İkizler Burcu Erkeği - Kadını Özellikleri ve Tarihleri

Güneş, İkizler burcuna Mayıs’ın sonuna doğru geçiş yapar. Yazın getirdiği sıcak günlerle birlikte doğa, güçlü bir iletişim halindedir. Rüzgar, kuşlar ve böcekler gürültü içinde yiyecek ve polen taşımakla meşguldür. Tıpkı İkizler burcunun simgelediği iletişimin canlılığı ve fikirlerin bir yerden bir yere taşınması gibi.

21 Mayıs - 20 Haziran tarihleri arasında doğan kişiler İkizler burcudur. Öncelikle halk arasında hesaplanması kolay olduğu için herkes Güneş burcunu bilir. Bu burç türünü kısaca açıklayıp İkizler burcunu detaylı bir şekilde analiz edelim.

ikizler burcu özellikleri
ikizler burcu özellikleri

Astrolojide Güneş, içimizdeki kişiliğin dışa vurumudur. Gezegenlerin en büyüğü olan Jüpiter ile kıyaslayınca, Güneş’in sadece 10’da birine eşittir. Güneş, bize en yakın ve en büyük yıldız olduğu için astrolojiye göre önemi diğer gezegenlerden daha fazladır.

Güneş burcu, kişinin egosu, mantığı, hayata bakış açısı ve hissettikleri ile ilgili genel bilgiler verir. Bir kişiyi tanımlamak istersek, boy-kilo-yaş ve meslek gibi basit tanımları geçince Güneş burcu ortaya çıkar. Her birimizin kişisel doğum haritasında yükselen burcuyla birlikte patron sayılır.

Güneş burcunu iyi anlamak hayattaki yapacağımız hataları en aza indirmek için önemlidir. Yoksa kibir, kabadayılık ve sahte özgüven gibi istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir.

Bu burç kişilik analizinde yapbozun sadece bir parçasıdır. Örneğin Türkiye’yi bir yabancıya anlatırken sadece Ankara’dan bahsetmek yetersiz kalır. Güneş burcu da kişinin sadece başkentini açıklar.

Başkent, kararlar alırken diğer şehirleri de ele almak zorundadır. Bu sebeple, paragrafların %70 veya üzeri, kişinin özellikleriyle örtüşüyorsa bu büyük bir başarıdır.

Yazılanları kabul etmeden önce sorgulayıp örnekleri inceleyin. Kendi hayatınız ile olan benzerliklere bakın. Astrolojinin kişilik analizinde sadece bir araç olduğunu hatırlayın.

Aşağıda İkizler burcu özelliklerini başlıklara ayrılmış bir şekilde bulacaksınız. İstediğinize tıklayıp ilgilendiğiniz başlığa hızlıca ulaşın.

İkizler Burcu Genel Özellikleri

İkizler burcu, anne ve babamız dışındaki ilk oluşturduğumuz sosyal ilişkileri simgeler; kardeş, komşu, sınıf arkadaşı gibi. Bu kişiler bizlere sözlerin ve iletişimin gücünü gösterirler.

İletişimi temsil eden İkizler burcu gibi aynı yumurta ikizleri, birbirleri arasında diğer insanların fark edemeyeceği sıra dışı bir iletişime sahiptirler. Başka bir örnek olarak, aynı yaşta iki çocukla sadece birkaç dakika geçirseniz aralarındaki anlaşılması güç şakaları ve kısaltmaları hemen fark edersiniz.

İkizler burcu, iletişimi şifreleme ve çözme becerisini, kısaca hayatı anlayıp kendimizi doğru anlatabilmeyi simgeler. Temel gelişimsel amacı merak duygusunu geliştirmesidir.

Evrenin sürprizlerle ve mucizelerle dolu olduğunu öğrenmek için buradadır. Öncelikle, hayattaki kargaşayı anlamak için kendisini bu kargaşaya bırakması gereklidir. Geleneksel astrolojiye göre İkizler burcu, hayattaki gerçeklerin göründüğünden daha fazla ve farklı olduğunu anlamaya, sormaya ihtiyaç duyar.

İkizler, bilgi ve fikirler sayesinde büyür ve gelişir. Küçük bir çocuğun okumayı öğrenmesi gibi İkizler burcu da Dünya’yı büyüleyici bir yer olarak görür. Bu burç insanı yabancı dillere ilgi duyar ve kendi dilini sever.

Bilgiyi taşıyan kitap, dergi, bilgisayar, telefon ve benzeri tüm aletlere ilgisi olabilir. Pratik zeka konusunda diğer burçlardan bir adım öndedir.

Yaz tatilindeki bir çocuk gibi İkizler burcu hızlıca sıkılabilir. Rutinlerinde değişikliğe ihtiyaç duyar. Eğer aynı şeyleri sürekli yapmak zorunda olursa zihinsel olarak sıkıntıya girebilir, etrafındaki insanları istemeden kırabilir.

Bu burç, kısa geziler, bir yerden bir yere gitmeyi sağlayan araba, bisiklet ve tren gibi araçlar ile ilişkilidir. Bu araçları kullanarak hayatında yaptığı değişiklikler onu mutlu eder.

Temel İkizler burcu stratejisi, hayattaki her şeyi denemek üzerine kuruludur. Gazete astrolojisi, bu burcu çok konuşan olarak değerlendirir. Aslında kendini başkalarına dinletebilmesinin sebebi, güçlü dinleme becerisinden geçer. Açık fikirli, yenilik ve sürprizleri mutlulukla karşılayan, genç bir ruha sahip bir kişi tanıyorsanız İkizler burcunu buldunuz demektir.

