Terazi Burcu Erkek - Kız Çocuğu ve Bebeği Özellikleri

Venüs tarafından yönetilen Terazi burcu çocuğu ve bebeği, diğer burçlara göre daha yüksek adalet algısı ve uyum sağlama becerisine sahiptir. Gelişim sürecinde, doğal haliyle sevildiğini hissetmeye ve entelektüel zekasını hedef alan aktivitelere ihtiyaç duyar.

23 Eylül – 22 Ekim tarihleri arasında doğan bebekler Terazi burcudur. Bu sayfada, Terazi çocuğu ve bebeğini detaylı bir şekilde analiz edelim.

Terazi burcu erkek kız çocuğu

Aşağıdaki başlıklara geçmeden önce ebeveynin, kendi güçlü ve zayıf özelliklerinin farkında olması önemlidir.

Bu sayfadaki yazılanlar temel düzey astroloji bilgisi gerektirir. Bütün gereken bilgilere burç hesaplama aracını kullanıp burç özelliklerinizi okuyarak ulaşabilirsiniz (Güneş, Ay, yükselen ve Kuzey Ay düğümü burcu).

Aşağıda Terazi burcu çocuğu ve bebeği özelliklerini başlıklara ayrılmış bir şekilde bulacaksınız. Yazılanlar hem Güneş hem de yükselen burcu için uygundur. İstediğinize tıklayıp ilgilendiğiniz başlığa hızlıca ulaşın.

Terazi Burcu Çocuğu ve Bebeği Genel Özellikleri

Hava burcu olarak Terazi burcu bebeği: Bağımsız karakteri ve hızlı kavrayan zekası ile hayatta kendi dengesini sağlama sürecindedir. Öncü burç olarak ise zihnine gelen fikirleri gerçekleştirmek için heveslidir.

Terazi burcu bebeği, entelektüel yönünü geliştirmeye ihtiyaç duyar. Neden sonuç ilişkisini hızlı kavrayan bu bebek, problem çözme becerisi gerektiren oyunlarda, birçok yaşıtını geride bırakır.

Yönetici Venüs’ün etkisiyle Terazi burcu bebeği, etrafındaki herkesi etkileyen bir güzellik ve tatlılığa sahiptir. Özellikle Venüs’ün pozisyonu olumluysa, birçok yetişkinin sahip olmak istediği ideal bebek görüntüsünü yansıtır.

Estetik ve güzel olanı ayırt etme becerisiyle Terazi burcu çocuğu, küçük yaşlardan itibaren eşyalarını da görüntülerine göre ayırır. Yüksek ışık, renk, gürültü gibi durumlara toleransı düşüktür.

Etrafındaki her şeyi bir dengeye sokup uyumlu hale getirecek olan Terazi çocuğu, hayatta onu rahatsız eden detayları erken yaşta fark eder. Bu sebeple, güzel ve sakin bir çevreye ihtiyaç duyar.

Terazi burcu çocuğu, ailesiyle üst düzey bir restorana gitmekten ve bu etkinlik için dış görünüşüne önem vermekten keyif alır. Hatta, lüks ve ayırt edici görünen her şeye küçüklükten itibaren ekstra ilgi gösterir.

Olumlu yeniliklere kolay uyum sağlayan Terazi çocuğu, annesiyle müzeye veya babasıyla futbol maçına gitmekten çekinmez.

Ailesi dışındaki insanlara çok yönlü ve uysal bir görüntü çizebilir. Fakat Terazi çocuğu, adaletsizlik veya adil olmayan bir davranışa yüksek tepki gösterir. Dile getirdiği durum çözülmeden ise rahatlamış görünmez.

Zihnindeki düzene uymayan bir adaletsizlik ile karşılaşınca, sıklıkla pasif direnç gösterir. İstediği her neyse gerçekleşmeden, ebeveynin söylediklerini yerine getirmez.

Terazi burcu çocuğu, özellikle önemli bir karar alırken zamana ihtiyaç duyar. Ebeveynin gözünde iki oyuncaktan birini seçip satın almak basit görünebilir. Fakat bu çocuk, çoğunlukla hangisiyle daha mutlu olacağını zihninde tartmak ve incelemek ister.

Terazi burcu çocuğu, bir kere karar verdikten sonra ise diğer düşünceleri geri plana atar. Bu sayede kararına odaklanmayı başarır.

Teknoloji, iletişim ve ulaşımın çok hızlı gerçekleştiği bu dönemde Terazi çocuğu, sıkıntılar yaşayabilir. Örneğin, anne – babası sabah kalkınca kahvaltıda ne istediğini hızlıca sorup, dışarı çıkmadan onu aceleyle giydirebilir.

