Boğa - Oğlak Burcu Aşk ve İlişki Uyumu

Boğa - Oğlak uyumunun detaylı analizine geçmeden önce burç uyumundan kısaca bahsedelim. Burç uyumu ile amaç ilişkideki güçlü ve zayıf noktaları erkenden fark etmektir. Önceden bilgi sahibi olarak, olası problemlere hazırlıklı hale gelirsiniz.

boğa oğlak burcu aşk ve ilişki uyumu

İlişkinin sonunda dahi bu bilgilere ulaşsanız, kendinizi geliştirme şansınız olur. Bu sayede, karşınıza çıkacak bir sonraki aday ile sağlıklı ilişki kurmak için fırsat doğar.

Burç uyumu analizi, ilişkinizin geleceğini tahmin edemez ya da kişinin doğru olup olmadığını sizin için bilemez. Olası güzel ve zor yanları görerek, buna kendiniz karar verirsiniz.

Tek burca dayalı yapılan burç uyumu analizinin oldukça yüzeysel olduğunu lütfen hatırlayın. İlişkide bireylerin sağlığı yerinde oldukça; sevgi, saygı ve çaba ile birçok zorluk aşılabilir.

Aşağıda Boğa - Oğlak burç uyumunu başlıklara ayrılmış bir şekilde bulacaksınız. İstediğinize tıklayıp ilgilendiğiniz başlığa hızlıca ulaşın.

Boğa ile Oğlak Burç Uyumuna Genel Bakış

Güvenilirlik ve sağlamlık bu çiftin enerjisini oluşturur. Boğa ve Oğlak için hayat siyah – beyaz, mavi veya kahverengi değildir. Fakat, nadiren pozitif sarıyı, dışa dönük kırmızıyı veya diğer pastel renkleri bu ilişkide bulursunuz.

Boğa – Oğlak çiftinin bir araya gelmesi, hedeflerin birleşmesine işaret eder. İkisi de huzurlu, sessiz ve ekonomik olarak güçlü bir hayat hayal eder.

Hayata gerçekçi yaklaşmayan, idealizmi ile biraz hayalperest görünen kişiler, bu çifte oldukça sıra dışı görünür.

Boğa ve Oğlak ikilisi, belki diğer birkaç burç gibi hayal dünyasında kendisini kaybetmez. Ama, ikisini de ayıran yaratıcı özellikleri vardır.

Astroloji literatürü, sanatsal yanı güçlü olan ve çizim yapmayı seven birçok Oğlak burcundan bahseder. Özellikle bazı sanat konuları, kendini saatlerce o işe adamayı ve üzerinde çalışmayı gerektirir. Burada Oğlak’ın özellikleri devreye girer.

Boğa ise müziğe özel ilgi duyabilir. Literatüre göre birçok ünlü sanatçı, müzisyen ve bestecinin burcu Boğa’dır.

Espriler ise Boğa’nın hayatından eksik olmaz. Etrafındaki insanları neşelendirmeyi, bazen ise kendi davranışlarına gülüp komiklik yapmayı sever.

Oğlak burcunun esprileri ise biraz soğuk görünebilir. Keskin analiziyle çıkardığı sonuçlardan komiklik yapan Oğlak, çoğunlukla esprilerini düz bir yüz ifadesi ile dile getirir. Bu davranışa istemsizce gülersiniz.

Boğa ve Oğlak burcunu birlikte sıcak, komik ve sağlam bulacağınızdan şüphe yoktur.

Boğa – Oğlak burcu birlikteliği, 5. ve 9. Astroloji evleri arasındaki ilişkiye benzer. Bu sebeple ilişkideki temalar: Romantizm, çocuklar, din, seyahat ve eğitimdir.

Bu iki ev arasındaki ilişkiden etkilenmiş bir çift, uzun süre birbirine karşı kızgın kalmak da zorlanır. Uzlaşmaya çıkan yol, ikisinden birinin ilk adımı atmasından geçer.

Hem Boğa hem Oğlak burcu kurallara uymayı, toplum içinde kabul edilmeyi önemser. Boğa ve Oğlak özellikleri güçlü olan insanların kendisine zarar veren ürünleri (alkol, sigara gibi.), diğer insanlara göre daha az tükettiği gözlenir.

Özellikle Oğlak burcu, toplumda örnek insan rolünü elde etmeyi umut ederken onun imajını zedeleyecek birçok şeyden uzak durabilir.

Boğa ve Oğlak burcu altın, gümüş gibi değerli maddelere sahip olmayı sever. Birçok kuyumcu veya saatçinin Boğa – Oğlak etkisi altında olduğunu fark edersiniz.

Yukarıdaki örneklerden Boğa ve Oğlak arasındaki benzerliğin ne kadar yüksek olduğunu görmek zor değildir. Oğlak burcu, iki veya üç yaşında hayata yetişkin gibi bakmayı öğrenir.

Boğa burcu ise aynı yaşlarda, ekonomik açıdan güçlü bir gelecek hayal eder. Tabi o yaşlarda daha çok konu, istediği oyuncağı almak ve istediği yemeği yemek üzerinedir.

Boğa – Oğlak kaç yaşında bir araya gelirse gelsin, ikisinin de vizyonu neredeyse aynıdır. Dış hayata dair amaçlar değil, genellikle duygusal dünyaları ikisine de sıkıntı verir.

