İkizler - Oğlak Burcu Aşk ve İlişki Uyumu

İkizler - Oğlak uyumunun detaylı analizine geçmeden önce burç uyumundan kısaca bahsedelim. Burç uyumu ile amaç ilişkideki güçlü ve zayıf noktaları erkenden fark etmektir. Önceden bilgi sahibi olarak, olası problemlere hazırlıklı hale gelirsiniz.

ikizler oğlak uyumu

İlişkinin sonunda dahi bu bilgilere ulaşsanız, kendinizi geliştirme şansınız olur. Bu sayede, karşınıza çıkacak bir sonraki aday ile sağlıklı ilişki kurmak için fırsat doğar.

Burç uyumu analizi, ilişkinizin geleceğini tahmin edemez ya da kişinin doğru olup olmadığını sizin için bilemez. Olası güzel ve zor yanları görerek, buna kendiniz karar verirsiniz.

Tek burca dayalı yapılan burç uyumu analizinin oldukça yüzeysel olduğunu lütfen hatırlayın. İlişkide bireylerin sağlığı yerinde oldukça; sevgi, saygı ve çaba ile birçok zorluk aşılabilir.

Aşağıda İkizler - Oğlak burç uyumunu başlıklara ayrılmış bir şekilde bulacaksınız. İstediğinize tıklayıp ilgilendiğiniz başlığa hızlıca ulaşın.

İkizler ile Oğlak Burç Uyumuna Genel Bakış

İkizler ile Oğlak burcunun hayata yaklaşımı birkaç noktada farklılık gösterir. Oğlak burcu bir işe başlarken veya problemlere çözüm ararken net ve pratik sonuçlara ulaşmayı tercih eder.

İkizler burcu ise hem hava burcu hem de değişken kategoride yer almanın etkisiyle, hayatını daha rahat bir çizgide ilerletir. Kendi çizdiği kurallar ile özgürlüğünü kısıtlamak yerine sıklıkla içinden gelen patikayı izler.

Oğlak – İkizler uyumunu iyileştiren en önemli öge birbirlerini doğru anlamaktan geçer. Örneğin, İkizler burcunu Oğlak’a anlatırken rüzgar gibi olduğunu ve bir kategoriye sığmayacak kadar çeşitli olduğunu dile getirin.

Rüzgar görünmez ama çoğunlukla güçlüdür. İkizler burcu ne bir düşman ne de bir dosttur, aslında İsviçre gibi tarafsız ve bağımsız bir kişiliğe benzer.

Oğlak burcu, İkizler’in hangi tarafa eseceğini kestirmenin zor olduğunu fark edip çoğunlukla bu bilinmezliğe ilgi duyar. Fakat kendisine az benzeyen bir insanı sevmek için ilgiden daha fazlası gerekebilir.

İkizler burcu, Oğlak’ın sağlam, sakin ve güven veren duygu halini beğenir. Bir konudan diğerine bir maceradan başkasına geçerken, gerektiğinde Oğlak’ın güçlü limanına yanaşmak onu güvende hissettirir.

Bu duruma biraz daha yakından bakarsak, İkizler burcu dışarıdan oldukça aktif ve renkli görünse de içsel olarak rahatlık ve huzura ihtiyaç duyar. Toprak elementinin etkisiyle Oğlak burcu sakin bir görüntüye sahiptir. İkizler burcu hayata dair bir parça endişe duyduğunda, Oğlak’ın yanında yeniden güçlü hisseder.

Oğlak ile İkizler uyumunda iki kişinin de Ay burcu veya yükselen burçlarında biraz benzerliğin olması önemlidir. Örneğin İkizler’in doğum haritasında birkaç toprak burcunun olması, Oğlak’ın haritasında ise hava burçlarının yer alması iletişimi kolaylaştırır.

Espriler yapan ve etrafını neşelendiren Oğlak burcu olsa da tipik görüntüsü ciddiyet içerir. İkizler burcu, konuşma becerisiyle Oğlak’ı etkileyemeyebilir. Güzel bir dinleyici olmayı başaran Oğlak burcu, konuşurken dikkatlidir.

