Boğa - Balık Burcu Aşk ve İlişki Uyumu

Boğa - Balık uyumunun detaylı analizine geçmeden önce burç uyumundan kısaca bahsedelim. Burç uyumu ile amaç ilişkideki güçlü ve zayıf noktaları erkenden fark etmektir. Önceden bilgi sahibi olarak, olası problemlere hazırlıklı hale gelirsiniz.

boğa balık burcu aşk ve ilişki uyumu

İlişkinin sonunda dahi bu bilgilere ulaşsanız, kendinizi geliştirme şansınız olur. Bu sayede, karşınıza çıkacak bir sonraki aday ile sağlıklı ilişki kurmak için fırsat doğar.

Burç uyumu analizi, ilişkinizin geleceğini tahmin edemez ya da kişinin doğru olup olmadığını sizin için bilemez. Olası güzel ve zor yanları görerek, buna kendiniz karar verirsiniz.

Tek burca dayalı yapılan burç uyumu analizinin oldukça yüzeysel olduğunu lütfen hatırlayın. İlişkide bireylerin sağlığı yerinde oldukça; sevgi, saygı ve çaba ile birçok zorluk aşılabilir.

Aşağıda Boğa - Balık burç uyumunu başlıklara ayrılmış bir şekilde bulacaksınız. İstediğinize tıklayıp ilgilendiğiniz başlığa hızlıca ulaşın.

Boğa ile Balık Burç Uyumuna Genel Bakış

Balık burcu, birbirine zıt yönlerde yüzen iki Balık tarafından temsil edilir. Bir açıdan bu figür, kişinin içindeki değişkenliği ve karşıtlığı açıklar.

Bir başka açıdan ise kendini son derece geliştirmek isteyen insan ile pek sorgulamadan, kolayca uyum sağlayan insan arasındaki çekişmeyi simgeler.

Hem Neptün tarafından yönetilen hem de su burcunda yer alan Balık, benzersiz bir hayal gücüne sahiptir. Bazen Balık burcu, düşlerden kaçmak için ona zarar veren ürünlere sarılabilir (sigara, alkol vb.). Bazen ise herkese ışık olmak için dine, psikolojiye veya ruhsal aydınlanmaya odaklanır.

Boğa burcu, çoğunlukla nesnel Dünya’ya odaklanan zihniyle belki partnerini her zaman anlamaz. Ama, Balık’ın hayallerini elle tutulur bir şeye çevirmek için yardımcı olabilir.

Balık ile samimi vakit geçirip onu gerçekten tanıyana kadar, Boğa burcunun bazı önyargılara sahip olması doğaldır. Çünkü hayata daha pratik ve gerçekçi yaklaşan herkes, Balık burcunu biraz hayalperest görebilir.

Balık burcu ise Boğa’ya baktığında, amaçlarına fazla odaklı ve bir parça inatçı bir kişilik görür. Boğa’nın paraya dair yüksek arzusu da garip gelir. Çünkü Balık burcu, para kazanma, biriktirme ve bütçe hesabı gibi konulardan pek hoşlanmaz.

Hatta, para ile ilgili konuları hayatında birisinin idare etmesi Balık’ı oldukça rahat ettirebilir. Yemeğe, giysiye, tatile ve sanata dair giderleriyle birisi ilgilense, huzuru zirve yapar.

Tipik bir Balık burcu, para biriktirme fikrini pek çekici bulmaz. Ancak giderleri için yeterince miktara sahip olmazsa endişelenir. Balık’ın bir parça değişken ve duygusal dünyasında, bir kağıda son derece önem verilmesi anlamsız gelebilir.

Güneş Boğa, Ay ve yükseleni Balık burcu olan örnek bir kişiden bahsedelim. Literatüre göre, kişinin sanata ve eğlenceye oldukça para harcayıp, daha sonra üzüldüğü görülmüştür.

Boğa burcu, parayı tutmak ister. Ama bu şartlar altında, Balık’ın kişide oluşturduğu ihtiyaçlar daha baskın gelebilir.

İnsanın kendi Güneş burcu özelliklerini sergilemesi önemlidir. Tek kişide ortaya çıkan Boğa – Balık, iki burcu da memnun edecek bir orta yol bulmalıdır.

İlişki analizine geri dönersek, Balık burcu, Boğa’ya:

  • Parayı farklı yollardan kazanma yöntemlerini gösterir veya
  • Hayatta sahip olduklarını paylaştıkça, evrenin/Yaratan’ın daha çok vereceğini söyleyebilir.

Boğa burcu ise Balık’a: Olur da evren/Yaratan bir süre gecikirse diye, küçük miktarda olsa parasal güvenceye sahip olmanın önemini öğretir.

Bu tür konuşmalarda bazen din, gelenek ve yetişme şekli devreye girer. Önemli olan, inanılan doğru cevabı paylaşmadan önce, partnerin düşüncesine saygı göstermektir.

Balık burcu, direkt sorulan sorulardan veya kenara sıkıştırılmaktan hoşlanmaz. Böyle bir durumda elinizden kayar gider. Çünkü Balık, bir olayı birçok açıdan incelemek ister.

Baktığı açıya göre fikri de değişiklik gösterebilir. Tartışma çıkacağını anlarsa sessizce uzaklaşır.

