Yükselen Burcu Nedir?

Güneş burcu kimliğinizdir, Yükselen burcu ise kimliğin hareket halidir. Yükselen burcu bizleri tamamen ifade etmese de bizleri koruma ve içsel dünyamızı uyumlu bir şekilde dış dünya ile paylaşmada önemi büyüktür.

Gökyüzü

Yükselen Burcu Neden Kadınlar için Önemlidir?

Dış görünüşümüz ve kıyafetlerimiz yükselen burcu ile ilişkilidir. Dış görünüş, davranış ve kıyafetler üzerinden en çok baskıya maruz kalanlar belki de kadınlardır. Örneğin, gözlemlerime ve araştırmalarıma göre Amerika’da kadınlar güler yüzlü, yardımsever ve uyum sağlayan kimliğe zorlanırlarken erkekler için böyle bir baskı yoktur.

Benzer şekilde ülkemizdeki insanların ahlak kavramını kadınlarımızın bedeni üzerinden değerlendirmeye eğilimi vardır. Bir erkek çocuğunun ne giydiğine veya nasıl davrandığına daha az karışılır.

Hatta, bazı durumlarda aykırı davranışlarda ‘erkektir yapar’ sözleriyle karşılaşabiliriz. Erkekler çoğunlukla kendi duygusal ihtiyaçlarını doğru bir şekilde ifade etme sıkıntısı yaşarken, kadınların ise dış görünüşleriyle ilgili yaşadıkları baskı sebebiyle yükselen burcuna özel ilgi göstermeleri gerekir.

Astrolojide Mars 1. evin yöneticisi olarak, aynı zamanda yükselenin de doğal yöneticisi kabul edilir. Fakat, birçok kadındaki bastırılmış yükselenin etkisi daha çok toplumca kabul edilmiş davranışlar ile kendisini gösterir. Bu sebeple kadınlar kendi kimlikleri (Güneş burçları) ile nasıl göründükleri (Yükselen burçları) arasındaki bağı sağlıklı bir şekilde geliştirmede sıkıntılar yaşayabilirler.

Peki bir kadın kendisini özgür bir şekilde davranışlarıyla ifade edemezse ne yapar? Bu enerjinin bir yere aktarılması gereklidir. Tahminlerime göre bu enerji farklı giysi seçme özgürlüğüne ve vücut algılarına yönelir. Kendi tarzlarını aramaya başlayıp, farklı giysiler giyerek kimliklerini korumayı ve kendilerini doğru bir şekilde göstermeye çalışırlar.

Kadınlar neden alışveriş yapmayı erkeklere göre daha çok sever? Alışveriş yapıp o kıyafetleri deneyince kendilerini nasıl hissederler? Bu sorular üzerine kısa bir Google araştırması yapınca; kendilerini daha iyi ifade edecek yenilik arayışı, mutlu olmak ve özgüven gibi kelimelere rast geliyoruz. Hatta bir kadın “yeniden doğmuş gibi oluyorum” diye cevap vermiş bir Youtube kanalında. Sizce de ilginç değil mi? Bir erkeğin alışveriş sonrası bu cümleyi kurduğunu hayal edebiliyor musunuz?

Dove’un 2016 yılında 13 ülkede kadınların kendi görünüşleriyle ilgili özgüvenlerine dair yaptığı araştırmaya göre Türkiye’deki kadınların %42’si görünüşlerine dair özgüven sıkıntısı yaşıyorlar. Bu oran neredeyse her 3 kadından 2’si demektir. Bu özgüven problemi belki de kadınların estetik müdahalelere bütçeleri el verdikçe daha çok yönelmelerinin bir sebebi olabilir.

Özet olarak, yükselen burcu diğer insanlar üzerindeki ilk izlenimlerimizi anlamamızda ve kendimizi doğru ifade etmemizde detaylı bilgiler sunar. Tıpkı erkeklerin kendi Ay burçlarını çok iyi anlamaları gerektiğini savunduğum gibi kadınların da o üzerlerindeki toplumsal baskıyla doğru mücadele edebilmeleri için yükselen burçlarını anlamaları çok önemlidir. Bu sayede Güneş burçları ile Yükselen burçları arasında doğru bağlantılar kurarak kendilerini bedenleri içinde daha ait hissederler.

Yükselen Burçları

Aşağıdaki listeden özelliklerini okumak istediğiniz yükselen burcuna tıklayın. Yükselen burcunu hesaplamak için ise burç hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

Natal Astroloji Nedir?

Natal “doğum ve doğumla ilgili konular” demektir. Natal astroloji ile herkese özel olan doğum haritasını kullanarak karakter analizi, kişinin hayatta yaşaması gereken deneyimler, aşması gereken sınavlar gibi konularda aydınlatıcı bilgiler elde ederiz.

Astrolojide Evler Neyi Temsil Eder?

astrolojide evler

Gezegenler ne olduğunu, burçlar nasıl olduğunu, evler ise nerede olduğunu gösterir.

Gökyüzü
  • lysa dedi ki:

    yükselen aslanı sabırsızlıkla bekliyorum!

  • >
    error:
    Copy link