Ay Burcu Yengeç

Yengeç burcunun tıpkı doğadaki yengece benzetildiğini, içindeki yoğun ve hassas dünyayı korumak için bir tür kabuğa ihtiyaç duyduğunu duymuşsunuzdur. Bu sebeple Ay burcu Yengeç, sadece güven duyduğu insanlara gerçek hislerini dile getirir. Özelliklerini detaylı analiz etmeden önce Ay burcunun neyi temsil ettiğini kısaca açıklayalım.

Ay burcu Yengeç

Güneş’ten aldığı ışıkla gecemizi aydınlatan Ay’ın parlaklığı dışında hayatımıza kattığı, değişkenliktir. Astrolojide Ay burcu duygularla hissetme becerisini, öznel bakış açısını ve hassasiyeti geliştirmeyi simgeler.

Ay burcu kendimizi nasıl koruduğumuzu, nasıl rahat ve güvende hissettiğimizi anlatır. Hayatta insanın başkalarına anlatamadığı gizli hayalleri, acıları ve küçük mutlulukların sebeplerini açıklar.

İçinize doğduğu için veya bir anda öyle hissettiğiniz için yaptığınız hareketler Ay burcuyla ilişkilendirilir. Kendinizi incelerken derinlerde hissettiğiniz, size ait olduğundan emin olduğunuz ne varsa her biri Ay ve Ay burcunun ürünüdür.

Güneş, ışığı ile kendini gösterdiği her yerde hakimiyet kurarken, Ay daima alıp veren, değişen ve uyum sağlayan bir görüntü çizer. Eğer bir kişi Ay burcunu iyi anlamaz ise rahata düşkünlük, tembellik, huysuzluk gibi tepki ve hislerde takılı kalabilir.

Aşağıda Ay burcu Yengeç özelliklerini başlıklara ayrılmış bir şekilde bulacaksınız. İstediğinize tıklayıp ilgilendiğiniz başlığa hızlıca ulaşın.

Ay Burcu Yengeç ile Güneş Burcu Yengeç Arasındaki Fark

Güneş burcu dışarıdan daha belirgindir, Ay burcu ise içte hissedilir. Güneş burcu Yengeç, burcun özelliklerini dışarıya yüzeysel bir şekilde yansıtırken, Ay burcu Yengeç ise yoğun ve derin hisseder. Temelde, iki burç arasındaki fark yoğunluk ve tepkiyle ilgilidir.

Ay burcu Yengeç, Güneş burcu Yengeç’e göre:

 • Yengeç’in derinliği ve duygularını daha güçlü hisseder. Canı yanan Ay burcu Yengeç, yalnız kalmak ister.
 • Sanki hisleri tüm bedenini sarmış gibidir. Kendisini kötü hissettiğinde uzun süre düşünceye dalabilir veya tüm duyguları barajdan boşalırcasına bir anda ağlayıp güçlü tepki verebilir.
 • Strateji, Yengeç’in en güçlü doğal silahıdır. Hayattaki herkesin yerini, önemini çok iyi bilir. Üstüne çok düşünmeden, samimiyet ve yakınlığı kullanarak istediğine sıklıkla ulaşır. Yengeç’in enerjisinden etkilenince ister istemez ona destek sunmak istersiniz.

Güneş burcu Yengeç, Ay burcu Yengeç’e göre:

 • Duyguları daha sık harekete çevirir. Yengeç'in derinliği ve duyguları Güneş burcunda davranışlarla gösterilir. Canı yanan Güneş burcu Yengeç, karşılığını vermek için plan yapar.
 • Kötü duyguların derinlere inmesine izin vermez. Sebep her neyse onu bulup çözmek için plan yapar.
 • Her gün yeni bir satranç oyununa başlar. Gelecek planları veya kariyer basamakları gibi konularda insanlardan yardım ister. Sanki uygun taşları oynayıp amaca ilerler. Ama bu bilinçli bir durumdur ve genelde fark edersiniz.