İkizler Burcu Aşk ve İlişki Hayatı

Geleneksel astrolojiye göre İkizler burcu diğer iki hava burcu ile çok iyi geçinir, Terazi ve Kova. Fakat, bir kişiyle iyi geçinmek ondan duygusal olarak etkilenmek için yeterli olmayabilir.

İkizler burcunun diğer hava burçlarıyla birçok ortak noktası olsa da sık sık su burçlarını çekici bulur – Balık, Akrep ve Yengeç. İletişim becerisinin iyi olması duygusal alanda pek fayda sağlamayabilir. Kendi duygularını anlayıp düzgün ifade etmekte birçok burca göre zorlanır.

ikizler burcu aşk hayatı

Su burcunun yanına gelince rahatlar ve her şeyi mantıksal olarak açıklamak zorunda kalmaz. Kişinin kendi duygularını özgürce dile getirdiğini veya davranışta gösterdiğini görünce istemsiz bir hayranlık duyar.

İkizler burcunun ilişkilere bakış açısı bataklıkta gezmeye benzetilebilir. Çünkü, geleneksel olarak Türkiye’deki duygusal ilişkiler bireyin özgürlüğünü kısıtlayan etkilere sahiptir. İlişki ciddi hale geldikçe özgür ruhlu İkizler’i dibe doğru çekebilir.

Tipik İkizler burcu, kişilerin duygusal isteklerinden endişe duyar. Buna rağmen, tekrar tekrar ilişkide duygusal bağı merkeze koyan kişileri bulur ve hayatına sokar. Sebebi ise Akrep, Yengeç ve Balık gibi burçların İkizler’in çok yönlü ve pratik zekasından etkilenmesidir.

İkizler burcu, mantığını kullanarak birçok kişinin gizemini çözerken, girdiği ilişkilerde de kendisini güvende ve duygusal olarak yeterli hisseder. Eğer farklı yüzlerini sevecek bir kişi bulursa, gerçek anlamda kendisini de sevmeyi öğrenir. Genellikle, ilişkiye başlayınca önünde iki yol ortaya çıkar.

Birinci yol da İkizler burcu, fazla ilgiden veya kafese kapatılma hissinden rahatsızlık duyar. Eşinin duygusal olarak hayal kırıklığına uğraması, sevgisiz ve ilgisiz kalması, en sonunda da kendisini reddedilmiş hissedip onu hayatından çıkarmasına sebep olur. Bu üzücü olan yoldur, iki taraf da birbirini suçlar.

İkizler insanı duygusal kararsızlığını pek yüksek sesle konuşmaz, insanlara anlatmaz. Konuyla ilgili şakalar ve espriler yapar. Aslında, yaşananları derinlere gömer ve duygularını irdelemek istemez. Fakat bu davranış, kendisine olan güveni zedeler. Yaşadığı ilişkiden ders çıkarmadan bir sonraki ilişkinin yolunu tutmasına sebep olur.

İkinci yol ise mutlu bir sonla biter. İlişkide sağlıklı bir iletişim olduğu ve zaman verildiği müddetçe İkizler burcu, duygularına daha dikkatli bakmayı öğrenir. Kendi ihtiyaçlarını ve hassas yanlarını keşfetmeye başlar. Bu keşif, mantığından bağımsız olarak derinlerde kalmış hislerini anlamasını sağlar.

Bu sayede, hem eşi bir adım atarak ona nefes alması için kişisel bir alan bırakır hem de İkizler burcu, eşinin duygusal ihtiyaçlarına daha duyarlı olur. Sıklıkla, sevdiğini koruyup kollayan, anne veya baba sevgisini hissettiren kişileri kendisine çeker. Çünkü, İkizler burcunun bir ömür küçük bir çocuk olarak kaldığı varsayılır.

Tıpkı diğer hava burçları Terazi ve Kova gibi İkizler de kişisel etik kurallarına bağlıdır. Sık sık cevap vermekten kaçsa da sırlarını soruşturanlardan hoşlanmaz. Kasten yalan söyleyip dürüstlüğünü kaybetmek istemez. Çünkü her hava burcunun yüksek prensipleri vardır.

Hatta İkizler burcu, insanüstü çaba harcayarak prensiplerine bağlı kalmak için uğraşır. Fakat, çoğunlukla kaybeder. Bu prensipler onun içinden geldiği gibi davranmasına izin vermez. Eğer prensiplerine dayalı bir konuda sevdiği insana söz vermişse, değişimi sonucunda eşiyle ilişkisi zarar görebilir.

Eğer bir İkizler burcuna “Bütün akşam bana hiç ilgi göstermedin.” derseniz – kendi prensiplerine göre kaçamak bir yanıt verecektir. Çünkü, İkizler insanı olaylara farklı açılardan bakar.

Kendi duygularını net bir şekilde analiz edemediği için doğru cevabın hangisi olduğunu bilemez. Hatta, ilgi derken neyi kast ettiğinizi bile anlamayabilir. Aslında onun gözünde her şey yolundadır.

En zor kombinasyonlardan biri ise İkizler ve Akrep'tir. Hava ve su burçlarının iki ucunu temsil ederler. Akrep, bir su burcu olarak öznel bir bakış açısına sahiptir ve hislerle karar alıp cevap verir.

Tipik Akrep burcu, nadiren kaçamak cevapları kabul eder. İkizler burcu ise psikolojik olarak analiz edilmek istemez. Altından neler çıkacağını düşünmek bile onu endişelendirebilir. Hatta, psikolojik olarak kendini keşfetme düşüncesini komik bulabilir.

