Ay Burcu Terazi

Terazi burcu ilişkilerin burcu olarak tanınır. Ay burcu Terazi ilgilendiği bir konuda arkadaşının bakış açısını öğrenince kendisini iyi hisseder. Özelliklerini detaylı analiz etmeden önce Ay burcunun neyi temsil ettiğini kısaca açıklayalım.

Ay burcu Terazi

Güneş’ten aldığı ışıkla gecemizi aydınlatan Ay’ın parlaklığı dışında hayatımıza kattığı, değişkenliktir. Astrolojide Ay burcu duygularla hissetme becerisini, öznel bakış açısını ve hassasiyeti geliştirmeyi simgeler.

Ay burcu kendimizi nasıl koruduğumuzu, nasıl rahat ve güvende hissettiğimizi anlatır. Hayatta insanın başkalarına anlatamadığı gizli hayalleri, acıları ve küçük mutlulukların sebeplerini açıklar.

İçinize doğduğu için veya bir anda öyle hissettiğiniz için yaptığınız hareketler Ay burcuyla ilişkilendirilir. Kendinizi incelerken derinlerde hissettiğiniz, size ait olduğundan emin olduğunuz ne varsa her biri Ay ve Ay burcunun ürünüdür.

Güneş, ışığı ile kendini gösterdiği her yerde hakimiyet kurarken, Ay daima alıp veren, değişen ve uyum sağlayan bir görüntü çizer. Eğer bir kişi Ay burcunu iyi anlamaz ise rahata düşkünlük, tembellik, huysuzluk gibi tepki ve hislerde takılı kalabilir.

Aşağıda Ay burcu Terazi özelliklerini başlıklara ayrılmış şekilde bulacaksınız. İstediğinize tıklayıp ilgilendiğiniz başlığa hızlıca ulaşın.

Ay Burcu Terazi ile Güneş Burcu Terazi Farkı

Güneş burcu dışarıdan daha belirgindir, Ay burcu ise içte hissedilir. Güneş burcu Terazi, burcun özelliklerini dışarıya yüzeysel bir şekilde yansıtırken, Ay burcu Terazi ise yoğun ve derin hisseder. Temelde, iki burç arasındaki fark yoğunluk ve tepkiyle ilgilidir.

Ay burcu Terazi, Güneş burcu Terazi’ye göre:

 • Dıştan kolay görünmese de etkileyici enerji ve cazibeyi daha yoğun taşır. Onu tanıdıkça bu enerjiyi fark etmeye başlarsınız.
 • İnsanların onayını almak için daha az çalışır. Özverili olduğunu kanıtlama gereksinimi yoktur. Kibar bir görüntü çizse de davranışları normal ve duruma uygun görünür.
 • Adil davranışları daha kolay sergiler. İşte, evde veya sokakta adaletli davranarak diğer insanların da aynı şekilde davranmasını umut eder.
 • Güzel görünmek duygusal bir ihtiyaçtır. Eğer yeterince iyi görünmezse kendisini güvensiz hissedebilir. Üstünde bir leke varsa insanların kolaylıkla fark edeceğini düşünür. Terazinin özelliklerini içsel olarak elde etmiştir, şimdi güzellik ve estetik kısımlarını dış görünüşünde göstermek için çabalar.
 • İlişkilerde daha çok derinlik arar. Potansiyel erkek veya kadın adaya ciddi yaklaşıp uzun süreli ilişkiye isteklidir. Hatta ilişki biterse, duygusal ihtiyacını karşılamak için çok geçmeden başka birini bulması yararına olur.

Güneş burcu Terazi, Ay burcu Terazi’ye göre:

 • Fark edilmesi daha kolaydır. Sanki politikada bir pozisyona adaymış gibi üstünde güçlü ve etkileyici bir enerji taşır. Bazen insanlara çok kibar görünür.
 • İnsanların onayını almak için daha çok uğraşır. Onu en çok ürküten bencil bir görüntü çizmektir. Kibar ve özverili olduğunu kanıtlamak için sizin hakkınızda birçok soru sorar. Aslında bu davranışın amacı sizin de onun hakkında sorular sormanız için fırsat oluşturmaktır.
 • Adil davranmak için çaba harcar. Doğru ile yanlışı ayırt etmeye dair net konuşur. Konu uygulamaya gelince biraz zorlanır.
 • Güzel olduğunu bilir. Güneş burcunda olan Terazi, güzel olduğuna dair kişiye özgüven verir. Üstünde küçük bir leke olsa da bundan dolayı kendisini Ay burcu Terazi kadar güvensiz hissetmez.
 • Dikkati ve ilgiyi sever. Uzun süreli ilişki isteği zihnine Ay burcu Terazi kadar sık gelmez. İlgi duyduğu kişiyle flört etmek, gezmek ve güzel vakit geçirmek ister.

