Yükselen Aslan Burcu

Yükselen, dış görünüşle ilgilidir. Yükselen Aslan burcu, kişinin doğduğu sırada gökyüzünün doğusunda Aslan takımyıldızının yükseldiği anlamına gelir. Özelliklerini detaylı incelemeden önce yükselen burcunu gözden geçirelim.

Yükselen Aslan Burcu

Yükselen bir kişinin giydiği kıyafeti gibidir. Seçilen ürüne göre dışa yansıtılan görüntü değişir. Yükselen burcu hem bizi koruyan hem de kendimizi ifade etmemizi sağlayan bir araçtır. Kim olduğumuz ve dürtüsel davranışlarımız konusunda bilgiler verir.

Birçok astrolog, yükseleni kişinin kendisi ile diğerleri arasındaki bir filtre olarak görür. Bu filtre hem kişinin diğerlerine bakış açısını hem de diğerlerinde bırakılan izlenimi etkiler. Bu yüzden yükselen, dış Dünya ile ilişkilerimizde öncüdür.

Yükselen burcunun hayatımızdaki etkisi belki de en iyi bir örnekle açıklanır. Çok sevdiğiniz bir arkadaşınızın evde yapılacak nişanına katılacaksınız. Tüm misafirlerin hem zihinsel hem de duygusal durumlarının iyi olduğunu varsayalım.

Birçok tanımadığınız insanın olduğu bu eve girince ilk gözlemleriniz ve diğer insanlarda bıraktığınız izlenimlerin hepsi doğrudan yükselen burcuyla ilgilidir.

Kim bir köşeye geçip dikkat çekmeden herkesi sessizce izliyor (belki yükselen Akrep?) Kim yardım edecek bir şey var mı diyerek güler yüzle elindeki tabakları servis ediyor (belki yükselen Yengeç?) Kim oturma odasında espriler yaparak misafirlerin tüm ilgisini üzerine çekiyor (belki yükselen Aslan?).

‘Belki’ kelimesinin sebebi kişilerin doğum haritasında yükselen burcunun diğer gezegenlerin etkisinin altında kalabileceğidir. Bu yüzden etkisi azalabilir, artabilir. Tipik yükselen burcundan bahsettiğimizi hatırlayalım.

Eğer yükselen burcuna uygun bir görüntü çizerseniz, kendinizi özgüveni yüksek ve huzurlu hissedersiniz. Yükselen burcu iki saatte bir değişir. Eğer doğum saatinizden emin değilseniz sitedeki burç hesaplama aracını kullanarak bir önceki ve sonraki saatleri de yazın.

Yükselen değişiyorsa, ikisini de okuyup kendinize uygun olanı seçin. Kendinizi nasıl ifade ettiğiniz ve dışarıdan nasıl göründüğünüzü yakın bir arkadaşınız da size iyi aktarabilir.

Aşağıda yükselen Aslan burcu özelliklerini başlıklara ayrılmış bir şekilde bulacaksınız. İstediğinize tıklayıp ilgilendiğiniz başlığa hızlıca ulaşın.

Aslan Burcu Yükseleni Genel Özellikleri

Astrolojide Aslan burcu, asil sayılan kraliyet ailesine ait bir burç olarak tanınır. Yükselen Aslan burcu dramatik, görkemli ve kontrol sahibidir.

Yöneticilik veya liderlik bu yükselen burcuna oldukça kolay gelir. Sanki Dünya’ya kişiliğini, hakimiyetini ve gücünü yansıtmaya gelmiştir.

Bir odaya girdiği zaman göz ardı edilmesi zor bir titreşim yayar. Dramatik becerisi onun doğal yeteneği gibidir. Yükselen Aslan burcu, astrolojinin aktör ve aktrisi olarak tanınır.

Aslan burcunun yöneticisi Güneş’tir. Güneş’in ısı, ışık ve enerji kaynağı olması Yükselen Aslan burcunu ışıltılı ve dinamik bir kişiliğe sokar.

Ateşten bir topa da benzetilir. Enerjisi diğer tüm yükselen burçlarından daha yüksektir. Çoğunlukla dışadönük kişiliği ile kendisini sergilemeyi sever.

Birçok sosyal davete en önde çağrılan, arkadaş toplantılarında (isterse) başı çeken olur. Diğer yükselen burçları, yükselen Aslan burcuyla karşılaştırılınca daha uysal veya uslu kalır.

