Koç Burcu Erkeği - Kadını Özellikleri ve Tarihleri

Astrolojide yeni yıl, Güneş’in Koç takım yıldızı üzerinden geçtiği vakit başlar. Koç burcu: İlkbaharda cesurca filizlenen tohumları, yeni başlangıçları ve fiziksel gücü temsil eder.

21 Mart - 19 Nisan tarihleri arasında doğan kişiler Koç burcudur. Öncelikle halk arasında hesaplanması kolay olduğu için herkes Güneş burcunu bilir. Bu burç türünü kısaca açıklayıp Koç burcunu detaylı bir şekilde analiz edelim.

koç burcu özellikleri
koç burcu özellikleri

Astrolojide Güneş, içimizdeki kişiliğin dışa vurumudur. Gezegenlerin en büyüğü olan Jüpiter ile kıyaslayınca, Güneş’in sadece 10’da birine eşittir. Güneş, bize en yakın ve en büyük yıldız olduğu için astrolojiye göre önemi diğer gezegenlerden daha fazladır.

Güneş burcu, kişinin egosu, mantığı, hayata bakış açısı ve hissettikleri ile ilgili genel bilgiler verir. Bir kişiyi tanımlamak istersek, boy-kilo-yaş ve meslek gibi basit tanımları geçince Güneş burcu ortaya çıkar. Her birimizin kişisel doğum haritasında yükselen burcuyla birlikte patron sayılır.

Güneş burcunu iyi anlamak hayattaki yapacağımız hataları en aza indirmek için önemlidir. Yoksa kibir, kabadayılık ve sahte özgüven gibi istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir.

Bu burç, kişilik analizinde yapbozun sadece bir parçasıdır. Örneğin Türkiye’yi bir yabancıya anlatırken sadece Ankara’dan bahsetmek yetersiz kalır. Güneş burcu da kişinin sadece başkentini açıklar.

Başkent, kararlar alırken diğer şehirleri de ele almak zorundadır. Bu sebeple, paragrafların %70 veya üzeri, kişinin özellikleriyle örtüşüyorsa bu büyük bir başarıdır.

Yazılanları kabul etmeden önce sorgulayıp örnekleri inceleyin. Kendi hayatınız ile olan benzerliklere bakın. Astrolojinin kişilik analizinde sadece bir araç olduğunu hatırlayın.

Aşağıda Koç burcu özelliklerini başlıklara ayrılmış bir şekilde bulacaksınız. İstediğinize tıklayıp ilgilendiğiniz başlığa hızlıca ulaşın.

Koç Burcu Genel Özellikleri

Astroloji burçları listesinde ilk burç olarak Koç, yeni doğmuş bir bebek ile eşleştirilir. Çok küçük ve korunmasız olan bebekler hayatta kalmak için seslerini duyurmak zorundadır.

Tıpkı Koç burcunun bağımsız ve cesaretli yapısını hayata kanıtlamak istemesi gibi. Koç burcu, cesaretli bir lider olarak yeniliklere öncülük yapmak ister.

Kendi potansiyelini gerçekleştirmesi için cesaretini geliştirmesi gereklidir. Fakat cesaret, korkusuzluk değildir. Çünkü korkusuz olmak duyguları bir kenara atıp adım atmak demektir. Koç burcu, atacağı adımlarda engellerden dolayı korku hissetse de ona karşı çıkıp yoluna devam etmeyi öğrenir.

Cesareti öğrenmek için hayatta bizleri korkutan durumlarla bilinçli olarak yüzleşmemiz gerekir. Örneğin, Koç burcu için o uzun zamandır aklında olan ama yapmak istemediği dağ gezisi, paraşütle atlama, derin sularda yüzme gibi aktiviteler riskleri kabul edip hayatı serüven gibi görmesine yardımcı olur.

Endişesiyle yüzleşip maceraya atıldığı vakit, bilinç altına güçlü olduğunu öğretir. Böylece her yeni maceraya başlarken gerçek cesaretin ne olduğunu bilir ve diğerlerine gösterir.

