Ay Burcu Yay

Keşfetmeyi seven bir insan olarak tanınan Ay burcu Yay, mutluluğu bulmak için gerek okuyup öğrenerek gerek farklı yerlere giderek hayatın bilmediği alanlarını deneyimler.

Hayata olumlu bir yaklaşımı vardır. Birçok insanın göremediği güzellikleri fark eder. Özelliklerini detaylı analiz etmeden önce Ay burcunun neyi temsil ettiğini kısaca açıklayalım.

Ay burcu Yay

Güneş’ten aldığı ışıkla gecemizi aydınlatan Ay’ın parlaklığı dışında hayatımıza kattığı, değişkenliktir. Astrolojide Ay burcu duygularla hissetme becerisini, öznel bakış açısını ve hassasiyeti geliştirmeyi simgeler.

Ay burcu kendimizi nasıl koruduğumuzu, nasıl rahat ve güvende hissettiğimizi anlatır. Hayatta insanın başkalarına anlatamadığı gizli hayalleri, acıları ve küçük mutlulukların sebeplerini açıklar.

İçinize doğduğu için veya bir anda öyle hissettiğiniz için yaptığınız hareketler Ay burcuyla ilişkilendirilir. Kendinizi incelerken derinlerde hissettiğiniz, size ait olduğundan emin olduğunuz ne varsa her biri Ay ve Ay burcunun ürünüdür.

Güneş, ışığı ile kendini gösterdiği her yerde hakimiyet kurarken, Ay daima alıp veren, değişen ve uyum sağlayan bir görüntü çizer. Eğer bir kişi Ay burcunu iyi anlamaz ise rahata düşkünlük, tembellik, huysuzluk gibi tepki ve hislerde takılı kalabilir.

Aşağıda Ay burcu Yay özelliklerini başlıklara ayrılmış bir şekilde bulacaksınız. İstediğinize tıklayıp ilgilendiğiniz başlığa hızlıca ulaşın.

Ay Burcu Yay ile Güneş Burcu Yay Arasındaki Fark

Güneş burcu dışarıdan daha belirgindir, Ay burcu ise içte hissedilir. Güneş burcu Yay, burcun özelliklerini dışarıya yüzeysel bir şekilde yansıtırken, Ay burcu Yay ise yoğun ve derin hisseder. Temelde, iki burç arasındaki fark yoğunluk ve tepkiyle ilgilidir.

Yay burcu hayatı diğer burçlardan bir parça daha net görür. Yabancı kültürlerin değer ve yargılarını anlama becerisi sayesinde Yay burcu evrensel bir burç sayılır.

Ay burcu Yay, Güneş burcu Yay’a göre:

 • Daha rahattır. Ay burcu daha içgüdüseldir ve Yay kişisi içinden geldiği gibi konuşur. Samimiyeti sağlamak ve sıcak bir ortam yaratmak için harika bir özelliktir. Fakat bazen, ortamda söylenmemesi gereken konuları dile getirebilir.
 • Sözleri daha nettir. Ay burcu Yay kendisini ifade ederken daha ciddidir. Espriyle karışık konuşsa da aslında ne demek istediğini iyi anlarsınız.
 • Gerçeği konuşma konusunda daha isteklidir. İnsanlar kabul etmese bile gerçekler açığa çıkmalıdır.

Güneş burcu Yay, Ay burcu Yay’a göre:

 • Daha kontrollüdür. Güneş burcu dışa yönelik özellikleri yönettiği için Güneş burcu Yay hal ve hareketinin daha iyi farkındadır. Yine de özgür ve macera sever ruhuyla kendisini bir Başak veya Yengeç kadar kontrol altında tutmaz.
 • Anlaşılması daha zordur. Güneş burcu Yay güler, eğlendirir veya maceralarını anlatır. Nükteli cümlelerini hazırlarken bilinçlidir. Duygusal olarak zor bir dönemden geçmediği müddetçe, espri mi yapıyor yoksa ciddi mi konuşuyor emin olmak daha zordur.
 • Ortamdaki neşeyi arttırmak için insanların ruh haline göre konuşmaya daha isteklidir. Bazen gerçekleri konuşmak yerine sadece insanlarla mutlu vakit geçirmek ister.

Ay Burcu Yay Genel Özellikleri

Ay burcunda Yay denizde bir bota benzer. Kıyıya bağlarsanız, çürümeye başlar. Denize açılırsa kendisini gerçekleştirmeyi başarır.

Ay burcu Yay, hayatta daha iyisine ulaşmak için elindekini riske atmaktan endişe duymaz. Bu sebeple, çoğunlukla diğer insanların ulaşmaya cesaret edemediği yerlere kolaylıkla yükselir.

Kendisine ve hayata güvenmeyi öğrenme sürecindedir. İçgüdüsünü dinlerse hayatta karşısına çıkabilecek duygusal travmalardan sağ salim kurtulur.

Amacını gerçekleştirmek için basit bir taslak yeterlidir. Çünkü, sıkı bir plan yapmak bu burç grubunu kısıtlanmış hissettirir. Hedefi belirlediği zaman tıpkı oku yayından çıkarır gibi bir kere ileriye doğru adım atar ve sonra içgüdülerini dinler.

Yabancı mutfağına karşı özel ilgisi olabilir. Ay burcu duyguları temsil ettiği için kendisini iyi hissetmediği zaman yeni yemekler, insanlar tanıma veya yabancı dil öğrenme işine girişebilir. Hayatında yaşadığı sorunları bir espri veya mizaha bağlamak bu burcu rahatlatır.

Mizah, zarar görmüş duygularını iyileştirme biçimidir. Eğer farklı mutfaklara ilgisi duyguları sarsıldığı zaman artıyorsa, kilo konusuna dikkat etmesi gerekir.

