Yengeç - Akrep Burcu Aşk ve İlişki Uyumu

Yengeç - Akrep uyumunun detaylı analizine geçmeden önce burç uyumundan kısaca bahsedelim. Burç uyumu ile amaç ilişkideki güçlü ve zayıf noktaları erkenden fark etmektir. Önceden bilgi sahibi olarak, olası problemlere hazırlıklı hale gelirsiniz.

yengeç akrep uyumu

İlişkinin sonunda dahi bu bilgilere ulaşsanız, kendinizi geliştirme şansınız olur. Bu sayede, karşınıza çıkacak bir sonraki aday ile sağlıklı ilişki kurmak için fırsat doğar.

Burç uyumu analizi, ilişkinizin geleceğini tahmin edemez ya da kişinin doğru olup olmadığını sizin için bilemez. Olası güzel ve zor yanları görerek, buna kendiniz karar verirsiniz.

Aşağıda Yengeç - Akrep burç uyumunu başlıklara ayrılmış bir şekilde bulacaksınız. İstediğinize tıklayıp ilgilendiğiniz başlığa hızlıca ulaşın.

Yengeç - Akrep Burcu Uyumu Genel Bakış

Yengeç – Akrep burcu ilişkisi hem aynı element kategorisinde yer almaları hem de iyimser açılardan dolayı, duygusal bir uyum ortaya çıkarır. Özellikle benzer eğitim ve kültürel geçmişe sahipler ise ilişkinin geleceği güçlenir.

Uyum (sinastri) haritasında astrolojide 5. Ev ve 9. Ev ilişkisi ortaya çıkan nadir çiftlerden birisidir. Benzer şekilde Koç – Aslan, İkizler – Kova ilişkisi de güçlü açılara sahiptir. Belki de en çok Yengeç – Akrep çifti bu uyumlu enerjiyi en iyi şekilde değerlendirir.

Çünkü hem Yengeç hem de Akrep burcu, garanti olan ve güven veren bir işe kendini adamaktan keyif alır. Diğer benzer çiftlerde ise ana tema çoğunlukla, maceraya atılmak veya güzel bir şeyler denemektir.

Sıklıkla Yengeç – Akrep uyumuna dair işaretler, bu çift daha bir araya gelmeden başlar. İkisi de ilişkiye adım atmadan astrolojiyi okuyup ön bilgi sahibi olabilir. Partnere belli etmemek için bilmiyormuş gibi davranmaları olasıdır.

Astrolojide 5. Ev ve 9. Ev etkilerine kısaca göz atarsak, bu çift bir araya gelince çocuk yapmak, seyahat etmek, yaratıcı işlerde bulunmak (öğretmenlik, sanat, yüksek eğitim vb.) veya felsefe/dine dair konular ile ilgilenmek ister.

5. ve 9. Evin etki alanının geniş olması, Yengeç – Akrep uyumunu güzelleştiren özelliklerden bir başkasıdır. Özellikle 5. Eve yakından bakarsak, çocuk ve çocuklara dair konular ilişkide önemli bir rol oynar.

Yengeç – Akrep ilişkisi büyüyüp güçlendikçe anne – baba olma arzusu artar. İki birey de karşı tarafta güven duyacağı bir eş görebilir.

Geleceğe dair stratejik planlar yapan Yengeç burcu, karşısında sadık bir eş bulur. Eşini çok iyi anlamak ve bağlılık görmek isteyen Akrep burcu, Yengeç’te istediklerinden daha fazlasına rastlar.

Geçmişe özlem duyan Yengeç burcu, çocukluğuna dair anıları dile getirmek ister. Akrep ise nostaljik yanını çoğunlukla belli etmez. Anıları dile getirip gülmek ve partneri güldürmek, ilişkide sık ortaya çıkan bir temadır.

Geçmiş ve çocuklara dair olan konular ortak bir özellik sebebiyle ortaya çıkar. Yengeç – Akrep burcu uyumunda bireyler ince bir davranışı kolay kolay unutmaz.