Giyim tarzıyla en hızlı fark edilen yükselen burcudur. Çoğunlukla dikkati üzerine çeken renk veya kumaş kombinasyonlarını bulur. Sıklıkla gelişmiş bir estetik zevke sahiptir.

Yükselen Aslan burcunu dağınık ve baştan savma bir görüntüyle yakalamak zordur. Örneğin, kendisini duygusal veya fiziksel olarak kötü hissediyorsa davetleri reddeder. Depresif bir görüntüyle katılmaktansa evde kalmayı tercih edebilir.

Çünkü Yükselen Aslan, girdiği her mekanda insanları eğlendiren ve ilgiyi üzerine çeken pozisyonu elde eder. Enerjisi düşükse, kötü bir görüntü çizmek istemez.

Yükselen burcu özellikleri, Güneş burcu özelliklerine göre kendisini daha baskın ve davranışlarda gösterir. Üstteki davranışların yoğunluğu, Güneş burcu Aslan ile kıyaslayınca, yükselen Aslan'da daha net görülür.

Sabit burç kategorisinde olan yükselen Aslan burcu, azim ve kararlılığı simgeler. Zihnine koyduğu bir amacı değiştirmek veya etkilemek oldukça zordur. Yükselen Aslan, ancak elindeki imkanlar yetersiz olursa amacını gözden geçirir.

Günlük hayatında davranışlarını izlemek büyüleyicidir. Yaptığı her harekete yüksek bir enerji katar. Doğal hareketleri dahi sanki bir oyuncunun rolünde izleyiciyi etkilemeye çalışması gibi iz bırakır.

Yükselen Aslan, girdiği birçok yerde üstüne çektiği ilgi ile üzerinde sorumluluk ve bir parça baskı hisseder. Örneğin, hayatında zor bir dönemden geçiyorsa o ışıldayan Güneş rolünü omzunda bir yük olarak hissedebilir.

Yükselen Aslan burcu ona yapılan iyiliği ve ince davranışı kolay kolay unutmaz. Hayatında olumlu değişimler yaratan bir kişi güçlü hafızasında yer eder.

Olur da Yükselen Aslan ile aranızda bir kırgınlık yaşanır ve aynı ortamda yaşamanız gerekirse, sorunun tez zamanda çözülmesi gerekir. Yoksa, ışıldayan Aslan’ın sizi nasıl yok saydığını ve yanındayken alıştığınız sıcaklığın eksikliğini derinden hissedersiniz.

Yükselen Aslan burcu, kin tutan yanı ile tanınmaz. Eğer canı yandıysa, kısaca o kişi için bir daha müsait olmaz. Kişinin varlığını göz ardı edip hayatında değersiz bir yere koyar.

Yükselen Aslan burcu için asalet ve gurur eş anlamlı kelimelerdir. Hayatı boyunca cömert ve cana yakın yanı ile doğal yeteneklerini göstermesi gerekir. Yoksa kendisini eksik ve huzursuz hisseder.

Bu kadar anlattıktan sonra yükselen Aslan burcunun üstündeki sahne ışığını kimseyle paylaşmak istemediği düşünülebilir. Aslında, rolünü bir başkasıyla paylaşmaya heveslidir.

Hayatta belli bir yere gelmiş, ekonomik özgürlüğünü eline alan yükselen Aslan, başarılı olacağına inandığı bir kişiye burs veya destek vermekten çekinmez. Hatta yaşı ilerledikçe bir başkasını kendi rolüne hazırlaması gerekiyormuş gibi hisseder.

Kültür, sanat ve edebiyat alanında yükselen Aslan burcu olan insan sayısı çok fazladır. Doğal yeteneği sayesinde tanınan yükselen Aslan, istediği alkış ve övgüyü hangi alanda olursa olsun elde etmeyi başarır.

Aslan Burcu Yükseleni Dış Görünüşü ve Fiziksel Özellikleri

Öncelikle fiziksel özellikler ve dış görünüş oldukça genel olarak yazılmıştır. Kişinin 1. Evinde farklı gezegenler olması veya Yükselen burcunun başka gezegenlerle güçlü ilişkisi büyük değişiklikler getirebilir.

Yükselen Aslan burcu, ister kadın ister erkek olsun diğer burçlara göre dışarıdan daha güçlü ve alımlı görünen bir vücut verir. Kişinin dış görünüşü Aslan burcunun yöneticisi olan Güneş tarafından yönetilir.