Terazi çocuğu bu tür kararlarda söz sahibi olmak ister. Belki uyanınca, müzik dinleyip saçlarını yapar veya çiçekleri koklamak için ekstra vakit ister. Bu sebeple bir yere gitmeden önce, ebeveynin çocuğu 1-2 saat erken uyandırması büyük fayda sağlayabilir.

Terazi çocuğu Venüs’ün etkisiyle: Müzik, sanat ve tiyatroya dair yüksek ayırt etme becerisi ile hayata gelir. Kaliteli ile kalitesiz olanı, gelişim süreci boyunca doğru şekilde ayırt etmeyi öğrenir.

Terazi burcu çocuğu, insan severdir. Oksijene ihtiyaç duyar gibi etrafında insan ister. Bir arkadaş grubunun içinde yer almak bu çocuğu ait hissettirir.

Hava burcu olarak, kendi duygularını düzenleyip anlama konusunda sıkıntılar yaşayabilir. Terazi çocuğunun nasıl olduğunu merak ederseniz, arkadaşlarının halini sorun. Sıklıkla kendi duygularını anlama yöntemi, arkadaşlarının duygularını anlayarak başlar.

Terazi çocuğu, dış görünüşü ve konuşma şekliyle birçok insanı kolaylıkla büyüleyebilir. En kolay düşebileceği hata, bu yeteneğini fark edince olumsuz bir amaçla kullanmasıdır.

Örneğin, bir isteği gerçekleşmediğinde ikna etme becerisiyle amacına ulaşabilir. Önemli olan, pazarlık etme veya orta yolu bulma yöntemini karşıdakinin isteklerini gözeterek kullanmayı öğrenmesidir.

Hayatta kaliteyi ve güzelliği arayan Terazi burcu, hem iyi görünmeyi başarıp hem de kaliteli işler başaran nadir çocuklardan birisini ortaya çıkarır.

Gelişimsel Astroloji ve Ebeveyn – Çocuk İlişkisi

Gelişimsel astrolojiye göre her birimiz hayat boyu kendimizi geliştirip, olmamız beklenen insan modeli ile hayattan ayrılıyoruz. Bu süreçte karşımıza çıkan birçok insan ile kurduğumuz ikili ilişkilerle, onların aşması gereken sınavlarda da destek oluruz.

Benzer şekilde, bireylerde bizim aşmamız gereken engellerde yardımcı olur. Fakat bazen, bize sunulan desteği gerçek anlamda görmek zordur.

Örneğin anne/baba, bir genci erken yaşta duygusal veya maddi olarak yalnız bırakabilir. Bu gencin ailesinin desteğini yeterince almadığını düşünüp üzülmesi doğaldır.

Yakından baktığımızda ise doğum haritasında Kuzey Ay düğümü Oğlak etkisini görürüz. Hayatının kontrolünü bir başkasına ihtiyaç duymadan, gencin kendi eline alması gerektiği ortaya çıkar.

Başka bir örnek ise erken yaşta Kuzey Ay düğümü Kova bir babanın çocuk sahibi olmasıdır. Henüz Güney Ay düğümü Aslan eğilimlerini geride bırakmadıysa, kendi davranışlarıyla yüzleşmesi gerekebilir.

Gerçek hayattan aktardığım bu örnekte bu babanın oğlu, yoğun Yay ve Kova etkisiyle hayata gelmiştir. Bu iki burcunda bağımsızlığı ne kadar sevdiğini ekstra açıklamaya gerek yoktur.

Kuzey Ay düğümü Kova olan baba, kendi oğlu üzerinde Aslan baskısı kuramayacağını fark eder. Genellikle bu fark ediş kolay olmaz. Ev içerisinde çocuk üzerinde baskılar ve tartışmalar olasıdır.

Nihayetinde ise bu baba, olması gereken insan modelini çizer. Önemli olan, bu modele ulaşmaya çalışırken kırıp döktüğü kalplerin sayısının az olmasıdır.

Ebeveyn – çocuk ilişkinizi iyi anlamak için kendi burçlarınızı çocuğunuzun burçları ile karşılaştırın. Hayata yaklaşımınız benzer mi? Ne gibi sıkıntılarla yüzleşeceksiniz?

Temel düzeyde de olsa, bir astroloğa ihtiyaç duymadan bu sitedeki bilgilerle bazı çıkarımlarda bulunabilirsiniz.

Sağlıklı Ebeveyn - Çocuk İlişkisi Nasıl Kurulur?