Koç burcunun cesaretiyle elde edeceği konu daima aktivitelerle ilgili değildir. Bazen eleştiren bir ebeveyn, otoriter bir patron, hatta alkol veya sigara bağımlılığı olabilir. Önemli olan, kaçınmak yerine hayattaki bağımlılıklar ile yüzleşmeye cesaret etmektir.

Koç burcu, astrolojide ilk olduğu için giriştiği iş, sınav ve yarışmalarda da ilk olmak ister. Hatta bazen en iyisi olmak ilk olma isteğini geçebilir. Doğar doğmaz koşmaya başlayan Koç; arkadaş, aile veya iş grubu içerisinde sona ilk ulaşan olmadan bırakmaz.

Başaramayacağını düşündüğü yarışa girmek istemez. Her gün aynı şeyleri yapmak ona zor gelebilir. Emir kipiyle Koç burcuna yaklaşmak yerine düşüncelerini önce dinleyip tavsiyede bulunmak daha sağlıklı olur.

Sabırsızca ayaklarını yere vuran, uzun süre oturamayan ve iyi bir dinleyici olmadığını düşündüğünüz birini tanıyorsanız, Güneş’i Koç burcunda olmasa da doğum haritasında güçlü Koç etkileri olduğundan emin olabilirsiniz.

Koç burcunun yöneticisi Mars gezegenidir. Mars mitolojide savaş tanrısı olarak bilinir. Bu yüzden silahlara ve askeriyeye karşı ekstra ilgisi olabilir.

Koç Burcu Aşk ve İlişki Hayatı

Koç burcu, aşık olma fikrine aşıktır. Bir aşk ve ilişki bulup sona ulaşmak yerine bu süreç ile meşgul olmak keyif verir. Bir avcının geyik avı için dağa çıktığını düşünün.

Avcıyı mutlu eden geyiği eve getirip yeme düşüncesi değil, onu yakalamak için uğraşmasıdır. Avına yaklaşması için az ses yapan dağ ayakkabısı giymesi, kamufle olması ve en uygun zamanda hedefi bulmasıdır. Adrenalin duygusunu tekrar yaşamak isteyen Koç burcunu aşka çeken, sevdiği kişi için gösterdiği çabadır.

koç burcu aşk hayatı

Bazı Koçlar bu avcı örneğini ilişkide yakından takip eder. Bu sebeple Koç ile başlayan her ilişkide, biraz isteksiz görünmek, yani “kaçan kovalanır” anlayışı işe yarayacaktır. Ama oyunu nasıl oynayacağınızı bilmeniz gerekir.

Bir şövalye ile prenses arasında geçen aşka benzer. Yakışıklı Koç şövalye, erişilmez ve çok zengin bir ailenin kızına aşık olur. Koç’un hayatında kolayca elde edebileceği kişilerden biri belki gelecekteki eşi olabilir. Ama en çok, ulaşılamayan kız/erkeği arzular ve ona hayranlık duyar.

Bu Koç şövalye, şiirler yazar, küçük minyatür boyamaları yapar, şarkılar söyler. Tüm bu oyunlarla, o kaledeki ulaşılması güç prensesin ilgisini çekip aşağıya ip atmasını bekler.

Akşamları Ay'ı izleyerek özlemle prensesi anar, biraz melankolik duygularla ulaşamadığını düşünüp üzülür. Hatta bu tür prenses ve şovalye öykülerinde, erkeğin kız için kendi hayatını riske attığını, ormanda düşmanlardan koruduğunu duyarız. Son olarak Koç burcu erkeği prensesini kazanır. Ama sonra ne olduğunu pek duymayız. ​

Bu durum Koç'un sadık olmadığı anlamına gelmez. Eğer ilişki hiç değişmez, çatışma veya aşılması gereken bir tür zorluk ortaya çıkarmaz ise biraz huzursuz olabilir.