Kendi içinde Yükselen Aslan kadar özgüven ve cesaret bulamayan birçok insanın ilgisini çeker. Yükselen Aslan’ın fark etmesi gereken ilgisini çektiği insanların daima hakkında olumlu düşünmeyeceğidir.

Bazısı kıskanır, bazısı hakkında kötü düşünür, bazısı ise sadece imrenir. Bu sebeple bulunduğu ortamda ilgi çekerken her türlü insanla karşılaşabileceğini zihninde tutmalıdır.

Yükselen Aslan, çoğunlukla ilgi çekici görüntüyü çizebilmek için de çaba harcar. Kadın veya erkek fark etmeksizin bakımlı olmayı ve güzel giyinmeyi diğer insanlardan daha çok önemser.

Antik astrolojiye göre ateş burçları kişinin saç bölgesini kurutur. Kişinin doğum haritasında yükselen veya Güneş’in diğer gezegenlerle ilişkilerine göre erkekleri ya çok gür saçlarla ya da saçsız bulursunuz.

Yükselen Aslan kadın ise çoğunlukla etkileyici saçlar ile gözleri üzerine çeker. Yükselen veya Güneş’e karşı olumsuz açılar olmadıkça cilt problemleri diğer burçlara göre oldukça azdır. Işıldayan görüntüyü çizmesi için sağlıklı bir cilde sahip olması gerekir.

Yüzü sıklıkla geniş ve güçlü bir alına sahiptir. Ten rengi diğer aile bireylerine göre daha parlak veya buğday rengindedir. Temelde amaç canlı ve güçlü bir görüntü çizmektir.

Kişinin Güneş burcu ile yükselen burcu farklı element veya nitelik grubunda olabilir. Sonuç olarak kişinin egosu ile yansıttığı kişi arasında farklılıklar ortaya çıkar. Dengeyi sağlayıp kendisini doğru ifade etmeyi öğrenmesi 20’li yaşların sonunu bulabilir.

Yükselen Aslan burcu, insanlarla ilişkisinin kalitesine göre olumlu veya olumsuz bir görüntü çizer. Tipik özellikleri kısaca aşağıda sıralanmıştır.

Yükselen Aslan burcu dışarıdan nasıl görünür? (Olumlu – Olumsuz)

  • Fikir üretme konusunda yetenekli – Kontrolcü
  • Kendini iyi ifade eden – Gösterişli
  • Tiyatroya yatkın – Havalı
  • Görkemli – Otoriter
  • Özgüveni yüksek – Benmerkezci
  • İyi kalpli – Düşünmeden yoğun tepki veren
  • Cömert – Ataerkil

Aslan Burcu Yükseleni Düşebileceği Hatalar ve Çözümleri

Yükselen Aslan burcunu ileri derecede sahiplenip tüm özelliklerini sorgulamadan kullanan bir kişi kendisini diğer insanlardan üstün görme hatasına düşebilir.

Bu tür bir Yükselen Aslan, ne olursa olsun kendi istediğini gerçekleştirmek, yüksek oranda beğenilmek ve birçok alanda öncelikli pozisyonda olmak ister.

Bulunduğu grupta veya organizasyonda insanların dikkatini çekmek için büyük çaba harcayabilir. İstediğini alamaz ise olumsuz davranışlar sergileyip dışarıdan buyurucu ve otoriter bir görüntü çizer.

Sanki daima insanları etkilemek için hazırdır. Kısa süreliğine de olsa birçok insanın ilgisini çekip başarılı olur. Fakat, benmerkezci yanı fark edilirse izleyici kitle yavaş yavaş uzaklaşır.

Böyle bir durumda Yükselen Aslan, sorunla yüzleşmek ve davranışlarını anlamak yerine etkilemek için farklı insanlara ulaşmaya çalışabilir.

Örneğin iş yerinde insanlarla anlaşamadığını düşünüp farklı bir departmana geçmek ister, alt komşu yerine yeni taşınan karşı komşuyla vakit geçirir.

Eğer Yükselen Aslan’ın ilgi ve övgü için gösterdiği kişilik gerçeği yansıtmıyorsa, durum daha da zorlaşır. Çünkü, sürekli rol halinde olmak hem onu huzursuz eder hem de enerjisini tüketir.

Yükselen Aslan’ın ihtiyacı olan desteğe, aitlik hissine ve saygıdeğer bir şekilde tanınmaya ulaşması için bu döngüden çıkması gerekir.