İkizler burcuna göre bir kere problem tespit edilip analiz edilirse, zamanla ortadan kalkacaktır. Maalesef, duygusal problemler mantıksal analiz ile giderilebilecek kadar kolay değildir.

Örneğin, ilişkide yaşanan bir problemle ilgili eşi tarafından kötü niyetle suçlanırsa kırıcı cevaplar verebilir. Hatta bir şeyler uydurup ortamı terk edebilir.

İkizler burcu, suçlandığı davranışın altında yatan duygusal nedeni bilemez ve bilmediği bir şey onu ürkütür. Böyle bir durumda şefkat gösterin. İkizler burcunun zihninde mantıksal cevaplar bularak neler hissettiğini anlamaya çalışmasına izin verin.

Bazen, İkizler burcu hep çocuk kalır. Kelebekler gibi özgür, büyüleyici, neşeli, gösterişli ve tatlıdır. Eğer bu tip bir İkizler ile birlikteyseniz keyfini çıkarın, ama gözlerinizi de açık tutun.

Kendinize sıkı sıkı bağlamak istiyorsanız, uzun bir halata ihtiyacınız olacaktır. Bir ilişkiye kendini adamak bu kategorideki İkizler için ürkütücüdür. Çünkü, zihninin yüzeysel kısmından ayrılıp derinlere inmeye, kendisinin veya sevdiği insanın ihtiyaçlarını anlamaya hazır olmayabilir.

Eğer, duygularınız veya hisleriniz bir Yengeç veya Boğa gibi ön planda ise Balık burcu gibi ince düşünceliyseniz veya Akrep gibi yoğun duygulardan beslenip sevdiğinizi kıskanıyorsanız, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı sadece İkizler burcu üzerine yüklemeyin. Çünkü, ihtiyaçlarınızın tamamını karşılayamaz.

Eğer kişisel hayat sınavınızda (Bakınız: Ay Düğümleri), duygusal bağımsızlık veya benzeri bir sınav varsa İkizler burcu sayesinde kendinizi geliştirirsiniz.

İkizler burcunun özgür ve bağımsız tarafına normalden fazla fırsat verirseniz, o da sizin ihtiyaçlarınıza doğru adım atacaktır. Aranızdaki iletişimin kalitesi ve duygusal çekimin gücüne göre bu durum değişebilir.

Nihayetinde, İkizler'in entelektüel yanını keşfedersiniz. Belki size çok uzaktaki dağların ikliminden, politikada dönen entrikalardan veya esprili yanıyla işte yaşadığı komik bir andan bahseder. Yönetici gezegen Merkür sayesinde, zekasıyla sizi bir ömür etkileyeceğinden şüpheniz olmasın.

İkizler Burcu Erkeği Özellikleri

İkizler burcu erkeği birçok özelliğiyle dikkat çeker. Öncelikle sürekli hareket halindedir. Bu bazen fiziksel anlamda olabilir; yerinde duramaz veya gözleri hareketlidir. Etraftaki nesneleri veya insanları dikkatle izler.

Buluşma esnasında uzun süren tutku dolu bir sessizlik, İkizler erkeğinin stili değildir. Birçoğunun dikkat süresi kısadır ve uzun süre konuşmadan gözlerinin içine bakılmasından hoşlanmazlar.

Dikkat çekilmesi gereken başka bir nokta ise İkizler burcu erkeğinin konuşma becerisidir. Pratik zekası sayesinde hemen hemen her konuda bilgisi vardır. Bu sayede sevdiği insanın konuştuğu konularda ilgili görünüp etkileyici yorumlarda bulunur.

İkizler burcu ister erkek ister kadın olsun bir parça dedikoduyu sever. Bu durum yoğun merak duygusundan kaynaklıdır. Hatta her şeye burnunu sokan bir görüntü çizebilir.

Etrafında olup biten ilgi çekici bilgileri öğrenmek ister. Bunun sebebi bir Akrep burcu gibi yeni şeyler öğrenip gücü ele geçirmek değildir, sadece merak duygusunu doyurma isteğindendir.

Sorularıyla konuştuğu insan hakkında hızlıca birkaç bilgi öğrenir. Ama İkizler erkeğine kendisi veya duyguları hakkında sorular sormaya başladığınızda, bir anda konunun dinozorlara nasıl geldiğine şaşırırsınız.

İkizler burcunun insanlarla iletişimi neşeli ve hafiftir. İkizler erkeğinin yoğun duygusal çıkışları yaptığı pek görülmez. Duygusal sıkıntı yaşasa dahi bunu konuşarak söylemek yerine mesajla söylemeyi, hatta birçok anekdot ve espri de mesaja ekleyerek sıkıntıyı önemsiz hale getirmeyi tercih edebilir.

Bu tür yaklaşımı bazı kişiler yüzeysel ve sığ bulabilir. Fakat bu bakışı açısı doğru değildir. Çünkü İkizler burcu erkeğinin özel yeteneği, en can sıkıcı konularda bile espriyle insanı güldürebilmesidir.

İkizler erkeği romantiktir ama trajedi, üzüntü, tutku içeren Leyla ile Mecnun romantizmi değildir. Sahil kenarında kısa hikayelerle gülüp eğlenilen yaz aşkına benzer.

Kendini bir kadına mutlak olarak adayıp diğer kadınlarla konuşmaktan alıkoymak, tarzı değildir. İkizler burcu erkeği, insanlarla ilgilenir ve aynı şekilde ilgilerini görmekten mutlu olur. Bu yaklaşımıyla bazen bir kız arkadaşı varken, etrafındaki diğer kızları istemeden etkileyebilir.

