Yengeç - Balık Burcu Aşk ve İlişki Uyumu

Yengeç - Balık uyumunun detaylı analizine geçmeden önce burç uyumundan kısaca bahsedelim. Burç uyumu ile amaç ilişkideki güçlü ve zayıf noktaları erkenden fark etmektir. Önceden bilgi sahibi olarak, olası problemlere hazırlıklı hale gelirsiniz.

yengeç balık uyumu

İlişkinin sonunda dahi bu bilgilere ulaşsanız, kendinizi geliştirme şansınız olur. Bu sayede, karşınıza çıkacak bir sonraki aday ile sağlıklı ilişki kurmak için fırsat doğar.

Burç uyumu analizi, ilişkinizin geleceğini tahmin edemez ya da kişinin doğru olup olmadığını sizin için bilemez. Olası güzel ve zor yanları görerek, buna kendiniz karar verirsiniz.

Aşağıda Yengeç - Balık burç uyumunu başlıklara ayrılmış bir şekilde bulacaksınız. İstediğinize tıklayıp ilgilendiğiniz başlığa hızlıca ulaşın.

Yengeç - Balık Burcu Uyumu Genel Bakış

Yengeç - Balık burcu ilişkisinde, uyum (sinastri) haritasına göre astrolojide 5. Ev ve 9. Ev konuları ana temayı oluşturur. Doğum haritasındaki diğer burçlar arasında bir anlaşmazlık olmadıkça, Yengeç – Balık uyumu pürüzsüz ve keyiflidir.

İkili arasındaki duygusal çekicilik sıklıkla ani gerçekleşir ve çarpıcı bir etki bırakır. Sohbeti biraz ilerletince birbirlerini ne kadar iyi anladıkları ortaya çıkar. Yönetici gezegenlere yakından bakmak, nedeni konusunda bize bilgiler verir.

Yengeç'i yöneten Ay ile Balık'ı yöneten Neptün arasındaki hassasiyet, değişkenlik ve ince yaklaşım gibi ortak özellikler, ilişkide empati kurmanın kolay olduğunu gösterir.

Balık burcunu temsil eden karşı yönlere yüzen iki balık sembolü, düşünce ve fikirlerin değişkenliğine işaret eder. Bu sebeple Balık burcunu bir yere sabitlemek, rengini anlamak zordur.

Her baktığınızda farklı bir özellik ile karşılaşırsınız. Yengeç – Balık burcu uyumunu güzelleştiren ögelerden birisi bu benzerliktir. Çünkü Yengeç burcunun ruh hali Ay’ın fazlarına göre değişime uğrar.

Daha detaylı bir karşılaştırma yaparsak, Yengeç’in ruh halini tahmin etmek daha kolaydır. Örneğin önceki dolunay zamanlarında (+- 4 gün) duygusal yoğunluk yaşadıysa, gelecek ayda benzer etkileri gözlemlersiniz.

Balık burcu, kendisine bir ay takvimi alarak hayatını kolaylaştırır. Yengeç burcu için ise durum farklıdır. Yengeç’in stratejik zekasını düşünürsek, partnerinin duygu hallerini tahmin edemiyor oluşu onu biraz zorlayabilir.

Özellikle para gibi finansal kaynaklar, Yengeç – Balık burcu uyumunu en çok dalgalandıran ögedir. Doğum haritasında Boğa veya Akrep gibi burçlar yoğun olmadıkça, Balık burcu için para konusu ikinci plandadır.

Hatta en az çaba ile bu rahatsız edici konudan uzaklaşmak ister. Çünkü Balık burcunu yöneten Neptün için para saymak, kazanç veya zarar hesaplamak hayal kurmaktan uzak ve sıkıcı bir iştir.

Yengeç burcu ise finansal konulara kıymet verir. Parasal güven ihtiyacını karşılamak için bir birikim hesabı, ev, arsa veya altın gibi araçlara yönelir. Sıklıkla 30 yaş üstü Yengeç burcu, yatırım konusunda dikkat çekici bir bilgi birikimine sahiptir.

