler sunmaz. Olayların içyüzünü anlama becerisi ve başarılı olmak isteyen yanı sayesinde edebiyat, tiyatro veya şiirde büyük işler başarabilir.

Belki doğrudan bu alanlarda çalışmasa bile, örneğin bir öğretmen ise çalıştığı sınıfa renk ve çeşitlilik getirir. Diğer monoton ders anlatan hocalardan sıyrılmak için çaba harcar.

Yükselen burcu İkizler, tez canlılığı ve yerinde duramayan yanını yapıcı bir şekilde üretkenliğe dönüştürmelidir. Yoksa, farklılığa ihtiyaç duyması sebebiyle meslekten mesleğe atlama arzusu olabilir.

Gelişim sürecinde biraz geride kalmış ve olumsuz özelliklerini sahiplenmiş bir yükselen İkizler ise oyuncu, sıklıkla dedikodu yapan veya tahrik eden bir izlenim bırakır.

Hayatının 20’li yaşlarında romantik ilişkilere bakış açısı, bir başkasının ilgisini çekip kendisini tatmin etmek üzerine olabilir. Bazı talihsiz durumlarda ise bir kişiye umut verip ona ne yakın olmak için fırsat verir ne de kendisinden uzaklaştırır.

Çoğunlukla yükselen burcu İkizler olumlu ve olumsuz özellikler arasında gelişim sürecinde gelip gider. Kişi, kendisine uygun yolu bulana kadar birkaç kez tökezleyebilir.

En üzücü olan ise bazen özgürlüğü elinden yitirme endişesiyle ona gerçekten değer veren, belki de çok mutlu olacağı insandan kaçma hatasıdır.

Yükselen, bir kişinin maskesi ve ilk bıraktığı izlenim olduğu için karşısına bilinmedik iş veya kişi çıkan yükselen İkizler, güvenli alanında hareket eder. Örneğin, bu yeni kişi ile konuşurken hızlı zihnini kullanarak konudan konuya atlar.

Söylemek istediği ana temayı göremezsiniz. Aslında bu sayede sizin tepkilerinizi ve davranışınızı ölçer. Şaşırtan bu adımlarla, yeni tanıştığı kişiye nasıl yaklaşacağını zihinsel olarak değerlendirir.

Yükselen İkizler burcu, değer verilmeye ve takdir edilmeye ihtiyaç duyar. Fakat, sıklıkla bunları elde etmesi için yapması gerekenleri sorgular. Eğer sorumluluk artar veya üzerinde baskı hissederse, kendisini anlamak ve durumu çözmek için kısa süreliğine ortadan kaybolabilir.

Kendisini geri çekmesinin bir başka sebebiyse ilgi duyan kişiye bir ders vermek olabilir. Sanki hayat yükselen İkizler olmadan cansız kalıp rengini yitirir. Bunu göstermenin en iyi yolu ise kişiyi yalnız bırakmaktan geçer.

Yükselen burcu İkizler çevik zihni sayesinde daha zeki, daha konuşkan ve herkesten daha düşünceli görünebilir. İlgisini tutmak için çoğunlukla ona eşit veya onun bir parça gerisinde olmanız gerekir.

Yükselen burcu İkizler ile aslında tam olarak nerede durduğunuzdan emin olmazsınız. Duygusal bir ilişki başlamak üzere mi? Yoksa başkasıyla mı ilgileniyor? Bu tür soruları canlı tutmak ister. Bu da çoğunlukla iki tarafa da heyecan katar.

Eğer doğum haritasında sabit burçlar yoğunluktaysa düzenli ilişkiye ihtiyaç artacağından durum farklı olabilir. Yükselen İkizler ile duygusal ilişki bu heyecan ve belirsizlik sebebiyle çoğunlukla güçlü duygusal iz bırakır. Hep genç kalacakmış gibi görünen İkizler ile geçirilen anıları geride bırakmak zaman alır.