Ay Burcu Yengeç Genel Özellikleri

Ay burcu Yengeç, diğer burçlara göre sevdiğini daha koruyucu ve kollayıcıdır. Anne, aile ve çocukları temsil eden Yengeç, bu konular üzerinde çaba harcayınca kendisini güvende ve mutlu hisseder.

Bir Yengeç beslemeyi, iyileştirmeyi, korumayı, sevmeyi ve cesaretlendirmeyi ister. İçindeki öznel duyguların harekete geçmesini ve güçlenmesini sağlamak onu mutlu eder. Öznel derken, Yengeç Ay burcunda güçlü bir pozisyonda kabul edildiği için duygular kişinin düşüncelerini daha kolay etkileyebilir.

Zaman zaman kendi doğrularını herkesin doğrusu olarak kabul etme hatasına düşebilir. Yaptığı işlerde de duygular ön plandadır, mutluyken üretkenliği çok artar.

Ay burcu Yengeç, güçlü duygularıyla gerçek anlamda bir insana odaklanıp hayatta başka hiçbir şeyi görmeyebilir. Bu her ne kadar büyüleyici olsa da aynı zamanda dikkat edilmesi gereken bir özelliktir.

Duyguların tüm zihni kapladığı yerde mantık geri plana atılır. Karşısına çıkan kötü niyetli insanların elinde zarar görebilir. Çünkü, bir kere aşık olunca gözleri büyülenir. Eşi konusunda doğru ile yanlışı ayırt etmekte zorlanabilir.

Ay burcu Yengeç, kişiye romantizm katar. Kalbi midesinden geçer. Birlikte güzel yemek yediği insanlarla yaşadığı anlar hafızasına kazınır.

İyi hissetmek için sık sık sevilmeye ihtiyaç duyar. Özellikle kendisini güvensiz hissettiği vakit endişelenmeye meyillidir. Değer verdiğinizi davranışlarla göstererek bu endişeyi azaltabilirsiniz.

Ay Burcu Yengeç Ev Hayatı

Tıpkı Boğa gibi Ay burcu Yengeç de kendisini rahatlatan ve güvende hissettiği bir yuvaya ihtiyaç duyar. Evindeki atmosferin samimiyet ve güven sunması gerekir. Bunu sağlayacak en güzel ögelerden birisi evcil hayvandır.

Doğum haritasındaki diğer gezegen ve burçların etkisine göre evini düzenli veya dağınık görebilirsiniz. Ama küçük hediye veya fotoğraflara, evin birçok yerinde rast gelirsiniz.

Oğlak burcu gibi Yengeç de antikaları ve nesiller içinde aileden kalan eserleri önemser. Evindeki ışık, koku ve renkleri insanları rahatlatıp tatlı etkiler bırakacak şekilde organize eder.

Ay Burcu Yengeç İnsan İlişkileri

Kendisini güvende ve rahat hissettiğinde -özellikle evinde veya sevdiği insanın yanında- insanlara karşı ince düşünceli ve değer veren davranışlar sergiler. Fakat bir insana gerçekten değer verdiğinde, onu aileden biri olarak görür. Dolayısıyla arkadaşları arasında koruyucu ve sahiplenip besleyen bir kişi olarak hatırlanması olasıdır.

Ay burcu Yengeç, evine sevdiği ve güvendiği insanları davet edip ikramlarda bulunmaktan keyif alır.Değer verdiği kişiyi önemseme ve ince düşünme konusundaki özellikleri ile tanınır.

Kişinin doğum haritasındaki diğer etkileri yok saydığımızda, hayatında iz bırakan konular doğrudan duyguları etkilediği için hafızası oldukça güçlüdür. Doğum günleri, bayramları veya diğer özel günleri kolay kolay unutmaz.

Ay burcu Yengeç, kendi hayatında bağımsızlığa ihtiyaç duyar. Evet bağımsız olduğunu hissetmek ister ama ihmal edilmek ve ilgiden yoksun kalmak istemez.

İnsanların ona ince düşünceli yaklaşımı da kendisini huzurlu hissettirir. Değer veren bir şekilde yaklaşsanız da bir Yengeç burcu izin vermeden onun duygularını açığa çıkarmak ilişkinize zarar verebilir.

