Boğa - Kova Burcu Aşk ve İlişki Uyumu

Boğa - Kova uyumunun detaylı analizine geçmeden önce burç uyumundan kısaca bahsedelim. Burç uyumu ile amaç ilişkideki güçlü ve zayıf noktaları erkenden fark etmektir. Önceden bilgi sahibi olarak, olası problemlere hazırlıklı hale gelirsiniz.

boğa kova burcu aşk ve ilişki uyumu

İlişkinin sonunda dahi bu bilgilere ulaşsanız, kendinizi geliştirme şansınız olur. Bu sayede, karşınıza çıkacak bir sonraki aday ile sağlıklı ilişki kurmak için fırsat doğar.

Burç uyumu analizi, ilişkinizin geleceğini tahmin edemez ya da kişinin doğru olup olmadığını sizin için bilemez. Olası güzel ve zor yanları görerek, buna kendiniz karar verirsiniz.

Tek burca dayalı yapılan burç uyumu analizinin oldukça yüzeysel olduğunu lütfen hatırlayın. İlişkide bireylerin sağlığı yerinde oldukça; sevgi, saygı ve çaba ile birçok zorluk aşılabilir.

Aşağıda Boğa - Kova burç uyumunu başlıklara ayrılmış bir şekilde bulacaksınız. İstediğinize tıklayıp ilgilendiğiniz başlığa hızlıca ulaşın.

Boğa ile Kova Burç Uyumuna Genel Bakış

Kova burcu, bahar mevsimindeyken yazı, sonbaharda ise kışı hissedebilir. Yönetici Uranüs’ün etkisiyle, yıllar sonraki geleceğe ait bir vizyon ile hayata bakar.

Geleceğe göz gezdirip bilinci şimdiki zamanda tutabilmek: Zeka, içgüdü ve hayal gücünü bir arada kullanmayı gerektirir.

Balık burcu geleceğe baktığı zaman bugünü unutabilir. Yay burcu ise geleceği nadiren deneyimler, bir kahin gibi birkaç düşünce aklında belirir. Akrep burcu ise ilgilendiği dönem hangisi ise tutkusuyla, kendisini tamamen orada hisseder.

Sadece Kova burcu zeka, içgüdü ve hayal gücünü birleştirip zamanı geçmiş, şimdi ve gelecek olarak mükemmel bir şekilde görebilir. Bu yüzden astrolojide dahi kelimesine en yakışan Kova burcudur.

Boğa burcunun zamandaki yerini açıklamak ise oldukça kısa sürer. Toprak ve sabit burç olarak Boğa, daima şimdide ve buradadır. Onun için tek bir boyutta kalmak, memnuniyet vericidir.

Boğa burcu, şimdiki zamanda çözülmesi gereken yeterince problem olduğunu düşünür. Ona göre bugün ile uğraşılmaz ise belki yarın hiç gelmez. Hayata gerçekçi yaklaşan Boğa burcu, önündeki işe odaklanır.

Boğa ile Kova’nın sabit burç olması dışında ortak özellikleri oldukça azdır. Bu ilişkide en çok ilgi çeken zıtlıklardır. Boğa burcu var olanı korumak, Kova ise değiştirmek ister.

Boğa burcu, özellikle yeni tanıştığı bir insana karşı konuşkan bir görüntü çizmez veya bildiklerini kolayca paylaşmaz. Hayat boyu zihninde biriktirdiği değerli bilgileri: Bir ev sahibi olacağı, kariyerinde ilerleyeceği veya duygusal ilişkiye dair güçlü bir adım atacağı zaman kullanır.

Kova ile karşılaşan Boğa burcu, önce değerli vaktine değip değmeyeceğini düşünür. Kova’nın davranışlarına bakıp sergilediği kişiliği inceler.

Uranüs tarafından yönetilen Kova ise zihnindeki düşünceleri yeni tanıştığı biriyle hemen paylaşmaması gerektiğini çok iyi bilir. Çünkü, çoğu insan vizyonunu anlamaz. Bazısı ise olumsuz tepki verir.

Bu sebeple Kova burcu, bazen düşüncelerini filtrelemeyi ve anlaşılır şekilde aktarmayı öğrenir. Boğa ile karşılaşan Kova ise karşıdaki insanın çalışkan ve güçlü görüntüsüne bakar. İletişimin nasıl ilerleyeceği aslında ikisinin de çabasına bağlıdır.

Boğa burcunun 10. Astroloji evinde yer alan Kova, ilişkiye Oğlak etkisini getirir. İkisi de karşıdakinin düşüncelerini anlamak için çaba göstermelidir. Oğlak etkisi: Çabayı, sıkı çalışmayı ve karşılığında ise büyük başarıyı simgeler.

Örneğin Boğa burcu, hep şimdiye odaklanan zihnini bir parça genişletmek için çabalayabilir. Bu sayede Kova’nın ulaşılması güç görünen fikirlerini anlamak için fırsat doğar.

Aynı şekilde Kova ise belki bir parça hümanistik vizyonunu şimdi nasıl gerçekleştireceğine odaklanabilir. Bu sayede Boğa ile Kova ortak bir noktada buluşmayı başarır.

Boğa burcu, yeni bir arkadaş edinme konusunda Kova burcuna göre daha dikkatlidir. En içine kapanık Kova bile hayatına giren neredeyse herkesi arkadaş olarak görebilir.

Tipik bir Kova burcu, bir kişiyi rengine, boyuna, statüsüne göre ayırmadan arkadaş çemberine alır. Bu davranış Kova’yı oldukça önyargısız ve açık bir kişi olarak gösterir, diğer insanlardan ayırır.