Aslında son derece maskülen olan Koç burcunun, pasif, hassas ve itaatkar bir partner aradığı düşünülebilir. Fakat bu tam olarak doğru değildir. Sıklıkla bu tür kız veya erkeklere ilgi duyup vakit geçirse de bu bir deneme-yanılma sürecidir.

Hükmedemediği bir eşi elinden kaçırmak istemez. Koç burcu erkeği veya kadınına aşık olmuş, hassas ve oldukça düşünceli bir kişinin bu uyarıyı dikkate almasında fayda vardır.

Tıpkı diğer ateş burçları gibi (Aslan ve Yay), Koç burcu da doğuştan romantiktir. Şiirsel olmayan tek düze bir aşk pek ilgisini çekmez, birlikte piknikte ızgara yapmak gibi. Ancak bu ızgara yapılan yer, yolları üç günlük karla kapanmış dağın tepesi olmadıkça. Çünkü, ilişki rutin hale gelince Koç burcu esnemeye başlar.

Koç'un ilgi ve heyecanını yüksek tutmak biraz çaba gerektirir. Ama, partneri sürekli bir şeyler yapmak ve yeni maceralara katılmak zorunda değildir.

Sadece Koç'un, kendi hayatını heyecanlandırmak için kurduğu hayallere fırsat vermek yeterlidir. Bu sayede, eşinin kendi hayatı ve kendi ilgi alanları olduğunu fark eder. Onu sahip olacak bir eşya olarak görme hatasına düşmez.

Bir Koç’un sevgilisi olmak maceraya atılmak gibidir. Dışa dönük enerjisini tamamen içine ve duygularına yönlendirmiş, istisna Koç ile karşılaşmadığınız müddetçe hayatınızdan heyecan eksik olmaz.

Eğer heyecandan uzak, durağan ve halinden hoşnut bir eş arayışındaysanız Koç burcu size uygun olmayabilir. Çünkü bu burç, işleri memnuniyet amaçlı değil meydan okuma, engelleri aşma amaçlı yapar.

Koç Burcu Erkeği Özellikleri

Koç erkeği, vatan sevgisi yüksek, orijinal bir şövalye veya askerdir. İlişkide bu erkeğin müdahalesini engellemek için bazen sert bir cisimle vurmak gerekebilir. Gerçek anlamda onu tersyüz edip, eşinin kendisini koruyabileceğini kanıtlaması önemlidir.

Birçok kadın hayatta korunmaya ihtiyaç duyar veya Koç erkeğinin hassas egosunu zedelemeden hayat mücadelesini tek başına verir. Türk kadının aradığı orijinal maço erkeğin vucüt bulmuş hali olan Koç, kendisini yeterince maskülen hissetmediği zaman bile bu görüntüsünü korumak ister.

Şövalyeler de bazen yorulur, hastalanır, zarar görür ama onlar hakkında hiçbir hikaye duymazsınız. Bu sebeple Koç, ideal erkeği temsil etmek için kendi sınırlarını sonuna kadar zorlayabilir.

Koç burcu erkeğinin de bir insan olduğu ve zaman zaman rahatlamaya, maceralardan uzaklaşıp dinlenmeye ihtiyaç duyduğunu eşinin hatırlatması gerekir. Ama kendi duygu ve eksiklerini kabul etmekte zorlanabilir.

Koç erkeği cömertkar, şiirsel ve başkasının duygularını fark etmeden zarar veren davranışlar arasında gidip gelebilir. Örneğin, huysuz bir ruh haline girdiğinde etrafındaki hassas insanları kırdığını anlayamaz.

Kendi serüveni için yola koyulduğunda ise herkesin kendi amaç ve hayallerini terk edip onu takip etmesini bekleyebilir. Eğer bir Koç erkeğinin hayallerine inanırsanız, gözüpek yanı ile sizi hep korumak isteyecektir.