Sevmenin acı verdiğini yaşayıp bilen burçlardan biridir. Bir insana zayıf noktaları göstermek, karşısında korunmasız kalmak, o kişiyi sevip sahiplenmekten çok daha zordur. Özellikle bu sevmeye eğilim tek taraflı olursa karşı taraf için kolay lokma olarak görünebilir. Bu durum, anlaşılmadığını düşünmesine ve kendisini yalnız hissetmesine sebep olur.

İlişkide kırgınlık git gide büyürken, asıl ihtiyaçlarını dile getirmezse durumun daha da kötüye gideceğini fark etmeyebilir. Zaman zaman sevdiği insana ipuçları verdiğini veya duygusal ihtiyaçlarının apaçık ortada olduğunu düşünebilir. Fakat çoğunlukla, karşı taraf habersizdir.

Ürkütücü olsa da ihtiyaçları cümle cümle dile getirmek iki taraf için de en iyisi olacaktır. Ona güven verip kabuktan çıkmasına yardımcı olacak bir eş, Ay burcu Yengeç'e geçmişi geride bırakmayı ve canını yakan kişileri affetmeyi öğretmek için fırsatlar sunar.

Ay Burcu Yengeç Düşebileceği Hatalar ve Çözümleri

Ay burcu Yengeç duygusal ihtiyaçlarını gidermek için uğraşırsa, insanların ihtiyaçlarını istemeden yok sayıp kalplerini kırabilir. Bu yüzden kendi dünyasından çıkıp insanların düşüncelerine daha fazla kulak asmayı denemelidir.

Sevdiği insanların ona ilgi göstermesini beklemek, reddedildiğinde derin üzüntü yaşamasına sebep olur. Bu yüzden duygusal beklentileri biraz azaltmakta fayda vardır.

İnsanların duygusal samimiyetini kazanmak için sorumluluk aldığında, kullandığı yöntemlerin işe yaramadığını fark eder. İnsanlar Ay burcu Yengeç'in duygusal ihtiyaçlarına doğrudan destek sunamaz. Çünkü, birçok insanın sahip olmadığı kadar duygu yüklüdür.

Ay burcu Yengeç, duyguları sağlıklı bir şekilde boşaltmayı öğrenmelidir. Bunu başarmanın yolu insanların duygusal problemlerine destek sunmaktan geçer. Spor, balık tutmak gibi fiziksel aktiviteye dayalı huzur veren hobiler de duygularla başa çıkmada çok yardımcıdır.

Duygular dengeli hale gelince, insanların duygusal ihtiyaçlarını fark eder. Onlara kendi duygularıyla başa çıkmayı öğretir.

Aslında o aradığı kişisel yakınlık ve empati gibi özellikleri insanlara yardımcı olarak bulacaktır. Sonunda Ay burcu Yengeç, ilişkilerinde gerçek samimiyeti deneyimler, özgüvenini güçlü bir temel ile destekleyip güçlendirir.


Ay burcu Yengeç'in kişiye özel etkisini öğrenmek için burç hesaplama sayfasında doğum haritası rehberini inceleyebilirsiniz.

Natal Astroloji Nedir?

Natal “doğum ve doğumla ilgili konular” demektir. Natal astroloji ile herkese özel olan doğum haritasını kullanarak karakter analizi, kişinin hayatta yaşaması gereken deneyimler, aşması gereken sınavlar gibi konularda aydınlatıcı bilgiler elde ederiz.

Mavi gökyüzü ve dolunay

Ay Burcu ve Erkeklerde Duygusal Bağımlılık

Birçok yetişkin erkek, bir duygusal ilişkiye başlayınca tüm diğer ilişkilerini yavaş yavaş bırakmaya başlar. İlişkide bağımlılık artar...

Astrolojide Evler Neyi Temsil Eder?

astrolojide evler

Gezegenler ne olduğunu, burçlar nasıl olduğunu, evler ise nerede olduğunu gösterir.

