İkizler - Terazi Burcu Aşk ve İlişki Uyumu

İkizler - Terazi uyumunun detaylı analizine geçmeden önce burç uyumundan kısaca bahsedelim. Burç uyumu ile amaç ilişkideki güçlü ve zayıf noktaları erkenden fark etmektir. Önceden bilgi sahibi olarak, olası problemlere hazırlıklı hale gelirsiniz.

ikizler terazi uyumu

İlişkinin sonunda dahi bu bilgilere ulaşsanız, kendinizi geliştirme şansınız olur. Bu sayede, karşınıza çıkacak bir sonraki aday ile sağlıklı ilişki kurmak için fırsat doğar.

Burç uyumu analizi, ilişkinizin geleceğini tahmin edemez ya da kişinin doğru olup olmadığını sizin için bilemez. Olası güzel ve zor yanları görerek, buna kendiniz karar verirsiniz.

Tek burca dayalı yapılan burç uyumu analizinin oldukça yüzeysel olduğunu lütfen hatırlayın. İlişkide bireylerin sağlığı yerinde oldukça; sevgi, saygı ve çaba ile birçok zorluk aşılabilir.

Aşağıda İkizler - Terazi burç uyumunu başlıklara ayrılmış bir şekilde bulacaksınız. İstediğinize tıklayıp ilgilendiğiniz başlığa hızlıca ulaşın.

İkizler ile Terazi Burç Uyumuna Genel Bakış

İki hava burcunun zihinsel becerileri hem baş döndürücü hem de büyüleyici görünür. Çünkü hava elementi, gözle görünmeyen ve sürekli hareket eden bir yapıdadır.

Terazi bir konuda karar vermeden önce en çok zamana ihtiyaç duyan burçlardan birisidir. İkizler ise fikirlerini sık değiştirmeye açıktır. Bu sebeple ikisi arasındaki ilişkiyi öngörmeye çalışmak zorlaşır.

Aynı elementten bu iki burç arasındaki açı, astrolojide uyumlu olarak yorumlanır. Terazi nasıl bir karar verirse versin, İkizler burcu hangi açıdan bakarsa baksın sıklıkla bu ilişkinin olumlu yanı ağır basar.

Çevik zekalı ve dikkatli İkizler burcu Terazi’ye bakınca, uyumlu görüntüsünün arkasında kolay kontrol edebileceği bir eş görebilir. Burada burçların niteliklerine göz atmak fayda sağlar.

Öncü burç kategorisinde yer alan Terazi burcu, uyum sağlama arzusuna sahip olsa da yönetme isteği daima baskın gelir. Öncü burçlar bir grubun lideri, girişimciliğin başı olmayı tercih eder.

İkizler ise değişken burç olarak hava elementinin etkisiyle doğru iletişim kurabilir. Kendisini iyi ifade eder. Fakat, İkizler – Terazi uyumunun güçlü kalması için sıklıkla tartışmayı sonlandıran kişinin Terazi olması gerekir.

Elbette her tartışmayı Terazi kazanamaz. Önemli olan ilişkide bir parça yönetme ve kontrol etme gücüne sahip olduğunu hissetmesidir.

Venüs tarafından yönetilen Terazi burcu, herhangi bir argümanı kazanma yolunda güçlü özelliklere sahiptir. Güzel ve etkileyici bir görüntü, neden – sonuç ilişkisi kurmaya yatkınlık ve yüksek entelektüel beceri.

Yukarıdaki göz kamaştıran silahları kullanarak, Terazi burcu birçok amacını gerçekleştirir. Fakat onu belki en çok İkizler burcu partneri zorlar.

Çünkü astrolojide kıvrak zekası, ikna etme becerisi ile bilinen İkizler burcu, Terazi’den çok önce bu konularda uzmanlığını almıştır.

İkizler ve Terazi burcunun varlığını ilk olarak seslerini duyarak fark edersiniz. Örneğin bir Aslan burcu ise önce dış görünüşüyle fark edilir.

İkizler ve Terazi ilişkisinde iki burç da birçok konu hakkında uzun sohbet etmeyi sever. Kişisel doğum haritasındaki diğer burçları yok sayarsak, İki burç da birisini dinlemekten ziyade konuşmayı sever.

Tipik Terazi burcunun zihni oldukça hassastır. Bir fikri kabul ettikten sonra hemen zıt pozisyondaki fikir aklına gelir.

Örneğin konuşulan konuda evlilik ve çocuk sahibi olmak geçer. Terazi burcu bekar bir hayatın nasıl olduğunu düşünür. Olasılıkların her birini değerlendiren son derece hızlı bir zihne sahiptir.

Bu tür bir zihin yapısı birçok insan için yorucudur. Çoğunlukla Terazi burcu, düşüncelerinin üstesinden gelip onları düzene sokmayı başarır.

Terazi ile iletişim de bunu rahatlıkla fark edersiniz. Örneğin bir konudan olumsuz bir şekilde bahsederseniz, size konunun olumlu yanını gösteren bir bakış açısıyla yaklaşır.

İkizler ile Terazi burcu ilişkisinde en dikkat çekici farklılıklardan birisi, İkizler’in -şimdide- kalabilme becerisidir. Terazi ise bazen geçmiş, şimdi ve geleceğe fazla odaklanabilir.

Özellikle bir karar vermesi gereken durumda yanlış ile doğru arasındaki çizgi belirgin değilse, Terazi burcu gününün neredeyse tamamını konuya ayırır.

İkizler burcu ise kendi kararını verip ona uygun doğruyu bulmak yerine, zıtlıklar arasında değişim yapmayı ve farklı olanı denemeyi tercih eder. Bu sebeple iki burcu da duygusal bir ilişkiye bağlamak zaman ve emek gerektirir.