Benzer şekilde acı ve hüzün de güçlü bir iz bırakır. Duygulara dair olayların bu kadar akılda kalıcı olması, Yengeç ve Akrep’in su burcu olmasından kaynaklanır.

Canı yanan Yengeç burcu kendi içine yönelir, gözyaşı döker veya yaralarını sarmaya çalışır. Akrep burcu ise harekete geçmeyi tercih eder. Birçok astrolog bu durumun Akrep’in ikinci yöneticisi olan Mars ile ilgili olduğunu düşünür.

Akrep burcu, canını yakan insanın hayatında benzer bir etki oluşturmak ister. Bazen uzun süreli planlar yapar işe yarar. Bazen ise kendi içinde daha derin yaralar açabilir.

Yengeç – Akrep uyumunu güzelleştiren ögelerden birisi de bu farklılıktır. İki birey de yaşanan olumsuz duygular karşısında, partnerine kendinden bir şeyler katar. Örneğin, Yengeç burcu biraz daha sakin kalmayı öğretir, Akrep ise adaleti sağlamak için harekete geçmesi gerektiğini söyler.

İki su burcunun bir araya gelmesinin olumsuz birkaç noktası da vardır. Yengeç – Akrep uyumundaki başarı, birbirlerini etkileyebilme becerisiyle başlar. Özellikle su burçları hayallere dalıp zaman zaman gerçekten uzaklaşmayı seçebilir.

Eğer eşlerden birisi cinsellik, alkol veya diğer bağımlılık yaratan konularla aşırı ilgileniyorsa dikkat etmek gerekir. Gerektiğinde ilişkideki samimi bağa karşı koyup hayır diyebilmek önemlidir. Bu sayede Yengeç – Akrep uyumunu olumsuzluktan korumak mümkün olur.

Bu ikili affetme konusunda dikkatlidir. Fakat samimi bir bağ kurulduktan sonra ilişkide hoşgörü göstermek kolay hale gelir. Özellikle diğer burçlarda da uyum söz konusuysa, affetmenin yanı sıra kötü olayları geçmişte bırakıp unutmayı seçerler.

Kabuğu içinde kendisini güvende hisseden Yengeç burcu, belki de hiç kimseye bir Akrep kadar hızlı yaklaşmaz. Yengeç’in duygusal zekası partnerindeki hassasiyeti hisseder. Diğer insanların fark etmediği yaraları görünce, Akrep’in yanında yer almak ister.

Akrep burcu ise bir ömür değişmeyi ve sıkı sıkı tutunduğu kuralları esnetmeyi öğrenir. Onu beslemek isteyen (yemek veya duygular ile) bir Yengeç burcu görünce, hayatın partneri ile daha keyifli olduğunu düşünür.

Yengeç – Akrep burcu uyumunu güçlendiren başka bir özellik, sır paylaşımıdır. İlk basamağı geçip güven oluşturmayı başaran bu çift, partnerine güçlü ve zayıf yanlarını anlatmaktan çekinmez.

Olası bir problem ise para konusunda ortaya çıkar. Astrolojide 8. Ev ile ilişkilendirilen Akrep burcu, diğer insanların parasını temsil eder. Ekonomi, borsa ve bu alandaki araştırmalar Akrep’in ilgisini çeker. Hatta nasıl bu alandan para kazanacağını düşünür.

Yengeç burcu ise sahip olduğunu korumak ister. Ekonomik sıkıntı yaşamak ve birikimini kaybetmek, büyük bir Yengeç endişesidir. Yatırım ve birikim konularını erkenden konuşmaları ve birlikte karar vermeleri ilişkiye güç verir.

Yengeç – Akrep uyumunda güzellikleri bulmak çok kolaydır. Eşler arasında bir kişisel gelişim farkı olmadıkça (ilişkiye hazır olmama, yaş veya eğitimsel fark vb.), bu çiftin birlikteliği neredeyse her zaman olumlu sonuçlanır.