Nadiren kıskançlık belirtileri gösterir ve kıskanılmayı da beklemez. Çünkü kıskançlık, diğer ürkütücü ve saklı kalması gereken duygularla birlikte bilinçaltının derinliklerinde bırakılmalıdır.

Arkadaşınızın bir davetine İkizler burcu erkeği ile katılırsanız, bir anda yanınızdan kaybolup yeni arkadaşlıklar kazanmış bir şekilde geri geldiğini görebilirsiniz. İkizler erkeği sizinle beraber davete katılsa bile, eğlenceli geldiği için “yalnız” rolünü oynayabilir. Doğum haritasındaki diğer burçlar etkilemedikçe, bu erkeğin kendisini bir kadına adadığına sık rastlanmaz.

Kelimeler, İkizler erkeğini büyüler. Duygular ise kelimeler halinde ifade edilmediği sürece o kadar önemli değildir. Ne kadar anlaşılır ve güzel konuşursanız, etkilemeyi o kadar iyi başarırsınız. Ayrıca, sevdiği insandan gelen küçük notlar, hikayeler ve kartpostallara da önem verir.

İkizler burcu erkeği pratik zekasıyla ilgi çekici bir kitaptan, tiyatrodan veya sinemadan bahseder. Farklı kültürleri araştırmıştır, kendi kültürüyle karşılaştırmalar yaparak ilgilendiği kadını zekasıyla büyüler. Eğer entelektüel erkekler yerine fiziksel olarak güçlü olanları beğeniyorsanız, İkizler burcu erkeği size uygun olmayabilir.

İlgi çekici olduğu için yine ilgi çeken insanlarla birlikte olmak ister. Zihni sürekli aktif olan İkizler burcu erkeği, duygusal ilişkileri merak uyandırıcı bulmaya ihtiyaç duyar. Sıkıcı durumlara toleransı düşük olduğundan zihnini doyurmak için farklı insanlara veya aktivitelere yönelebilir.

Örneğin, bütün gün bebeğin ne yediğinden bahsederseniz problem arıyorsunuz demektir. Eğer hayalinizdeki ilişki dağ evinde şöminenin karşısında eşinizin kolları arasında sessizce çayınızı içmekse, Boğa veya Yengeç daha uygun olabilir.

İkizler burcu erkeği, sıkıldığını davranışlarıyla gösterir. Yerinde duramaz ve kıpırdamaya başlar. Gözleri hareketlenir, sık sık telefona bakar veya herhangi bir iletişim aracına – televizyon, bilgisayar gibi. Eğer bu ve benzeri belirtileri gözlemlerseniz, ya ilgi çekici bir konu bulun ya da onu tiyatroyu götürün. Çünkü, kelebeğiniz yuvadan uçmak üzere.

İkizler burcu erkeği, sıra dışı ruh halini ve duygulardan kaçışını çekilir kılan çok önemli bir özelliğe sahiptir. Gerçekten en ilgi çekici erkek burçlarından birisidir. Bu özellik, hayatında değişim aramayan ve uzun dönemli planlar yapan bazı kadınlar için pek çekici değildir.

Hayatları sıkıcı, rutine bağlı ve ciddi insanlarla dolu olan kadınlar için İkizler burcu erkeği hayat kaynağı gibi gelir. Çünkü bu kadınlara, hayatın eğlenceli ve büyülü yanını, keşfedilmek için bizleri beklediğini hatırlatır. Kelebek gibi özgür İkizler erkeğinin yanında bir süre vakit geçirirseniz, kendi kanatlarınızı bile keşfedebilirsiniz.

İkizler Burcu Kadını Özellikleri

Kadının tatlı ve duygusal bir canlı olduğuna, sadece çocuk Dünya’ya getirip eşine itaat etmesi gerektiğine inanıyorsanız yanlış yerdesiniz. Özellikle hava burcu kadınları – İkizler, Terazi, Kova – toplumun beklentilerini ikinci plana koyan kadınlardır.

Merkür tarafından yönetilen İkizler burcu kadını, özgürlüğe ve aile dışındaki insanlarla iletişim kurmaya ihtiyaç duyar. Bir Boğa’nın kendi hayatında istikrar ve düzen kurmak istemesi gibi İkizlerin de temel noktası özgürlük ve merak duygusunu geliştirmesidir.

İkizler burcu kadını düşünce yapısı her zaman tutarlı veya bilimsel olmayabilir, ama çoğunlukla ilgi çekici fikirler ortaya atar. Zihinsel olarak onu besleyecek, ilgi çekici erkeklerden hoşlanır. Bu demek değildir ki sevmeyi veya şefkat göstermeyi önemsemez. Sadece onu diğer burçlardan ayıran temel özellik, büyüleyici zihnidir.

İkizler burcu kadını entelektüel yanı ile dikkat çeker. Bu kadını küçük bir köyde evi ve çocuklarıyla ilgilenirken veya bir sanat galerisinde çalışıyorken bulabilirsiniz.

Önemli olan, zihnini doldurmak için bilgiye daima ulaşma çabasıdır. Elindeki imkanlara göre haberleri takip eder, komşusuyla uzun söyleşiler yapar veya kitaplara gömülür. Değerli bulduğu bilgiye ulaşarak sevdikleriyle paylaşmak ister.

Örneğin, İslam dininin önemli detaylarından, örgü kenarlarından veya nesli tükenmekte olan hayvanlardan bahsedebilir. Bir şeyden emin olabilirsiniz; İkizler kadını ekonomik sebeplerden dolayı okuyamamış olabilir ama asla dar görüşlü değildir.

