Boğa - Yay Burcu Aşk ve İlişki Uyumu

Boğa - Yay uyumunun detaylı analizine geçmeden önce burç uyumundan kısaca bahsedelim. Burç uyumu ile amaç ilişkideki güçlü ve zayıf noktaları erkenden fark etmektir. Önceden bilgi sahibi olarak, olası problemlere hazırlıklı hale gelirsiniz.

boğa yay burcu aşk ve ilişki uyumu

İlişkinin sonunda dahi bu bilgilere ulaşsanız, kendinizi geliştirme şansınız olur. Bu sayede, karşınıza çıkacak bir sonraki aday ile sağlıklı ilişki kurmak için fırsat doğar.

Burç uyumu analizi, ilişkinizin geleceğini tahmin edemez ya da kişinin doğru olup olmadığını sizin için bilemez. Olası güzel ve zor yanları görerek, buna kendiniz karar verirsiniz.

Tek burca dayalı yapılan burç uyumu analizinin oldukça yüzeysel olduğunu lütfen hatırlayın. İlişkide bireylerin sağlığı yerinde oldukça; sevgi, saygı ve çaba ile birçok zorluk aşılabilir.

Aşağıda Boğa - Yay burç uyumunu başlıklara ayrılmış bir şekilde bulacaksınız. İstediğinize tıklayıp ilgilendiğiniz başlığa hızlıca ulaşın.

Boğa ile Yay Burç Uyumuna Genel Bakış

Boğa ve Yay ilişkisinin gidişatı, büyük oranda Yay’ın davranışlarına bağlıdır. Boğa burcu, kendisini değiştirme ve yeni bir duruma adapte etme konusunda ünlü değildir. Bu sebeple Yay’ın ilişki için biraz fazla taviz vermesi veya inandığı değerleri esnetmesi gerekebilir.

Yay, uzak diyarları gezmeyi ve bilinmeyen yerleri keşfetmeyi en çok hayal eden burçtur. Hayallerini gerçekleştirmesi sıklıkla doğum haritasındaki diğer burçlara bağlıdır. Yine de birçoğu yabancı kültürlere dair bir işte çalışır.

Yay burcu, okuyup gezen yanı ile bilge veya espritüel yanı ile komik insan rolünü oynayabilir. İkisi de Boğa burcuna oldukça ilgi çekici gelir. Yay’ın bu davranışlarını izlemek, Boğa’nın içinde bastırdığı çocuksu tarafını özgür bırakır.

Bazen ise Yay burcu, inandığı felsefeyi, dini veya fikri savunan ciddi bir idealist olur. Politikaya dair düşüncelerini de kolaylıkla dile getirir. Bu tür bir Yay, Boğa’yı anlık da olsa duraklatır. Çünkü Boğa burcu, nasıl bir tepkiyle yaklaşacağından emin olamaz.

Jüpiter etkisiyle Yay burcu, inandığı düşünceyi savunurken anlık bir öfke gösterebilir. Hayatı sorgulayan yanı ile Yay, otoriteye, hükümete veya büyük şirketlere dair olumlu/olumsuz düşüncelerini özgürce dile getirir.

Sahip olduğunu koruyup kollayan, değişimi pek sevmeyen Boğa burcu, Yay’ın davranışlarını anlamakta zorlanır. Boğa’ya göre Yay, ulaşılması güç bir vizyona sahip veya hayalperest görünebilir.

Yay burcu, idealist düşüncelerini filtrelemeden konuşmaya devam ederse Boğa’nın uzaklaşmasına sebep olur. Çünkü Boğa burcu, yetiştiği sistemin mükemmel olmadığını bilse de ona alışmıştır ve değiştirmek istemez.

Boğa burcu, Yay’a göre daha gerçekçi kalır. Bazen salt gerçeklere odaklanmak ise insanı kolayca karamsarlığa düşürebilir. Çünkü Boğa, hayatta elle tutulur değişiklikler yapıp karşılığında da çalıştığı kadar bir kazanç bekler.

Yay burcu, bazen yeterince çalışmasa bile her şeyin istediği gibi gideceğini umar. Hayata iyimser yaklaşımıyla da birçok kez kazanan olur ve bu durum Boğa için anlaşılması zor gelir.

Bu açıdan dikkat edilmesi gereken:

  • Boğa fazla gerçeklik ile Yay’ın hayata pozitif ve iyimser yaklaşımına zarar vermemeli,
  • Yay’da Boğa’nın hayata yaklaşımına saygı göstermelidir.

Gözlerini yıldızlara diken Yay burcu, vizyonunu gerçekleştirmek amacıyla ilerlerken karşısındaki küçük engellere dikkat etmez. Bu noktada Boğa burcu yetişir.

Yay’ın planlarının istediği gibi gitmediğini gören Boğa, partnerinin hayallerine daha gerçekçi yaklaşmasını sağlar. Boğa ve Yay çifti bir araya gelince, uzak gördükleri birçok hayal ulaşılabilir hale gelir.

Üstteki örneğin benzerini Boğa’nın işlerinde de görürsünüz. İşinde yaptığı bir hatayla yüzleşip daha karamsar bir bakış edinen Boğa, ciddi bir moda girer.

Partneri Yay ise bu yaklaşımına Jüpiter’in iyimserliği ile cevap verir. Boğa’nın aslında fark edemediği birçok fırsat bu sayede görünür hale gelebilir.

Tipik bir Boğa burcu, ailesine ve arasında akraba bağı olan sevdiklerine bir ömür yakın kalır. Hayatlarını kolaylaştırmak ve sorunlarla yüzleşirken yanlarında olmak ister.

