Yengeç - Oğlak Burcu Aşk ve İlişki Uyumu

Yengeç - Oğlak uyumunun detaylı analizine geçmeden önce burç uyumundan kısaca bahsedelim. Burç uyumu ile amaç ilişkideki güçlü ve zayıf noktaları erkenden fark etmektir. Önceden bilgi sahibi olarak, olası problemlere hazırlıklı hale gelirsiniz.

yengeç oğlak uyumu

İlişkinin sonunda dahi bu bilgilere ulaşsanız, kendinizi geliştirme şansınız olur. Bu sayede, karşınıza çıkacak bir sonraki aday ile sağlıklı ilişki kurmak için fırsat doğar.

Burç uyumu analizi, ilişkinizin geleceğini tahmin edemez ya da kişinin doğru olup olmadığını sizin için bilemez. Olası güzel ve zor yanları görerek, buna kendiniz karar verirsiniz.

Aşağıda Yengeç - Oğlak burç uyumunu başlıklara ayrılmış bir şekilde bulacaksınız. İstediğinize tıklayıp ilgilendiğiniz başlığa hızlıca ulaşın.

Yengeç - Oğlak Burcu Uyumu Genel Bakış

Yengeç – Oğlak uyumu, astroloji haritasına göre zıt burçların ilişkisine işaret eder. Bu ilişki sıklıkla, “kendisinde eksik olanı partnerinde bulmak” şeklinde yorumlanır.

Yengeç burcunu yöneten Ay ile Oğlak burcunu yöneten Satürn, iki uç noktada yer alan güçlerdir.

  • Ay (Yengeç) hayalleri, değişimi, hatıraları, bir insana bağlı olmayı ve bir parça sevecenliği,
  • Satürn (Oğlak) ise gerçeklerle yüzleşme, dikkat, kararlılık, sabır ve kendi kendine yetmek ile ilgilidir.

İlişkinin başında iki birey de kendisini hissettiği özellikleri baskın göstermeye çalışır. Sağlıklı bir Yengeç – Oğlak uyumu için yukarıdaki özelliklerin ilişkide bir denge içinde olması önemlidir.

Zaman içerisinde ilişkinin teması dengelenip güven ortamına dönüşür. Örneğin Yengeç’in eksik olduğu yerde (pratik ve gerçekçi yaklaşım gibi), Oğlak destek sunup örnek olur.

Benzer şekilde Oğlak’ın anlamayıp zorlandığı konularda (iş arkadaşlarının ruh hali değişikliği gibi) Yengeç, yüksek duygusal zekasıyla sebebini anlatabilir.

Hayatta kolayca elde edilen hiçbir şey değerli görünmez. Yengeç – Oğlak burcu uyumu da aslında bu cümleye çok güzel bir örnektir.

İki birey de karşı tarafta kendisini tamamlayan bir eş görür. Fakat ona yaklaşmak için rahat olunan özelliklerin biraz geride bırakılması ve zıt özelliklere doğru cesurca hareket edilmesi gerekir.

Yengeç – Oğlak burcu uyumunu hem güzelleştirip hem de riske atan bir durum vardır. İyimser taraftan bakarsak, iki tarafta karşıdakinin arzuladığı özelliklere sahip olduğunu fark eder. Cömert ve fedakar davranıp ilişkiyi sahiplenir.

Riskli taraf ise bencil davranışlar ile ortaya çıkar. İlişkideki anlaşılması güç karşılıklı çekim sebebiyle, bir bireyin sadece kendi çıkarına yönelik hareket etmesi her şeyi riske atabilir.

Sağlıklı bir Yengeç – Oğlak ilişki uyumu için zıtlığın ortasında buluşmak gerekir. Aksi halde sıklıkla Yengeç burcu zarar görür. Özellikle Yengeç bireyinin doğum haritasında pek hava burcu yoksa, olası olumsuz bir sonuca hazırlıksız yakalanabilir.