Yengeç - Akrep Burcu Uyumu Güzel Yanları

İlk defa tanışan bir Yengeç – Akrep ikilisi, karşıdakini uzun süredir tanıyormuş hissine kapılır. Başka bir çift ise neden daha önce tanışmadıklarını sorgular. Astrolojik uyum sayesinde duvarları aşıp birbirlerine yaklaşmak, kısa bir süre alır.

Yengeç – Akrep burcu uyumu en çok ilgi çeken kombinasyonlardan birisidir. Derin bir bağın oluşmasının kolaylığı, diğer burçlara (ateş, toprak, hava) anlaşılması zor gelir.

Yatak odası ise samimiyetin zirve yaptığı noktadır. Özellikle Akrep kadını/erkeğinin tutkulu yaklaşması, aradığı enerjiyi Yengeç’te bulması, kelimelerin anlatmakta yetersiz kaldığı bir birliktelik verir.

Yengeç – Akrep uyumunda diğer burçlarda destekliyorsa, zihinsel, bedensel ve ruhsal bir birleşim yaşanır. Çünkü bir arada güvende hissetmeleri kaçınılmazdır.

Yengeç - Akrep Burcu Uyumu Olası Problemler

Her ne kadar bu çiftin ilişkisi ilgi çekici görünse de başlangıçlar önemlidir. Henüz karşılıklı güven oturmadan Yengeç veya Akrep’in duygu yüklü yaklaşımı, sıkıntı yaratabilir.

Özellikle karşıdaki bireyin kişisel sınırlarını fark edip zayıf yanlarına saygı göndermek, ilk gereken adımdır. Çünkü Yengeç – Akrep burcu ilişkisinde hızlı bir adım atılması, diğer kişinin güvenini sarsabilir.

Bu çiftin yüksek duygusal zekaya sahip olması, duyguları iyi kontrol ettiklerini gösterir. Bir isteği gerçekleştirmek için duygusal manipülasyon yöntemini kullanmak, ürkütücü sonuçlar doğurabilir.

Duygu ve hislere dair konularda partnerin eşit güçte olduğunu hatırlamak fayda sağlar. Başka bir olasılık ise yatak odasıyla ilgilidir.

Akrep burcunun tutkulu yanı, yeni şeyler denemeye açıktır. Yengeç öncü burç olmasına rağmen yatak odası alanında bilindik yollardan gitmeyi sever. Yengeç – Akrep burcu uyumu için bu alanda hoşgörü göstermek ve baskı kurmamak önem arz eder.

Problemlerin çıkma olasılığını azaltmak için iki bireyin de burç hesaplama aracını kullanarak Güneş, Ay ve yükselen burçlarında “düşebileceği hatalar ve çözümleri” sekmesini irdelemesi önemlidir. Bu sayede, sıkıntılar ortaya çıkmadan onlarla yüzleşip sağlıklı ve uzun süreli bir ilişki kurmayı başarırlar.


Yengeç - Akrep burcu uyumu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sayfanın altına bir yorum bırakın.

Natal Astroloji Nedir?

Natal “doğum ve doğumla ilgili konular” demektir. Natal astroloji ile herkese özel olan doğum haritasını kullanarak karakter analizi, kişinin hayatta yaşaması gereken deneyimler, aşması gereken sınavlar gibi konularda aydınlatıcı bilgiler elde ederiz.

Mavi gökyüzü ve dolunay

Ay Burcu ve Erkeklerde Duygusal Bağımlılık

Birçok yetişkin erkek, bir duygusal ilişkiye başlayınca tüm diğer ilişkilerini yavaş yavaş bırakmaya başlar. İlişkide bağımlılık artar...

Astrolojide Evler Neyi Temsil Eder?

astrolojide evler

Gezegenler ne olduğunu, burçlar nasıl olduğunu, evler ise nerede olduğunu gösterir.

yengeç akrep uyumu
>
error:
Copy link