Yengeç - Aslan Burcu Aşk ve İlişki Uyumu

Yengeç - Aslan uyumunun detaylı analizine geçmeden önce burç uyumundan kısaca bahsedelim. Burç uyumu ile amaç ilişkideki güçlü ve zayıf noktaları erkenden fark etmektir. Önceden bilgi sahibi olarak, olası problemlere hazırlıklı hale gelirsiniz.

yengeç aslan uyumu

İlişkinin sonunda dahi bu bilgilere ulaşsanız, kendinizi geliştirme şansınız olur. Bu sayede, karşınıza çıkacak bir sonraki aday ile sağlıklı ilişki kurmak için fırsat doğar.

Burç uyumu analizi, ilişkinizin geleceğini tahmin edemez ya da kişinin doğru olup olmadığını sizin için bilemez. Olası güzel ve zor yanları görerek, buna kendiniz karar verirsiniz.

Aşağıda Yengeç - Aslan burç uyumunu başlıklara ayrılmış bir şekilde bulacaksınız. İstediğinize tıklayıp ilgilendiğiniz başlığa hızlıca ulaşın.

Yengeç - Aslan Burcu Uyumu Genel Bakış

Su (Yengeç) ve ateş (Aslan) burcu ilişkisi iki bireyi de geliştirip hoşgörü kazandıran bir ortam sağlar. Önemli olan bu çiftin gelişime istekli olmasıdır. Aksi halde, birbirlerini incitebilecek güçlü özelliklere ikisi de sahiptir.

Astroloji sırasında Yengeç’ten hemen sonra gelen Aslan burcu, bir inanışa göre eşinin hayat sınavlarını tamamen geçmiştir. Bu sebeple Aslan’ın yaratıcı, rahat ve samimi özelliklerinin Yengeç’e katacağı birçok yenilik vardır.

Yengeç – Aslan uyumuna yakından bakarsak:

 • Aslan burcu, eşine öğretebileceği birçok şey olduğunu fark edip gururlu hareket ederse ilişkiyi riske atar.
 • Yengeç burcu, eşine alçakgönüllü yaklaşıp hayalindeki yuvayı onunla paylaşırsa, ilişki sağlamlaşır.

Özellikle Ay’ın evrelerine göre ruh hali sık değişen Yengeç burcu, yoğun duyguların etkisini olumlu bir şekilde vücuttan atmalıdır. İster bu spor ile isterse yemek yaparak olsun, bir aktiviteye dahil olması fayda sağlar.

Astrolojide 5. Ev ve Güneş ile ilişkilendirilen Aslan burcu, hobileri ve yaratıcılık becerisini temsil eder. Sıklıkla kendisini mutlu etmek için ulaştığı birçok alan olur. Eşini de hobilerine dahil etmesi, Yengeç’in duygularını dengeler.

Aslan burcunun Ay’a dair özelliklere hoşgörü ile yaklaşmakta zorlanması, Yengeç – Aslan uyumunu riske atar. Yengeç’i anlamaya çalışmak yerine, davranışlarını suçlaması olasıdır. Bu sebeple, Aslan burcuna da büyük sorumluluk düşer.

Ateş burçlarının hayata neşeli ve iyimser yaklaşması daha kolaydır. Su burçları ise derin duygularıyla ilgilenirken karamsarlık hatasına düşebilir.

Yengeç – Aslan uyumunu en çok güzelleştiren öge, Aslan’ın eşine samimiyet ve iyimserlik dolu sözleridir. Sanki suyun bulanıklaştığı anda bir parçasını ateşiyle buharlaştırıp her şeyi yeniden güzelleştirir.

Yengeç burcu da empati yeteneğini ve sevdiğini beslemeyi arzulayan (duygusal destek veya yemek) özelliğini kullanır. Aslan’ın öfke ve gurur ile etrafı yaktığı sırada, anlayışlı yaklaşımı ile zararı azaltır.

Bu ilişkiyi güzelleştiren bir özellik, benzer liderlik ihtiyacıdır. Hem öncü hem su burç grubunda yer alan Yengeç, ilişkiyi sessizce ve partnerini rahatsız etmeden yönetmek ister.

Aslan burcu ise ateş burcu olarak ön planda olmayı ve dikkati üzerine çekmeyi arzular. Eşinin yavaşça ilişkiyi yönlendirmesine izin verirken, herkesin gözünde yöneten Aslan olur. İkisi de birbirinin ihtiyaçlarını mükemmel bir şekilde tamamlar.

Her ilişkide organize edip düzelten bir eşe ihtiyaç vardır. Yengeç – Aslan uyumunda, Aslan burcu bu görevi üstlenir. Sabit burçta yer alan Aslan, ilişkiye istikrar ve düzen getirir.

Yengeç burcunun geleceğe stratejik yaklaşıp endişe duyduğu bir anda, eşinin hayatını organize eden yanı ona güven verir. Karşılığında ise Yengeç’ten duygu yüklü bir övgü kazanır.

Yengeç – Aslan uyumunda tartışmalar sıklıkla finansal kaynaklar konusunda çıkabilir. Yengeç burcu geleceğe yatırım yapma ve zor zamanlar için kenara para atmak ister.

Aslan burcu ise görüntüsü veya hobisi için harcama yapmak ister. Eşinin gözünde müsrif görünebilir. Benzer şekilde Aslan burcu da Yengeç’i fazla endişeli veya eli sıkı algılar.