Koç erkeğiyle ilişkide yaşanabilecek en dikkat çekici sorunlardan birisi, gözlerindeki ideal kadını buldum bakışıdır. Zaman zaman sanki sizi değil de hayalindeki kadına aşık olduğunu hissedersiniz. Sıradan bir insan olduğunuzu dile getirseniz de Koç erkeği, eşini gözünde idealleştirmeye meyillidir.

Kadınsı gördüğü özellikleri zihninde tipik ve ideal kadın olarak tanımlar. Kendisini de tipik sınıfına koyup ideal maskülen erkek rolüne bürünebilir. Aslında bunların sadece zihninde olduğunu, gerçekte bu derece ideal kadın ve erkek olmadığını anlamakta zorlanır.

İdeallere aşık olmak kolaydır. Kadın, ulaşılması güç doğa üstü bir canlı olarak görünür. Bu sayede onu bir insan, arkadaş, veya yoldaş olarak görmeye gerek kalmaz.

Kadını sıradan bir insan olarak görmek demek, onun ihtiyaçlarına ayak uydurmayı, hislerini önemsemeyi, düşünceli olmayı gerektirir. Fakat bu Koç erkeğinin cesur ve gözüpek yanını elinden alır, serüvenin heyecanını azaltır. Çünkü, kadının hayatına adapte olup hislerini anlamaya çalışmadaki becerisi çok iyi değildir.

Koç erkeğinde tutku ve romantizm eksilmez. Romantik yanıyla oynamayı bilmek, bazen uzak görünen hayallerini beslemek gerekir. Çok fazla gerçeklik, içindeki ateşi söndürür.

Koç erkeği, sevgilisinin ayaklarını yerden kesmek ister. Bu basit anlamda fiziksel veya zihinsel olabilir. Hayatına giren prensesi yeni baştan yaratma arzusuna kapılabilir.

Hatta, beğenmediği herhangi yeni bir hobi veya özellik edinen eşi, idealindeki kadından uzaklaştığı için kendisini kötü hissetmesine sebep olur. Bu yüzden feminizm duyguları güçlü bir kadın, Koç erkeğinin bağımsızlığı kısıtlamaya yönelik hareketlerini anlamakta zorlanabilir.

Gerçek şu ki, konu duygusal ilişkiler olunca bu erkek zarar görmeye çok açıktır. Maskülen Koç erkeğinin hassas, başı dertte olan genç kadına, sonuçlarını düşünmeden koşarak yardım ettiğini görürsünüz.

Aslında o kadının başka amaçları olabilir. Koç'un idealleştirdiği kadın görüntüsünden dolayı kötü niyetleri kavraması kolay değildir. Bu zayıf yanı yüzünden, kadınların duygularına karşı biraz sert olması pek de şaşırtmaz. Bu durum tüm ateş burçları için geçerlidir.

Öte yandan, Koç erkeğinin harika bir özelliğini vurgulamak gerekir. Kendisini ve ilişkiyi gerektiği yönde değiştirmeye açıktır. Zaman zaman kibirli, aksi ve nedensiz yere muhalefet eden bir kişi olsa da ilişkiye kayıtsız ve ilgisiz kalmaz.

Eğer gerçekten ilişkinin gelişen, büyüyen ve dikkate ihtiyaç duyan bir canlı olduğu fikrini kabul ederse değişime hazır olur. Sonuç olarak, hayatınızı adayacağınız erkeği de bulmuş olursunuz.

Koç Burcu Kadını Özellikleri

Koç burcu kadını, ne kadar kendini adamış bir anne veya eş olursa olsun hayatında bir mücadele, serüven arayışı içindedir. Bu serüvenden ilham almak ve hedefe doğru yol almak ister.

Küçük büyük fark etmeden değişim veya gelişimi destekleyen işlerle uğraşmak onu mutlu eder. Koç burcu kadını, yönetici pozisyonlarını ve bulunduğu grupta liderliği en doğal haliyle hak eder. Çünkü, özellikleri olan güç, cesaret, açık konuşma ve kendini adama hem iş yerindeki otoritesini arttırır hem de yönetici rolüne hazırlar.