Eğer ‘dikkat’ ve ‘ekonomi’ Yengeç burcunu tanımlayan birkaç kelime ise ‘cömertlik’ ve ‘savurganlık’ da Balık’ı tanımlar (Doğum haritasında baskın Yengeç veya toprak burçları olmadıkça).

Bu sebeple, Yengeç – Balık burcu uyumundaki temel farklılık, güven konusudur. Balık burcunun en çok arzuladığı güven çeşidi, özgürlük ve kişisel hayatın gizliliğidir. Değişken kategoride yer almasıyla, bir kafese kapatılmak veya sıkıştırılmak istemez.

Yengeç burcu ise sevdiğini sahiplenici bir özelliğe sahiptir. Sevdiği insanda beğenmediği davranışlar olursa, duygularıyla etkileyerek onları değiştirmeye çalışabilir. Haliyle, karşılıklı sınırların farkında olmak ilişkinin gidişatı için önemlidir.

Balık burcunun dış iskelete sahip olmayan bir canlı ile temsil edilmesi, bu bireyin ne kadar kabul edici olduğu ve kolay etkilendiğini açıklar. Bu sayede Yengeç burcu, duvarlarını indirip hayal, hedef ve üzüntülerini partneriyle kolayca paylaşır.

İnsanı dinleyen bir eşe sahip olmak, Yengeç – Balık burcu uyumunda keyif veren bir ögedir. Karşı tarafta söylenen sözlerin önemsendiğini görmek, dikkatini vermiş bir sevgili bulmak, bu birlikteliğin en değerli hediyesidir.

Duygu yüklü iki su burcu bir araya gelince, dikkat edilecek noktalar da vardır. Özellikle uyum haritasında ortaya çıkan astrolojide 5. Ev, eğlence ve mutluluk verirken, fazla su burcu etkisi gerçeklerden kaçma isteği verebilir.

Yengeç – Balık burcu ilişkisinde keyif için alkol, sigara, gerçek dışı hayallerde fazla takılma olumsuz olasılıklardan bir kaçıdır.

Özellikle doğum haritalarında Boğa, Oğlak, Başak gibi toprak burçları varsa, bu olasılık azalır. Günlük hayatı erteleme davranışları (hayallere dalıp şimdiyi unutmak vb.) ortaya çıkmadan çözülür.

Yengeç burcunu ait ve mutlu hissettiren yer “yuva”dır. Bu yuva en basit şekliyle yaşadığı ev ve içindeki değer verdiği insanlardır. Balık burcu ise kendi duygularını resmeden bölgeleri gezmek ister (Deniz-göl kenarı, dağ etekleri vb.).

Balık burcu, Yengeç kadar eve dair konulara güçlü bağ hissetmeyebilir. Çünkü sürekli benzer şeyleri görmek, yönetici Neptün’ün yaratıcı özelliklerini sınırlar. Karşılıklı ihtiyaçlar dengeli bir şekilde giderildiği müddetçe, ilişkinin sağlıklı ilerlemesi kolaydır.

Yengeç – Balık burcu uyumu, hayaller ve yuva ile süslüdür. Balık burcunun vizyonu hep gerçekleştirmesi zor ve bulutlar kadar uzakta görünür.

Yengeç burcu ise eşinin çizdiği yolda ona destek sunarken, bazen yorulur ve eve dönmek ister. Birlikte kurdukları yuvada sıkıntı, neşe ve hayaller paylaşılmaya devam eder. Balık burcu sıcak evinde bir sabah uyandığında, hayallerinin gerçeğe dönüşeceği umudunu taşır.

Bu çift hem istenilen yuvayı hem de düşlenen hayalleri gerçekleştirmek için anlayış, sabır ve ince düşünceye bolca sahiptir.

Yengeç - Balık Burcu Uyumu Güzel Yanları

Yengeç – Balık burcu ilişkisini duyan birisi nadiren uyup uymadıklarını sorgular. Çünkü bu iki su canlısını temsil eden burçların birlikteliği, dengeli bir uyum çağrıştırır.

Sıklıkla ilişkideki olası problemler, ortaya çıkan güzelliğin yanında küçük ve değersiz kalır. Bu çiftin birlikteliği yoğun duygular ve aitlik hissi ile kaplıdır.