Aslında bu davranışlar, iki bireyin de duygusal ihtiyaçlarından kaynaklanır. Güvende hissetmek için Yengeç’in birikime, iyi hissetmek için Aslan’ın kendisi için para harcaması gerekir.

Elbette Yengeç burcu da kendisi için para harcar. Fakat pek eşini geçmesi beklenmez. Kısacası Yengeç – Aslan uyumu için paraya dair konuları ilişkinin başında konuşmaları fayda sağlar. Çünkü ikisinin de bir parça bakış açısını değiştirip eşinin isteklerine saygı göstermesi gerekebilir.

Astrolojide 5. Ev ve Güneş’in etkisiyle birçok Aslan burcu çocuk sahibi olmayı arzular. Yengeç burcu da astrolojide 4. Ev ve Ay’ın etkisiyle istediği yuvayı kurmak ister.

Bu ikilinin bir araya gelmesi sıcak, samimi ve hoş bir aile kurmak için idealdir. Tek yapmaları gereken birbirlerini daha iyi anlamak için:

 • Eşinin düşüncelerini tahmin etmek yerine sorup anlamaya çalışmak,
 • Olası tartışmada ortada buluşmaktır.

Yengeç - Aslan Burcu Uyumu Güzel Yanları

Yengeç – Aslan uyumu gece (Ay) ile gündüzün (Güneş) bir araya gelmesi kadar doğal ve ilgi çekicidir. İki burcunda beklentileri bu ilişkide kolayca karşılanır.

Yengeç burcu bir aile kurmak ve ilişkide güven duymak ister. Cesur, sadık ve cömert olan Aslan’ın birçok özelliğini takdir edip beğenir.

Şefkatli, sevdiğini besleyen ve sabırlı Yengeç burcu, eşinin duygusal çıkışlarına karşı anlayışlıdır. Çünkü duygusal ruh hali daha hızlı değişen Yengeç burcu, dışa her birini yansıtmasa da Aslan’ı çok iyi anlar.

Bu çiftin birlikte yaptığı her şeyde Aslan başı çekiyormuş gibi görünür. Lider havasıyla kendisini gururlu ve mutlu hisseder.

Yengeç – Aslan uyumunu belirleyen ana ögelerden birisi yatak odası deneyimidir. Daha duygusal bir eş arayan Yengeç burcu kadını/erkeği, Aslan ile yatakta güzel bir vakit geçirmişse uyum tek burçtan fazladır.

Örneğin Aslan’ın doğum haritasında bir su burcu, Yengeç’te ise bir ateş burcu olması ilişkiyi sağlamlaştırıp güzelleştirir

Yengeç - Aslan Burcu Uyumu Olası Problemler

İki burçta hayatta hep kazanan olmak için çalışır. Yengeç burcu bunu sıklıkla sessizce yapar, Aslan burcu ise dikkatleri üzerine çeker ve kazandığını herkesin görmesini sağlar.

Olası bir tartışmada sabit burç olarak Aslan, inandığı fikirlere sadık kalıp inatçı görünebilir. Yengeç ise duygusal zekasını kullanarak Aslan’ın fikirlerini etkilemeye çalışabilir.

Özellikle bir sorunla yüzleşmek yerine arka planda hareket etmek olumsuz bir Yengeç hareketidir. Ekstra hassasiyet gösterdiği ve canı yanmış hissettiği zaman biraz yalnız kalması fayda sağlar.

Bu sayede Aslan burcunun ateşi biraz azalır. Yengeç’in de çalkantılı duyguları dengelendikten sonra konuşmak için fırsat doğar.

Yengeç – Aslan uyumunda en az endişe edilecek konu sadakattir. Ne kadar sık tartışma yaşasalar da ilişkiye duydukları güven, bu çifti birlikte tutmaya fazlasıyla yetebilir.

Problemlerin çıkma olasılığını azaltmak için iki bireyin de burç hesaplama aracını kullanarak Güneş, Ay ve yükselen burçlarında “düşebileceği hatalar ve çözümleri” sekmesini irdelemesi önemlidir. Bu sayede, sıkıntılar ortaya çıkmadan onlarla yüzleşip sağlıklı ve uzun süreli bir ilişki kurmayı başarırlar.


Yengeç - Aslan burcu uyumu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sayfanın altına bir yorum bırakın.

Natal Astroloji Nedir?

Natal “doğum ve doğumla ilgili konular” demektir. Natal astroloji ile herkese özel olan doğum haritasını kullanarak karakter analizi, kişinin hayatta yaşaması gereken deneyimler, aşması gereken sınavlar gibi konularda aydınlatıcı bilgiler elde ederiz.

Mavi gökyüzü ve dolunay

Ay Burcu ve Erkeklerde Duygusal Bağımlılık

Birçok yetişkin erkek, bir duygusal ilişkiye başlayınca tüm diğer ilişkilerini yavaş yavaş bırakmaya başlar. İlişkide bağımlılık artar...

Astrolojide Evler Neyi Temsil Eder?

astrolojide evler

Gezegenler ne olduğunu, burçlar nasıl olduğunu, evler ise nerede olduğunu gösterir.

yengeç aslan uyumu
 • yükselenibaşakyengecim dedi ki:

  Bu ilişkide verici olan hep yengeç bence. Aslanda duygusal yetersizlik var. Hayatı paylaşmak için empati gerek ki, bu aslanda hiç yok. Aslan kendini mutlu etmek yaşar.

 • >
  error:
  Copy link