Yaşamı, eyleme geçip işi gerçekleştirme üzerine kuruludur. Bir Koç kadınını sürekli mutfakta yemek pişirirken veya klavye başında çalışırken bulmak zordur. Bu işleri yapması gerekse dahi içindeki ateşi doğal yollardan dışarı çıkaracak diğer aktivitelere ihtiyaç duyar.

Koç burcu kadını, eve hizmetçi arayan ve kendi fantezilerini gerçekleştirmek isteyen erkeklere uygun olmayabilir. Yumuşak başlı ve pasif karakteriyle ünlü değildir.

Koç burcu kadını, eşi dayanılmaz bir şekilde huysuz davrandığında alttan alıp gülümsemez. Daha çok hakkını arayıp, tartışmaya girip kendi duygularını güçlü bir şekilde göstermeyi tercih eder. Bu sebeple, geleneksel olarak Türk kadınından beklenen davranışlara uymadığı için aile ve eşinin baskısını üzerinde en çok hisseden burçlardan birisidir.

Kişinin doğum haritasındaki diğer burçlar desteklemediği müddetçe, Koç’un yöneticisi Mars olduğu için bu kadının anne olma isteği çok güçlü değildir. Eğer çoktan anne olmuşsa, çocuklarına kendisini adayıp fedakar davranır.

Çocuklarına bir anne olmaktan ziyade arkadaş olma konusunda daha yeteneklidir. Çünkü Koç kadını, bebeğinin ihtiyaç duyduğu yüksek toleransı gösterme konusunda zorlanabilir.

Diğer burçlardan ayıran en paha biçilmez özelliği, çocuklarının yaşamını kendi isteğine göre değil onların isteğine göre şekillendirmesidir.

Birçok anne ve baba kendi yaşayamadıklarını çocuklarına yaşatarak, onların hayatı rahat olsun diye uğraşır. Farkında olmadan çocuklarını kafese kapatır. Bir Anne Koç ise çocuğunun kararlarında rehber olur ama onun üzerinden kendi arzularını tatmin etmeye nadiren ihtiyaç duyar.

Koç burcu kadınının ilişkilerdeki yaşadığı zorluk, yarışmacı kişiliğinden kaynaklanır. Kendisini erkekten üstün veya erkekleri birer yarışmacı olarak görme eğilimi vardır. Özellikle bu durum, maskülen erkeklerle duygusal ilişkilerde sorunlar ortaya çıkarabilir.

Eşinin hayatına karışıp erkeğin tek başına alması gereken bazı kararlar ile fazla ilgili olabilir. Bu durum bazı erkekleri güldürürken, bazısı ise gerilir.

Yaşanan bu gibi problemlerde erkeğin net bir şekilde problemi dile getirmesi gerekir. Çünkü Koç kadını, cümle arasında söylenmiş küçük detayları veya güç algılanan duygusal sözleri anlamakta zorlanır. Onun yerine sıkıntıyla yüzleşip mücadeleye girmek ister.

Biraz maskülen enerjiye sahip olan bu kadın, bazen en iyi arkadaşlığı erkeklerde bulur. Kadınlar arasında sık gerçekleşen küçük duygusal kırgınlıklar, arkadan konuşmalar veya küçük kıskançlıklar anlaşılması zor olduğu için Koç kadınını güç durumda bırakır.

Sonuç olarak bir Koç kadını, sevdiği insan ve inandığı düşünce için sonuna kadar savaşır. Hem savaşa girip hem de kadınsı duygular ile erkekleri büyüleyebilir. Güçlü görüntüsüyle: Saygıyı, sevgiyi ve heyecanı onu hak eden erkeğin hayatından eksik etmez.

Koç Burcu Düşebileceği Hatalar ve Çözümleri

Koç burcu, bağımsız olduğunu insanlara kanıtlamak istediği bazı dönemlerden geçer. Bu durumun olumsuz bir örneği, grup çalışmasında birlikte çaba harcamak yerine kişisel başarıyı ön plana koymak olabilir.

