Boğa - Yengeç Burcu Aşk ve İlişki Uyumu

Boğa - Yengeç uyumunun detaylı analizine geçmeden önce burç uyumundan kısaca bahsedelim. Burç uyumu ile amaç ilişkideki güçlü ve zayıf noktaları erkenden fark etmektir. Önceden bilgi sahibi olarak, olası problemlere hazırlıklı hale gelirsiniz.

boğa yengeç uyumu

İlişkinin sonunda dahi bu bilgilere ulaşsanız, kendinizi geliştirme şansınız olur. Bu sayede, karşınıza çıkacak bir sonraki aday ile sağlıklı ilişki kurmak için fırsat doğar.

Burç uyumu analizi, ilişkinizin geleceğini tahmin edemez ya da kişinin doğru olup olmadığını sizin için bilemez. Olası güzel ve zor yanları görerek, buna kendiniz karar verirsiniz.

Aşağıda Boğa - Yengeç burç uyumunu başlıklara ayrılmış bir şekilde bulacaksınız. İstediğinize tıklayıp ilgilendiğiniz başlığa hızlıca ulaşın.

Boğa - Yengeç Burcu Uyumu Genel Bakış

Boğa - Yengeç burcu uyumu, özellikleri birbirine benzeyen güzel bir ilişkiye işaret eder. Bu çift yaşadığı evi, parayı, çocukları ve yemeği sever.

Hem element hem de niteliklerine göre farklı kategoride yer alırlar. Ancak ikisi arasında etkileyici bir bağ, kısa sürede kurulur.

Bir Yengeç’in Boğa burcuna yapabileceği en güzel şey: Bol çeşitli bir akşam yemeği hazırlayıp sofrada ekonomi veya aile bütçesi üzerine konuşmaktır.

Bir Boğa’nın Yengeç burcuna yapabileceği en güzel şey: Bir Ay takvimi satın almak veya telefonuna Ay’ın dönemlerini hatırlatan bir uygulama yüklemektir.

Özellikle Dolunay sürecinde (+4, -4 gün) ruh hali hızlı değişen Yengeç burcu, Ay takviminden faydalanabilir.

Boğa - Yengeç burcu uyumu, astrolojide yüksek puan alır. Karşılıklı anlayışın olduğu bu ikili arasında sıkıntılar, geç olmadan çözülür.

Örneğin Yengeç burcu, hayata güçlü duyguları deneyimlemek için gelmiştir. Sevgi, neşe, gözyaşı gibi sık yaşadığı hisler, ona kendisini iyi hissettirir.

Bu duygular arasındaki geçişleri en iyi anlayan burçlardan birisi Boğa'dır. Özellikle kendisini ilişkiye adadıysa, eşi için elinden geleni yapar.

Boğa - Yengeç burcu uyumunu güçlendiren başka bir öge, sabit kategoride yer alan Boğa burcudur. Bu gruptaki burçlar başladığı işi ilerletme konusunda istikrarlıdır.

Haliyle Boğa burcu, kurduğu yuvayı güvende tutmak için çaba gösterir. Eşi Yengeç'in ilişkiye kattığıysa, duyguları anlayabilme becerisidir. Yönetici Ay'ın etkisi ile sevdiğine şefkat ve sevgi göstermek, bir Yengeç burcu özelliğidir.

Ekonomi ve aile bütçesi konusunda Boğa - Yengeç uyumu yüksektir. İki birey de para biriktirme, ev-araba gibi yatırım yapma konusunda benzer düşünür.

Özellike bir yuva kurduktan sonra, çocukların geleceği ön plana çıkar. Onların rahat yaşaması için erken yaşta birikim yaptıkları gözlenir.

Yukarıdaki birçok güzel noktaya rağmen, doğum haritasındaki diğer burçları gözden geçirmek gerekir. Örneğin Ay ve yükselen burçlarından birinde uyum olması, ilişkiyi daha da güzelleştirir.