Ay Burcu Terazi Genel Özellikleri

Terazi burcunun dengeleyici etkisi Ay burcunda olunca, duygusal değişimler azalır. Kişinin duygu durumu diğer tüm burçlara göre daha dengelidir.

Ay burcu Terazi havaya dair aktiviteler yapmaktan keyif alır. Eğer doğum haritasında ateş burçları varsa paraşütle atlamak veya uçağa binmek huzur verir. Hosteslik ve pilotluk gibi meslekleri denemesi tavsiye edilir.

Kendisine uygun bir eş bulması gerektiğini duyguları sık sık ona hatırlatır. İlişkiye dair ihtiyacı bir insana yakın olmanın, birlikte bir şeyler yapmanın dinamiklerini çözme isteğinden kaynaklanır. Zihninden geçebilecek sorular:

 • Bir insanla nasıl geçinilir?
 • Bir ilişkide ne zaman ben biter ve biz oluruz?
 • Eğer ikimizde farklı şeyler istersek ve sadece birine zamanımız varsa kim kazanır?

Bu sebeple bir insanı sevmek tek başına yeterli değildir. Bir insanla kendi hayatımızı paylaşmak, uzlaşma gerektirir ve her paylaşılan fikir, durum veya olayda bu gereklilik ortaya çıkabilir.

Terazinin sembolü ile adaletin sembolünün aynı olması bir rastlantı değildir. Hayatta adaleti ve adil olmayı güçlü şekilde savunduğuna dair elinde bir tabelayla gezmese de küçük adaletsizlikler bile bu burcu derinden etkiler.

Hiçbir şeyin tamamen siyah veya beyaz olmadığını bilir. Terazi Ay burcu bir hikayeyi tek taraftan dinleyince duygusal olarak rahatsız olur. İletişimde dengenin zarar gördüğünü hisseder. Bu denge duygularla ilgilidir ve içseldir, haliyle hayat mücadelesinde içsel terazisini dengede tutmak için adaleti gerektiğinde savunması ve farklı bakış açılarını incelemesi gerekir.

Ay Burcu Terazi Ev Hayatı

Terazi Ay burcu için evi huzurun merkezi olmalıdır. Ev dışında geçirdiği her vakit adil olmaya çalışıp içsel dengesini güvende tuttuğu için eve ulaşınca zihinsel olarak yorgun düşer.

Evde, terazisini güvenle bırakıp rahatlama ihtiyacı hisseder. Eş veya çocuktan dolayı oluşabilecek gerilim veya tartışmalar, dinlenmeye ihtiyaç duyan Ay burcu Terazi'yi daha çok yıpratabilir.

Küçük ama eve bir parça konfor getirebilecek aktivite veya eşyalar evinde büyük değişim yaratabilir. Örneğin, masanın üzerinde canlı ve huzur veren çiçekler, iş sonrasında sevdiği insanla bir bardak çay veya kahve içmek.

Venüs gezegeninin etkisi Terazi'nin estetik açıdan güzel olan her şeyden keyif almasını sağlar. Evin dekorları insanı yenileyip gençleştiren etkilere sahip olabilir.

Ay Burcu Terazi İnsan İlişkileri

Hem Ay burcu Oğlak hem de Terazi, ilişkide saygıyı önemser. Oğlak için bu daha çok itibar ve kendi onuru ile ilişkilidir. Terazi için ise sevdiği insanın gözünde önemsendiğini bilmek üzerinedir.

Örneğin, eşi hayatında önemli bir karar almadan önce Ay burcu Terazi ile konuyu bir kez konuşmalıdır. Hayatını sevdiği kişiyle paylaştığını onun davranışlarında görmek ister.

Nezaket bu burcun önemsediği özelliklerden biridir. Günlük hayattaki basit incelikler dikkatini çeker. Örneğin bir grup tartışması esnasında karşı tarafın konuşmasına söz vermek, kapıyı açıp arkasından gelen insanın geçmesine izin vermek gibi insanlarla iyi bir şekilde geçinmeyi başaran kişiler, Ay burcu Terazi'yi duygusal olarak etkiler.

Bu burç insanı, koyu bir tartışma esnasında dahi insanın davranışlarının saygı çerçevesinde kalacağını bilmek ister.

Farklı bakış açılarını görebildiği için tartışmalar esnasında başarılı olur. Fakat bazen duyguların yoğunlaştığı anlarda, adil olmak adı altında kendi fikirlerini kabul ettirmek için güçlü bir çatışma haline girebilir. Bu davranış, ilişkilerini olumsuz etkiler.