Bir kadın olarak güzel görünmek isterken, aynı zamanda da ilgi çekici olmak ister. İkizler burcu kadını sıkı rutinleri takip etmekten hoşlanmaz. Birçoğu, özellikle kırsal kesimde erkek egemen toplumun baskısıyla savaşmak zorunda kalır. Bir kadının nasıl davranması, konuşması ve geleceğini planlaması gerektiği onlara sürekli anlatılır.

Entelektüel yanını ikinci plana atmasını isteyen bir ailede yetişen İkizler kadını kendisini yalnız hisseder. Özgürlüğü kısıtlanmış ve nefesi kesilmiş gibi olur. Eğer aile içerisinde örnek alacağı bir kadın bulamazsa, psikolojik rahatsızlıklar geçirebilir.

İkizler burcu kadını huzurlu kalmak için iş dışında farklı uğraşlara, hobilere, grup tartışmalarına ihtiyaç duyar. Öğrenme arzusu, onun en güçlü motivasyonudur. Bunun için geliştirilip desteklenmesi gerekir – üniversiteye gitmek, imkan olmasa da işten sonra ikinci öğretimle dersler almak veya halk arasında söyleşilere katılmak gibi.

Kariyer anlamında İkizler burcu kadını; harika bir hukuk görevlisi, reklamcı, çevirmen, öğretmen ve gazeteci olur. Medyaya dair herhangi bir iş ile çok uyumludur.

Ev hanımı ise bilgi alışverişi yapacağı insan sayısını arttırması fayda sağlar. Sadece çocuk ve eş ile ilgilenmek içindeki bir parçasını hayal kırıklığına uğratır. Bu da yüksek oranda dedikodu ile kendisini gösterebilir.

Bu yüzden, mümkünse dedikodu yapan kadınları hemen yargılamayın. Enerjilerini yapıcı bir şekilde ortaya çıkaracak başka bir araçları olmayabilir.

İkizler burcu kadını, duygusal olarak kendini doğru ifade etme sıkıntısı yaşayabilir. Tipik eğilimi, duyguları bekletip analiz edip bir araştırma hipotezi gibi onları çürütmeye çalışmaktan geçer. Hatta, yalnızlık ve mutsuzluk gibi hislerle yüzleşmek yerine kaçma ve uzaklaşma davranışı gösterebilir.

İkizler burcu kadını bazen olaylara ani duygusal tepkiler verir veya tepki göstermese de gergin gezer. Bu davranışlar, baskılanmış duyguların ortaya çıkış şeklidir. İçinde iki kadın vardır; biri kadınsı özelliği ile bilinir, diğeri ise entelektüel yanıyla. Çoğunlukla bu iki kadın birbirine zıt hareket eder.

Tek bir hayatta iki tarafı da eşit şekilde memnun etmek zordur. Eğer entelektüel zekasını doyurmak için eğitime yönelirse, aşk, sevgi ve anneliği ertelemesi veya vazgeçmesi gerekir. Erken evlilik ise entelektüel yanını sıkıntıya sokar. Bu oluşan düğümü, İkizler burcu kadını orta yolu bularak bir şekilde çözmelidir.

Evde eşiyle sohbet edince kendisini gerçek anlamda ailenin bir parçası hisseder. Hatta konuşmak, yatak odasında geçirilen vakitten daha tatmin edici olabilir. Anne olan İkizler burcu kadını, çocuğunun eğitimini çok önemser. Özellikle kendisi yeterince eğitim görmemişse, çocuğundan beklentisi yüksek olabilir.

Hassas romantizm hem İkizler erkeğinin hem de kadının hayatında bulunur. Bu romantizm güçlü ve trajik bir tutku yerine espri ve neşe içerir. İkizler burcu kadını sevgiyi kelimelerde görmek ister. Ona sadece zaman ayırmanız yeterli değildir.

Duygularını doğru bir şekilde ifade eden erkekler bir adım öndedir. İlişkisinde oyunlar görmeyi sever; sert denecek kadar dürüstlük ve sade iletişim ilgisini çekmez.

Bazen estetik açıdan hassas olduğunu görürsünüz. Tat önemlidir. Modaya uygun ürünler alacak bütçesi olmasa da yeni trendlerle ilgili bilgi sahibidir. Sıklıkla arabasından kıyafetine kadar modern ve yeni olana ilgi duyar. Nostaljiye eğilim bir İkizler özelliği değildir daha çok Yengeç burcunda görülür.

Son olarak, İkizler burcu kadını büyüleyicidir. Bir kelebek düşünün, kelebeklerin özgür, hafif ve parlak olmasını severiz. Onu kafeslerden ve toplumsal baskılardan koruyup sağlıklı ve mutlu kalmasına fırsat verin.

İkizler Burcu Düşebileceği Hatalar ve Çözümleri

İkizler burcu, zaman zaman hızlı ve yüzeysel iletişim kurabilir. Örneğin, günlük konuşmasında üzgün olan arkadaşının sıkıntısını pek irdelemez. Bu durum insanların güvenini kazanmasını zorlaştırır.

Üzücü konularda arkadaş canlısı ve neşeli doğasını kullanıp sevdiği insanları mutlu edebilir. Ağır konulara hafif yaklaşmayı ve onlar hakkında gülmeyi öğretir.

Önemli olan dinleme becerisini en iyi şekilde geliştirmesidir. Açık fikirli bakış açısıyla insanların farklı düşüncelerini dinler. Yüzeysel bakış açısından biraz uzaklaşıp daha samimi ve derin sorular sormayı öğrenir.

