Yengeç - Yengeç Burcu Aşk ve İlişki Uyumu

Yengeç - Yengeç uyumunun detaylı analizine geçmeden önce burç uyumundan kısaca bahsedelim. Burç uyumu ile amaç ilişkideki güçlü ve zayıf noktaları erkenden fark etmektir. Önceden bilgi sahibi olarak, olası problemlere hazırlıklı hale gelirsiniz.

yengeç yengeç uyumu

İlişkinin sonunda dahi bu bilgilere ulaşsanız, kendinizi geliştirme şansınız olur. Bu sayede, karşınıza çıkacak bir sonraki aday ile sağlıklı ilişki kurmak için fırsat doğar.

Burç uyumu analizi, ilişkinizin geleceğini tahmin edemez ya da kişinin doğru olup olmadığını sizin için bilemez. Olası güzel ve zor yanları görerek, buna kendiniz karar verirsiniz.

Tek burca dayalı yapılan burç uyumu analizinin oldukça yüzeysel olduğunu lütfen hatırlayın. İlişkide bireylerin sağlığı yerinde oldukça; sevgi, saygı ve çaba ile birçok zorluk aşılabilir.

Aşağıda Yengeç - Yengeç burç uyumunu başlıklara ayrılmış bir şekilde bulacaksınız. İstediğinize tıklayıp ilgilendiğiniz başlığa hızlıca ulaşın.

Yengeç ile Yengeç Burç Uyumuna Genel Bakış

Yengeç burcunu anlamak için ebeveyni düşünmek, en önemlisi anne – çocuk ilişkisini kavramak gerekir. Bir Yengeç’in en sık aklına gelen düşünce, çocukluğunda ona ailesinin nasıl davrandığıdır.

Yengeç – Yengeç uyumunu belirleyen ögeler arasında ebeveyn büyük rol oynar. Çocukluğunda en çok sevgi sözcüklerine (Seni seviyorum kızım/oğlum vb.) ihtiyaç duyan birey Yengeç burcudur.

Örneğin eşlerden birisinin ailesiyle ilişkisi oldukça olumlu diğerinin olumsuzsa, aile kurmaya yönelik düşünce farklılığı ortaya çıkar. Bu sebeple Yengeç – Yengeç ilişki uyumunda iki tarafında kendi ailesiyle ilişkisini açıkça dile getirmesi önem taşır.

İçsel güvensizlik, hayatı boyunca ruh hali değişiklikleri ile üstesinden gelmesi gereken bir sınavıdır. Bu güvensizlik sıklıkla parasal konularda kendisini hissettirir.

Stratejik planları ile bilinen Yengeç burcu, zor günler için bir birikim hesabı veya mülke sahip olmak için çalışır. İster evleneceği eşinden, kendi ailesinden veya çalıştığı işten geliyor olsun, Yengeç’in para konularında güvene ihtiyacı vardır.

Bu ilişkide Yengeç – Yengeç uyumunu güzelleştiren öge, iki bireyin de “güven” elde etmek için çabalayacak olmasıdır. Eşler arasında planlar açık bir şekilde paylaşıldığı sürece bir sorun ortaya çıkmaz.

Besleyen veya beslenen (yemek veya parasal destek) rolüne girmeyi seven Yengeç burcu, bu özelliğini çoğunlukla sadece sevdiklerine gösterir. Kısacası Yengeç’in yakın arkadaş veya aile çemberine girmeden olumlu özelliklerini görmek kolay olmaz.

Haliyle Yengeç – Yengeç uyumunu etkileyen başka bir öge karşımıza çıkar: Eşinin ailesini kendisine yakın görmek. Bu sayede, eşlerden birisi kendi ailesini beslemek isterse (parasal yardım veya yemek vb.) ilişki riske girmez.

Astrolojide en kolay endişelenen burçlardan birisi Yengeç’tir. Geleceğe dair olasılıkları tahmin etme becerisi hayranlık bırakır. Fakat bu düşünceler olumsuz noktalarda yoğunlaşırsa psikolojik sıkıntıya kapı aralar. Yengeç – Yengeç uyumunda karşılıklı hoşgörü ile hepsi giderilebilir.

Kendi endişelerini iyi anlayan bir Yengeç, partnerine sevgi ve güven veren davranışlarla yaklaşır. İlişkide birbirinin sırdaşı olup dertleri paylaşmak, kurdukları bağı sarsılmaz hale getirir.

İki Yengeç burcu birbirini anlamada başarılı olsa da gelişmek için farklı özelliklerdeki insanlara ihtiyaç duyar. Başka bir seçenek ise eşlerin yükselen burcu ile Ay burcunun biraz farklı olmasıdır. Bu sayede ilişkiyi sıradanlıktan uzaklaştırırlar.

Öncü burç grubunda yer almasından dolayı iki bireyin de liderlik becerileri güçlüdür. Çoğunlukla Yengeç burcu kendi fikrini harekete geçirirken sessizdir. Fakat bu sessizlik ilişkiyi zora sokabilir.

Örneğin eşlerden birisi 1-2 yıl sonra şehir dışında bir eğitime katılmaya planlıyorsa, ilişkinin başında dile getirebilir. Çünkü yüksek ihtimalle diğer Yengeç’te geleceğe dair kendi planlarına sahiptir.

Yengeç – Yengeç uyumunu riske atan bir özellik, ikisinin de yoğun duygular hissedebilme becerisidir. Bazen çift olarak yüzleşilmesi gereken sıkıntılarda ikisi de olumsuz düşüncelerde takılı kalabilir.