Boğa – Yengeç burcu uyumu tatlı esprilerle doludur. İki burç da yemek yapmayı ve yemeyi sever. Bir araya geldiklerinde kilo kontrolü yapmak zorlaşır.

İlişki haritasına da yakından bakarsak Yengeç burcu, Boğa’nın astrolojide 3. Evine düşer. Bu evin alanı samimi arkadaşlık, güzel iletişim ve kısa seyahatlerdir. Boğa burcu, eşine baktığı zaman güvenilir ve içten bir arkadaş görür.

Boğa burcu ise Yengeç’in astrolojide 11. Evine düşer. Bu evin alanı, bir vizyon/hedef çizmek, arkadaşlık ve girişimciliktir. Yengeç burcu, eşine baktığı zaman hayatına vizyon katan, birlikte bir iş kurabileceği güvenilir bir erkek/kadın görür.

Yukarıdaki özelliklerin birçoğu, ilişkide önemli bir aşamadan sonra ortaya çıkar. Çünkü iki burç da ciddi bir adım atmada dikkatlidir.

Örneğin Boğa için yuva kuracağı kadın/erkek bir değerlendirme ister. Zamanını güvenilir bir insana verip vermediğinden emin olur.

Yengeç burcu da stratejik zekasıyla karşıdakini ölçer. Evliliğe adım atmadan önce, gerçekten sevildiğini görmek ister.

Boğa – Yengeç burcu uyumundaki güzellik, ilişkideki pürüzleri de giderir. Küçük tartışmalar çıktığında bir parça yalnız kalmak, ikisinin de ortak seçtiği bir yöntemdir.

Son olarak, iki burcun da olumsuz özelliklerini hatırlamak da fayda vardır. Boğa burcu, herhangi bir fikrinde eşi istemese de ısrarcı olabilir. Yengeç burcu da yaşadığı bir duruma çok üzülerse, melankoliye düşebilir.

Yukarıdakine benzer durumlarda birbirlerine destek sunmak önemlidir. Bu sayede uzun ömürlü bir ilişki kurmak çok kolaylaşır.

Boğa - Yengeç Burcu Uyumu Güzel Yanları

İki birey de temelde, benzer beklentilere sahiptir. Duygusal bir bağ kurup aileye kendilerini adamak, hızlı gerçekleşir.

Venüs tarafından yönetilen Boğa, aşkı fiziksel olarak temsil eder. Yengeç ise oldukça duygu yüklüdür. Bu ikilinin kombinasyonu, tutkulu bir yatak odası deneyimi ortaya çıkarır.

Boğa - Yengeç burcu uyumunda, karşılıklı bir inceleme vardır. Yengeç burcu, kendisini eşine açmadan önce onu bir süre test eder. Benzer şekilde Boğa, hayatını paylaşacağı erkeği/kadını her haliyle tanımak ister.

Boğa burcu, eşine estetik, sadelik getirip  güvenilir bir erkek/kadın olarak yaklaşır. Yengeç ise karşılığında onu besler, sever ve sarılarak değerli hissettirir.

Boğa - Yengeç Burcu Uyumu Olası Problemler

Her ilişkide güzel yanlar olduğu gibi olası problemlere de göz atmak gerekir. Boğa - Yengeç burcu uyumunda, ev içerisinde huzur önemlidir.

Öncü burç grubunda yer alan Yengeç, ilişkide yöneten konumunda olmayı sever. Bazen bu görevi fazla ciddiye alıp eşinin davranışlarını eleştirebilir. Bu konu dikkat gerektirir.

Boğa burcu nadiren sinirlenir. Ancak o aşamayı ulaştığı zaman, sakinleşmek için evden uzaklaşabilir veya başka odaya geçebilir. Çünkü Yengeç burcu hassas yapısıyla kolay zarar görür.

Boğa - Yengeç burcu uyumu, astrolojide en güzel çiftlerden birisine işaret eder. İkisi de ilişkiye hazır bir zamanda tanıştığı müddetçe, mutlu bir yuva kurma şansları yüksektir.