Sağlıklı ebeveyn – çocuk ilişkisi için bağlanma teorisinden kısaca bahsedelim. İlk defa İngiliz psikolog John Bowlby tarafından 1950’lerde ortaya atılan bu teoriye göre, anne/babasıyla güvenli bir bağ kuran çocuk, yetişkin hayatında özgüveni yüksek, üretken ve sağlıklı ilişkiler kurabilen bir birey haline gelir.

anne baba çocuk ilişkisi

Bu teoriye göre çocuğunuz ile sağlıklı bir ilişki kurmak iki şeye bağlıdır:

 • Bebek/çocuk için müsait olmak
 • Verdiği tepkilere cevap vermek

Her ne kadar ikisi de oldukça basit görünse de bir davranışı yaptığımızı düşünmek ile gerçekten yapmak arasında fark bulunur. Yukarıdaki iki cümleye yakından bakalım:

Bebek/çocuk için müsait olmak demek, çocuk ağladığı, güldüğü veya herhangi bir tepki gösterdiği zaman onun yakınında olmayı ve ona dikkat vermeyi gerektirir.

İkincisi ise çocuğun tepkisini aynalamayı vurgular. Bir çocuk, sıkıntısı olduğu zaman bunu anne/babası ile paylaşıp anlaşıldığını görmek ister. Gelişim süreci boyunca, birçok kez anlaşıldığını fark ettiği güzel anılara ihtiyaç duyar. Bir örnek verip yakından bakalım:

Okuldan sonra eve gelen ve okulda arkadaşlarıyla bir sıkıntı yaşayan Ali, yoğun duygular içindedir. Evde gördüğü ilk kişiye içindekileri bardaktan boşalırcasına anlatmaya başlar.

Sağlıklı bir ilişki için ebeveyn aşağıdaki basamakları takip edebilir:

 1. Kendisini duygusal olarak geri çeker ve kendi duygularını katmadan sadece dinler.
 2. Anladığını göstermek için çocuğun kelimelerinden bazılarını alıp kullanır.
  • Ali: …Ahmet ile Ayşe tamamen beni suçladı ve ben de kalemi onlara geri vermedim.
  • Ali’nin Annesi: Tabi seni suçladıkları için sinirlendin ve sen de kalemi geri vermek istemedin.
 3. Onu doğru anlayıp anlamadığını sorar.
  • Ali’nin Annesi: Seni doğru anladım mı?
 4. Son basamakta ise Ali’nin anlatmadığı ve arka planda kalan başka bir konu olup olmadığını sorgular. (Bu sayede çocuğunun okul hayatı hakkında bilgi sahibi olur.)
  • Ali’nin Annesi: Peki seni üzen başka bir şey var mı?

Yukarıdaki bahsettiğim aynalama yöntemi çocuk psikolojisinde kullanılan yöntemlerden sadece biridir. Çocuğun anne/babasına güvenmesi ve gelecekte sağlıklı ilişkiler kurabilmesi için gelişim süreci boyunca, dinlendiğini ve önemsendiğini hissetmesi gerekir.

Çocuğunuzun burçlarına dair tüm özelliklerinizi öğrenseniz de istediğiniz huzurlu ve sağlıklı ilişkiyi kurmak için bir ebeveyn olarak çaba göstermeniz önemlidir. Lütfen yukarıdaki örneği sayfadan ayrılmadan önce bir kez daha okuyun ve çocuğunuzla olan ilişkinizi irdeleyin.

Terazi Burcu Çocuğu Arkadaş ve Kardeş İlişkisi

Terazi burcu çocuğu, arkadaşlarına ve sosyalleşmeye büyük önem verir. İlgilendiği aktiviteye birisiyle katılmak ve paylaşmak için farklı arkadaşlıklara ihtiyaç duyar.

Entelektüel anlamda insanlara bağlanmak keyif verir. En basit düzeyde, birlikte fotoğraflar çekip evde vakit geçirmek bile eğlence dolu bir aktivitedir.

Estetik ve güzellik algısı yüksek olan Terazi çocuğu, arkadaşlarına kaliteli hediyeler almaktan çekinmez. Bu sayede, bulunduğu grupta ince düşünceli bir çocuk görüntüsü çizer.

Arkadaş ilişkisinde olası problem, denge ile ilişkilidir. Terazi çocuğu, bazen sosyal çevresinin onayını almak için çok uğraşabilir.

Örneğin, girdiği yeni arkadaş grubunun kültürel ögelerini kabul edip onlara uygun şekilde giyinir. Bağ kurma ve uyum sağlamaya verdiği önem, kendi değerlerini oluşturmasına engel olabilir.