Olası bu problemi önlemek adına iki bireyin de dikkat etmesi gereken, olumsuzluğu besleyen sözlerden kaçınmak olabilir. Örneğin eşlerden birisinin kötü bir günüyse, diğer bireyin destekleyici ama olumlu bir yaklaşım sergilemesi fayda sağlar.

Yengeç kadar vatan sevgisi ile dolup taşan, doğduğu topraklara kıymet veren bir burca az rastlanır. Özellikle en çok ilgilenen ebeveyne olan sevgiden dolayı (çoğunlukla anne), memleketini önemser.

Yengeç’in haritasında yoğun 9. Ev veya güçlü Yay burcu yer almadıkça, doğduğu topraklara yakın kalmak ister. Bu sebeple Yengeç – Yengeç uyumunda iki bireyin de kendi memleketine eşit vakit ayırmasını sağlamak, huzur getirir.

“İhtiyatlı” kelimesine en çok uyan burçlardan birisi Yengeç’tir. Sevgisini paylaşmadan önce karşı tarafın istekli olduğunu görmek, istediği davranışı görmeyince somurtmak tipik davranışlarıdır.

Bir teklif ile kadının/erkeğin karşısına çıkmadan önce, ikisi de karşı tarafın bir ilişkiye hazır olduğundan emin olmak ister. Her ne kadar öncü burç grubunda yer alsa da Yengeç – Yengeç ilişki uyumunda merak uyandıran, kimin ilk adımı atacağıdır.

Yengeç ile Yengeç Burcu İlişkisinin Güzel Yanları

Hayata benzer özelliklerle gelen bir insanı eş olarak seçmek rahatlık vericidir. Ay tarafından yönetilen Yengeç burcu, Ay’ın evrelerine göre duygu yüklü günler geçirebilir.

Yengeç – Yengeç uyumuna bakınca aynı günlerde iki birey de benzer ruh hallerinden geçer. Örneğin birisi Dolunay zamanı geride bırakması gereken güçlü anılar ile yüzleşir. Kısa zaman önce kaybettiği bir aile üyesini hatırlar.

Diğeri ise aynı günde işte yaşadığı bir duruma sinirlenmiş veya fazla tepki vermiş olabilir. İkisinin de hislerini paylaşabileceği ve onu anlayan bir eşe sahip olması büyük bir hediyedir.

Özellikle duyguların paylaşımı esnasında dürüstlük esas alınırsa, Yengeç – Yengeç ilişki uyumunun kalitesi ve samimiyeti artar.

Bu burcun temel odak noktası ailedir. Huzur ve neşe dolu bir yuva kurmak, çocukların geleceğini güvence altına almak önem taşır. Bu sebeple aile ve çocuk konularına dair sıkıntılar hızlı bir şekilde giderilir.

Yengeç – Yengeç uyumunu güzelleştiren en güzel öge ise karşılıklı hassasiyet ve koruma içgüdüsüdür. İki birey de diğerinin sağlık ve huzuru için elinden gelen çabayı gösterir.

Yengeç - Yengeç Burcu İlişkisinde Olası Problemler

Duygusal zekası ile ünlü Yengeç burcu, istediğini elde etmek için “duygusal manipülasyon” yöntemini kullanabilir. Sıklıkla bunu kasıtlı bir şekilde yapmaz.

Örneğin üzüldüğü veya ağladığı bir vakitte istediğini elde etmek için eşini ve çocuklarını ikna etmesi daha kolay olur. Fakat Yengeç – Yengeç ilişki uyumu riske girer. Çünkü eşi de benzer duygusal zeka ile hayata gelmiştir.

Su burcu kategorisinde yer alan Yengeç burcu, doğum haritasında farklı baskın burçlar yer almadıkça hislerini ön plana koyar. Bu yaklaşım, olası anlaşmazlıklarda o an duygularıyla tepki vermesine neden olabilir.

Kendisini kötü hisseden bir Yengeç’in ev içerisinde onun güler yüzüne ihtiyaç duyan çocuk veya eşi olduğunu hatırlaması fayda sağlar. Duygusal ruh hali herkesin hızlıca değişebilir. Önemli olan onu yoran duygularda takılı kalmamasıdır.

Olası problemler ortaya çıkınca açık iletişim ve karşılıklı hoşgörü ile birçok sorun aşılabilir. Özellikle Ay burcu ve yükselen burcu arasında da uyum varsa, mutlu bir aile kurma hayali olan sevecen bir çift ile karşılaşırsınız.

Problemlerin çıkma olasılığını azaltmak için iki bireyin de burç hesaplama aracını kullanarak Güneş, Ay ve yükselen burçlarında “düşebileceği hatalar ve çözümleri” sekmesini irdelemesi önemlidir. Bu sayede, sıkıntılar ortaya çıkmadan onlarla yüzleşip sağlıklı ve uzun süreli bir ilişki kurmayı başarırlar.


Yengeç - Yengeç burcu uyumu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sayfanın altına bir yorum bırakın.

Natal Astroloji Nedir?

Natal “doğum ve doğumla ilgili konular” demektir. Natal astroloji ile herkese özel olan doğum haritasını kullanarak karakter analizi, kişinin hayatta yaşaması gereken deneyimler, aşması gereken sınavlar gibi konularda aydınlatıcı bilgiler elde ederiz.

Mavi gökyüzü ve dolunay

Ay Burcu ve Erkeklerde Duygusal Bağımlılık

Birçok yetişkin erkek, bir duygusal ilişkiye başlayınca tüm diğer ilişkilerini yavaş yavaş bırakmaya başlar. İlişkide bağımlılık artar...

Astrolojide Evler Neyi Temsil Eder?

astrolojide evler

Gezegenler ne olduğunu, burçlar nasıl olduğunu, evler ise nerede olduğunu gösterir.

yengeç yengeç uyumu
>
error:
Copy link