Yengeç - Kova Burcu Aşk ve İlişki Uyumu

Yengeç - Kova uyumunun detaylı analizine geçmeden önce burç uyumundan kısaca bahsedelim. Burç uyumu ile amaç ilişkideki güçlü ve zayıf noktaları erkenden fark etmektir. Önceden bilgi sahibi olarak, olası problemlere hazırlıklı hale gelirsiniz.

yengeç kova uyumu

İlişkinin sonunda dahi bu bilgilere ulaşsanız, kendinizi geliştirme şansınız olur. Bu sayede, karşınıza çıkacak bir sonraki aday ile sağlıklı ilişki kurmak için fırsat doğar.

Burç uyumu analizi, ilişkinizin geleceğini tahmin edemez ya da kişinin doğru olup olmadığını sizin için bilemez. Olası güzel ve zor yanları görerek, buna kendiniz karar verirsiniz.

Aşağıda Yengeç - Kova burç uyumunu başlıklara ayrılmış bir şekilde bulacaksınız. İstediğinize tıklayıp ilgilendiğiniz başlığa hızlıca ulaşın.

Yengeç - Kova Burcu Uyumu Genel Bakış

Yengeç – Kova burcu ilişkisi, uyum (sinastri) haritasında astrolojide 6. Ev ile 8. Ev özelliklerini vurgular. Kova burcu, ona yardımcı olan veya hayatına düzen getiren bir Yengeç görür (6. Ev).

Yengeç burcu ise Kova’da gizemli ve büyüleyici bir kişilik ile karşılaşır (8. Ev). Aslında yönetici Uranüs sebebiyle Kova ile tanışan herkes, bu bireyi sıra dışı veya farklı görür. Fakat Yengeç’teki etkisi daha büyüktür.

Yengeç – Kova burcu uyumu, ilk bakışta birçok soru işareti bırakır. Ortak noktalara bakmak için biraz yaklaşınca önemli birkaç detay fark edersiniz.

Örneğin hem Yengeç hem de Kova burcu ani değişimler ile bilinir. Fakat Yengeç burcunun davranışlarını tahmin etmek daha kolaydır.

Ay tarafından yönetilen Yengeç burcu, Ay’ın fazlarına göre incelendiğinde ortalama 30 günde bir benzer davranışlar sergiler. Sıklıkla dolunay zamanı (-+4 gün) yoğun duygular hisseden Yengeç burcunu görüp, gelecek ay hakkında tahmin yürütebilirsiniz.

Kova burcunda ise durum biraz farklıdır. Ani değişimleri ve aykırı davranışları temsil eden Uranüs, Kova’nın hayatına beklenmedik olumlu/olumsuz yenilikler getirebilir. Bu sebeple, Kova ile ilişkide sürprizler karşısında rahat olmak gerekir.

Yengeç – Kova burcu uyumunda dikkat edilmesi gereken bir konu, kişisel hayatın gizliliğidir. Yengeç burcu daha korumacı ve stratejik yaklaşımıyla eşyaları veya özel hayatı ile ilgili konularda kolay paylaşımlar yapmaz.

Kova burcu ise daha sosyal ve dışa dönük bir yaşam sürer. Yengeç’in diğer insanlar ile bazı konuları konuşurken neden çekindiğini anlamakta zorlanabilir.

Sadece iki burç üzerinden değerlendirirsek, Yengeç – Kova burcu uyumu biraz çaba gerektirir. Bu sebeple iki bireyin de doğum haritasındaki diğer burçların bu ilişkiyi yöneteceğini söylemek doğru olur.

Örneğin Yengeç’in haritasında bir hava burcu (İkizler vb.) olması ve Kova’nın haritasında bir su burcu (Akrep vb.) yer alması, ilişkinin geleceğini sağlamlaştırır.

İlişkideki olası en büyük hata, Yengeç’in partnerini istediği şekilde yönlendireceğini düşünmesidir. Yüksek duygusal zekası ile Yengeç burcu, bir başkasını etkileme ve yönlendirme konusunda başarılıdır.

Uyguladığı stratejiler Kova burcunda çoğunlukla işe yaramaz. Üstelik Kova’nın sabit burç grubunda olması ve hava burcu olarak olaylara objektif yaklaşma becerisi de eklenince durum iyice zorlaşır.

Yengeç – Kova burcu uyumu için iki bireyin de kendi düşünce biçiminden biraz uzaklaşması gerekir. Yengeç’in duygusal manevralardan kaçınması, Kova’nın ise fazla objektiflikten sıyrılması bir başlangıçtır.

İki birey de kendisinde az bulunan özellikleri geliştirmeye çalışırsa, ilişki güç kazanır. Örneğin Yengeç’in bir duruma neden kırıldığını anlamaya çalışan Kova burcu, olaya Yengeç’in tarafından bakmaya çalışabilir.

Kova’nın neden fikirlerine sadık olduğunu çözmeye çalışan Yengeç burcu, onun yetiştiği koşulları ve aldığı eğitimi irdeleyebilir. Kısacası iki bireyin de kendi çemberinden çıkıp diğerine doğru adım atması beklenir.