Başka bir örnek, ailesi ile arkadaşları arasında gösterdiği kişiliğin farklılığıdır. Bir Terazi çocuğu, ailede dine bağlı ve oldukça muhafazakar bir görüntü çizer. Aksi düşüncelere sahip arkadaşlarının yanında ise daha sorgulayıcı ve şüpheci görünebilir.

Aslında bu durum Terazi çocuğunun kendisini olduğu gibi kabul etme zorluğundan ortaya çıkar. Yaşı ilerledikçe, kendi düşüncelerini ön plana koyup inandığı adil düşünceleri savunmayı öğrenir.

Arkadaş ilişkisinde ebeveynin en iyi desteği, çocuğunu doğal haliyle kabul edip sevgi göstermesidir. Bu sayede Terazi burcu çocuğu, karar vermesi gerektiği zaman daha az endişelenir ve ailesinin yanında güvende hisseder.

Sosyal kişiliği ile Terazi çocuğu, kardeşe sahip olma fikrine bayılır. Ev içerisinde ona eşlik edecek bir kardeş, gelişim sürecinde büyük destek sağlar. Fakat, yaş farkının fazla olmamasına dikkat etmek gerekir.

Çünkü, çok küçük veya büyük kardeş ile arkadaş olabilmesi zorlaşır. Yaş farkı arttıkça ortak noktaların azalması doğaldır.

Kardeşler arasında yarışma fikri, Terazi çocuğuna uzak kalır. Diğer kardeşleri arasında böyle bir şey gerçekleşse bile sebebini anlamayabilir. Bunun yerine Terazi çocuğu, kardeşini kendine yakın tutmak için ince ve uyumlu yaklaşır.

Kardeşine karşı olumlu tutumu, aile içerisinde Terazi çocuğunu göz önüne koyar. Özellikle ilgiye ihtiyaç duyan ve evin altın çocuğu olmak isteyen bir kardeşi varsa, Terazi ile mücadele edebilir.

Evde ateş burcuna sahip bir kardeş varsa, parlaklığı ve cesur davranışları ile anne – babanın tüm dikkatini kolaylıkla alır. Bu durum, Terazi çocuğunun adalet ve eşitlik algısına ters gelir.

Ev içerisinde can sıkıcı davranışlarda bulunması ve sahip olduğu değerli pozisyonu kaybetmiş hissetmesi normaldir.

Terazi Burcu Çocuğu Disiplin Eğitimi

Tüm burçlar arasında disiplin eğitimi konusunda en çok dikkat gerektiren, Terazi burcu çocuğudur. Güçlü bir içsel teraziye sahip olan bu çocuk, herhangi bir ceza durumunda onu gerçekten hak ettiğini bilmek ister.

Natal Astroloji Nedir?

Natal “doğum ve doğumla ilgili konular” demektir. Natal astroloji ile herkese özel olan doğum haritasını kullanarak karakter analizi, kişinin hayatta yaşaması gereken deneyimler, aşması gereken sınavlar gibi konularda aydınlatıcı bilgiler elde ederiz.

Mavi gökyüzü ve dolunay

Ay Burcu ve Erkeklerde Duygusal Bağımlılık

Birçok yetişkin erkek, bir duygusal ilişkiye başlayınca tüm diğer ilişkilerini yavaş yavaş bırakmaya başlar. İlişkide bağımlılık artar...

Astrolojide Evler Neyi Temsil Eder?

astrolojide evler

Gezegenler ne olduğunu, burçlar nasıl olduğunu, evler ise nerede olduğunu gösterir.

Düşünceli ve uyum sağlamaya hevesli Terazi çocuğu, yüksek sesle verilen tepkilere karşıdır. Sevdiklerine ince düşünceyle yaklaşırken, onlarla bağının zarar görmesi bu çocuğu gerçekten üzebilir.

Terazi burcu çocuğu, bir konuda izin istemek yerine önce o istemediğiniz davranışı/işi yapar. Ardından özür diler. İnsanı etkileyen görüntüsü ile masum olduğuna, sizi çok güzel inandırabilir.

Özür dilerken ise içtenlik ve samimiyet gösterir. Hiçbir şeyden şüphe duymazsınız. Benzer problemleri önlemek için bazı konularda net olmanız fayda sağlar.

Örneğin, bir şeye izin vermeyip “hayır” dediğinizde fikrinizin sabit kalması güven verir. Eğer, bir iki saat sonra farklı bir cevap verirseniz, Terazi çocuğunun haylazlığı için fırsat doğar.