İkizler Burcu Yükseleni Dış Görünüşü ve Fiziksel Özellikleri

Öncelikle fiziksel özellikler ve dış görünüş oldukça genel olarak yazılmıştır. Kişinin 1. Evinde farklı gezegenler olması veya Yükselen burcunun başka gezegenlerle güçlü ilişkisi büyük değişiklikler getirebilir.

Yükselen burcu İkizler’in yüzü biraz dar ve gözler ortalamadan küçüktür. Gözde hassasiyetin yüksek olması görme bozuklukları ve gözlük kullanımına kapı aralar.

Bilgiyi alma ve aktarmaya yönelik yaşam biçimi duyguların saklanmasını zorlaştırır. Bu sebeple birçoğu “Poker yüzü” dediğimiz görüntüyü benimsemek için farkında olmadan çalışabilir. Bu sayede yüzünden gerçek duyguları okumak zorlaşır.

Yükselen burcu İkizler, güçlü ve atletik bir bedene sahip yanı ile ünlü değildir. Doğum haritasında Koç veya Mars’a dair güçlü etkiler olmadıkça, zihnini ve fikirlerini geliştirmek için harcadığı vakit bedeninden daha fazladır.

Sıklıkla yemek yemeye bir Boğa veya Yengeç gibi ilgili değildir. Bu sebeple onu yaşadığı çevredeki insanlardan daha zayıf bulursunuz.

Yükselen burcu İkizler, endişe, uyku problemleri ve diğer zihinsel rahatsızlıklara karşı riskli konumdadır. Bu sebeple, sinir sistemine önem vermesi hayatını olumlu yönde değiştirir.

Özellikle İkizler; ciğerleri, kolları ve beyni yönetir. Çok fazla gereksiz düşünmekten veya sıklıkla olumsuz düşünen insanlarla vakit geçirmekten dolayı hastalıklar ortaya çıkabilir.

Bilgiye ulaşma ihtiyacı sebebiyle herhangi bir hastalığı hakkında derin bilgi sahibi olabilir. Fakat, yanlış bilgiler okuyarak kendisini daha çok endişeye sokmamak için dikkat etmelidir.

Kişinin Güneş burcu ile yükselen burcu farklı element veya nitelik grubunda olabilir. Sonuç olarak kişinin egosu ile yansıttığı kişi arasında farklılıklar ortaya çıkar. Dengeyi sağlayıp kendisini doğru ifade etmesi 20’li yaşların sonunu bulabilir.

Yükselen İkizler burcu, insanlarla ilişkisinin kalitesine göre olumlu veya olumsuz bir görüntü çizer. Tipik özellikleri kısaca aşağıda sıralanmıştır.

Yükselen İkizler burcu dışarıdan nasıl görünür? (Olumlu – Olumsuz)

 • Hızlı, dikkatli – sabırsız, telaşlı
 • Çok yetenekli, elinden her iş gelen – dağınık, çok fazla işe girişen
 • Duygusal olarak rahat – soğuk, tarafsız
 • Arkadaş canlısı, konuşmayı seven – aşırı sosyal, durmadan konuşan
 • Özgürlüğünü seven – kararsız

İkizler Burcu Yükseleni Düşebileceği Hatalar ve Çözümleri

Yükselen İkizler burcunu ileri derecede sahiplenip tüm özelliklerini sorgulamadan kullanan bir kişi hiperaktif, hayatı dağınık ve çok konuşkan bir görüntü çizer.

Yeniliğe olan ihtiyaç yüksek olacağı için yeni fikirlere ve farklı insanlara ihtiyaç artar. Haliyle, zihni çevik olsa da giriştiği birçok işi veya ilişkiyi yarıda bırakabilir.

Konuştuğu bir konuda iki taraf varsa, farklı bakış açılarından ikisine de hak verir. Hangisine inandığı veya savunduğunu anlamak güçtür. Hatta, yükselen İkizler’e net fikrini söylemesi için soru yöneltirseniz emin olmadığını söyleyebilir.

Yoğun yükselen İkizler özelliği, kişiyi hislere dair kararlardan tamamen uzaklaştırıp fikir, düşünce ve objektif gerçeklere yönlendirir.