Hatta Oğlak burcuna göre bir konu veya aktivitede dikkatli olmak, bilgeliğe giden yolda önkoşuldur. Bu sebeple bir ilişkiye adım atmadan önce iyice tartar.

Astroloji haritasında İkizler burcu Oğlak’tan sonra 8. Sırada gelir. Oğlak burcu ise İkizler’den sonra 6. Evde yer alır. Bu sebeple ikili arasındaki ilişki astrolojide 6. ve 8. Ev ilişkisini çağrıştırır (Astrolojide evler).

Sekizinci evin etkisiyle İkizler burcu, Oğlak’a gizem, cinsellik, para veya psikoloji alanındaki konular sayesinde yaklaşır. Oğlak ise 6. Evin etkisiyle, İkizler’i ona destek veya hizmet edecek bir kadın veya erkek olarak görebilir.

İkili arasındaki farklılıklardan ötürü 6. ve 8. Evlerin olumsuz alanlarına yönelmemek önemlidir. Yoksa ilişkide birisi fazla taviz verip diğerinin ihtiyaçlarını gidermek için daha çok uğraşır.

Oğlak burcu antika tarzında eski ve değerli ürünleri sever. Bu ürünler kalitesini yıllar içerisinde kanıtlamıştır ve ekstra test etmeye gerek kalmaz.

İkizler ise modern, parlak ve yeni olana daha çok ilgi duyar. Özellikle bu çiftin bir eve yerleşirken seçtiği mobilyalar küçük anlaşmazlıklar çıkarabilir.

Sıklıkla Oğlak burcunun fikrini değiştirmek zordur. Mantık tabanlı argümanlara karşı güçlü bir savunma sistemi vardır. Bu sebeple Oğlak – İkizler uyumunu belirleyen önemli özelliklerden bir başkası, bu anlaşmazlıklarda çiftin ortayı bulma becerisidir.

Oğlak burcu isterse partnerinden birçok şey öğrenir. İkizler burcu ister zihinsel olsun ister fiziksel, bir maceradan diğerine anlık olarak geçiş yapabilir.

Örneğin rafta gördüğü kitabın bir sayfasını okur ve kendisini kitabın sayfaları arasında bulur, izlediği bir filmi hayal eder veya dinlediği müzikten bahseder. Sanki bu konularla büyümüş gibi samimi bir şekilde konuşabilir.

Oğlak burcuna kuş kadar hafif olmaktan ve birden fazla serüvene atılmaktan bahseder. İkizler’in Oğlak’a göstermek istediği, elle tutulur konuların yanında bazen mutluluk için sınırları aşmak ve özgür hareket etmenin gerektiğidir.

Oğlak ise İkizler’e, hayatta çaba gösterme ve plan yapmanın ona verdiği hediyeleri paylaşır. Bazen tek bir konuya odaklı çalışmanın, yüksek başarı getireceğini söyler.

Elbette bazı nadir Oğlaklar, güçlü hayal gücüne ve şaşırtıcı espri yeteneğine sahiptir. Piramitlerden veya gizem dolu konulardan bahseder. Fakat birçoğu, eline alıp dokunamadığı veya parçalara ayıramadığı bir şeyi pek merak etmez.

İkizler burcu gizemli konuları merak ederken, doyurması gereken bir din veya felsefi ihtiyaç hissetmez. Sadece merak duygusunu gidermek ister.

Oğlak burcu da merak eder. Bazısı sanata ilgi duyar. Hakkıyla kazandığı parayı bir sanatçıyı desteklemek için kullanır veya o antika eşyaları, kaliteli ürünleri bulup satın alır.

Kısacası İkizler ve Oğlak uyumunu riske atacak birçok farklılık bulunur. Bu ikiliyi bir arada tutacak olan, birbirlerindeki farklı özelliklere duydukları ilgi ve gösterdikleri karşılıklı saygıdır.

İkizler ile Oğlak Burcu İlişkisinin Güzel Yanları

Değişken hava burcu (İkizler) ile öncü toprak burcunu (Oğlak) bir araya getirmek, oldukça ilgi çekici bir ilişkiye kapı aralar. Dikkatli ve düşünceli Oğlak burcu, bir şeye adım atmadan önce iyice tartar.