Terazi burcu disiplin eğitimi

Yükselen ile Ay burcunda Kova, Yay veya Koç burcu yer alırsa, Terazi çocuğu isyan eden davranışlar gösterebilir. Genellikle bu davranışlar, ev içinde eşitlik ve adaletin eksikliğinde ortaya çıkar.

Çocuk istismarı sıklıkla cinsel boyutta algılansa da çocuğa fazla sorumluluk vermek de bir istismar çeşididir. Örneğin, ev içerisinde anne babası Terazi’nin uyumlu tarafından faydalanıp fazla iş yükleyebilir.

Fakat bu çocuğa kardeşine bakması, evi temizlemesi veya düzenlemesi konusunda ekstra sorumluluk vermek, ilişkinizi zedeler. Başlangıçta Terazi burcu çocuğu sıklıkla boyun eğer, bir süre sonra ise birikerek patlayabilir.

Bu patlama türü duyguların baskılanması sonucu gerçekleşir. Hava burcunda olan Terazi’den kendi duygularını çok iyi anlamasını beklemeyin. Gösterdiği olumsuz davranışı eleştirmek yerine, altındaki sebepleri ortaya çıkarabilirsiniz.

Terazi çocuğu ile doğru disiplin eğitimi, ebeveynin kendi davranışlarını incelemesi ile başlar. Bu çocuk, “dediğimi yap yaptığımı yapma” sözünün en geçersiz kaldığı bir kişiliğe sahiptir.

Kısaca, Terazi çocuğunu yetiştirirken ebeveynin kendi düşünce ve davranışlarına daha yakından bakması gerekir. Özellikle insan ilişkilerinde yaptığınız hataları çok sorgulamıyorsanız, kasislerle dolu bir yola kendinizi hazırlayın.

Terazi Burcu Çocuğu ile Ayrılık, Taşınma ve Vefat gibi Acı Haberleri Paylaşma

Bu çocuğun içsel terazisi, hızlı değişimlere karşı hassastır. Özellikle stres seviyesi artınca beklenmedik davranışlar gösterebilir.

Terazi burcunun 7. Ev ve Venüs ile ilişkisi, evliliğe dair konulara ekstra önem verdiğini gösterir. Ayrılık durumu, Terazi burcu çocuğunu derinden etkiler.

Hava burcu olmasına rağmen, üzgün haldeyken sarılmaya ve sevilmeye her çocuk gibi ihtiyaç duyar. Fakat, Terazi çocuğu için ekstra yöntemler deneyebilirsiniz:

 • Venüs’ün etkisi daha çok yemek alanındaysa, kaliteli ve estetik açıdan güzel görünen yemekler mutlu eder.
 • Eğer yemekten daha çok dış görünüş ve güzel giyinmeyi önemsiyorsa, onu süsleyip dışarı çıkarın. Hoş bulduğu bir mekanda gezmesi bu çocuğu neşelendirir. Hatta, alışveriş yapmak da enerjisine renk katar.

Kısaca, Terazi çocuğunu mutlu etmenin yolu lüksten ve bir parça para harcamaktan geçer.

Venüs’ün etkisiyle Terazi çocuğu, bir kişiyi kaybetme konusunda içten bir üzüntü ve nostalji yaşar. Eğer haritasında su burçları pek yoksa, duygularını nasıl düzene sokacağını bilemeyebilir.

Ebeveynin kendi hislerini paylaşması ve Terazi’ye örnek olması büyük fayda sağlar. Bu sayede, anne – babasının gözünde iyi görünmek için bu çocuk da kendi duygularını dile getirir.

İnsan sever Terazi çocuğu, vefat gibi acı haberlerde sevdiklerine ihtiyaç duyar. Sarılıp konuşacağı ve duygularını paylaşacağı kişilerin olması çocuğun psikolojisi için büyük önem taşır.

Terazi burcu çocuğu, adalet algısı ile vefat eden kişinin arkasından hayat ve ölüme dair konuları sorgulayabilir. Özellikle ailenin dine dair değerleri güçlüyse, yaşına uygun bir şekilde çocuğu rahatlatacak bilgilerin aktarılması gerekir.

En önemli konu ise neden – sonuç ilişkisini doğru kurmak ve mantık içeren açıklamalarda bulunmaktır. Bu çocuktan söylediklerinize kolayca inanmasını beklemek, hava burcu olarak entelektüel zekasına uymayabilir.


Terazi burcu çocuğu ve bebeği hakkında neler düşünüyorsunuz? Sayfanın altına bir yorum bırakın.

Terazi burcu erkek kız çocuğu
>
error:
Copy link