Ay Burcu Oğlak

Oğlak, yönetici burcu olarak tanınır. Ay Burcu Oğlak'ın arzusu işleri yapıp sonuca erdirmek, gereken ne varsa üstesinden gelmek üzerinedir. Özelliklerini detaylı analiz etmeden önce Ay burcunun neyi temsil ettiğini kısaca açıklayalım.

Ay burcu Oğlak

Güneş’ten aldığı ışıkla gecemizi aydınlatan Ay’ın parlaklığı dışında hayatımıza kattığı, değişkenliktir. Astrolojide Ay burcu duygularla hissetme becerisini, öznel bakış açısını ve hassasiyeti geliştirmeyi simgeler.

Ay burcu kendimizi nasıl koruduğumuzu, nasıl rahat ve güvende hissettiğimizi anlatır. Hayatta insanın başkalarına anlatamadığı gizli hayalleri, acıları ve küçük mutlulukların sebeplerini açıklar.

İçinize doğduğu için veya bir anda öyle hissettiğiniz için yaptığınız hareketler Ay burcuyla ilişkilendirilir. Kendinizi incelerken derinlerde hissettiğiniz, size ait olduğundan emin olduğunuz ne varsa her biri Ay ve Ay burcunun ürünüdür.

Güneş, ışığı ile kendini gösterdiği her yerde hakimiyet kurarken, Ay daima alıp veren, değişen ve uyum sağlayan bir görüntü çizer. Eğer bir kişi Ay burcunu iyi anlamaz ise rahata düşkünlük, tembellik, huysuzluk gibi tepki ve hislerde takılı kalabilir.

Aşağıda Ay burcu Oğlak özelliklerini başlıklara ayrılmış bir şekilde bulacaksınız. İstediğinize tıklayıp ilgilendiğiniz başlığa hızlıca ulaşın.

Ay Burcu Oğlak ile Güneş Burcu Oğlak Arasındaki Fark

Güneş burcu dışarıdan daha belirgindir, Ay burcu ise içte hissedilir. Güneş burcu Oğlak, burcun özelliklerini dışarıya yüzeysel bir şekilde yansıtırken, Ay burcu Oğlak ise yoğun ve derin hisseder. Temelde, iki burç arasındaki fark yoğunluk ve tepkiyle ilgilidir.

Ay burcu Oğlak, Güneş burcu Oğlak’a göre:

 • Özgüveni daha çok göze çarpar. Hareketleri ve kendini ifade etme şekli daha dikkatlidir. Kişisel problemleri konuşmak veya hataları dile getirmek daha zordur.
 • Duygusal dengeyi kurmak için daha çok çabalar. Ay, kişiyi korumak ve güvende tutmak ister. Oğlak ise başarının burcu olarak harekete geçmeli, kazanmak için önce kaybetmelidir. Kişi hem kendi duygularını güvende tutmayı hem de az riskli adımlar atmayı öğrenir.
 • Hayatta başarıya giden yolda daha sessizdir. Kazandığı parasının bir kısmını önemli ihtiyaçlarına ayırır. Gerisini gelecek için yatırmak ister. Çünkü, duyguları güvende hissetmeyi arzular.

Güneş burcu Oğlak, Ay burcu Oğlak’a göre:

 • Özgüveni hayatta harekete geçerek gösterir. İstediğini elde etmek için riske girmekten daha az çekinir. Kişisel problemleri, hataları veya hayalleri dile getirmek daha kolaydır.
 • Harekete geçme konusunda daha isteklidir. Güneş, kişinin başarıyı yakalamasını ister.
 • Toplumdaki statüsünü göstermeye daha isteklidir. Elit bir grubun üyesi olduğunu dile getirmekten veya yüksek statü belirten eşyalar ile gezmekten çekinmez.

Diğer tüm Güneş ve Ay karşılaştırmalarına göre Ay-Güneş Oğlak burçları arasındaki fark daha incedir ve zor anlaşılır. Fark etmek için kişinin davranışlarını detaylı incelemek gerekir.