Bu sayede, insanlara samimiyetin canlı örneğini gösterir. Başkalarının fikirlerini dinlemek, İkizler burcuna zihinsel ve duygusal zindelik kazandırır.


İkizler burcu tanıdığınız biri var mı? Siz bu burç hakkında neler düşünüyorsunuz? Sayfanın altına bir yorum bırakın.

Natal Astroloji Nedir?

Natal “doğum ve doğumla ilgili konular” demektir. Natal astroloji ile herkese özel olan doğum haritasını kullanarak karakter analizi, kişinin hayatta yaşaması gereken deneyimler, aşması gereken sınavlar gibi konularda aydınlatıcı bilgiler elde ederiz.

Mavi gökyüzü ve dolunay

Ay Burcu ve Erkeklerde Duygusal Bağımlılık

Birçok yetişkin erkek, bir duygusal ilişkiye başlayınca tüm diğer ilişkilerini yavaş yavaş bırakmaya başlar. İlişkide bağımlılık artar...

Astrolojide Evler Neyi Temsil Eder?

astrolojide evler

Gezegenler ne olduğunu, burçlar nasıl olduğunu, evler ise nerede olduğunu gösterir.

ikizler burcu özellikleri
 • Abdullah kısacası apo dedi ki:

  Gerçekten teşekkür ederim api aydınlandım

 • Aslıhan dedi ki:

  İkizler burcu olarak bu yorumu çok beğendim. Özellikleri çok güzel belirtilmiş. Bütün özellikler de uyar mı? Bana uyuyor gerçekten, tipik bir ikizler burcu kadınıyım. 🙂 Bizi anlaması o kadar zor ki, kimse anlamıyor, kimseyede anlatamıyoruz kendimizi. Bizi anlamak için, bizim gibi düşünmek gerekiyor. Çok basit bişey anlatmaya çalışırken bile, karşı taraf bazen çok yanlış anlayabiliyor. Eşim başak burcu, ikimizinde yükselen burcu Aslan. 🙂 Aslında bende bazen eşimi anlamakta zorluk çekiyorum, çünkü çok detaycı ve mükemmeliyetçi, aynı zamanda çevresini aşırı düşünen, kendi prensiplerinden vaz geçip sırf çevresi mutlu olsun diye çabalayan bir yapısı var. Ona hep diyorum, kendim mutlu olmadığım sürece, kendi isteklerim olmadığı sürece başkaları mutlu olmuş, veya olmamış çokta umrumda olmaz. Bu fikir çoğu insan için bencilce gelebiliyor, fakat bi insan kendi mutlu değil ise çevresini nasıl mutlu etsin? 🙂 Genel anlamda anlaşıyoruz eşimle, belkide ikimizinde yükseleni aslan olduğundandır..

 • Lunaay dedi ki:

  Merhabalar.Çok güzel bir şekilde yorumlamışsınız çok teşekkür ederim. Ben de ikizler burcuyum ve nerdeyse yüzeysel yazılan burç yorumlarından dolayı burcumu söylemek ten çekiniyor dum. Öyle güzel ifade etmişsiniz ki Allah razı olsun.Çünkü ikizler burcu insanlarını genelde hiç güvenilmez gibi ifade ediyorlardı. Şimdi gerçekten kendimi okumuş gibi oldum. Emeginize sağlık.

 • Deniz dedi ki:

  Bir ikizler burcu kadını olarak yazılanların neredeyse hepsinin doğru olduğunu düşünüyorum. Teşekkürler

 • ylıdız dedi ki:

  Kendi burcum ikizler. ilk defa sizin kadar doğru ve tutarlı yorumlayan birini gördüm 🙂 Genelde ikizler burcunu olumsuz özellikleri çokmuş gibi lanse ediyorlar , sizin yaklaşımınıza bayıldım 🙂 Benim çoğu özelliğim anlattıklarınızla örtüşüyor. Ayrıca eski erkek arkadaşım da ikizler burcuydu, fakat sizin de söylediğiniz gibi , doğum haritasındaki diğer burçlar etkilemiş olsa gerek, çok inatçı ,kıskanç ve kısıtlayıcıydı kendisi. İlişkiye başlarken ikizler burcu, benim halimi en iyi o anlar diye düşünmüştüm ama maalesef hüsranla sonuçlandı. Kıskançlık ve inatçılık dışındaki tüm özellikleri de taşıyordu kendisi.

  • Alparslan dedi ki:

   Bence bir dahaki sefere, erkek arkadaşının burcundan ziyade, önce yükselen burcunu öğrenmelisin ;)) belki uyumu bu şekilde yakalayabilirsin…

 • 7tepe dedi ki:

  O kadar farklı ve güzel bir anlatımınız var ki. Güneşim ikizler yükselenim yengeç hayatımdaki insan balık yükseleni boğa.
  Daha önce akrep ve yengeç burçlarına mensup iki kişi oldu hayatımda ancak balık burcu ile yakaladığım uyumu ve huzuru hiç biri ile yakalayamamıştım. Ya ben değiştim ya da burç uyumu diye bir şey var gerçekten sizce?

  • Natal Astroloji dedi ki:

   Burç uyumu deyince genelde sadece Güneş burç uyumuna bakıyoruz. Ben de sitede bu konu üzerine yazmaya çalışıyorum. Yüzeysel olarak bilgi sahibi olmak gerçekten heyecan verici ve bazen tüm haritaya bakmadan hızlı sonuçlara ulaşmak istiyoruz. Güneş burcu uyumu yazıları bu konuda yardımcı oluyor.