Yengeç – Oğlak burcu uyumu, kış (Satürn) ile yaz (Ay) mevsiminin birleşimine benzer. İkisinin eşit katkısı, ilişkiyi samimi ve ılık bir hale getirir.

Her ne kadar zıt burç olsalar da Yengeç ile Oğlak’ın ortak noktalarından da bahsetmek gerekir. İkisi de öncü burç grubunda yer alır.

Yengeç – Oğlak burcu uyumu, ilişkiyi yönetmek isteyen iki birey içerir. İkisi de dikkat çekmeden yönetmeye çalışır. Fakat burada yüksek duygusal zekası ile Yengeç bir adım öndedir ama daha sessizdir. Bu sebeple sıklıkla, Oğlak burcu yönetiyor gibi görünür.

Bu çiftin birlikteliğini büyüleyici yapan, problemlere farklı yaklaşımlarıdır. Yengeç burcu stratejik duygusal zekasıyla geleceğe dair hayaller kurup planlar yapar. Oğlak ise hayata gerçekçi yaklaşımı ile zihnindeki düşünceleri gerçeğe dönüştürmek ister.

Yengeç – Oğlak burcu uyumu, ilişkide samimiyet ve güven yakalandığı zaman hayran bırakan bir çift ortaya çıkarır. Çünkü iki birey de aynı hedef üzerine ilerlerse, farklı bakış açıları sayesinde başarıyı yakalamak kolaydır.

Örneğin duygusal bir ruh halinde hayal kuran Yengeç burcu, hayallerine Oğlak sayesinde daha gerçekçi yaklaşır. Yengeç burcu ise Oğlak’a stratejik zekası ile beklenmedik tavsiyelerde bulunur.

Biraz daha yakından bakarsak, bazı özellikler ne benzer ne de farklıdır. Sadece birbirini destekleyen türdedir. Örneğin, Yengeç burcu bir yuva kurmayı ve bu yuvada rahat hissetmeyi önemser.

Oğlak ise astrolojinin en azimli burcudur. Hedeflediği amaçlara başarı ile ilerlerken, eşinin ihtiyaç duyduğu ekonomik rahatlığı verir. Özellikle yuva kurmaya dair ikisi de elinden gelen katkıyı sunar.

Yengeç – Oğlak burcu uyumu, ortak bulunan nostalji sevgisiyle güç kazanır. Yengeç burcu, önceki yıllarda veya gençliğinde geçirdiği anıları düşünür. Eğer çok değer verdiği bir bireyi kaybettiyse ara ara onu düşünüp gözleri dolabilir.

Oğlak burcu ise geçmişten ders almanın önemini bilir. Ailesinden kalan antika ürünlere ekstra değer verir. Çünkü onu elde etmek için gösterilen çabayı hatırlar ve ailesiyle gurur duyar. Geçmişe dair ilgi ikisinde de farklı ortaya çıkar.

Haritadaki diğer burçlar etkilemedikçe, yeni tanışılan bir Oğlak burcu (özellikle erkekse) oldukça soğuk ve dikkatli görünür. Bu sebeple Yengeç – Oğlak burcu ilişkisi, Oğlak’ın hayatına beklemediği bir sevgi ve sıcaklık katar.

Para konusunda da benzer bir yaklaşım vardır. Bu ilişkide hem etik kurallara uyup hakkıyla para kazanmak hem de gelecekte çocuklar için birikim yapmak kolaydır.

Özetle Yengeç – Oğlak burcu uyumu, farklı karakterlere sahip olmalarına rağmen sıklıkla başarıyla sonuçlanır. Bu ilişkide zor olan kısım başlangıçtır. Net bir karar vermeden önce karşıdakine en az birkaç ay fırsat vermek, mutlu sonuçlar ortaya çıkarabilir.