Ay burcu Yengeç
 • Zeynep dedi ki:

  Merhaba,
  Oğlumun güneşi(6⁰), yükseleni(5⁰), venüsü(2⁰), marsı (17⁰) aslanda. Retro merkur(24⁰), ay(8⁰), kad(17⁰) yengecte ve yani 12.evde:( Ayrıca ay ve merkür satürnle plutoyla karşıt(satürn retro oğlak 15⁰, pluto da retro oğlak 21⁰). Ay in tek olumlu acisi uranus sekstili. Dünyanın en kötü annesine denk gelmiş gibi bir haritası var sanki o kadar üzülüyorum ki.. ona nasıl yardımcı olabilirim?

 • NİSANUR dedi ki:

  Merhabalar, o kadar kendimden esintiler buldum ki. Güneş ve ay burcum yengeç, yükselenim ikizler. Özellikle ilişkilerde aradığım şeyler, hassaslığım, güçlü hafıza birebir aynı

 • İlkay dedi ki:

  İyi çalışmalar, 8 yaşında oğlum güneş burcu akrep, yükselen yengeç ve ay burcu yengeç. Ay 12. Evde. Bu durum sanki onu çok çok çok duygusal yapacak ve ben bu duygusallıktan korkuyorum. Oğluna daha iyi anne olmak isteyen biri olarak soruyorum, ban oğlumu birde siz anlatabilir misiniz?

  • Natal Astroloji dedi ki:

   Merhaba İlkay Hanım,

   Yorumunuz için teşekkürler. Öncelikle tavsiyem akrep burcu çocuğu sayfasını okuyarak başlayın. Özellikle disiplin eğitimi verirken nelere dikkat etmeniz gerektiğini detaylı açıkladım.

   Akrep, Yengeç ve Yengeç ile tutku ve duygu yüklü bir çocuktan bahsediyoruz. Gerçekçi olmak gerekirse bu derece duygu yoğunluğunu düzene sokmayı öğrenmesi biraz uzun bir süreç gerektirir. Gelişim sürecinde hissettiklerini istediği gibi kontrol etmek kolay görünmüyor. Çünkü 3 ana burcun su kategorisinde olması, iniş ve çıkışların hızlı olabileceğini gösterir.

   Ay burcunun 12. evde olması saklı kalmış bazı duyguların yer aldığına işaret eder. Özellikle bu evin neyi temsil ettiğini astrolojide evler sayfasından lütfen okuyun. Astrolojiye göre her birimiz bize verilen bir görevi yerine getirmeye çalışıyoruz.

   Her çocuğun ebeveyne kattığı ve onu değiştirdiği özellikler olur. Kendi burçlarınızı düşündüğünüzde sizce oğlunuzla uyuşmadığınız konular nelerdir? Çocuğun gelişim sürecinde kendi duygularını yönetmeyi başarana kadar, sizin sınırlarınızı birkaç kez zorlaması yüksek bir olasılıktır. Duygusal olmasından lütfen endişe duymayın. Oğlunuz her şekilde olması gereken kişiliğe bürünecektir.

   Asıl bu süreçte sizin hayatınızda neleri değiştireceği ve nasıl zorlayacağı daha önemli konulardır. Özellikle Yengeç burcunun yoğun olmasından (Ay ve yükselen) dolayı Yengeç burcu çocuğunu da okumayı deneyin. Eminim size yardımcı olacak birkaç ipucu bulabilirsiniz.

   Akrep burcunun duygusal zekası, Yengeç burcunun stratejik yanıyla birleşince karşınıza uzun dönemli planlar yapan bir çocuk çıkar. Duygularıyla barışık yaşamayı öğrenirse: Gerektiğinde ağlamak, kahkaha atmak, üzülünce sesli dile getirmek gibi. Tutkuyla yaklaştığı stratejileri ile hayatta birçok engelin üstesinden geleceğinden şüpheniz olmasın.

   Bu süreçte en önemli tavsiyem, duyguları davranışlarda göstermenin doğru olduğunu ona öğretmeniz. Başkasına zarar vermediği müddetçe, özgürce kendini ifade etmesi hem duygularını sağlıklı bir şekilde dışarı çıkarmasını sağlar hem de oğlunuzun zihninde neler döndüğünden endişe duymazsınız.