   İkizler burç uyumunu 2020 sonuna kadar bitirmeyi planlıyorum. İkizler – Balık kombinasyonuna bakarsak ikisi de değişken burç ve yeniliklere oldukça açıklar. Fakat birisi daha çok hisleriyle diğeri ise mantığıyla hareket eder. Güzel tarafı sizin de yükselen Yengeç’e sahip olmanız, partnerinizin duygusal durumlarını anlamanız kolaylaşır.

   Yükselen uyumuna bakarsak Boğa – Yengeç oldukça olumlu görünen bir kombinasyon. Hayata bakış açılarınız ve yorumlama biçiminiz benzer durumlarda. Eğer yükselenlerin sizi daha iyi açıkladığını düşünüyorsanız, Boğa – Yengeç uyumu sayfası yayında, göz atabilirsiniz. Yorumunuz için teşekkürler.

   • 7tepe dedi ki:

    Teşekkür ederim Burç Uyumu kısmında da inanılmaz güzel tespitler yapmışsınız. Yüreğinize, emeğinize, enerjinize sağlık. Sayfanıza denk geldiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. Tüm güzellikler sizinle olsun.

 • Ferda dedi ki:

  Bu kadar net ve doğru bir anlatım az rastlanır cinsten.Etkileyici ve sade.yükselenim her zaman farklılık gösteriyor.Dogum kâğıdım olmasına rağmen. Yengeç miyim,Aslan mı anlayamadim?

  • Natal Astroloji dedi ki:

   Merhaba Ferda Hanım,

   Anladığım kadarıyla yükselen burcunuz, Yengeç ve Aslan’ı birbirinden ayıran çizgiye çok yakın. Bu tür durumlarda literatürde iki uygulama var:

   1) İki burcuda inceleyip size en yakın olan hangisiyse onu tercih edebilirsiniz. Doğru bir sonuca ulaşmak için Yengeç ve Aslan özelliklerini arkadaşlarınıza sorun. Sizi nasıl gördüklerine dair fikir sahibi olursunuz.

   2) İki burca bu derece yakınlık, birkaç özelliğin karışımını ortaya çıkarabilir. Eminim amacınız doğru burcu bulmak değil, kendinizi en doğru anlatan özellikleri ortaya çıkarmaktır. Yengeç ve Aslan’ı okuyup davranışlarınızı inceleyerek, kendi cevabınıza ulaşabilirsiniz.

   İki seçenekten hangisini kullandığınızı merak ediyorum. Vaktiniz olursa, lütfen yorumunuzu bu başlık altında paylaşın.

  • Apo dedi ki:

   Yükselenini anlamak için aslan ve yengeçin fiziksel özelliklerini karşılaştır.Aralarında uçurum var.

 • bengisu dedi ki:

  merhaba ben ikizler burcu yükseleni akrep ay burcu da oğlak olan bir kadınım ve yengeç bir erkeğe aşığım ve her bur sitesinde onunla olan uyumsuzluğum yazar sizce bir oluru var mı yorumlar mısnız ve kıskançlık en gelemediğim şeydir. sevgiler

  • Natal Astroloji dedi ki:

   Merhaba Bengisu Hanım,

   Koç ve Boğa’nın diğer burçlarla uyumunu bitirip paylaştım. İkizler burç uyumunu (işlerime göre) 2020 senesi içinde yazmayı planlıyorum. Bu süreç içerisinde burç hesaplama aracını kullanarak, Yengeç erkeğini yakından inceleyebilirsiniz.

 • Lonesome. dedi ki:

  Bir kız. Bana açıkça ilgi gösterip evlenme isteğini ima etti. Çok değil bir kaç gün sonra birden mesafe koydu. Eski erkek arkadaşı ile barışmıştı. Bir ay sonra beni görmek istediğini söyledi ve konuşma esnasında tutkulu bakışlarla beni etkilemek ister bir haldeydi. Bu dönem halen hayatında başkası vardı. Etik olmadığından ayrılmasını bekledim. Ayrıldığında ona yaklaşmaya çalıştım ama yine mesafe koydu. Sonra bir gun birden aradı ve bir sevincini paylaştı. Sonra birbirimize duygusal yazışmalar yaptık. Ve buluştuk. Ne oldu ise bir hafta sonra yine buz gibi oldu. Hatır sormayı bırakın mesajlara geç dönüyor. Hayatında kıymet verdiği bir insan olduğumu biliyorum. Bana saygısı var. Yüzyüze konuşurken sürekli bir heyecan hali var ama.. kararsız, değişken ve elde tutmak için hayatınızın merkezine koyup tüm enerjinizi harcamanız gereken bir insan. Karşılığını asla vermez. Hayatınıza sadece almak için girer. Ve onca çabanıza rağmen çekip gidebilir. Arkada biraktigi enkaz umurunda olmaz. Mesele kendi mutluluğu ve acıları olduğu müddetçe onu yüreğinden yakalıyorum. Bunu gerçekten hissederek yapıyor ama. Sizin acı ve mutluluğunuza karşı duyarsız. Sadece 5 ayda hayatımı alt üst etti. Omur boyu ne yapar düşüremiyorum. Ve ben bir Teraziyim .

  • Natal Astroloji dedi ki:

   Sadece Güneş burcuna bakınca İkizler ve Terazi birbirine oldukça uyumludur. Fakat, egosal uyumun olması duyguların (Ay), iletişimin (Merkür) veya aşka bakış açısının (Venüs) uyacağını malesef garantilemez.

