Ay Burcu Kova

Ay burcu Kova endişe duymadan kendi fikirlerini ortaya atmak, bağımsız olmak ister. İnsanlar tarafından kabul edilen normal davranışlar ile kendisine normal gelen davranışlar arasında bir karşılaştırma yapar.

Bu yaklaşım, Ay burcu Kova'nın farklı olma arzusundan değil, bağımsız bir birey olma arzusundan gelir. Özelliklerini detaylı analiz etmeden önce Ay burcunun neyi temsil ettiğini kısaca açıklayalım.

Ay burcu Kova

Güneş’ten aldığı ışıkla gecemizi aydınlatan Ay’ın parlaklığı dışında hayatımıza kattığı, değişkenliktir. Astrolojide Ay burcu duygularla hissetme becerisini, öznel bakış açısını ve hassasiyeti geliştirmeyi simgeler.

Ay burcu kendimizi nasıl koruduğumuzu, nasıl rahat ve güvende hissettiğimizi anlatır. Hayatta insanın başkalarına anlatamadığı gizli hayalleri, acıları ve küçük mutlulukların sebeplerini açıklar.

İçinize doğduğu için veya bir anda öyle hissettiğiniz için yaptığınız hareketler Ay burcuyla ilişkilendirilir. Kendinizi incelerken derinlerde hissettiğiniz, size ait olduğundan emin olduğunuz ne varsa her biri Ay ve Ay burcunun ürünüdür.

Güneş, ışığı ile kendini gösterdiği her yerde hakimiyet kurarken, Ay daima alıp veren, değişen ve uyum sağlayan bir görüntü çizer. Eğer bir kişi Ay burcunu iyi anlamaz ise rahata düşkünlük, tembellik, huysuzluk gibi tepki ve hislerde takılı kalabilir.

Aşağıda Ay burcu Kova özelliklerini başlıklara ayrılmış bir şekilde bulacaksınız. İstediğinize tıklayıp ilgilendiğiniz başlığa hızlıca ulaşın.

Ay Burcu Kova ile Güneş Burcu Kova Arasındaki Fark

Güneş burcu dışarıdan daha belirgindir, Ay burcu ise içte hissedilir. Güneş burcu Kova, burcun özelliklerini dışarıya yüzeysel bir şekilde yansıtırken, Ay burcu Kova ise yoğun ve derin hisseder. Temelde, iki burç arasındaki fark yoğunluk ve tepkiyle ilgilidir.

Ay burcu Kova, Güneş burcu Kova’ya göre:

 • Daha kontrollü, bilge ve objektiftir. Kişisel duyguların esiri olmadan her şeyi olduğu gibi görme becerisine sahiptir. Yanlış ile doğru olanı ayırt edip açıklarken kibar ve düşünceli bir görüntü çizer.
 • Duygusal problemlere entelektüel bir yaklaşım sergiler. Çıkışma veya tartışmaları mantıksal açıdan yorumlamaya çalışır. Kişinin duygularını anlama ve problemlere kendi duygularını katarak yaklaşma konusunda zorlanır.
 • Dış görünüş veya ilgilendiği hobiye dair insanların eleştirisine kulak asar. Fakat, Kova burcunun sabit kategorisindeki etkisini derin konularda bulursunuz. Örneğin, inandığı felsefi, dini veya ahlaki fikirlere sıkı sıkı bağlıdır.

Güneş burcu Kova, Ay burcu Kova’ya göre:

 • Özgüveni daha yüksek görünür. Kova burcunun özelliklerini benliğinde hissetmez, bunun yerine onları bir araç olarak kullanır. Olayları anlamaya çalışırken bilinçli olarak duyguları kenara bırakır. İnsanlarla ilişkisinde herkese fayda sağlayacak şekilde iletişim kurmanın yolunu bilir, ama isterse bu yolu seçmez.
 • Duygusal problemlere entelektüel bir yaklaşım sergilese de gerektiğinde kendi Ay burcunu kullanarak duygularını araya sokabilir. Kişiye destek sunmak için problemi duygusal açıdan değerlendirebilir.
 • Dış görünüş veya ilgilendiği hobiye dair insanların eleştirisini pek umursamaz. Güneş burcunda Kova’nın etkisi ona dışarıdan özgün bir görüntü verir. İnandığı felsefi, dini veya ahlaki fikirlere sıkı sıkı bağlı olsa da bu konularda mantıklı tartışmalara kulak asar.

Ay Burcu Kova Genel Özellikleri

Ay Burcu Kova'ya bir diziyi izlerken arkadaşlarına üzücü gelen bir sahne, ilgi çekici gelebilir. Tüm arkadaşları bebek sahibi olma arzusu içindeyken Ay burcu Kova kadın kariyerini ön plana koyabilir. Duygularına dürüst kalmak için nasıl hissediyorsa öyle davranıp rol yapmaktan uzak durur.

Birçok burcun aksine Ay burcu Kova, duyguları hissetmenin yanı sıra onları düşünebilir. Yani olaylara duygusal tepkiler vermek yerine, mantık ve doğru iletişim ile kendi tepkisini verir.

Can yakan bir tartışma esnasında güçlü duygusal tepki bekleyen insanları şaşırtabilir. Böyle bir durumda arkadaşları, Ay burcu Kova'nın nasıl bu kadar soğukkanlı kalabildiğini sorgular.

Orijinaldir. Yönetici Uranüs sebebiyle duyguların kontrolü ve anlaşılması her Kova'da farklı olabilir. Yine de hepsinde genel beklentinin dışındadır.