 • Nurcan dedi ki:

  Merhaba, dediğiniz işlem basamaklarını yaptım ama nasıl yorumlayacagimi bilemedim. Güneş burcum oğlak, yükselen ikizler ve ay burcum yengeç. Ay birinci evde. Aslında bir oğlak iken ikizlerde olmayı başardığımı biliyorum. İçimdeki oturaklı oğlak 22 yaşına kadar sessiz sakin oturdu ve ben tam bir kabına sığmaz ikizler olarak yaşadım. 22 yaşından sonra ikizler biraz kenara çekildi. ikisi birbirine karıştı gitti.Ve bu kombinasyonu aslında çok seviyorum. Hepsi tamam da yengeç nerede saklı da ben hiç farkedemedim? Bu yengeç benim için ne anlam ifade ediyor olabilir?

  • Natal Astroloji dedi ki:

   Merhaba Nurcan Hanım,

   Yükselen burcu evi olarak nitelendirdiğimiz 1. Ev, Ay ile aslında size yükselen Yengeç özellikleri katar. Özellikle 1. ev ile 12. evi ayıran çizgiye göz atıp Ay’ın bu konuma ne kadar yakın olduğunu inceleyin. Mesafeye göre etkisi artıp azabilir.

   Anlattığınız üzere, yükselenin biraz geriye çekilmesi aslında Astrolojide evler sayfasında 1. ev altına yazdığım bir cümleyi çok güzel hatırlattı. “Başlangıçlar yükselen burcu ile olsa da birey hayat sürecinde Güneş burcunun özelliklerini benimsemeyi öğrenir.”

   Ay burcu Yengeç’in birinci evde yer alması duygularınızı davranışlarda ne kadar rahat gösterdiğinizi ifade eder. Yükselen İkizler, astrolojinin küçük çocuğu sayılır. Özgür ve eğlenceli bir dış görünüşe duyguların da karışması aslında hem entelektüel hem duygu yüklü bir arkadaş/partner arayan bir kişi için ideal olduğunuzu gösterir.

   Birkaç gün önce doğum haritası yorumlama rehberini burç hesaplama sayfası altında yayınladım. Kendi özelliklerinizi detaylı incelemek için bu sayfaya göz atabilirsiniz. Yorumunuz için teşekkürler!

 • ceren dedi ki:

  güneş burcum aslan yükselenim balık ay burcum yengeç dışardan tam bir aslanım arkadaşlarımın ve çevremin söylediğine göre ama aşırı duygusalım sinirlenince de ağlarım üzülünce de mutlu olunca ama ağlamak bana çok iyi geliyor meditasyon gibi 3 aydır her gün yoga yapıyorum bazen yoga yaparken huzurlu olduğum için ağlıyorum yani mutluluktan ? ben bile kendimi çözemiyorum çok zor bi insanım gönül ilişkilerinde bazen çok dengesiz olabiliyorum. yazdıklarınız tam 12 den atış niteliğinde beni çok tanımlıyor parmaklarınıza sağlık

 • Eliz dedi ki:

  Benim Güneş, Ay ve Merkürüm Yengeç, bir de üstüne Kad Başak ve Gad Balık, artık kendim bile hassas ve kırılgan olmaktan yorulduğumu hissediyorum, yani yazanların hemen hemen hepsi beni yansıtıyor, baslarda hoş bir durum gibi gelse de bizleri anlayacak ve uyum saglayacak insanlarla karsılasmak çok zor, sürekli ilgi bekleme, insanlardan ve sevgisinden her zaman şüphe etme, birgün mutluyken ertesi gün somurtkan olma ve bütün bu rahatsızlıklarını asla karşındakine dile getiremeyip yine kendine zarar vermek çok zor

  • Natal Astroloji dedi ki:

   Merhaba,

   Öncelikle yorumunuz için teşekkürler. Kad Başak olan bireylerde genel olarak gözlemlediğim, yeni bir amaca adım atarken endişe duygusudur. Özellikle Gad’ın haritadaki konumuyu güçlüyse, birey bazı gerçeklerle yüzleşmekte oldukça zorlanabilir. Haritada Yengeç burcunun güçlü konumu ise sizi hayatta daha hassas yapar.