Bazen aceleci davranışlar gösterip insanların isteklerini ikinci plana koyar. İnsanlardan güzel tepkiler almayınca, davranışını düzeltmek yerine isteğine ulaşmak için ısrar etme hatasına düşebilir.

Beceri ve yeteneklerini insanlarla paylaşmak isteyen Koç burcu, bağımsız ve cesaretli yapısıyla ilham kaynağı olur. Grup içinde diğerlerini dikkate alınca, liderlik vasfını da elde eder. Hem o istediği kişisel başarıya ulaşır hem de bağımsız olduğunu kanıtlamış olur.


Koç burcu tanıdığınız biri var mı? Siz bu burç hakkında neler düşünüyorsunuz? Sayfanın altına bir yorum bırakın.

Natal Astroloji Nedir?

Natal “doğum ve doğumla ilgili konular” demektir. Natal astroloji ile herkese özel olan doğum haritasını kullanarak karakter analizi, kişinin hayatta yaşaması gereken deneyimler, aşması gereken sınavlar gibi konularda aydınlatıcı bilgiler elde ederiz.

Mavi gökyüzü ve dolunay

Ay Burcu ve Erkeklerde Duygusal Bağımlılık

Birçok yetişkin erkek, bir duygusal ilişkiye başlayınca tüm diğer ilişkilerini yavaş yavaş bırakmaya başlar. İlişkide bağımlılık artar...

Astrolojide Evler Neyi Temsil Eder?

astrolojide evler

Gezegenler ne olduğunu, burçlar nasıl olduğunu, evler ise nerede olduğunu gösterir.

koç burcu özellikleri
 • Koç dedi ki:

  Burcum koç yükselenim yay gerçekten çok dediğim dedik biriyim

 • Ceylan dedi ki:

  Tam olarak ben doğru

 • Dolunay dedi ki:

  Koç erkekleri yardımınıza ihtiyacım var. Ben bir yay kadınıyım. Yükselenimse Başak. Asla kin tutamam ama çok gururluyum. İçim yansa da söylediğimden dönemiyorum. Birde en sevmediğim özelliğim her şeyden çok çabuk sıkılmam. Bir koç erkeğiyle ilişkim vardı. Benim için ideal adaydı yani başlarda öyle sandım ve tabi sonra sıkıldım. Merak duygumu yitirdim. Elle tutulur bir neden yokken ayrılmanın bir yolunu arıyordum. Tesadüfen bi tartışma başladı, ne konuşursak konuşalım saygımı korumaya ve karşı tarafı anlamaya çalışırım. O saygısını hiç korumadı, beni aşağılamak için bekliyormuş sanki , ben hiç konuşamadım ve istediğini söyledi , bitirdi. Tartışmanın sonunda resmen suçluydu ve ayrıldık işte oh dedim. Sonra pişman olup tekrar birlikte olmak istedi ama ben çok öfkelenmiştim artık ve kararlıydım. Ayrılmak istemekte ne haklıymışım dedim kendi kendime. Pişman olucaksın yazık etme deneyelim dedi, asla olmıycam dedim. Pişman olmam çok uzun sürmedi ona bu kadar değer verdiğimin farkında değildim, ama bana ettiği lafları yediremedim, o yüzden hep ondan bekledim..

