İkizler - Yengeç Burcu Aşk ve İlişki Uyumu

İkizler - Yengeç uyumunun detaylı analizine geçmeden önce burç uyumundan kısaca bahsedelim. Burç uyumu ile amaç ilişkideki güçlü ve zayıf noktaları erkenden fark etmektir. Önceden bilgi sahibi olarak, olası problemlere hazırlıklı hale gelirsiniz.

ikizler yengeç uyumu

İlişkinin sonunda dahi bu bilgilere ulaşsanız, kendinizi geliştirme şansınız olur. Bu sayede, karşınıza çıkacak bir sonraki aday ile sağlıklı ilişki kurmak için fırsat doğar.

Burç uyumu analizi, ilişkinizin geleceğini tahmin edemez ya da kişinin doğru olup olmadığını sizin için bilemez. Olası güzel ve zor yanları görerek, buna kendiniz karar verirsiniz.

Tek burca dayalı yapılan burç uyumu analizinin oldukça yüzeysel olduğunu lütfen hatırlayın. İlişkide bireylerin sağlığı yerinde oldukça; sevgi, saygı ve çaba ile birçok zorluk aşılabilir.

Aşağıda İkizler - Yengeç burç uyumunu başlıklara ayrılmış bir şekilde bulacaksınız. İstediğinize tıklayıp ilgilendiğiniz başlığa hızlıca ulaşın.

İkizler ile Yengeç Burç Uyumuna Genel Bakış

İkizler ile Yengeç ilişkisinde iki birey de iyi konuşma becerisine sahiptir. Fakat, ikisinin de konuşma stili birbirinden farklıdır.

Yengeç burcu detayları hatırlayıp anlattıklarına insanların duygu durumlarını da ekler. Yönetici Ay’ın etkisiyle sahip olduğu hayal gücü ve espri yeteneğini kullanır. Dinleyenleri çeşitli kelimelerle değil, aktardığı anı hayal ettirme becerisiyle büyüler.

İkizler burcu ise anlattıklarını çevik zihniyle birbirine bağlar. Konudan konuya geçip birkaç dakika içinde dile getirdiği ilgi çekici bilgilerle, insanların merakını üzerine çeker. Üstelik İletişim gezegeni Merkür’ün de etkisiyle, İkizler’i konuşma becerisi alanında geçmek zordur.

Hem İkizler hem de Yengeç burcu ruh halini sık değiştirir. Yine ikisi arasında farklılıklar vardır. Yengeç burcu, derin üzüntüden pembe bir mutluluğa veya huysuz bir ruh halinden nostaljik duygu durumuna kolayca geçer (Özellikle +4 -4 gün dolunay zamanı).

İkizler burcu ise gülümseyen ruh halinden umutsuzluğa, ilgi çekici hayallerden ise moral bozukluğuna kolayca geçer. İkisi arasındaki temel fark, İkizler’in daha çok entelektüel/mantıksal sebeplerden Yengeç’in ise hissettikleri sonucu duygu değişikliği yaşamasıdır.

Bu sebeple İkizler – Yengeç ilişkisinde üzüntü ve mutluluğun her rengini görmek mümkündür. İki burç da hayal etmeyi sever. Yengeç bazen derinliklere dalar, İkizler ise bir hayalden diğerine zıplar.

Davranışlarında da bazı farklılıklar görürsünüz. İkizler burcu birçok yeniliğe bir parça daha açıktır. Yengeç ise yeni bir şeye adım atmadan önce biraz tartmak, hislerine bakmak ister.

Bu farklılık öncü (Yengeç) ve değişken burç (İkizler) özelliklerinden kaynaklanır. İkizler burcu, projeyi üstlenen veya patron olan kişi rolü yerine fikir ve hayalleri dile getiren kişi olmak ister.

Yengeç ise duygu ve düşüncelerini dile getirirken dikkatlidir. Çoğu zaman işleri yöneten kişi pozisyonunu tercih eder.

İkizler burcu, Yengeç’e baktığı zaman dikkat, özen ve mahremiyete dair öğreneceği birçok konu görür: Sabırla bir fikrin zihinde oturmasını beklemek gibi.

Gelişimsel astrolojiye göre bir sonraki ve önceki burçlar bireyin bilincinde etki yapar. Yengeç burcu, bir önceki sırada gelen İkizler’i aşmış ve bu hayatta farklı bir kişiliği geliştirme sürecindedir.

Yengeç’in içinde İkizler’in bir parçası olan seyahat tutkusu, merak hissi bu sefer hayal gücü ve hisler ile tatmin edilir. Bu durum, dolunaya bakınca daldığımız hayallere benzer.

Bu sebeple İkizler’in yerinde duramayan yanını en iyi Yengeç burcu anlar. Belki de en sık tolerans gösteren burç da Yengeç’tir.

Arkadaşlık, iş ve romantizm gibi konularda İkizler burcu rahat bir bağlanma yöntemini seçer. Ne çok yakına yaklaşır ne de uzak durur.

Yengeç burcu ise (haritada başka etkiler olmadıkça) sıklıkla bir ömür güven duyacağı partneri arar. Tipik bir Yengeç, partnerinden uzak kalırsa, aşina olduğu yuvasından ayrı kaldığını düşünür.