   Elbette olumsuz noktalara odaklanıp üzülmek, acı çekmek kolaydır. Zaten Gad Balık’ın da istediği bu tür durumlardan faydalanmak olabilir. Sizi gelişim basamağında ileriye taşımak için birkaç olumlu yandan bahsetmek istiyorum.

   Hayatta başkalarının duygu ve düşüncelerine hassas olmak sizin çok fazla (duygusal) detay gördüğünüze işaret eder. O detayların doğru yorumlanıp yorumlanmadığı ise haritada 6.ev incelenerek netlik kazanabilir. Literatürden, hassasiyetini olumlu bir şekilde kullanmayı başaran iki kişinin yöntemine göz atalım:

   Birisi duygu değişimini iş ortamına yansıtmamak için esnek çalışma saatlerine sahip bir işte çalışmış.
   Bir başkası ise duygusal değişimlerini; ağlamanın, kahkaha atmanın ve hassas olmanın doğallığını kabul edip kendisini özgür hissetmiş.

   Söylemek istediğim olumsuz gibi görünen durumlarda üzülmek ve karanlığa düşmek Gad Balık ile oldukça kolaydır. Lütfen kendi çözümlerinizi nasıl bulup ne gibi seçenekleri denediğinize dair de yorum yazın. “Kendinizi hazır hissetmeseniz” de zihninizdeki olası çözümleri deneyip burada paylaşırsanız sevinirim.

 • IlAYda dedi ki:

  Benim burcum yengeç yukselen burcumda yengeç ay burcumda yengec ve araştırmalarıma göre hayatim cok örtüşüyor ve bu beni korkutuyor

  Bilmiyorum yani bu kadar hasas olabilmeme inanamıyorum alınmamam gerektigini bildiğim bi konuda bile alinıyor olabilmem cok ilginç. Surekli değişen duygu durumum ve her işi içimden öyle geçiyor diye yapmam kalbimden geceni yapmadığım zamanlarda kendimi huzursuz hissetmem bu kadar ilgi beklemem olmadigi zamanlardaki derin üzüntüm sevgisizlik karşisındaki acizligim endisem stresli yapım bu kadar guven sevgi ve anaçlık bunlar cok yogun ve kendimin bile ne yapıyorim ben ya demesine sebep olmasi. Aslinda boyle detay anlatmıycaktim ama yine kendimi tutamamadim mesela … garip yaaa

  • Natal Astroloji dedi ki:

   Merhaba İlayda Hanım,

   Yüksek Yengeç etkisi, bireyin ailesine veya kendi ailesi değilse bile yetiştiği yere derin bağlılığını gösterir. Büyüme sürecinde ev içinde çok sıkıntı ile karşılaştıysanız, yaşanan anıları geride bırakmak oldukça zor olabilir.

   Yetişkin hayatında ise odak noktası, bir başkasını fiziksel veya duygusal olarak beslemeyi veya beslenmeyi işaret eder. Besleme çeşidi, bir başkasına ebeveyn olmak veya hizmet sektöründe yer almak olabilir (hemşire, öğretmen vb.).

   Sizde iki tür hassasiyet ortaya çıkar. Birincisi bireyin dış etkenlere karşı ekstra hassasiyet gösterip kendi ihtiyaçlarını önemsemesi, ikincisi ise insanlara destek sunmak amacıyla onlara çok hassas olmak.

   Çoğunlukla, 2. tür Yengeç burcuna insanlar bayılır. Sonuçta sürekli birisi tarafından önemsenip ihtiyaçların karşılanması, güzel bir duygudur. Fakat, kendi mutluluğu için Yengeç burcunun bu iki tür hassasiyeti de dengelemesi önemlidir.