Ay burcu Yay, birden fazla işle aynı anda ilgilenme becerisine sahiptir. Fakat bazı durumlarda bir işi bitirmeden diğerine geçme hatasına düşebilir. Özellikle duyguları etkileyen günlük işleri erteleyebilir. Bu da insanlar tarafından sıklıkla sorumsuzluk olarak algılanır.

Ay Burcu Yay Ev Hayatı

Tüm burçlar arasında en iyi geçinen olarak bilinen Ay burcu Yay'ın evine her şey girebilir. Doğum haritasındaki diğer burçlar etkilemediği müddetçe mutfakta bulaşıklar birikebilir, ev temizliği bazen aksayabilir.

Her şeyin bir şekilde çözüleceğine dair olumlu bakış açısı sayesinde insanların günlük kaygıları Ay burcu Yay'ı sıkıntıya sokmaz. Evinde birçok farklı yerden gelmiş küçük eşyalar bulabilirsiniz. Bu sayede Dünya’da daima keşfetmek için bir şeyler olduğunu hatırlar.

Ay Burcu Yay İnsan İlişkileri

Sıradan arkadaş veya sevgili aramak yerine daha çok macera arkadaşı arayışı içindedir. Özgür yanını takdir edip içinden geleni yapmasına fırsat verecek insanlara ihtiyaç duyar. Duygusal ihtiyaçları sebebiyle yoğun bir şekilde bağlanan, net ve keskin beklentileri olan bir kişi Ay burcu Yay'ı kendisinden uzaklaştırır.

Ateş burçları (Koç ve Aslan’da dahil) kendisini direkt ifade eden kişiler olarak tanınır. Haliyle Ay'ın Yay burcunda olması kişiyi utanmaktan, duyguları saklamaktan alı koyup hatasını fark ettiği zaman daha kolay özür dilemesini sağlar.

Ay burcu Yay, belli bir kurala veya geleneğe bağlı olmadan içinden geldiği gibi konuşabildiği arkadaşının yanında güvende hisseder.

Hayattan keyif almasını engelleyeceği için tartışmalardan veya yoğun duygulardan kaçabilir. Fakat bir romantik ilişki özgür yanıyla ön plana çıkmışsa, onu kaybetmemek için ilişkideki sıkıntılarla daha kolay yüzleşir.

Ay burcu Yay'a özgürlüğü feda etmeden de yakınlığı ve bir insana kendini adamayı öğretecek bir eş, gelişmesine büyük katkı sağlar.

Ay Burcu Yay Düşebileceği Hatalar ve Çözümleri

Entelektüel açıdan üstün olduğunu kanıtlamaya çalışırsa, en doğru ideali bulmak ister. Doğru idealin eksikliğinde de kendisini eksik ve özgüveni zarar görmüş hissedebilir.

Ay burcu Yay'ın insanlarla yakın ilişkiler kurmak için sorumluluk alması gerekir. Bu sorumluluk ile dine veya siyasete dair tutkulu düşüncelerin ilişkiyi ilerletmede fayda sağlamadığını fark eder.

İnsanların gözünde sıra dışı fikirleri sebebiyle aslında harika görünür. Kendi asil yanını fark etmesi ve daha az öz eleştiri yapması gerekir. Bu sayede doğru idealleri ararken özgüveni sağlam kalır.

Entelektüel birikimi kanıtlamaktan vazgeçince, insanların asıl sorularına odaklanır. İçgüdüsel spontane cevaplar vererek, diğerlerinin kendi doğrularını bulmasını sağlar.

Vizyonunu içinden geldiği gibi paylaşan bir Ay burcu Yay, insanların ilgisini çeker. Fikirlerinin doğrudan eleştirilmediği ve değer verildiğini görünce kendisini doğru yolda hisseder. Vizyonunu gerçekleştirmek için hayatta sağlam adımlarla ilerler.


Ay burcu Yay'ın kişiye özel etkisini öğrenmek için burç hesaplama sayfasında doğum haritası rehberini inceleyebilirsiniz.

Natal Astroloji Nedir?

Natal “doğum ve doğumla ilgili konular” demektir. Natal astroloji ile herkese özel olan doğum haritasını kullanarak karakter analizi, kişinin hayatta yaşaması gereken deneyimler, aşması gereken sınavlar gibi konularda aydınlatıcı bilgiler elde ederiz.

Mavi gökyüzü ve dolunay

Ay Burcu ve Erkeklerde Duygusal Bağımlılık

Birçok yetişkin erkek, bir duygusal ilişkiye başlayınca tüm diğer ilişkilerini yavaş yavaş bırakmaya başlar. İlişkide bağımlılık artar...

Astrolojide Evler Neyi Temsil Eder?

astrolojide evler

Gezegenler ne olduğunu, burçlar nasıl olduğunu, evler ise nerede olduğunu gösterir.

Ay burcu Yay
 • belle dedi ki:

  ayın kendini iyi hissettiği, yükseldiği burçlar ve tam tersi iyi hissetmediği burçlar hangileridir?

 • Yasemin Aygün dedi ki:

  Evet ben bana anlatılanlar tamamı uyuyor

 • Nzk dedi ki:

  yengeç,yukselen ikizler ve ay yay kadınıyım.Yillarca ben nasil yengecim diye dusunmustum.Su an o kadar iyi anladım ki.Cok guzel ve detayli bir yazı olmus tesekkurler.Butun catismalarimi bu yazidaydi

  • İlknur dedi ki:

   Gerçekten de ya ben de yengecim, yükselenim ikizler, ay burcum da yay, aynı soruları ben de sorup durdum, çok şaşırdım aynısına denk gelmeme ????????

 • >
  error:
  Copy link