Boğa ve Oğlak, sevilmeye ve takdir edilmeye ihtiyaç duyar. Sıklıkla ise bunu dile getirmek ikisi için de zordur. Bu çift, birbirine karşı yoğun duygular hissetse de duyguları baskılamayı tercih edebilir.

Bu ilişkide bir parça zor olan, sevgiyi davranışlarda endişe duymadan göstermektir.

Çocuklar, bize olayları basit tarafından anlatır. Fark etmediğimiz detayları sorup, bildiğimiz ama üzerine düşünmediğimiz konuları bize gösterirler. Boğa ve Oğlak burcu, yetişkinliğe diğer burçlardan daha hızlı adım atar.

Eğer ikisi de içindeki çocuğu canlandırmayı başarırsa, küçükken yapamadıklarını bu ilişki onlara verir. Belki de en saçma gördükleri işe birlikte girişirler. En komik ve çocukça davranışlar bu ilişkinin ana teması haline gelir.

İkisi için de birbirinde gerçek samimiyeti bulmak hiç de zor değildir.

Boğa ile Oğlak Burcu İlişkisinin Güzel Yanları

Toprak burcu kategorisinde yer alan Boğa ve Oğlak, birçok ortak özelliğe sahiptir. İkisi de kararlı, sadık, güçlü ve güvenilir görünmek için uğraşır. İlişkide karşılıklı davranışları anlamanın kolay olması sorunları azaltır.

Boğa burcu sıkı çalışır, Venüs’ün etkisiyle hayatta güzel şeyleri elde etmek ister. Oğlak burcu ise Boğa için daha çok çalışıp isteklerini ona getirecek paraya sahip olmayı amaçlar.

İki burç da doğum haritasında özgür burçlar yoksa (Örn: Koç, İkizler, Yay), bir eğlence mekanına gitmektense çoğunlukla sessiz bir akşam geçirmeyi arzular.

Boğa burcu, sarılmayı, dokunmayı ve sevilmeyi sever. Dışarıdan oldukça güçlü görünen Oğlak’ın, içindeki bir parça güvensizliği dokunarak giderir.

Boğa ile Oğlak burcu arasındaki ilişki, doğum haritasında ateş burçları yoksa daha sakin ilerler.

Belki, çok fazla aksiyon ve heyecan dolu bir ilişki olmayabilir. Fakat, ikisi de birbirine tamamen güvenir. Zor zamanda sırtını yaslayabileceği bir partnere sahip olmak, bu ilişkiyi sağlamlaştırıp huzur ile dolduran en önemli özelliktir.

Boğa ile Oğlak Burcu İlişkisinde Olası Problemler

Her ne kadar ikisi de toprak burcu olsa da Boğa burcu sabit, Oğlak ise öncü burç kategorisindedir. Boğa, Oğlak’ın dikkatini üzerine çekip onunla vakit geçirmek ister.

Henüz 40’lı yaşlara gelmemiş Oğlak ise bazen hedeflerine ve işine, aşktan daha çok kıymet verir. Boğa’nın istediği zamanı, ona yeterince ayıramayabilir.

Boğa burcu gelenek, görenek ve aileye dair konulara kıymet verir. Ama, genellikle bu konularda bir Oğlak’ı geçemez. Zaman zaman Oğlak’ın düşüncelerini biraz katı bulabilir.

Eğer iki burçtan birinin haritasında ateş burçları yer almıyorsa, yatak odası deneyimi çok heyecanlı geçmeyebilir. Çünkü, iki burcun da yaklaşımı oldukça benzerdir.

İkisini de bir arada tutan özellikler, ilişkiye kendini adamak ve kararlılıktır. Fakat, bir duygusal ilişkiyi ayakta tutmak için daha fazla nedene ihtiyaçları olabilir.

Problemlerin çıkma olasılığını azaltmak için iki bireyin de burç hesaplama aracını kullanarak Güneş, Ay ve yükselen burçlarında “düşebileceği hatalar ve çözümleri” sekmesini irdelemesi önemlidir. Bu sayede, sıkıntılar ortaya çıkmadan onlarla yüzleşip sağlıklı ve uzun süreli bir ilişki kurmayı başarırlar.


Boğa - Oğlak ilişkisi hakkında neler düşünüyorsunuz? Sayfanın altına bir yorum bırakın.

Natal Astroloji Nedir?

Natal “doğum ve doğumla ilgili konular” demektir. Natal astroloji ile herkese özel olan doğum haritasını kullanarak karakter analizi, kişinin hayatta yaşaması gereken deneyimler, aşması gereken sınavlar gibi konularda aydınlatıcı bilgiler elde ederiz.

Mavi gökyüzü ve dolunay

Ay Burcu ve Erkeklerde Duygusal Bağımlılık

Birçok yetişkin erkek, bir duygusal ilişkiye başlayınca tüm diğer ilişkilerini yavaş yavaş bırakmaya başlar. İlişkide bağımlılık artar...

Astrolojide Evler Neyi Temsil Eder?

astrolojide evler

Gezegenler ne olduğunu, burçlar nasıl olduğunu, evler ise nerede olduğunu gösterir.

boğa oğlak burcu aşk ve ilişki uyumu
>
error:
Copy link