Yukarıdaki özellikleri Koç, İkizler ve Yay gibi burçları baskın olan Yengeç insanı şiddetle reddedebilir. Yine de birçoğu başladığı bir ilişkiyi bırakmak istemez ve bu konuda İkizler kadar özgür ve rahat olmayabilir.

Yengeç burcunu etkilemek bir parça kolaydır. Çünkü hassas yanı ile karşıdakinin olumlu veya olumsuz halini hızlı bir şekilde yakalar. İkizler’in tatlı konuşması Yengeç’i kabuğundan çıkarıp güvende hissettirir.

Astrolojinin çocuğu olarak İkizler, Yengeç’in besleme ihtiyacı duyduğu kişiyi ona sunar. Evsiz ve özgür görünen İkizler’e, Yengeç’in sıcak bir yuva vermek istediğini çok net görürsünüz.

Havanın sisli veya kirli olduğu bir zamanda, nemin doygunluk seviyesine ulaşmasıyla yağmur yağar ve ortam temizlenip aydınlanır.

Benzer şekilde İkizler – Yengeç ilişkisinde de tartışmalar ortaya çıkar. Yengeç’in gözyaşı, gereksiz birçok konuyu temizleyip İkizler’in ortadaki sevgiyi net görmesini sağlayabilir.

İkizler ile Yengeç Burcu İlişkisinin Güzel Yanları

İkizler ve Yengeç ilişkisinde farklı özellikler ortak yanlardan biraz daha fazladır. İkizler burcunun diğer burçlarında birkaç su burcu, Yengeç burcunun doğum haritasında ise birkaç hava burcu olması önemlidir.

Meraklı ve düşünür kimliğiyle İkizler burcu, Yengeç’in parlak zırhlı şövalyesi veya arzuladığı prensesi olmayı başarır. Yengeç burcu ise partnerini beslemek, ona duygularını elinden geldiği kadar filtresiz dile getirmek ve onunla güzel bir yuva kurmak ister.

İkizler burcu düşüncelerini dile getirmeyi sever. Yengeç ise hislerini de katarak harika bir dinleyicidir. Bu ilişkide uzun sohbetlerin gerçekleştiği birçok geceye rast gelirsiniz.

Geleceğe karşı stratejik yaklaşımı ile Yengeç burcu, bazı objektif gerçekleri görmekte zorlanır. İkizler’in gerektiğinde tarafsız bakabilme becerisi, ilişkinin geleceğini sağlama alır. İki birey de diğerinde eksik olan özellikleri giderip tatmin edici bir ilişki kurmayı başarırlar.

İkizler ile Yengeç Burcu İlişkisinde Olası Problemler

Hayata daha çok düşünce ve mantık sistemiyle yaklaşan İkizler burcu, Yengeç’in bir karar vermeden önce hislerini önemsemesine anlam veremeyebilir.

Benzer şekilde bazen tarafsız bakınca bir kararın tamamen olumsuz olacağını fark ederseniz, bu bilgiye rağmen hisler aksini söyleyebilir. Bu tür durumlarda Yengeç ve İkizler burcunun birbirini anlaması zorlaşır.

Çevik zekası ile ünlü olan İkizler burcu, sıklıkla açık konuşmak ve hissettiği olumsuz duyguları dile getirmek yerine, sözcükler ile iğnelemeyi tercih edebilir. Bu davranış, incinme potansiyeli yüksek olan Yengeç burcu için üzücü sonuçlar doğurur.

İkizler – Yengeç ilişkisinde birisi gezmeyi, yeni insanlar keşfetmeyi ve sosyal aktivitelere katılmayı öncelik listesine koyar. Diğeri ise evde vakit geçirmeyi, duyguları yoğunlaşınca yalnız kalmayı ve sevdiklerinin yanında olmak ister.

Yukarıdaki paragraflarda gördüğünüz gibi, İki bireyin de hayata bakışında genel farklılıklar vardır. Uyumun kalitesinin güçlü olması için bireylerin Ay burcu ile yükselen burçlarında benzer özelliklerin olması önem arz eder.

Problemlerin çıkma olasılığını azaltmak için iki bireyin de burç hesaplama aracını kullanarak Güneş, Ay ve yükselen burçlarında “düşebileceği hatalar ve çözümleri” sekmesini irdelemesi önemlidir. Bu sayede, sıkıntılar ortaya çıkmadan onlarla yüzleşip sağlıklı ve uzun süreli bir ilişki kurmayı başarırlar.


İkizler - Yengeç ilişkisi hakkında neler düşünüyorsunuz? Sayfanın altına bir yorum bırakın.

Natal Astroloji Nedir?

Natal “doğum ve doğumla ilgili konular” demektir. Natal astroloji ile herkese özel olan doğum haritasını kullanarak karakter analizi, kişinin hayatta yaşaması gereken deneyimler, aşması gereken sınavlar gibi konularda aydınlatıcı bilgiler elde ederiz.

Mavi gökyüzü ve dolunay

Ay Burcu ve Erkeklerde Duygusal Bağımlılık

Birçok yetişkin erkek, bir duygusal ilişkiye başlayınca tüm diğer ilişkilerini yavaş yavaş bırakmaya başlar. İlişkide bağımlılık artar...

Astrolojide Evler Neyi Temsil Eder?

astrolojide evler

Gezegenler ne olduğunu, burçlar nasıl olduğunu, evler ise nerede olduğunu gösterir.

ikizler yengeç uyumu
>
error:
Copy link