Yay burcu da yakınlarına destek sunmaya isteklidir. Fakat, biraz uzak bir mesafeyi tercih eder. Tipik bir Yay burcu, insanlık için bir şeyler yapmaya veya vizyonundakini gerçekleştirmeye daha heveslidir. Yarı insan yarı at ile temsil edilen Yay’a, doğduğu yere yakın olmak pek yakışmaz.

Aileye olan bakış açısındaki farklılıklar, Boğa’nın haritasında özgür ruhlu burçlar yok ise (Örn: İkizler, Yay, Kova) bazı sorunlara yol açabilir. Bu konuda Yay’ın biraz esneklik gösterip Boğa’nın ailesini ekstra önemsemesi fayda sağlar.

Hem Boğa hem de Yay burcu, yalan söyleyen veya iki yüzlü davranan kişiyi bir kilometre öteden fark eder. İkisi de gördüğü yerde gerçekleri söylemekten endişe duymaz. Fakat, yaklaşım farkı vardır:

  • Boğa burcu, karşıdaki insanın başına bela olacağını veya üzüleceğini düşünürse hiç bulaşmaz. Çamurlu suları karıştırmak yerine ortamdan uzaklaşır.
  • Yay burcu ise gerçeği dile getiren kimse yoksa onu savunan olur. Gerçek, herkesi rahatsız etse bile ortaya çıkmalıdır.

Benzer bir yaklaşım ikisi arasında bir tartışmada gerçekleşirse, Yay burcu Boğa’nın gerçeği savunan yanına hayran kalır. Belki de bu çifti birbirine sadık tutan değer, en önemli konuları çekinmeden konuşabilmeleridir.

Boğa ile Yay Burcu İlişkisinin Güzel Yanları

Değişken ateş burcu (Yay) ile sabit toprak burcu (Boğa) arasındaki farklılık, ilişkinin en çekici gelen kısmıdır. Venüs tarafından yönetilen Boğa, aşk ve güzelliği temsil eder. Yay ise Jüpiter gezegeni ile şansın ve iyimser yaklaşımın vücut bulmuş halidir.

Boğa ve Yay’ın bir araya gelmesi, Jüpiter etkisi ile aşka dair duyguların beklenmedik bir şekilde artışına işaret eder. Bu çift, karşılıklı olarak birbirinin ihtiyacı olan özellikleri ilişkiye getirir.

Fakat ikisi de birbirini yakından incelemeden, kendisinde eksik olan bu özellikleri fark edemez. Bu sebeple, Boğa ve Yay birbirini bulana kadar hayatlarında her şey oldukça sıradandır.

Gezmeyi, yeni yerler görmeyi veya okumayı seven Yay burcu, Boğa’nın hayattaki çizgisinin netliğine hayran kalır. Boğa ise partnerinin enerjisi ve iyimser yanına karşı büyük ilgi duyar. Yay’ın vizyonundan etkilenir.

Boğa’nın doğaya olan ilgisi, Yay’ın gezme hevesiyle birleşince, bu çifti (bütçe el verdikçe) uzak kasabalarda doğa gezisi yaparken bulmanız mümkündür.

Boğa ile Yay Burcu İlişkisinde Olası Problemler

Boğa ile Yay burcunun ilişkiden beklentileri bazı yönlerden farklıdır. Sabit burç olarak Boğa, sıklıkla hayatına tek bir kişi almak ve dikkatini ona vermek ister.

Değişken burç olarak Yay ise bir insana bağlı kalmak için birden fazla nedene ihtiyaç duyar. Doğru kişiyi bulana kadar özgürce flört etmeye açıktır.

Boğa burcu, ilişkide yavaş ve sağlam adımlarla ilerlemeyi sever. Yay ise aniden aşık olup daha kısa sürede ilişkiyi ileriye taşımak isteyebilir.

Orta yolu bulmak için Yay’ın bir parça yavaşlamaya, Boğa’nın ise bazen sadece Yay’a güvenerek hareket etmesi gerekebilir.

Hem Boğa hem Yay burcu, belli bir din veya öğretinin yolunu takip edebilir. İlişkiye bakış açıları inandıkları değerler sebebiyle bazen tipik burç özelliklerinden sapar.

Önemli olan, ilişkiye başlamadan önce onları huzurlu hissettiren değerleri açıkça konuşmaktır. Bu sayede, problemlerin birçoğu ortaya çıkmadan giderilir.

Problemlerin çıkma olasılığını azaltmak için iki bireyin de burç hesaplama aracını kullanarak Güneş, Ay ve yükselen burçlarında “düşebileceği hatalar ve çözümleri” sekmesini irdelemesi önemlidir. Bu sayede, sıkıntılar ortaya çıkmadan onlarla yüzleşip sağlıklı ve uzun süreli bir ilişki kurmayı başarırlar.


Boğa - Yay ilişkisi hakkında neler düşünüyorsunuz? Sayfanın altına bir yorum bırakın.

Natal Astroloji Nedir?

Natal “doğum ve doğumla ilgili konular” demektir. Natal astroloji ile herkese özel olan doğum haritasını kullanarak karakter analizi, kişinin hayatta yaşaması gereken deneyimler, aşması gereken sınavlar gibi konularda aydınlatıcı bilgiler elde ederiz.

Mavi gökyüzü ve dolunay

Ay Burcu ve Erkeklerde Duygusal Bağımlılık

Birçok yetişkin erkek, bir duygusal ilişkiye başlayınca tüm diğer ilişkilerini yavaş yavaş bırakmaya başlar. İlişkide bağımlılık artar...

Astrolojide Evler Neyi Temsil Eder?

astrolojide evler

Gezegenler ne olduğunu, burçlar nasıl olduğunu, evler ise nerede olduğunu gösterir.

boğa yay burcu aşk ve ilişki uyumu
>
error:
Copy link