Yengeç – Kova burcu uyumunu etkileyen bir başka öge, yeme alışkanlıklarıdır. Yengeç burcu, onu büyütürken besleme rolünü üstlenen ebeveyni (sıklıkla anneyi) örnek alır.

Annesinin yemeğine benzer ürünleri kendi yuvasında pişirmek ister. Kova burcu ise sadece anneden ziyade, yetiştiği çevre ve kültürden etkilenir. Bu sebeple, benzer coğrafyada büyümüş bir Yengeç – Kova burcu ilişkisinin geleceği daha sağlamdır.

Son olarak aşağıdaki özelliklere dikkat etmek gerekir:

  • Yengeç burcunu mutlu eden duygular: sevildiğini hissetmek, parasal güven ve empatiyle dinleyecek bir kulaktır.
  • Kova burcunu mutlu eden ise onunla önce arkadaş olacak bir eş, bir parça özgürlük ve eşiyle sağlıklı fikir paylaşımıdır.

Yengeç - Kova Burcu Uyumu Güzel Yanları

Ay (Yengeç) feminen enerjiyi Uranüs (Kova) ise maskülen enerjiyi temsil eder. Bu sebeple, Yengeç – Kova burcu uyumunda yatak odası deneyimi beklentilerin üstündedir.

Yemek ve günlük yaşamına dair alışkanlıklar, Yengeç’in hayatında uzun süre aynı kalabilir. Kova burcu ile ilişkisinde, tanıdık gelen durumlardan uzaklaşıp farklı maceralara atılmaya başlar.

Örneğin Kova ile bir akşam uzak doğu yemeklerini dener. Başka bir gün entelektüel bir konsepti tartışır. Kova burcunun getirdiği sürprizler ile hayatı monotonluktan sıyrılıp heyecan verici hale dönüşür.

Kova burcu ise Yengeç’in dünyasındaki duygusal derinliği fark eder. Onunla izlediği film, dinlediği müzik vb. eserlerde daha önce fark etmediği güzellikleri görür. Bu eserlerin bir başkasını nasıl etkileyebildiğini anlar.

Yengeç – Kova burcu uyumunda ortaya çıkan tema, büyük resmi hislerle görme becerisidir. Toplumu yöneten kuralları tartışan Kova ile insanların yaşadığı sıkıntıları gören Yengeç ilişkisi, büyük resmi doğru görmeyi sağlar.

Bu ilişkiyi sağlıklı bir şekilde kurmayı başaran bir çift, çocuklarına farklı bakış açılarını kolayca öğretebilir. Gelecekteki çocukları, hayatı kavrama konusunda akranlarından bir adım önde başlar.

Yengeç - Kova Burcu Uyumu Olası Problemler

Yengeç – Kova burcu uyumunu riske atan birkaç olası problem vardır. Sıklıkla Yengeç burcu, duygularının eşi tarafından anlaşılmasını ister. Kova ise neden her argümanın duygu yüklü olduğunu sorgular. Hatta onun gözünde bu tür yaklaşımlar “dramatik” görünebilir.

Aslında bu olası problem, burçların element farklılığından kaynaklanır. Su burcu olarak Yengeç, hislerini ön plana koyar. Hava burcu olarak Kova ise durumu zihinsel olarak kavrar, kendi hislerini arka plana koyar.

Sağlıklı bir Yengeç – Kova burcu ilişkisi için evlilik öncesi arkadaşlık durumunu uzun tutmak önemlidir. Hatta ahlak sistemlerine uygunsa, aynı evde bir süre yaşamak ve ona göre karar vermek iki taraf için de fayda sağlayabilir.

Son olarak Yengeç burcu, yoğun duygular hissetse de onlarla yüzleşmeyi ve yaşamayı çok iyi başarır. Kova’nın herhangi bir duygusal sıkıntı da (sağlık, sevilen bir bireyin hayattan ayrılışı vb.) Yengeç’ten gördüğü sevgi ve destek ile tüm olası problemler geride kalabilir.

Problemlerin çıkma olasılığını azaltmak için iki bireyin de burç hesaplama aracını kullanarak Güneş, Ay ve yükselen burçlarında “düşebileceği hatalar ve çözümleri” sekmesini irdelemesi önemlidir. Bu sayede, sıkıntılar ortaya çıkmadan onlarla yüzleşip sağlıklı ve uzun süreli bir ilişki kurmayı başarırlar.


Yengeç - Kova burcu uyumu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sayfanın altına bir yorum bırakın.

Natal Astroloji Nedir?

Natal “doğum ve doğumla ilgili konular” demektir. Natal astroloji ile herkese özel olan doğum haritasını kullanarak karakter analizi, kişinin hayatta yaşaması gereken deneyimler, aşması gereken sınavlar gibi konularda aydınlatıcı bilgiler elde ederiz.

Mavi gökyüzü ve dolunay

Ay Burcu ve Erkeklerde Duygusal Bağımlılık

Birçok yetişkin erkek, bir duygusal ilişkiye başlayınca tüm diğer ilişkilerini yavaş yavaş bırakmaya başlar. İlişkide bağımlılık artar...

Astrolojide Evler Neyi Temsil Eder?

astrolojide evler

Gezegenler ne olduğunu, burçlar nasıl olduğunu, evler ise nerede olduğunu gösterir.

yengeç kova uyumu
>
error:
Copy link