Ay Burcu Oğlak Genel Özellikleri

Oğlak burcunun yöneticisi Satürn, girdiği her alanı bir parça kısıtlayıp organize eder, sıkı çalışmaya yönlendirir. Duygulara giren Oğlak burcu, kişinin duygusal tepkilerini daha sistematik ve gerçekçi yapar.

Kendisini güçlü hissetse bile duygularını özgürce dile getirmek yerine dikkatli olmayı seçer. Oğlak burcu, Ay'ın duygusal değişimlerini en az indirip daha dengeli bir hale sokar.

Bu durum kişiyi daha soğukkanlı ve güçlü yapar. Örneğin, Ay burcu Oğlak'ın hayatında önemli bir insan olmak zaman alır. O pozisyonu yakalayan kişi de kolay kolay yerini kaybetmez.

Bir açıdan Ay'ın duygusal olarak en güçsüz konumudur Oğlak. Bu kişinin hayatındaki dengeyi sağlamak için sevilmeye, sarılmaya ihtiyacı olduğunu anlaması gerekir. Hayatta zorlukla karşılaşınca ilk olarak aklına sevdiği insana koşmak gelmez. Ona bunu biraz öğretecek ve sevilmeye olan ihtiyacını fark ettirecek bir eşe ihtiyacı vardır.

Gerçekleri ölçüp A’dan B’ye ulaşmak için neyin gerekli olduğunu iyi hesaplar. Tıpkı bir iş yerindeki yöneticinin geleceğe dair planlar oluşturması gibi. Elindeki imkanları boşa harcamadan en iyi şekilde nasıl kullanabileceğinin farkındadır.

Bir insana ihtiyaç duymadan kendisini disipline ederek işler başarmak, yeterli ve güçlü hissettirir. Hayat boyunca yetenek ve becerilerini iyi disipline sokarsa istediği hemen hemen her şeye ulaşabileceğini öğrenir.

Oğlak başardığı ve güçlü olduğu zaman mutludur. Ay, duyguları temsil ettiği için kendisini güçsüz ve yetersiz hissettiği zaman derinden zarar görebilir. Bu burç grubu için kendi amacını gerçekleştirmek, iş yerinde otoriter bir figür olmaktan (müdür, yönetici gibi) çok daha iyi hissettirir.

Ay Burcu Oğlak Ev Hayatı

Ay burcu Oğlak için evi, sığındığı bir liman gibidir. Aynı zamanda da yatırım fırsatıdır. Ev içinde çalışılması gereken işler konusunda beceriklidir.

Doğum haritasındaki diğer gezegenlere göre bazen kendisi bu işlerle ilgilenirken, bazen de en iyi tamircileri bulur. Oğlak burcu, yıpranıp eskimeyen bir özellik ile de tanınır. Bu sebeple tarihi değere sahip ama iyi bakılmış bir ev dikkatini çekebilir.

Evindeki eşyaların renkleri ve düzeni de huzur verir. Bu eşyalar zamanın modasından farklı olsa da kendisine özgü bir stildedir. Gücü ve saygınlığı simgelediği için antika eşyaları tamir edip onları evinde bulundurmaktan keyif alır.

Ay Burcu Oğlak İnsan İlişkileri

Ay burcu Oğlak için sevgi ve saygı eş anlamlı kelimelerdir. Hem saygıdeğer davranışlar sergileyip hem de saygı duyulduğunu görmek ister. Bağımsız, kendisine iyi bakan, gerektiğinde destek olan bir arkadaş veya eş onu güvende hissettirir.

Ay burcu Oğlak'ın gönlünü kazanmak kolay değildir. Muhtemel aday en az bu burç gibi becerikli ve güçlü olmalıdır. Beğenilmekten hoşlansa da bazen bu bir ilişkide sıkıntı yaratabilir. Çünkü sevilmek için öncelikle zayıflıklarımızı açığa çıkarmamız gerekir.

Ay burcu Oğlak, beğenilip saygı duyulduğunda beklenilen davranışları göstermek için çaba gösterebilir. Bu durum aslında yakınlık kurabilecekken duygusal bir mesafe oluşturur. Konuştuğu insan, Oğlak burcunun duruma uygun hareket ettiğini ve samimi olmadığını düşünebilir.