Problemlerin çıkma olasılığını azaltmak için iki bireyin de burç hesaplama aracını kullanarak Güneş, Ay ve yükselen burçlarında “düşebileceği hatalar ve çözümleri” sekmesini irdelemesi önemlidir. Bu sayede, sıkıntılar ortaya çıkmadan onlarla yüzleşip sağlıklı ve uzun süreli bir ilişki kurmayı başarırlar.


Boğa - Yengeç burcu uyumu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sayfanın altına bir yorum bırakın.

Natal Astroloji Nedir?

Natal “doğum ve doğumla ilgili konular” demektir. Natal astroloji ile herkese özel olan doğum haritasını kullanarak karakter analizi, kişinin hayatta yaşaması gereken deneyimler, aşması gereken sınavlar gibi konularda aydınlatıcı bilgiler elde ederiz.

Mavi gökyüzü ve dolunay

Ay Burcu ve Erkeklerde Duygusal Bağımlılık

Birçok yetişkin erkek, bir duygusal ilişkiye başlayınca tüm diğer ilişkilerini yavaş yavaş bırakmaya başlar. İlişkide bağımlılık artar...

Astrolojide Evler Neyi Temsil Eder?

astrolojide evler

Gezegenler ne olduğunu, burçlar nasıl olduğunu, evler ise nerede olduğunu gösterir.

boğa yengeç burcu aşk ve ilişki uyumu
 • Lilith dedi ki:

  Merhaba, ben ????♉/yükselen♏ partnerim ise ♋ (yükselenini bilmiyorum). Çok ani şekilde karşılaştık ve bir hafta kadar sonra o benden hoslandigini söyledi. Bir hafta oldu ve bi sorun yok ancak kötü ilişki geçmişim ve değişime kolay adapte olamamam, beni “nasıl benden bu kadar çabuk ve cok hoşlandı?” Gibi sorulara sürüklüyor. Bu noktada bir yengecin duyguları konusunda yalan söyleme ihtimalini (eğer bunu güneş burcunda bilmek mumkunse) size soruyor. Teşekkür ederim vakit ayırdığınız icin

  • Natal Astroloji dedi ki:

   Merhaba,

   Öncelikle sorunuz için teşekkürler. Anladığım kadarıyla, partnerinizin size dürüst olmama olasılığı zihninizi yoruyor. Sadece burçlara bakarak, hatta bireyin tek burcuna bakarak bir değerlendirmede bulunmak istiyorsunuz. Eğer sırf birisi Yengeç burcu olduğu için size yalan söyleyebilir dersek, bu astrolojinin değerini küçültür. Maalesef bu kadar basit çıkarımlarda bulunmak gerçeği yansıtmayabilir.

   Fakat size farklı bir tavsiyem var. Burçları düşünmek yerine, bireyin sözleri ile davranışları arasında bir uyum olup olmadığını inceleyebilirsiniz. Örneğin sizden hoşlandığından emin olmak istiyorsanız, bu durumda karşıdan ne gibi davranışlar beklersiniz? Size sadık olmak, sık sık mesaj atması, görüşmek istemesi veya sizinle bir geleceğe dair düşünceler dile getirmesi vb.

   Beklentilerinizden emin olduktan sonra, partnerinizi inceleyin. Aradığınız davranışları bulabiliyor musunuz? Bu yöntem size, bir insanın dürüst olup olmama ihtimalini düşünmekten daha çok fayda sağlayabilir.

   Son olarak, Boğa burcunun sabit kategoride yer alması, uzun soluklu ve güven duyduğu bir ilişki aramasını sağlar. Bir ilişkinin güçlü olması içinse, ona yeterli zaman ve emeğin verilmesi gerekir. Haliyle bir 1 hafta içerisinde bir şeylerden emin olmak çok zor. Size tavsiyem bir karar vermeden önce, ilişkiye en azından bir kaç ay fırsat vermeniz.

   Umarım sorunuzu kısmen cevaplamışımdır. Teşekkürler.

 • >
  error:
  Copy link