Olası problemlerden birisi ilişkide karar almak gerektiğinde ortaya çıkar. İkizler burcu daha az endişe ile aklına geleni uygularken, Terazi kararı erteler ve düşünmek için zaman kazanır.

Karar verme sürecine bakış açılarını karşılaştırırsak:

 • İkizler burcu bir karar vermeyip bekleyerek hayatta bir şeyleri kaybettiğini düşünür.
 • Terazi burcu ise hızlı karar verip büyük bir hata yapacağından endişe duyar.

Peki verilen karar sonrası duruma bakarsak:

 • İkizler burcu verdiği kararın tamamen aksini bir süre sonra gerçekleştirebilir ve bundan dolayı kendisini özgür hisseder.
 • Terazi burcunun kararları ise bir dizinin sezon finaline benzer. Nadiren geri dönüşleri olur.

İkizler burcunun hızlı zihnini belki de en iyi doyuran Terazi’dir. Bu ilişkide özgürlük, mantık, iletişim ve entelektüel bilgi alışverişi ana temaları oluşturur.

Terazi – İkizler ilişkisinde uyumun sağlanması için biraz düşünmekten uzaklaşıp hissetmek ve karşıdakinin duygularını anlamaya çalışmak fayda sağlar.

Bu sayede bazen uç noktalarda gibi görülen düşünce biçimlerini, iki bireyde partnerini eleştirmeden doğru yorumlamayı başarır.

İkizler ile Terazi Burcu İlişkisinin Güzel Yanları

Değişken kategorideki İkizler ile öncü burç olarak Terazi ilişkisi, birçok açıdan arzulanan bir birliktelik ortaya çıkarır.

Terazi burcu, hayatında denge ve uyumu elde etmeye çalışır. İkizler burcu ile sağlıklı sohbetler gerçekleştirip entelektüel bilgi alışverişinden keyif alır.

İkizler burcu, Terazi’nin lüks ve kaliteli olana duyduğu ilgiyi etkileyici bulur. Çünkü Terazi burcu, İkizler’e ekonomik ama yüksek kaliteli hediyeler bulmayı başarır.

Venüs tarafından yönetilen Terazi burcu, ilişkiye güzellik ve estetik getirir. Bu sayede İkizler’in dikkatini üstünde tutması çok kolaydır.

İkizler burcunun iletişim becerisi, yatak odasına eğlence ve neşe katar. Bu çiftin birlikte küçük sohbetleri dahi hızlıca çekici ve sıcak bir atmosfer yaratabilir.

İkizler ile Terazi Burcu İlişkisinde Olası Problemler

Terazi burcu bir macerayı veya fikri başlatırken, İkizler burcu ise ona hevesle uyum sağlama da başarılıdır. Özellikle bireylerin doğum haritasında pek sabit burç yoksa, önemli bir basamak bu ilişkide eksik kalabilir; başlatılan işin devam ettirilmesi ve istikrar.

Örneğin heyecan verici bir girişime atılan Terazi burcu, attığı adımı sonlandırıp istediği sonuca ulaşmakta zorlanır. Entelektüel bilgi alışverişini seven İkizler, Terazi burcunu eleştirme hatasına düşebilir.

İlişkide yoğun ve can sıkıcı tartışmaların önlenmesi için iki bireyin de duygularını açıkça dile getirmesi gerekir. Fakat hava burçları duygularını doğru bir şekilde yorumlama ve düzenleme konusunda biraz deneyime ihtiyaç duyar.

Eğer bireylerin haritasında su burçları varsa, kendisinin ve başkasının duygularını anlama konusunda başarıları artar. Kısacası, İkizler ve Terazi ilişkisinde daima entelektüel konuşmalar işe yaramayabilir.

Yoğun tartışmalarda saklı kalan duyguların da ifade edilmesi önem arz eder. Başlanan maceraları da arzulanan sonuçlara ulaştırmak gerekir (Duygusal ilişkiyi evlilikle sonuçlandırmak gibi). İkizler – Terazi ilişkisinde uyumu en çok riske atan durumlar ise çözüme ulaşmamış küçük ve önemsiz tartışmalardır.

Problemlerin çıkma olasılığını azaltmak için iki bireyin de burç hesaplama aracını kullanarak Güneş, Ay ve yükselen burçlarında “düşebileceği hatalar ve çözümleri” sekmesini irdelemesi önemlidir. Bu sayede, sıkıntılar ortaya çıkmadan onlarla yüzleşip sağlıklı ve uzun süreli bir ilişki kurmayı başarırlar.


İkizler - Terazi ilişki uyumu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sayfanın altına bir yorum bırakın.

Natal Astroloji Nedir?

Natal “doğum ve doğumla ilgili konular” demektir. Natal astroloji ile herkese özel olan doğum haritasını kullanarak karakter analizi, kişinin hayatta yaşaması gereken deneyimler, aşması gereken sınavlar gibi konularda aydınlatıcı bilgiler elde ederiz.

Mavi gökyüzü ve dolunay

Ay Burcu ve Erkeklerde Duygusal Bağımlılık

Birçok yetişkin erkek, bir duygusal ilişkiye başlayınca tüm diğer ilişkilerini yavaş yavaş bırakmaya başlar. İlişkide bağımlılık artar...

Astrolojide Evler Neyi Temsil Eder?

astrolojide evler

Gezegenler ne olduğunu, burçlar nasıl olduğunu, evler ise nerede olduğunu gösterir.

ikizler terazi uyumu
 • Volkan dedi ki:

  Muhteşem ben terazi erkegiyim yanıma en çok yakışan burç ikizler 🙂

 • >
  error:
  Copy link