   Üretkenliğin, katı kuralların ve kapitalizmin baskın olduğu koşullarda hassas olmak ve geçmiş deneyimlere bağlılık, bir tür zayıflık olarak görünebilir. İnsanın kendi duyguları ile güçlü bir bağ kurması ve özgürce dile getirebilmesi, gerçekte cesaret gerektiren bir iştir.

   Bu Dünya düzeni içinde kendinizi bazen yalnız ve doğru anlaşılmıyor hissedebilirsiniz. Önemli olan bu durumun normal olduğunu kabul etmek. Problemi siz belirleyip normalleştirince, eminim kendinizi adapte etmek için gereken basamakları daha iyi görebilirsiniz.

   Tavsiyem hayatınızdan spor vb. fiziksel aktiviteleri eksik etmeyin. Egzersiz yapmak, yoğun duyguların sağlıklı boşalımı için en etkili yöntemlerden biridir.

   Ekstra bir sorunuz olursa bu başlığın altına cevap gönderebilirsiniz. Yorumunuz için teşekkürler.

 • Esra dedi ki:

  Burcum ikizler , yukselenim ikizler , ay burcum yengeç. Ben , aslında geveze ve girişken biriydim. Şimdilerde sessiz, sakin, kendi halindeyim. Ay burcum yengeç , beni öz burcum ikizlerden bazı yonlerde daha fazla etkilemiş. İkizlerin kararsız yönü , değişken ruh halleri , yeni fikirlere açık olması, farklı insanlarla tanışması,seyahatleri sevmesi gibi özelliklerine sahibim. Yengecin de duygulara daha fazla önem vermesi, mantığı ikinci plana atması, rahat davranması, ailesine düşkün olması gibi özelliklerini taşıyorum. Fazla duygusal im ama dışarıdan çok gamsız görünüm. Bir şeyi 3 günden fazla takmam, 3 gün çok üzülürüm. Sonra olmamış gibi unuturum. Seviyorum kendimi , ikizlerin iletişim becerisine daha fazla sahip olmayı isterdim. İletişim konusunda ciddi problemlerim var ve bu durum insanların benden uzaklaşmasına sebep oluyor. İyi niyetle söylediğim bir şeyi, laf sokmusum gibi algılayabiliyor lar. Sıcak kanlı olmama rağmen anlasabildigim insan sayısı çok az.

  • Natal Astroloji dedi ki:

   Merhaba Esra Hanım,

   İkizler ve Yengeç’in genel özelliklerini hızlı bir şekilde ne kadar güzel özetlediğinizi fark ettim. İletişim becerisiyle ilgili bazı zorluklar yaşadığınızı söylemişsiniz. Mümkünse sitedeki burç hesaplama aracını kullanarak Merkür burcuna ve Merkür’ün hangi evde olduğuna dikkat edin. Öğrendikten sonra, bu konuda paylaşımda bulunmuş sitelerden biraz bilgi edinebilirsiniz.

   İyi niyetle söylediğiniz bir şeyi insanların yanlış anlaması, iletişimde bazı ögelere dikkat etmeniz gerektiğini gösterebilir. Belki de karşı tarafın önemsediği ve hassas olduğu birkaç noktayı gözden kaçırıyorsunuz. Açıkcası, özgür ve enerjik İkizler burcu ile iletişime çok ince yaklaşmanız beklenmez.

   Elbette, duruma ve insanlara göre kendinizi adapte edebilirsiniz. Problemin neyden kaynaklı olduğunu daha net anlamak için tavsiyelerim:
   Yanlış anlaşıldığınız durumların ortak noktası nedir? Hangi alanlarda sıkıntı yaşıyorsunuz? Bunlara yakından bakmayın deneyin.

   Belki de yaşadığınız sıkıntı sadece bir kaç kişiye özeldir. Acaba, hayatınıza sizi daha iyi anlayan insanları sokmak, değişmekten daha kolay olabilir mi?

   Yukarıdaki söylediklerimi gözden geçirirken Merkür burcu ve eviyle karşılaştırın. Düşüncelerinizi bu başlıkta paylaşmaya devam edebilirsiniz. Hangi sonuçlara ulaştığınızı merak ediyorum. Teşekkürler.

 • >
  error:
  Copy link