İkizler - Akrep Burcu Aşk ve İlişki Uyumu

İkizler - Akrep uyumunun detaylı analizine geçmeden önce burç uyumundan kısaca bahsedelim. Burç uyumu ile amaç ilişkideki güçlü ve zayıf noktaları erkenden fark etmektir. Önceden bilgi sahibi olarak, olası problemlere hazırlıklı hale gelirsiniz.

ikizler akrep uyumu

İlişkinin sonunda dahi bu bilgilere ulaşsanız, kendinizi geliştirme şansınız olur. Bu sayede, karşınıza çıkacak bir sonraki aday ile sağlıklı ilişki kurmak için fırsat doğar.

Burç uyumu analizi, ilişkinizin geleceğini tahmin edemez ya da kişinin doğru olup olmadığını sizin için bilemez. Olası güzel ve zor yanları görerek, buna kendiniz karar verirsiniz.

Tek burca dayalı yapılan burç uyumu analizinin oldukça yüzeysel olduğunu lütfen hatırlayın. İlişkide bireylerin sağlığı yerinde oldukça; sevgi, saygı ve çaba ile birçok zorluk aşılabilir.

Aşağıda İkizler - Akrep burç uyumunu başlıklara ayrılmış bir şekilde bulacaksınız. İstediğinize tıklayıp ilgilendiğiniz başlığa hızlıca ulaşın.

İkizler ile Akrep Burç Uyumuna Genel Bakış

İkizler burcu ile ilişki yaşayan birçok insan, partnerinin çeşitli özelliklerini ve değişken yanını pek yakından incelemez. Akrep burcu ise ilişkinin daha başında bu gerçeği fark eder.

Şüpheci doğasıyla tanınan Akrep burcu, bir ilişkide partnerinin niyetini derinden anlamaya çalışır. Bu durum bir dedektifin bilgiye ulaşmaya çalışırken atıldığı serüvene benzer.

İletişimi simgeleyen İkizler burcu, bilgi alışverişi için konuşmak ve yazışmak ister. Akrep burcu ise hayatta güçlü olmayı hedefler. Güçlü olma isteği, sahip olduğu bilgiyi değerli kılar ve konuşarak birçok bilgiyi paylaşmak istemez.

Elbette konuşkan Akrep burcu kadını veya erkeğine de rastlarsınız, fakat sıklıkla yükselen veya Ay burcundaki farklılıktan kaynaklanır. Akrep burcu duyulmak yerine görünmek ister. Hatta gizemli görüntüsüyle de bazen yalnız insanı oynar.

Akrep burcu kişisel hayatını pek dile getirmez. Bir bireye söz vermediği müddetçe ise hakkında detaylı bir şekilde konuşabilir. Gözlemlerini başkasına aktarmaktan çekinmez.

İkizler burcu ise söz vermek, başkası hakkında konuşmak gibi konulara daha çocuksu yanıyla yaklaşır. İkizler burcu etrafına neşe ve mutluluk getirir. Tutması zor sözler vermesi ve başkası hakkında konuşmasının engellenmesi, doğasına aykırıdır.

Akrep ile İkizler burcu ilişki uyumu için Ay burcu veya yükselen burçlarında bir uyum olması önemlidir. Çünkü bu iki bireyin hayata bakış açısı biraz farklıdır.

İkizler burcu saf ve çocuksu olarak yorumlansa da Akrep’in gözünde sıklıkla benzer etkiler bırakmaz. Önemli bir bilgiyi ağızdan kaçırmak veya eğlenceli bir görüntüye sahip olmak, Akrep burcunu şüphelendirir.

Hükmeden ve dominant pozisyonda yer almayı seven Akrep burcu, dışarıdan sıklıkla soğuk görünür. Gerçekten kıymet verdiği bireye karşı ise ince, düşünceli ve fanatik bir biçimde sadıktır.

İkizler burcu ise bir konu, insan veya olaya uzun bir süre odaklanmak da zorlanır. Arada farklı yönlere doğru koşar, ama nihayetinde ait olduğu yere döner.

Akrep – İkizler ilişkisinde, İkizler burcunun kendisini kafeste hissetmesi ilişkiye en kolay zarar veren ögelerden birisidir.

Bu ikili sıklıkla aile veya iş ile ilgili sebeplerden bir araya gelir. Çünkü ortak alanların azlığı, tanışmanın rastgele gerçekleşmesini zorlaştırır.

İkizler ile Akrep burcu arasında anlaşılmazı zor bir fiziksel çekim ve bağlılık ortaya çıkar. İlişkinin uyum haritasına bakınca astrolojide 3. ev ile 8. evin etkileri görünür.

Akrep burcu, İkizler’e kendisini adama konusunda hiç zorluk yaşamaz. İkizler ise üzerindeki çekim sayesinde Akrep’i hep kendisine yakın tutar.