Ortaya çıkan problemlerde duygusal tepkiler vermek yerine kendisini dizginleyip problemi anlamaya çalışır. Haliyle duygularını kontrol etmekte zorlanan ve beklenmedik tepkiler veren kişiler, Ay burcu Oğlak için güvensiz görünebilir.

Gerçek duygusal yakınlığı ortaya çıkarmak için sevdiği insanla hayatını nasıl paylaşacağı konusunda biraz kafa yorması gerekir. İnsanlara güvenmeyi ve hayatta biraz rahat olmayı öğreten bir eş, gelişimine katkı sağlar.

Ay Burcu Oğlak Düşebileceği Hatalar ve Çözümleri

Sevdiği insanın hayatında en önemli kişi olduğunu duymak isteyebilir. Bu isteğin yoğun olduğu durumda, saygıyı kazanmak için her türlü yola başvurabilir.

Bu durum ilişkide gereksiz dramaların ortaya çıkmasına, en sonunda da sevdiği insanın saygısını kazandırır. Fakat, bu saygı durumu Ay burcu Oğlak'ın oynadığı rol sonunda ortaya çıkmıştır. Her ne kadar istediğini elde etmiş olsa da vicdanı rahatsız olur.

İlişkiyi kontrol etmek bir tür Oğlak eğilimidir. Bu eğilim sebebiyle ilişkide otoriter bir tavır sergileyebilir. Fakat otoriter tavırlar ilişkiye zarar verir ve Oğlak'ı endişeye sokar.

Duygu ve düşüncelerini açıkça dile getirmeyi öğrenmesi gereklidir. Yoksa, sevdiği insanın görmek istediği adam veya kadını oynayıp duygusal olarak kendisini yıpratır.

Mutlu olması için ilişkide kontrol ihtiyacını azaltması gereklidir. En güçlü özelliği olan disiplin ve kişisel kontrolü insanlara öğretmeyi denemelidir.

İnsanlar Ay burcu Oğlak'tan ilham alır. Onun hayattaki amaca yönelik çabasını fark eder. Ay burcu Oğlak ise ne kadar güçlü ve diğerlerinden farklı olduğunu anlar.

İnsanların hayatında liderlik becerisini kullanırsa özsaygısı ve özgüveni artar. Kendi duygusal ihtiyaçlarını doğru şekilde yorumlamayı başarır. İstenilen kişi rolüne girmeden, hayatta daha rahat olmayı öğrenir.


Ay burcu Oğlak'ın kişiye özel etkisini öğrenmek için burç hesaplama sayfasında doğum haritası rehberini inceleyebilirsiniz.

Natal Astroloji Nedir?

Natal “doğum ve doğumla ilgili konular” demektir. Natal astroloji ile herkese özel olan doğum haritasını kullanarak karakter analizi, kişinin hayatta yaşaması gereken deneyimler, aşması gereken sınavlar gibi konularda aydınlatıcı bilgiler elde ederiz.

Mavi gökyüzü ve dolunay

Ay Burcu ve Erkeklerde Duygusal Bağımlılık

Birçok yetişkin erkek, bir duygusal ilişkiye başlayınca tüm diğer ilişkilerini yavaş yavaş bırakmaya başlar. İlişkide bağımlılık artar...

Astrolojide Evler Neyi Temsil Eder?

astrolojide evler

Gezegenler ne olduğunu, burçlar nasıl olduğunu, evler ise nerede olduğunu gösterir.

Ay burcu Oğlak
 • Merve dedi ki:

  Tam beni anlatmış…

 • nur dedi ki:

  benim ay burcum oğlak, gerçekten doğru hepsi özellikle insan ilişkileri kısmı

 • Canan dedi ki:

  Var, cok hoslandigim erkek:) Galiba onun bu yanlarını da seviyorum. Benim Ay burcu, Balık olsa da:)

 • Neva dedi ki:

  Var ben?anlatılanlara bizzat kendimi gördüm diyebilirim.tabiki dışarıdan kimse böyle biri olduğumu bilmiyor?

 • >
  error:
  Copy link