Elbette yukarıdaki örnekler sadece İkizler özelliklerini aşırı derecede sahiplenmiş insanlarda ortaya çıkar. Bu davranışlarla karşılaşan bireylerin tepkilerinden söz edelim.

“Anladığım kadarıyla, sadece kendin için en fayda sağlayan cevabı görmeye çalışıyorsun. Doğru ile yanlışı ayırt edemiyorsan bir dakika beni dinle.”

Yükselen İkizler ile bir tartışma, çoğunlukla karşıtı olan Yay burcuna dair özelliklerimizi açığa çıkarır. Kişideki belirsizlikleri görünce, istemsizce bazı şeylere sıkı sıkı bağlanmak ve doğru ile yanlışı net bir şekilde dile getirmek istersiniz.

“Birçok şeyi derinden anlamak için konuyu değiştirmeden durup biraz incelemek gerekir. Meşgul görünmek için mi bu kadar fazla işle uğraşıyorsun?”

Canı yanan veya şaşıran yükselen İkizler burcu, durumu daha da mantıkla irdelemek için geri çekilebilir. Peki bu sonlanmayacak gibi görünen dinamikten nasıl çıkar?

Eğer yükselen İkizler burcuna sahipseniz arkadaşınız veya eşiniz şu sözler veya benzerini kullandığında ilişki zarar görmeden kulak asın.

 • “Biraz yavaşlayabilir miyiz? Bu kadar sık sosyalleşip yeni insanlarla tanışamam. Dinlenmeye ihtiyacım var. “
 • “Ne düşündüğüne dair birçok şey duyuyorum ama ne hissettiğine dair hiçbir fikrim yok.”
 • “Senin bana bir söz vermeni istiyorum. Çünkü…”

Yükselen burcu İkizler’in bu sözleri duyunca ilk refleksi tartışmadan uzaklaşma isteğidir. Bunun için mantıksal açıdan o an İkizler’i kurtaracak ne varsa onu söyleyebilir.

Eğer Yükselen burcunuz İkizler ise mümkünse karşı tarafın argümanında zayıf noktalar bulmaya çalışmayın. Çünkü, zihinsel çevikliğiniz sayesinde bunu her şekilde başarırsınız.

Bazen ilişkinin ayakta kalması için mantıktan uzaklaşıp sadece değer verdiğiniz kişiye inanarak adım atmanız gerekir. Gelecek sağlam görünmese, bir sonraki adım belirsiz olsa bile.

Yükselen burcu İkizler, Yay burcu etkileri gösteren kişilere ilgi duyabilir. Gelişimsel astrolojiye göre Yay’ın farklı kültür ve felsefeleri anlayıp hayatın anlamını bulmaya çalıştığı serüveni, İkizler’e su gibi gelip rahatlatır. Bu sayede farklı bakış açılarını çok iyi anlayan İkizler, kendi doğrusunu bulmayı öğrenir.


Yükselen İkizler burcunun kişiye özel etkisini öğrenmek için burç hesaplama sayfasında doğum haritası rehberini inceleyebilirsiniz.

Natal Astroloji Nedir?

Natal “doğum ve doğumla ilgili konular” demektir. Natal astroloji ile herkese özel olan doğum haritasını kullanarak karakter analizi, kişinin hayatta yaşaması gereken deneyimler, aşması gereken sınavlar gibi konularda aydınlatıcı bilgiler elde ederiz.

Mavi gökyüzü ve dolunay

Ay Burcu ve Erkeklerde Duygusal Bağımlılık

Birçok yetişkin erkek, bir duygusal ilişkiye başlayınca tüm diğer ilişkilerini yavaş yavaş bırakmaya başlar. İlişkide bağımlılık artar...

Astrolojide Evler Neyi Temsil Eder?

astrolojide evler

Gezegenler ne olduğunu, burçlar nasıl olduğunu, evler ise nerede olduğunu gösterir.