Boğa burcu ise bir şeyin gizlice kaçmasına fırsat vermez. Sabit burç olarak, inandığı bir fikir varsa onu cesaretiyle savunur. Eğer başarısız olursa, sırtını döner ve iz bırakarak ayrılabilir.

Eğer bu Boğa – Balık çifti bir tartışmaya girerse, ikisini de tatmin eden sonuç nadiren ortaya çıkar. Burada Boğa burcunun harika bir özelliği devreye girer.

Bir Boğa belki bir hava burcu kadar hızlı konuşmaz, son derece sofistike değildir. Ama, sıcaklığı ile ortamı neşelendirmeyi, gerçek hayattan esinlenen esprileri ile insanları güldürmeyi başarır.

Bu ilişkide:

  • Boğa burcu, Balık’ın iyi niyetli vizyonunu ve hayallerini,
  • Balık burcu ise, Boğa’nın hayata gerçekçi yaklaşımını önemsedikçe, birçok problem ortaya çıkmadan çözülür.

Boğa ile Balık Burcu İlişkisinin Güzel Yanları

Toprak burcu Boğa ile su burcu Balık arasında güçlü bir uyum bulmak kolaydır. İki burç da oldukça farklı olmasına rağmen bir o kadar da benzer özelliklere sahiptir.

Örneğin, Boğa burcu duygusal ihtiyaçlarını dokunarak giderir. Balık burcu ise bazen derin hayallere dalar. Duygusal dünyasında oluşturduğu vizyon ile kendisini mutlu eder.

Bu ikili bir araya gelince, Balık burcu Boğa’ya dokunarak sevgisini hissettirir. Boğa burcu ise Balık ile kendi sınırlarını aşıp, fantezi ve sanat dünyasına daha çok vakit ayırır.

Boğa – Balık çiftinin yatak odası deneyimi ikisini de büyüleyebilir. Özellikle Boğa’nın sevdiklerini sahiplenip korumaya çalışması, Balık burcunun sıklıkla kendisini iyi hissetmesini sağlar. İkisi yalnız kalınca, Balık burcu romantik hayallerini Boğa ile gerçeğe dönüştürür.

Balık burcu Boğa için şarkı sözü, şiir veya sevgi notları yazar. Venüs tarafından yönetilen Boğa ise sevgi ve güzelliği temsil ederken, güveneceği güçlü bir bağ olmasını önemser. Elle tutulur hediyeler alan Boğa, Balık burcunun sevgisine inanmaya başlar. 

Boğa ile Balık Burcu İlişkisinde Olası Problemler

Boğa – Balık birlikteliği başlangıcı çoğunlukla nefes kesicidir. Fakat, ikisi arasında bazı dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

Değişken kategoride yer alan Balık burcu, duygusal durumuna göre verdiği bir karardan vazgeçebilir. Sıklıkla, hayatta birden çok alanı ve kişiyi inceledikten sonra kendisini bir kişiye adar.

Balık burcu bir insanı sevdiğini dile getirirse o şimdiki zamanda ve anlık gerçekleşir. Bu kişiyi yarın da seveceğine dair bir garanti yoktur. Balık, şartları uygun bulmaz ise ortadan kaybolabilir.

Boğa ise sağlam bir ilişkiyi ve ilişkiye kendini adamayı önemser. Söylediği sözler ve verdiği kararlardan daha emindir. Balık burcunun söylediği sevgi kelimelerini biraz fazla ciddiye alıp büyük kararlar alabilir.

Bazen Balık burcu, fantezi ve hayalleri arasında derinlere dalar. Uzun süre bu ruh halinde kalırsa Boğa ile tartışma yaşayabilir. Çünkü, Boğa burcu hep burada Balık’ın dokunabileceği yerdedir ve onun da andan keyif almasını ister.

Boğa, sevdiğini kıskanırken bazen aşırıya kaçabilir. Balık burcunun hassas ve değişken dünyası bu davranışları kaldırmakta zorlanırsa Boğa, bir sabah yalnız uyanabilir.

Problemlerin çıkma olasılığını azaltmak için iki bireyin de burç hesaplama aracını kullanarak Güneş, Ay ve yükselen burçlarında “düşebileceği hatalar ve çözümleri” sekmesini irdelemesi önemlidir. Bu sayede, sıkıntılar ortaya çıkmadan onlarla yüzleşip sağlıklı ve uzun süreli bir ilişki kurmayı başarırlar.


Boğa - Balık ilişkisi hakkında neler düşünüyorsunuz? Sayfanın altına bir yorum bırakın.

Natal Astroloji Nedir?

Natal “doğum ve doğumla ilgili konular” demektir. Natal astroloji ile herkese özel olan doğum haritasını kullanarak karakter analizi, kişinin hayatta yaşaması gereken deneyimler, aşması gereken sınavlar gibi konularda aydınlatıcı bilgiler elde ederiz.

Mavi gökyüzü ve dolunay

Ay Burcu ve Erkeklerde Duygusal Bağımlılık

Birçok yetişkin erkek, bir duygusal ilişkiye başlayınca tüm diğer ilişkilerini yavaş yavaş bırakmaya başlar. İlişkide bağımlılık artar...

Astrolojide Evler Neyi Temsil Eder?

astrolojide evler

Gezegenler ne olduğunu, burçlar nasıl olduğunu, evler ise nerede olduğunu gösterir.

boğa balık burcu aşk ve ilişki uyumu
>
error:
Copy link