Literatüre göre bu çekimin sebebi, İkizler’in anlaşılması kolay olmayan çocuksu yanıdır. Akrep burcu, partnerini derinden anlamak ister. Bulmaca gibi çözmeye çalıştıkça ona karşı güçlü bir çekim hisseder.

Akrep gibi gücü elinde tutmak isteyen bir burç, çözemediği bir durum karşısında yoğun duygular yaşar. Yoğunluk, derin aşk ile nefret arasında gidip gelebilir. Bu sebeple aşık olmak ile nefret duymak arasındaki fark, Akrep burcu için oldukça azdır.

İkizler burcu meraklı, konuşkan ve enerjik görüntüsünün yanında kısa dikkat süresine sahiptir. Bu sebeple bir işe uzun süre odaklanmak zorunda olması veya gün boyu tek yerde takılı kalması onu yorar.

Akrep burcu ise tam tersine uzun süre dikkatini bir konuya verebilir. Kısacası, Akrep burcu giriştiği işi yarım bırakmayı sevmez.

İkizler burcu ise birçok işi yarıda bırakıp başka konuya atlamayı sever. Aradaki farklılık oldukça yüksek olsa da ilişkideki kıvılcımı bu anlaşılmazlık canlı tutar.

İkizler ile Akrep burcu uyumunu güzelleştiren özelliklerden birisi, ikisinin de sahip olduğu insan okuma becerisidir. Çevik zekasıyla İkizler burcu, bir bireyin söylediği sözler arasındaki ince detayları fark edip analiz eder.

Akrep burcu da analiz etmeyi sever. Fakat onun yaklaşımı bir parça duygusal zeka ve şüphe karışımıdır. Karşıdaki bireyin neler söylediğinden ziyade neler hissettiğini anlamaya çalışır.

İki burçtan da bir sır saklamak zordur. Akrep burcu nokta atışları ile ağızdaki baklayı çıkarır. İkizler burcuyla konuşmada ise konu konuyu açar. Akrep’in bir süre sonra kendisini rahat hissedip içinden geldiği gibi konuşması normaldir.

Bu ilişkinin yürümesi için iki bireyin de bir parça taviz verip ortada buluşması gerekir. İkizler burcu, Akrep’in kıskanma eğilimini zaman zaman hoş görebilir. Akrep burcu ise biraz rahatlayıp hayata daha neşe dolu bakmayı İkizler burcundan öğrenir.

Önemli olan bireylerin verdiği tavizler veya gösterdiği toleransların, ilişkide eşit bir şekilde gerçekleşmesidir. Aksi halde İkizler burcu kapana kısılmış hisseder, Akrep burcu ise ilişkide güven duygusunu sorgulayabilir.

İkizler ile Akrep Burcu İlişkisinin Güzel Yanları

İkizler – Akrep burcu ilişki uyumunun en ilgi çekici yanı, yatak odası deneyimidir. Entelektüel zeka ile duygusal zekanın bir araya gelmesi, yaratıcı ve tutku dolu bir birliktelik ortaya çıkarır.

İkizler burcu zihnindekileri dile getirmeyi ve gün boyu neler yaşadığından bahsetmeyi sever. Eşinin neler yaptığını duyan Akrep burcu, gücü ve kontrolü elinde hisseder. İlişkiye verdiği önem artar.

Zaman zaman Akrep burcu derinlere dalıp günlük hayatın zorluklarından uzaklaşmaya ihtiyaç duyar. Günlük işlerde İkizler’in desteğini görmek onu rahatlatır.

İkizler burcu pratik zekasını ev işleri, eşya alma satma, dekorasyon gibi detaylarda harcar. Akrep’in bu konularda eksikliklerini görüp hayatında yer ettiğini görmek İkizler’i ait hissettirir.

İkizler – Akrep uyumunu belirleyen detay, farklılıkları kabul etmekten geçer. Karşıdakinin zaman zaman anlaşılmaz gelen dünyasını sevmek gerekir.

İkizler ile Akrep Burcu İlişkisinde Olası Problemler

Özellikle ilişkinin başında kısa ve küçük tartışmalara sık rastlanır. Hem İkizler hem de Akrep burcunun tartışmayı yara açacak boyuta getirmemeye özen göstermesi önemlidir.

İkizler burcu, olumsuz duygular yaşayınca eleştirerek cevap verebilir. Akrep’in hassas noktaları bulma becerisi İkizler’in canını yakarsa işler kızışır.

Birçok Akrep burcu, partnerine bağımlı hissettiği bir süreçten geçer. Eğer İkizler burcu ile yaşadığı ilk ilişkilerinden biriyse, kıskançlık düzeyi yüksek olur. İkizler’in bu davranışları anlaması ve sabır göstermesi zordur.