Yükselen burcu İkizler
 • Berrin dedi ki:

  Benim güneş burcum terazi yükselen ikizler ay burcum yengeç ben çoğu zaman ikizler gibi davranırım gerçek burcum ikizler gibi hissediyom ben kendimde pek fazla terazi görmüyom yay ve koç burcuyla da iyi anlaştığım söylenemez

 • EBRU dedi ki:

  merhaba ben güneş terazi yükselen ikizler ay aslan. yükselen yazınızda kendimi buldum diyebilirim. biraz zoruz ama sağlık olsun 🙂

 • Esra dedi ki:

  Aslan burcuyum yükslenim ikizler sürekli arada kalmaktan ve kararsızlıktan bıkmış durumdayım

 • İlknur dedi ki:

  Yengecim yükselen ikizler,o kadar doğru anlattı ki ilişkideki hareketleri ve ilişkiye bakış açısını ha ay burcum birde yay

 • Sezen dedi ki:

  Evet tam ben ama yay burcunu hic sevmem

 • Nzk dedi ki:

  Yengeç burcu ve yükselen ikizler kadınıyım.Yaylara olan ilgim tamamen doğru.Zaman zaman duygusal icine kapanık zaman zaman sosyal ve enerjik olurum 🙂

 • Hazal dedi ki:

  Çok özgün bir yazı olmuş.Ayrıca çok başarılı …Keyifle okudum .Teşekkür ederim .

 • Eranüs dedi ki:

  asıl burcum oğlak yükselenim ikizler kendimle çok fazla çelişiyor ve tutarsız karar verebiliyorum keşke bunun bir çözümü olsa…

  • Natal Astroloji dedi ki:

   Merhaba,

   Neden tutarsız kararlar verdiğinizi düşünüyorsunuz? Yaşadıklarınıza dair birkaç örnek verirseniz, sizi daha iyi anlayabilirim. Yorumunuz için teşekkürler.

  • Ruby J dedi ki:

   Ben de boğayım ama yükselenim ikizler ve çok çelişiyorum kendimle

 • İlayda dedi ki:

  Yükselen ikizler burcu kadınıyım. Güneş burcum başak. Bu zamana kadar başağın pek az özelliğine sahip olduğumu farkındaydım. Arkadaşlarım ise hep yay gibi hareket ettiğimi söylediler. Ama biraz araştırdığım zaman tam bir yükselen ikizler olduğumu anladım. Ne diyeyim hayat böyle çok güzel!

 • Eymen dedi ki:

  Balık burcuyum ve Yükselenim İkizler.Ne tür bir kombinasyondur bilemedim?

 • elif dedi ki:

  yükselenimin ikizler olduğunu yeni öğrendim. Terazi burcu kadınıyım ve bir çok özelliğini de taşıyorum.Yükselen yorumunda bu kadar benzerlik bulmak beni şaşırttı 😀

  • Natal Astroloji dedi ki:

   Elif Hanım,

   Yükselen İkizler sayfasının davranışlarınızı doğru aktarmasına sevindim. Düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkürler!

 • Dennizz dedi ki:

  Offff bu kadar iyi anlatılamazdı. Koç burcu yükselen ikizler olan bi kadınım. Ben kendimi ilk defa birinden dinlemiş gibi oldum

  • Natal Astroloji dedi ki:

   Deniz Hanım,

   Koç burcu sayesinde diğer insanlara göre kendinizi daha direkt ifade etmeniz mümkün. Bu sayede yükselen İkizler özelliklerini kolayca fark etmiş olabilirsiniz. Yorumunuz için teşekkürler!

   • Furkan dedi ki:

    Benim aşık olduğum kızın burcu koç yükseleni ise ikizler yüksek ihtimalle ikizler boğada olabilir . Bu benden bi tartışma yüzünden soğudu bitti artık vb. Bende terazi erkeğiyim . Hiç şansım yokmu ne yapabilirim ? Çok şey denedim olmadı . Tam benim ruh ikizim . Çok iyi anlaşıyorduk bi tartışma yüzünden bitmesi üzdü beni . Anlaşamasak felan neysede herşey çok iyiydi bu yüzden bırakmak istemiyorum.

 • >
  error:
  Copy link