Yengeç - Oğlak Burcu Uyumu Güzel Yanları

Yengeç – Oğlak burcu uyumunda güzel yanları bulmak kolaydır. Su (Yengeç) ve toprak (Oğlak) burcunun bir araya gelmesi iki bireyi de geliştirip hayatına huzur katar.

Duygu veya yemek ile sevdiğini beslemek isteyen Yengeç burcu, Oğlak’ın ihtiyaç duyduğu bir birey haline gelir. Özellikle kendi kendine yeten Oğlak burcu, bunu belli etmese de süreç içerisinde partnerine bağlanır.

Bu çift, ilişkiyi zamana bırakmayı ve net bir adım atmadan düşünmeyi tercih eder. Yengeç’in stratejik zekası ile Oğlak’ı incelemesi, Oğlak’ın ise gerçekçi yaklaşımı ile tüm olasılıkları gözden geçirmesi, güvenilir bir ilişki yaratır.

Yengeç – Oğlak burcu ilişkisi, başlangıçta biraz bilinmedik görünebilir. Bu sebeple arkadaş olmayı başarmak ve ilişkiyi zamana bırakmak geleceği sağlamlaştırır.

Genel temalar üzerinden bakarsak, Yengeç burcu duygusal güveni, Oğlak ise parasal güveni temsil eder. Kurdukları ailede Dünya’ya gelen çocuklar oldukça şanslıdır. Çünkü “güven”e dair ihtiyaçları anne-baba tarafından kolayca karşılanır.

Yengeç - Oğlak Burcu Uyumu Olası Problemler

Zıt kişilik özelliklerine sahip olmaları dışında, Yengeç – Oğlak burç uyumunda problem bulmak zordur. Yine de birkaç olasılıktan bahsedelim.

Hayata azimle yaklaşan Oğlak burcu, bazen azmini olumsuz bir hırsa dönüştürür. Sahip olduğu statü veya işe dair konuları çok fazla düşünüp ailesini geri plana atabilir.

Yengeç ise öncü burç olmanın verdiği etkiyle, Oğlak’ı eve daha yakın görmek ister. Lider özelliklerini devreye sokup, eşini yönetmeye çalışabilir.

Başka bir olasılık ise Yengeç’in sık ruh hali değişimidir. Bazen hissettiği yoğun duygular ile (özellikle dolunay +- 4 gün) duygusal sıkıntı yaşayabilir. Bu durum Oğlak açısından “drama” olarak görünürse, ilişki sıkıntıya girer.

Problemlerin çıkma olasılığını azaltmak için iki bireyin de burç hesaplama aracını kullanarak Güneş, Ay ve yükselen burçlarında “düşebileceği hatalar ve çözümleri” sekmesini irdelemesi önemlidir. Bu sayede, sıkıntılar ortaya çıkmadan onlarla yüzleşip sağlıklı ve uzun süreli bir ilişki kurmayı başarırlar.


Yengeç - Oğlak burcu uyumu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sayfanın altına bir yorum bırakın.

Natal Astroloji Nedir?

Natal “doğum ve doğumla ilgili konular” demektir. Natal astroloji ile herkese özel olan doğum haritasını kullanarak karakter analizi, kişinin hayatta yaşaması gereken deneyimler, aşması gereken sınavlar gibi konularda aydınlatıcı bilgiler elde ederiz.

Mavi gökyüzü ve dolunay

Ay Burcu ve Erkeklerde Duygusal Bağımlılık

Birçok yetişkin erkek, bir duygusal ilişkiye başlayınca tüm diğer ilişkilerini yavaş yavaş bırakmaya başlar. İlişkide bağımlılık artar...

Astrolojide Evler Neyi Temsil Eder?

astrolojide evler

Gezegenler ne olduğunu, burçlar nasıl olduğunu, evler ise nerede olduğunu gösterir.

yengeç oğlak uyumu
  • Nurdan dedi ki:

    Cok dogru cok guzel anlatilmis?

  • >
    error:
    Copy link