  O 2. kez hiç aramadı ve ben yıllardır yolumuzun tekrar kesişmesini yokluğuna sadık şekilde bekliyorum. Herkesi onunla kıyaslıyorum, her gün telefonu elime alıp cesaretimi toplamaya çalışıyorum ama arayamıyorum. Çünkü beni tamamen silmiş olmasından korkuyorum. Reddedilmek değil ama içinde bana karşı en ufak merhamet kalmamışsa ki büyük ihtimal öyledir, hayal kırıklığına uğramaktan korkuyorum. Onun bu kadar dolmasının nedenlerini sonradan düşününce kendimde de hatalar buldum ama o kadarını haketmemiştim. Hatta alttan aldığım çok şey olmuş, kendimi hiç doğru ifade etmemişim ve gerçek beni gösterebilseymişim belki dikbaşlılığımı bile severdi. Ben merakımı yitirince artık tekdüze biri gibi davranmışım. Sonsuz enerjimi, uçarılığımı, heyecanımı , yaşama inancımı, yaratıcılığımı da göstermekten vazgeçmişim. Haliyle o da benden sıkılmaya başlamıştı. Durum bundan ibaret. Bu inatçı koçu geri döndürebilir miyim sizce ? Bir kez daha denemeye değmez mi? Koç erkeklerinden cevap bekliyorum.

  • birisi işte dedi ki:

   Ben bir koç olarak düşüncem geri döndüremezsin gibi geliyor çünkü o sana geri dönmek istediğinde sen onu reddetmişsin ve bu onu kızdırmıştır intikam alma isteği oluşmuştur ama eğer çok sevdiyse seni unutamadıysa dönebilir belki ara sor böyle mutsuzsun çünkü aradığın zaman döndürebilme şansın var

  • Mustafa dedi ki:

   Ben bir Koç erkeği olarak düşüncemi söyleyeyim, yıllar oldu diyorsunuz, eğer başka birini bulmuşsa, ve sen onu ararsan ikinizi kıyaslayacaktır, hanginizin ona göre iyi yanları daha fazlaysa ona gider, koç kolay kolay unutmaz(sevgilisini), yatak çok önemlidir, bunu da hesaba katarak, acı çekiyorsanız Bi arayın

  • Koç dedi ki:

   Eğer benzer koç erkeğiysek geri dönmesi mümkün değil. Üzgünüm:(

 • EMert dedi ki:

  Koç silerse, geri dönüşü yoktur, o raddeye getirmeyin, inanın bunu başarmak düşündüğünüz kadar zor değil.Bir bilseniz az bir çabayla bir koçu kazandıgınızda, size nasıl yüce bir karşılık verir.Bir koç tarafından değer görmek bu dünyada nadir rastlanılan bir olaydır.Bir koç tarafından sevilmeden ölmeyin ????

 • Güner dedi ki:

  Kendisi eşimdir, boşanma arifesindeyiz. İnat, ama her konuda inat, burnunun dikine gider, pek evcimen de değillerdir.

 • Furkan dedi ki:

  Ben terazi erkeğiyim . Flörtleştiğim kız koç burcuydu . Ufak bi tartışmadan dolayı flört bitti arkadaslık Da bitti . Ne denediysem olmadı engel yedim heryerden . Bunu çaresi yokmu veya hiç şansım yokmu . Çok iyi anlaşıyorduk . Sizce zamanamı bırakmam gerekiyor . Yükseleni ikizler . 2 nci kez de burdan yazdım kusura bakmayın 🙂

  • bb dedi ki:

   benimde burcum koç yükselenim ikizler. ufak bir tartışma dedin ya onu açarsan belki yardım edebilirim

  • Ben dedi ki:

   Hic zorlama geri bakmaz , coktan bitirmistir , senin ufak bi tartisma dusundugun sey degildir , ruhunu okumustur gecmis olsun. Bir koc yukselen ikizler olarak diyorum

  • Koç dedi ki:

   Koç burçları birini bir kerede siler. O yüzden bence fazla deneme çünkü boşuna gider

 • Cabbar dedi ki:

  yükseleni balık, ay burcu oğlak olan bir koç kadını tanıdım… hayatımda bu kadar duygusal, sessiz sakin takılıp cinselliğe düşkün ikinci birini görmemiştim… ayrıca çok da ketum ve intikamcıydı… öfkesini de bir kenara not etmek lazım… onu kızdırdım.. öfkesi yıllarca geçmedi…

 • >
  error:
  Copy link