Bu yüzden Kova’nın sevgilisi olmadan önce arkadaşı olmayı başarmak gerekir. Boğa burcu ise gerçek arkadaş etiketini, birlikte biraz vakit geçirdiği insanlara saklar. Daha temkinli bir yaklaşım sergiler.

Yine burada Oğlak etkisini görürsünüz, Boğa burcu arkadaş tanımını bir parça genişletmeyi öğrenmeli, Kova ise biraz daraltmalıdır. Önemli olan ilişkide karşılıklı düşünceleri anlamaktır. Diğer insanlara karşı istedikleri arkadaş tanımını kullanmaya devam edebilirler.

Boğa – Kova burcu arasında uyumlu Ay ve yükselen ilişkisi varsa, aynı dili konuşmaları kolaydır. En azından yükselen ile aynı açıdan bakmayı veya Ay burcu ile karşılıklı duyguları anlamayı başarırlar.

Ay ve yükselen arasında uyum olmasa bile Boğa ile Kova burcu, birbirinden zihinsel ve duygusal olarak çok şey öğrenir. Kendi sınırlarını geliştirip, zihinsel egzersiz yaparlar. İlişkide Oğlak burcu etkisi buna işarettir.

Kova burcuna göre hayat sürprizlerle doludur. Boğa ise sürprizleri şimdide kendisi yaratır.

Boğa ile Kova Burcu İlişkisinin Güzel Yanları

Hem Boğa hem Kova sabit burç kategorisindedir. İkisi de fikirlerine sadık kalıp, verdiği sözlerin arkasında durmak ister.

Venüs tarafından yönetilen Boğa burcu, aşkın ve güzelliğin temsilcisidir. Uranüs tarafından yönetilen Kova ise ilişkiye tahmin etmesi zor yenilikler getirir.

Boğa – Kova ilişkisinde, Boğa burcu biraz daha bilindik kurallara (gelenek, din vb.) yakın olmak ister. Kova ise bu kuralları sorgulamak ve kendi yaklaşımıyla değiştirmeye heves duyar.

Hayata dair görüşleri biraz farklı olan bu çift, farklılıklara tolerans göstermeyi öğrenir. Boğa burcu, Kova’nın sıra dışı fikirlerine hayranlık duyar. Kova ise Boğa’nın yaşadığı çevreye nasıl kolay uyum sağladığını görüp, onunla ev hayatında huzur bulacağını düşünür.

Hava burcu olmanın verdiği etkiyle, Kova burcu zihnindekileri ifade etmekten çekinmez. Birçoğu etik kuralları önemser, dürüst olmayı önemli bir özellik sayar.

Boğa burcu, Kova’nın net fikirlere sahip olmasını sever. Zihninden neler geçtiğini tahmin etmek veya bu konuda endişelenmek zorunda kalmaz.

Boğa ile Kova Burcu İlişkisinde Olası Problemler

İki burcun da sabit kategoride olması, bu alandaki zorlukları da beraberinde getirir. Hem Boğa hem Kova inandığı fikir ve düşünceleri esnetmekte zorlanır.

Herhangi bir tartışma ortaya çıkınca ikisi de taviz vermek istemeyebilir. Örneğin Boğa burcu, sevdiği kişiyi sahiplenip korumak ister. Kova burcu ise sevdiğini sahiplenme konusuna alışılmadık bir noktadan yaklaşabilir.

Kova, birçok konuda genelin dışında görüşlere sahiptir. Toplumun yıllar sonra kabul edeceği bir görüşe şimdi sahip olan Kova, Boğa ile kıskanma konusunda tartışabilir.

Boğa – Kova birlikteliğinde iki bireyde de genel kullanılan kelimelerin tanımları farklı olabilir. İkisinin de aşk, sevgi, sadakatin ne olduğunu açıklaması ve ilişkiden beklentisini en başta dile getirmesi fayda sağlar. Bu sayede, karşılaştıkları sorunlarda aynı açıdan bakmayı başarırlar.

Problemlerin çıkma olasılığını azaltmak için iki bireyin de burç hesaplama aracını kullanarak Güneş, Ay ve yükselen burçlarında “düşebileceği hatalar ve çözümleri” sekmesini irdelemesi önemlidir. Bu sayede, sıkıntılar ortaya çıkmadan onlarla yüzleşip sağlıklı ve uzun süreli bir ilişki kurmayı başarırlar.


Boğa - Kova ilişkisi hakkında neler düşünüyorsunuz? Sayfanın altına bir yorum bırakın.

Natal Astroloji Nedir?

Natal “doğum ve doğumla ilgili konular” demektir. Natal astroloji ile herkese özel olan doğum haritasını kullanarak karakter analizi, kişinin hayatta yaşaması gereken deneyimler, aşması gereken sınavlar gibi konularda aydınlatıcı bilgiler elde ederiz.

Mavi gökyüzü ve dolunay

Ay Burcu ve Erkeklerde Duygusal Bağımlılık

Birçok yetişkin erkek, bir duygusal ilişkiye başlayınca tüm diğer ilişkilerini yavaş yavaş bırakmaya başlar. İlişkide bağımlılık artar...

Astrolojide Evler Neyi Temsil Eder?

astrolojide evler

Gezegenler ne olduğunu, burçlar nasıl olduğunu, evler ise nerede olduğunu gösterir.

boğa kova burcu aşk ve ilişki uyumu
>
error:
Copy link