Hayatta gerçekler Akrep için çoğunlukla bir tanedir ve nadiren değişir. İkizler burcu ise farklı noktalardan bakınca gerçeklerin değişebileceğini düşünür.

Örneğin biri bir davranışı flört olarak algılarken, diğeri sıradan konuşma olarak yorumlayabilir. Bu sebeple baştan bazı konularda karşılıklı ihtiyaçları dile getirmek önemlidir.

Can yakıcı tartışmalar sonrasında gururu bir kenara bırakıp affetmek birçok sorunu giderebilir. İlişkinin geleceği için gerektiğinde geçmişe bir perde çekmeyi öğrenmek, iki bireye de fayda sağlar.

Problemlerin çıkma olasılığını azaltmak için iki bireyin de burç hesaplama aracını kullanarak Güneş, Ay ve yükselen burçlarında “düşebileceği hatalar ve çözümleri” sekmesini irdelemesi önemlidir. Bu sayede, sıkıntılar ortaya çıkmadan onlarla yüzleşip sağlıklı ve uzun süreli bir ilişki kurmayı başarırlar.


İkizler - Akrep ilişki uyumu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sayfanın altına bir yorum bırakın.

Natal Astroloji Nedir?

Natal “doğum ve doğumla ilgili konular” demektir. Natal astroloji ile herkese özel olan doğum haritasını kullanarak karakter analizi, kişinin hayatta yaşaması gereken deneyimler, aşması gereken sınavlar gibi konularda aydınlatıcı bilgiler elde ederiz.

Mavi gökyüzü ve dolunay

Ay Burcu ve Erkeklerde Duygusal Bağımlılık

Birçok yetişkin erkek, bir duygusal ilişkiye başlayınca tüm diğer ilişkilerini yavaş yavaş bırakmaya başlar. İlişkide bağımlılık artar...

Astrolojide Evler Neyi Temsil Eder?

astrolojide evler

Gezegenler ne olduğunu, burçlar nasıl olduğunu, evler ise nerede olduğunu gösterir.

ikizler akrep uyumu
 • Nazlı dedi ki:

  Birincisi, bu siteyi bu güne kadar keşfetmeyip okumamış olmama çok kızıyorum. Kesinlikle çok güzel yazılmış bir yazı, özellikle yazının “problemleri anlamak ve önceden tedbir almak” ile ilgili kısımları bu yazıyı çok değerli yapıyor.

  İkinci olarak, ben Başak yükselmeli bir Akrebim. 20’lerimin başındayım ve sanırım ilk kez aşık oluyorum ve aşık olduğum kişi bir ikizler… Onun duygularımdan haberi yok (gerçi anlamış da olabilir, bilmiyorum..). Hiç söyler miyim emin değilim çünkü bence pek çok ortak ilgilerimiz olmasına rağmen benden hoşlandığına emin değilim ayrıca kendimi ucuza satmak istemiyorum yani bana ilgi göstermeyen birinin peşinden koşmak öz-saygımı zedeler. Öyle işte…

  Yazı için çok teşekkür ederim gerçekten çok aydınlatıcı oldu. Keşke bir bilimsel makale gibi kaynaklara ve deneysel sonuçlara dayandırılsa aslında bu bilgilerin hepsi yüz yıllardır yapıla gelen deneysel gözlerin sonucu ama işte kaynak belirtmeyince çıplak kalıyor.
  Umarım, “ayın belirli vakitleri doğan insanların taşıdığı ortak özellikleri” analiz eden araştırmalar yapılır ve bilimsel olarak kayıt edilir. Böylece insanlar kendilerinin ve yakınlarındakilerin, tavır ve huylarını anlamaya yardımcı olur.

  Birbirimizi ne kadar çok iyi tanır ve anlarsak, insan olmaya bi adım daha yaklaşmış oluruz.

 • Lunaay dedi ki:

  Bizzat yaşadığım bir ilişki. Aslında ikiside olgunlaşmış sa çok güzel birliktelik olabilecek ilişki. Çünkü ikiside insanlara güvenmek te zorluk yaşayan birey ve güvendikleri zaman çok seven,çok daha başka, çok daha mutlu olabiliyorlar.Yani ikisi birlikte mutlu olma şansı yüksek olan ilişki ama sizin dediğiniz gibi tartışmalar dan sonra akrebin hatasını anlayıp özür dilemesi ve gurur yapmaması şartı ile.

 • Upin dedi ki:

  Biliyorum zor ama kombinasyonlu uyum yorumlarına da yer verebilseniz keşke! Mesela kişi akrep ve yükseleni ikizlerse, ikizlerle veya baska bir burçla iliskisi nasıl olur, gibi… Bu çok fazla olasılık demek, ve burda hepsine yer vermek imkansız gibi….

 • >
  error:
  Copy link