   Biraz yazdığınızdan uzaklaşıp bakarsak, belki hem onun hem de sizin evliliğe/doğru ilişkiye hazır olmak için aşmanız gereken bazı konular olabilir. Her birimiz farklı ilişkilerle ya kendimizi doğru insana hazırlıyoruz ya da ilişkiye dair becerilerimizi geliştiriyoruz.

   İlişkinin aslında iki yanı vardır. İnsanın kendisiyle ilişkisi ve başkasıyla ilişkisi. Diğer insanlar izin vermedikçe onları değiştirme ve geliştirme imkanımız olmadığı için kendimizden başlamayı tavsiye ederim. Kendi duygu ve düşüncelerinizle sağlıklı bir ilişki ve iletişim kurunca doğru insanı bulma olasılığı artar.

   Duyguları ve ona karşı hislerinizi bir saniyeliğine bırakarak şöyle düşünün, bu duygusal acıdan aldığınız olumlu olan ders nedir? Egonun kabul etmek istemediği doğru cevabı ortaya çıkarmak için günler içinde kendinize birkaç kez sormanız gerekebilir.

   • Lonesome. dedi ki:

    Anlaşılması güç bir insan. Burç insanı ile ilgili paylaşımınız o kadar ilgimi çekti ki belki onlarca kez okudum. Benim ve onun üzerine birer kandil tuttunuz. Kendimi sorgulama ve onu tanıma imkanı buldum. Sahte isimle bu yorumu yazmış olsam da her duygumu burada paylaşamıyorum. Sizle tanışmış olmayı dilerdim. Yorumunuz için teşekkürler.

    • Lonesome dedi ki:

     Edit: Bu kızın benimle aynı ortamda, kursta tanıştığım benim de sonradan dostum olan bir erkeğe, ve aylar sonra sosyal medyadan tanıştığı başka bir erkeğe de sevgi dolu sözcükler sarfedip ardından her ikisini de tıpkı bana yaptığı gibi birdenbire suskun kalarak çıldırttığını öğrendim. Hiç birimize açık ve net red cevabı vermeden hepimizi oyaladı. Sevdiğini bu kadar net belli edip-artık iyi bir rol mü yoksa maymun iştahlı hastalıklı bir ruh hali mi-ardından aynı hızla hepimize sırtını dönen bu insanı Allah’a havale ediyorum. Beni de sen beni yanlış anladın diyerek engelledi. Biriyle çıktığını öğrendim. Çıktığı da evlenip bosanan eski sevgilisi. Boşandigini öğrenince peşine düşmüş. Ama ilişkisinde yine sorun yaşıyor. Ve mutsuz. Bir insan bu kadar karmaşık ve sorunlu olamaz. Kim sabreder kendilerine bilemiyorum.

     • Natal Astroloji dedi ki:

      Tekrar Merhaba,

      Öncelikle yorumunuz için teşekkürler. Bir İkizler kadınının davranışlarına dair birçok gözleminizi paylaştınız. Bu davranışları incelerken hangi pencereden baktığınızı ve sizin hangi burçlar tarafından etkilendiğinizi bilemiyorum. Örneğin başka bir birey, benzer davranışları oldukça ilgi çekici bulabilir.

      İnsanların davranışları veya kişiliğini “istediğimiz şekle” sokma konusunda pek bir güce sahip değiliz. Bahsettiğiniz kişinin hangi süreçten geçtiğini ve kendi doğrularını bulmak için ne gibi hatalar yapacağını kestirmek zor. Fakat, davranışlarının sizi ne kadar rahatsız ettiğini görebiliyorum.

      Bu sitedeki amacım, bireyin kendisini bir sonraki gelişim basamağına taşımada destek olmak. Çünkü, kaliteli ve kendine yeten bir birey haline dönüşmek, doğru insanları da karşımıza çıkarır. İkizler kadınından bahsetmek istediğinizin farkındayım. Ama, bundan konuşmamızın size bir fayda sağlayacağından emin değilim. Çünkü, onun yaşadığı süreci ikimizin de uzaktan “objektif” değerlendirmesi pek mümkün değil.

      Biraz nefes alıp geriye çekilin. Bu kadını neden bu kadar önemsediğinizi irdelemek gerekir. Örneğin, sizde bıraktığı olumsuz izlenimi buraya yazmanızdaki sebep nedir? Siz hangi süreçten geçiyorsunuz? İçinizdeki bu çalkalanmalarla yüzleşip kendinizi anlayabilirseniz, eminim ilgi duyduğunuz bu kadını daha tarafsız açıdan gözleme imkanınız olur.

     • lonesome dedi ki:

      Duygularım çok kuvvetli. Onlarla baş edemiyorum. Kendimi yıprattığımı biliyorum. Size biriciğim diyebilen, size sarılıp ağlayabilen bir insan. Ömrünün sonuna dek benimle ol beni bırakma diyen bir insan. Beni kıskanan bir insan. Bana özel olduğumu hissettiren bir insan. Şefkat ile yüzüme bakan elimi tutan bir insan. Cennette bir gün geçirmiş biri için Dünya’ya dönüş nasıl cehenneme düşmek gibi ise, ben de acı çekiyorum. İçim dolu sn.admin. Sanırım size döküyorum. Yanıtlarınız için teşekkür ederim.

  • Saliha dedi ki:

   Anlattığınız özellikler narsistik kişilik özelliklerini tanımlıyor. Kendinizi koruyun ve asla değer görmediniz insanlara hayatınızı adamayin. Bi insan ya sever ya sevmez. Seviyorsa sizi mutlu etmek için elinden geleni yapar.

 • >
  error:
  Copy link