Bazen Ay burcu Terazi, doğum haritasındaki diğer burçlardan dolayı tamamen çatışma ortamından uzaklaşmayı tercih edebilir. Fakat doğruyu sadece kendisine saklamak duyguların şiddetlenmesine sebep olur. Bu duygular, kendisine özeleştiri olarak geri dönüp can yakabilir.

Sonuç olarak Ay burcu Terazi, popüler olmayan fikirleri ortaya atmakta bir sorun olmadığını ve herkesin bu fikirleri beğenmesine gerek olmadığını öğretebilecek bir eşten büyük fayda görür.

Ay Burcu Terazi Düşebileceği Hatalar ve Çözümleri

Tartışmaya karşı hassas olduğunu insanların bildiği beklentisine girerse, bir parça alınganlık ile cevap verebilir.

İnsanları yatıştırmak için kendi adil yanından taviz verip tartışmaları kesebilir ve benzer davranışı görme beklentisi içine girebilir. Fakat bu tür manipüle eden davranışlar çoğunlukla işe yaramaz ve daha çok can yakar.

Eğer insanların uyumlu olacağına koşulsuz güven duyarsa, karşılaştığı ilk uzlaşmazlıkta dengesi şaşabilir. Sonuç olarak, insanları kırmamak için kendi duygularını içinde tutar. Böyle bir durumda bazı kötü niyetli insanlar Ay burcu Terazi'den faydalanmaya çalışabilir.

Belli bir dereceye kadar taviz gösteren Terazi, yaşadığı sıkıntıların sonucunda duygusal çıkış yaparak herkesi şaşırtabilir. Fakat bu davranış insanların güvenini sarsar. Çünkü Terazi'nin içinde dönenlerden kimsenin haberi yoktur.

İçsel dengeyi korumak için sorumluluk alması gerekir. Örneğin, gördüğü adaletsizliği doğru bir şekilde dile getirmeyi deneyebilir “Ben bu konuyu doğru bulmuyorum/iyi hissetmiyorum…" gibi. Bu ifadeler Ay burcu Terazi'ye güç ve bütünlük hissi verir.

Romantik ilişki dışındaki bir amaca kendisini adamak, ihtiyaçlarını doğru, objektif ve organize bir şekilde ifade etmesi için özgüven kazandırır.

Bir ilişkiye başlayınca adil yanını korumak için "hayırlısı" olacağı inancını kabullenmesi kendi duygularını rahatlıkla ifade etmesini sağlar. Bu sayede, düşünceleri içinde sıkışmış hissetmez.

Ay burcu Terazi'nin içsel huzuru bulaşıcıdır. İnsanların hayatı çok çalkantılı ve karışıktır. Aynı huzuru bulmak isteyen sevdikleri, Terazi ile daha çok vakit geçirmek ister.

Kendi düşüncelerini dile getirmesi, gerek iş yerinde gerek ailesinde doğru insanları hayatına çeker. Bu sayede insanlar arasında kendisini ait hisseder. Bazı önemsediği düşüncelerinden taviz vermeden kabul edilmenin huzurunu yaşar.


Ay burcu Terazi'nin kişiye özel etkisini öğrenmek için burç hesaplama sayfasında doğum haritası rehberini inceleyebilirsiniz.

Natal Astroloji Nedir?

Natal “doğum ve doğumla ilgili konular” demektir. Natal astroloji ile herkese özel olan doğum haritasını kullanarak karakter analizi, kişinin hayatta yaşaması gereken deneyimler, aşması gereken sınavlar gibi konularda aydınlatıcı bilgiler elde ederiz.

Mavi gökyüzü ve dolunay

Ay Burcu ve Erkeklerde Duygusal Bağımlılık

Birçok yetişkin erkek, bir duygusal ilişkiye başlayınca tüm diğer ilişkilerini yavaş yavaş bırakmaya başlar. İlişkide bağımlılık artar...

Astrolojide Evler Neyi Temsil Eder?

astrolojide evler

Gezegenler ne olduğunu, burçlar nasıl olduğunu, evler ise nerede olduğunu gösterir.

Ay burcu Terazi
 • Can dedi ki:

  Çok yararlı bir metin olmuş. Sevdiceğimin burcu hakkında ve hareketleri konusunda bilgim olmuş oldu. 😉

 • Masu masu dedi ki:

  Kendimi seviyorum, adaletliyimdir çok doğru. İnsanlar beni sever seviyorlar bayılıyorlar düşüncelerime. Bazen kendimi sevmiyorum çünkü insanları kırmak istemiyotum nedenini öğrenmiş oldum çok sağolun.

 • >
  error:
  Copy link