İkizler ise sıklıkla hızlı ve çevik zihniyle bilinir. Birçok konuda zamana ihtiyaç duyan Oğlak burcu, İkizler’in günlük işlerdeki pratik yanını çekici bulur.

İkizler burcu bir parça lüks ve yeni olana ilgi duyar. Çalışma ve para kazanmaya dair güçlü amaçları olan Oğlak burcu, İkizler’in ihtiyaçlarını gidermekten keyif alır.

Oğlak burcu ise İkizler’e hayatta bazen yavaşlamanın getirdiği huzuru gösterir. Örneğin evlilikleri için yaptıkları plana uymanın faydasını anlatır.

Sonuç olarak İkizler – Oğlak uyumundaki güzel yanları belirleyecek olan Ay ve yükselen burçları arasındaki uyumdur.

İkizler ile Oğlak Burcu İlişkisinde Olası Problemler

İkizler – Oğlak uyumunda olası problemleri yukarıdaki yazılanlardan sonra kestirmek zor değildir. İki bireyin de ilişkiyi sağlamlaştırmak için biraz emek harcaması gerekir.

Oğlak burcu yüksek derecede sabretme becerisine sahiptir. Bu sayede anlık isteklerini kenara atıp hedeflerine odaklanır. Oğlak’ın sabrı, dürüst veya açık konuşmayan kişilere karşı yüksek değildir.

İkizler burcu çevik zihni ile konuları farklı açılardan incelerken, gerçeği doğru yansıtmıyormuş gibi görünebilir. Çünkü Oğlak burcu, sıklıkla bir şeyin doğru veya yanlış olduğunu düşünür. Farklı bakınca değişebileceğini varsaymaz.

Yukarıdaki farklılığı göze alınca İkizler – Oğlak uyumunu riske atan durum:

 • Oğlak’a göre İkizler burcunun dürüst ve yeterince net olmaması,
 • İkizler’e göre ise Oğlak’ın biraz katı fikirlere sahip olmasıdır.

İkizler burcu ilişkiye başlarken bir partner ile güzel vakit geçirmeyi amaçlar. Evlilik kaygısı hemen gün yüzüne çıkmaz. Oğlak ise tanışmanın başından itibaren bir gelecek kurmayı planlayabilir.

İlişkiye dair bu yaklaşım farklılığı, birçok probleme kapı aralar. Bu sebeple iki bireyin de ilişkinin başında neler beklediğini ve neyi amaçladığını açıklaması ilişkiyi sağlamlaştıran bir etki yaratabilir.

Problemlerin çıkma olasılığını azaltmak için iki bireyin de burç hesaplama aracını kullanarak Güneş, Ay ve yükselen burçlarında “düşebileceği hatalar ve çözümleri” sekmesini irdelemesi önemlidir. Bu sayede, sıkıntılar ortaya çıkmadan onlarla yüzleşip sağlıklı ve uzun süreli bir ilişki kurmayı başarırlar.


İkizler - Oğlak burcu uyumu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sayfanın altına bir yorum bırakın.

Natal Astroloji Nedir?

Natal “doğum ve doğumla ilgili konular” demektir. Natal astroloji ile herkese özel olan doğum haritasını kullanarak karakter analizi, kişinin hayatta yaşaması gereken deneyimler, aşması gereken sınavlar gibi konularda aydınlatıcı bilgiler elde ederiz.

Mavi gökyüzü ve dolunay

Ay Burcu ve Erkeklerde Duygusal Bağımlılık

Birçok yetişkin erkek, bir duygusal ilişkiye başlayınca tüm diğer ilişkilerini yavaş yavaş bırakmaya başlar. İlişkide bağımlılık artar...

Astrolojide Evler Neyi Temsil Eder?

astrolojide evler

Gezegenler ne olduğunu, burçlar nasıl olduğunu, evler ise nerede olduğunu gösterir.

ikizler oğlak uyumu
 • Bambi dedi ki:

  Harika yorumlar harika bir site

 • Dicle dedi ki:

  Ancak bu kadar doğru olabilirdi sanki bizi tanıyorsunuz????

 • >
  error:
  Copy link