Özellikle Ay’ın fazlarına göre ruh hali değişikliği yaşayan Yengeç burcu, eşinin yanında aradığı rahatlık ve hoşgörüyü bulur. Çünkü Balık burcu için empati kurmak ve sevdiğinin duygularına anlayış göstermek kolaydır.

Yengeç – Balık burcu uyumunda sağlıklı bir ilişki için başı çeken Balık burcu, eşinin göründüğünden daha hassas olduğunu fark eder. Bu sayede Yengeç’in yalnız kalmak istediği vakitlere saygı gösterir.

Yengeç burcu, yuvasında güven ve istikrarı hedefler. Bunu gerçekleştirmek için gereken tüm sorumlulukları yerine getirir. Sıklıkla Balık burcuna düşen, eve gelince rahatlamak ve yuvanın bir parçası olduğunu hissetmektir.

İki bireyin de aradığı samimiyet hissi karşılıklı sevgi ve saygıda gizlidir. Diğer burçlar da destekliyorsa, sağlıklı bir ilişki kurmak oldukça kolaydır.

Yengeç - Balık Burcu Uyumu Olası Problemler

Aynı elementten iki burcun uyumu birçok avantaj sağlar. Fakat olası problemlere de hazırlıklı olmak gerekir. İki duygusal kişiliğin tartışması, okyanusta dalgalar ile boğuşmaya benzetilir.

Öncü kategoride yer alan Yengeç burcu, ilişkiyi yönetmeye çalışırken sıklıkla istediklerini elde etmek ister. Yengeç – Balık burcu uyumunda, bu “zorunlu görev” gibi görünen istekler can yakar.

Özgürlüğü ve değişkenliği ile bilinen Balık burcu kendisini kapana kısılmış hissederse, Yengeç burcu bir sabah yalnız uyanabilir. Dış iskeleti olmadan kolay yara alan Balık, iyileşmek için zamana ihtiyaç duyar.

Yengeç burcu, hayatında olup bitenleri kontrol etmeyi arzular. Balık’ın farkında olduğu ama Yengeç’in bilmediği bir konu, hislerimizi kontrol edemediğimizi kabul etmenin önemidir.

Balık burcu, sadece davranışlarını kontrol edebildiğini bilir. Bu yüzden bunalınca veya kendisini kötü hissedince, oradan uzaklaşır. Daima fiziksel olarak uzaklaşmasa da hayallere dalıp üzüntü veren hisleri görmezden gelebilir.

Yengeç – Balık burcu uyumunda mükemmeli yakalamak için:

  • Yengeç burcu yara alınca eleştirme ve partneri sıkıştırma hatasından sakınabilir,
  • Balık burcu da bazen zorluklardan kaçmak yerine, üzüntü veren durum ile yüzleşebilir.

Problemlerin çıkma olasılığını azaltmak için iki bireyin de burç hesaplama aracını kullanarak Güneş, Ay ve yükselen burçlarında “düşebileceği hatalar ve çözümleri” sekmesini irdelemesi önemlidir. Bu sayede, sıkıntılar ortaya çıkmadan onlarla yüzleşip sağlıklı ve uzun süreli bir ilişki kurmayı başarırlar.


Yengeç - Balık burcu uyumu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sayfanın altına bir yorum bırakın.

Natal Astroloji Nedir?

Natal “doğum ve doğumla ilgili konular” demektir. Natal astroloji ile herkese özel olan doğum haritasını kullanarak karakter analizi, kişinin hayatta yaşaması gereken deneyimler, aşması gereken sınavlar gibi konularda aydınlatıcı bilgiler elde ederiz.

Mavi gökyüzü ve dolunay

Ay Burcu ve Erkeklerde Duygusal Bağımlılık

Birçok yetişkin erkek, bir duygusal ilişkiye başlayınca tüm diğer ilişkilerini yavaş yavaş bırakmaya başlar. İlişkide bağımlılık artar...

Astrolojide Evler Neyi Temsil Eder?

astrolojide evler

Gezegenler ne olduğunu, burçlar nasıl olduğunu, evler ise nerede olduğunu gösterir.

yengeç balık uyumu
>
error:
Copy link