Objektif ve tarafsız olma becerisini geliştirme sürecindedir. Gözlemlediği davranış, fikir veya olaydan kendisini uzaklaştırıp onlara dışarıdan bakar. Bu aşamaya gelmek için geleneksel kurallardan uzaklaşmayı başarması gerekir.

Gruplar içinde çalışma konusunda duygusal bir istek duyar. Ay burcunun Kova'da olması kişiye egosunu kontrol altına alma isteği verir. Bu isteğin yoğun olmamasına dikkat etmelidir.

Zaman zaman kendisini anlamaya çalışıp kişisel isteklerini ön plana koyması gerekir. Sıklıkla bulunduğu grubun aldığı kararları takip edip arzularını kenara atabilir.

Ay Burcu Kova Ev Hayatı

Ay burcu Kova için rahatlatıcı ve özgür bir çevre önemlidir. İstediği zaman girip çıkabildiği, ekstra sorumluluklardan uzak bir ev uygundur. Evdeki süs eşyalar Kova burcunun çeşitli ilgi alanlarını temsil eder. İlgi alanları sıra dışı olan herhangi bir şey olabilir.

Kendisini huzurlu hissettiği yer, orijinal olan kişiliği sebebiyle bir kaç yılda bir değişikliğe uğrar. Eğer doğum haritasındaki diğer burçlarda destekliyorsa, sık sık ev değiştirebilir veya beklenmedik yerleri yuva olarak kabul edebilir.

Ay Burcu Kova İnsan İlişkileri

Ay burcu Kova, duygusal ilişkisinde su burçları gibi sevdiği insanla bir bütün olmayı arzulamaz. Eşiyle sağlıklı bir arkadaşlık kurarak bağımsız yanını sergilemek ister. Sıklıkla bulduğu kişiyle geleceğe birlikte ışık tutan iki birey olmayı başarırlar.

Ay burcu Kova, derin konulardaki fikirlerini (din, siyaset vb.) olduğu gibi kabul eden kişilere ilgi duyar. Yeni bir ilişkiye adapte sürecinde belli tavizler vermek gerekse de Ay burcu Kova için bu tavizler günlük konularla ilgili olur.

Kendi geleceğine dair idealleri olan, planlar yapan kişiler dikkatini çeker. Özellikle idealleri bu kişiyle örtüşürse ilişki için adım atabilir. İnsanlardan sevgi görünce bağımsız yanından taviz vermek zorunda olmadığını öğreten bir eş, gelişimine destek sunar.

Ay Burcu Kova Düşebileceği Hatalar ve Çözümleri

Ay burcu Kova, kendisini değerli hissetmek için gruptaki diğer kişilerin onayına ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için insanların gizli amaç ve arzularını anlayıp ona uygun davranabilir. Fakat, bu davranış kendisine verdiği değeri zedeler.

İnsanların düşüncesini daha az umursamak için çaba sarf etmesi gerekir. Yoksa bu durum ihtiyaç haline gelip ilişkiye adım atarken endişe ve huzursuzluğa sebep olabilir.

Sevgi dolu ilişkiler kurmak için sorumluluk aldığında, insanların hayatında değerli olmanın önemli olduğunu fark eder. Gelişim süreci içinde, değerli bir arkadaş olma ile insanlardan onay beklemenin farklı konular olduğunu anlar.

Bu sayede idealist fikirlerini rahatça dile getirmeye başlar. Reddedilme korkusu ortadan kalkınca, fikirlerini merak eden insanlar Ay burcu Kova'ya yaklaşır.

Sıra dışı fikirleri ile insanlara ilham kaynağı olur. Kendisini ait hisseder. Sonuç olarak Ay burcu Kova, ideallerini gerçekleştirmek için endişe duymadan geleceğe sağlam adımlarla ilerler.


Ay burcu Kova'nın kişiye özel etkisini öğrenmek için burç hesaplama sayfasında doğum haritası rehberini inceleyebilirsiniz.

Natal Astroloji Nedir?

Natal “doğum ve doğumla ilgili konular” demektir. Natal astroloji ile herkese özel olan doğum haritasını kullanarak karakter analizi, kişinin hayatta yaşaması gereken deneyimler, aşması gereken sınavlar gibi konularda aydınlatıcı bilgiler elde ederiz.

Mavi gökyüzü ve dolunay

Ay Burcu ve Erkeklerde Duygusal Bağımlılık

Birçok yetişkin erkek, bir duygusal ilişkiye başlayınca tüm diğer ilişkilerini yavaş yavaş bırakmaya başlar. İlişkide bağımlılık artar...

Astrolojide Evler Neyi Temsil Eder?

astrolojide evler

Gezegenler ne olduğunu, burçlar nasıl olduğunu, evler ise nerede olduğunu gösterir.

Ay burcu Kova
 • Lusnika dedi ki:

  burcum aslan yukselenim yay ay burcum kova abi bu kadar da doğru olurmuu

 • Dha dedi ki:

  Ay kova, yukselen kova ,gunes kova ,3 lu kombinasyonum ben

 • Masal dedi ki:

  Ay burcum kova kesinlikle idealist ve sürekli öğrenmeye açık bir insanım.Özeliz güzeliz ??

 • Sema dedi ki:

  Burcum oğlak yükselenim başak ay burcum kova ay burcum benim kişiliğimi tamam tanımlıyor şaşırdım doğrusu

 • >
  error:
  Copy link