Elbette yukarıdaki örnekler sadece yükselen Aslan özelliklerini aşırı derecede sahiplenmiş insanlarda ortaya çıkar. Bu davranışlarla karşılaşan bireylerin tepkilerinden söz edelim.

Yükselen Aslan’ın bu davranışları diğerlerinde Kova’ya dair davranışları ortaya çıkarır. Çünkü, Aslan burcunun karşıtı olan Kova, kişinin egodan arınmış şekliyle arkadaşlığa yaklaşımını, samimiyeti ve gruplar içerisinde eşitliği simgeler.

Örnek bir tepki “Kendini ne zannediyorsun? Bana patronluk taslamayı bırakmanı istiyorum. Yoksa bu işe/ilişkiye ara vermemiz gerekecek.” Tepki veren kişinin özgüveni biraz düşük veya daha hassas bir kişilik ise farklı davranışlar gösterir.

Örneğin dolaylı iletişim kurarak Aslan’ın istediğini getirmez, bahaneler ortaya artıp ortamdan uzaklaşır. Daha sert yaklaşım tercih eden bir kişi ise Yükselen Aslan ile herkesin arasında dalga geçebilir.

İnsanların saygısını kazanamayınca, her ne kadar gururlu ve güçlü olsa da canı yanmış hisseder. Yükselen Aslan burcu, çoğunlukla eleştiriyi de kolay kaldıramaz ve artık davranışlarını düzeltmeye yönelik bir adım atması gerekir.

Peki yükselen Aslan’ın yukarıdaki hatalara düşmesi nasıl önlenir?

Eğer erkek/kız arkadaşınız “Lütfen bir konuda birlikte karar vermeden bana buyurur gibi konuşma. Konuşup ortak kararlar alalım olur mu?” veya benzeri bir tepki verirse umursayın.

"Biliyorum özellikle ailen tarafından çok takdir edilmedin ve dikkat çekmek istiyorsun. Fakat bu isteğin bazı problemler ortaya çıkarıyor. Sana birkaç örnek verebilir miyim?”

Gün içerisinde işte bir tartışma ve saygısızlık yaşayan yükselen Aslan, özellikle eşi için önemli olan bir günde evde gerginlik yaratabilir. “Hep seni konuşuyoruz. Bugün, benim özel günüm lütfen benimle ilgilenir misin?”

Eğer yükselen burcunuz Aslan ise partner seçiminde sizi heveslendiren özelliklerin neler olduğunu gözden geçirin. Çoğunlukla, Kova burcunun bağımsız ve arkadaş canlısı yanı ilginizi çeker.

Gelişimsel astrolojiye göre yükselen Aslan, Kova burcu özellikleri baskın olan bir kişiden nasıl göründüğünü daha az umursamayı öğrenir. Örneğin, ilgi çekmek için oynadığı profili, gerçek kişiliğine uygun hale getirir. İnsanların onu kendi haliyle sevmeye devam ettiğini fark eder.

Kova burcunun özelliklerini kısmen kendi içinde aktif hale getirerek Aslan’a dair özellikleri dengeler. Bu sayede ihtiyacı olan desteğe ve aitlik hissine sağlıklı bir şekilde ulaşır. Saygıdeğer görüntüyü kazanmayı başarır.


Yükselen Aslan burcunun kişiye özel etkisini öğrenmek için burç hesaplama sayfasında doğum haritası rehberini inceleyebilirsiniz.

Natal Astroloji Nedir?

Natal “doğum ve doğumla ilgili konular” demektir. Natal astroloji ile herkese özel olan doğum haritasını kullanarak karakter analizi, kişinin hayatta yaşaması gereken deneyimler, aşması gereken sınavlar gibi konularda aydınlatıcı bilgiler elde ederiz.

Mavi gökyüzü ve dolunay

Ay Burcu ve Erkeklerde Duygusal Bağımlılık

Birçok yetişkin erkek, bir duygusal ilişkiye başlayınca tüm diğer ilişkilerini yavaş yavaş bırakmaya başlar. İlişkide bağımlılık artar...

Astrolojide Evler Neyi Temsil Eder?

astrolojide evler

Gezegenler ne olduğunu, burçlar nasıl olduğunu, evler ise nerede olduğunu gösterir.

Yükselen Aslan Burcu
>
error:
Copy link