Ay Burcu İkizler

Ay Burcu İkizler'in yüksek öğrenme ihtiyacı vardır. Herhangi bir konuda kitaplara veya yaşayıp görmüş insanların bilgilerine erişince kendisini güvende hisseder. Özelliklerini detaylı analiz etmeden önce Ay burcunun neyi temsil ettiğini kısaca açıklayalım.

Ay burcu İkizler

Güneş’ten aldığı ışıkla gecemizi aydınlatan Ay’ın parlaklığı dışında hayatımıza kattığı, değişkenliktir. Astrolojide Ay burcu duygularla hissetme becerisini, öznel bakış açısını ve hassasiyeti geliştirmeyi simgeler.

Ay burcu kendimizi nasıl koruduğumuzu, nasıl rahat ve güvende hissettiğimizi anlatır. Hayatta insanın başkalarına anlatamadığı gizli hayalleri, acıları ve küçük mutlulukların sebeplerini açıklar.

İçinize doğduğu için veya bir anda öyle hissettiğiniz için yaptığınız hareketler Ay burcuyla ilişkilendirilir. Kendinizi incelerken derinlerde hissettiğiniz, size ait olduğundan emin olduğunuz ne varsa her biri Ay ve Ay burcunun ürünüdür.

Güneş, ışığı ile kendini gösterdiği her yerde hakimiyet kurarken, Ay daima alıp veren, değişen ve uyum sağlayan bir görüntü çizer. Eğer bir kişi Ay burcunu iyi anlamaz ise rahata düşkünlük, tembellik, huysuzluk gibi tepki ve hislerde takılı kalabilir.

Aşağıda Ay burcu İkizler özelliklerini başlıklara ayrılmış bir şekilde bulacaksınız. İstediğinize tıklayıp ilgilendiğiniz başlığa hızlıca ulaşın.

Ay Burcu İkizler ile Güneş Burcu İkizler Arasındaki Fark

Güneş burcu dışarıdan daha belirgindir, Ay burcu ise içte hissedilir. Güneş burcu İkizler, burcun özelliklerini dışarıya yüzeysel bir şekilde yansıtırken, Ay burcu İkizler ise yoğun ve derin hisseder. Temelde, iki burç arasındaki fark yoğunluk ve tepkiyle ilgilidir.

Ay burcu İkizler, Güneş burcu İkizler’e göre:

 • Ay güven ihtiyacımızı temsil ettiği için İkizler’in alanı olan entelektüel ve sosyal becerileri kullanarak kendisini güvende ve konforlu tutmak ister.
 • İkizler kolay sıkılan ve sürekli hareket halinde olan bir burç olduğu için duyguların İkizler'de olması kişinin bunu daha derin yaşamasına sebep olur. Aktif ve üretken olmak için daima bir şeyler bulmak ister.
 • Sosyal, zeki ve pratik zekası yüksek görünme ihtiyacı yoktur. Zaten öyledir, bu özellikleri derinden hisseder.
 • Her konuda konuşabileceğiniz daha uyumlu ve hassas bir kişidir.
 • Duygusal ilişkisinde, doğru olmayan davranışlar gördüğünde kendisini korumak için plan yapar. İğneleyici cümleler kurabilir ama doğrudan eleştiri ilk tercihi değildir.

Güneş burcu İkizler, Ay burcu İkizler’e göre:

 • Güneş hayatta parlamak istediğimiz alanı gösterdiği için İkizler’in alanı olan entelektüel ve sosyal beceriler konusunda beğenilmek ister.
 • Eğer Ay burcu sabit bir burçta ise sürekli hareket halinde olma isteği azalır.
 • Daha sosyal, zeki ve pratik zekası yüksek görünür.
 • Çok derinlere inmeden, sıradan her konuda konuşulabilir insan görüntüsü çizer.
 • İlişkisinde doğru olmayan davranışlar gördüğünde plan yapmak yerine direkt düşüncelerini dile getirmek ister.

Ay Burcu İkizler Genel Özellikleri

Akrep gibi, İkizler her şeyi görüp bilmek ister. Fakat konuların tek tek derinliklerini öğrenmek yerine, olan biten her konuyu yüzeysel de olsa anlamak ister. Çeşitli bilgiler öğrenmek daha fazla haz verir. Bu özelliği, tek bir konuya odaklanamaz anlamında değildir. Sadece, aynı anda üç işle uğraşmaktan bile keyif alır.

Çocuklar gibi doğal merak duygusuna sahiptir. Bu sebeple bir şeyleri keşfetmek ruh halini iyileştirir. Bir fikri veya küçük bir aleti parçalara ayırmak İkizler'e heyecan verir. Çünkü parçaları görmek, farklı şekillerde birleştirmek, bilmediği bir konuyu öğrenme fırsatı sunar.

Bir bilim insanının araştırma ve öğrenme psikolojisi hakimdir, deney yapmaktan keyif alır. Günlük konuşmasında arkadaşlarının problemlerine kolay çözümler sunabilecek bir yeteneğe sahiptir. Fikirlerinin işe yaradığını görünce insanların hayatını güzelleştirmek için daha çok çabalar.

Tıpkı bir Terazi gibi, konuları tartışmak ister. Çünkü, fikirleri başka açılardan ortaya koyup doğru şekilde ifade etmek zihnini zinde tutar, duygusal ihtiyaçlarını giderir.

Soru sormak için yaratılmış gibidir, hiç aklınıza gelmeyen konuları ortaya çıkarıp sizi şaşırtabilir. Bir kaynağa veya mantığa bağlı olmadan verilen cevaplar onu memnun etmeyecektir.

Kısacası, sadece ailenizden öğrendiğiniz veya sadece inandığınız için kabul ettiğiniz bilgiler var ise Ay burcu İkizler'in sizi düşünmeye sevk edeceğinden emin olabilirsiniz.

Bazı kişilerin doğum haritasında diğer gezegen ve burçlar onları daha yoğun ve ciddi bir kişilik yapsa da Ay burçları İkizler'den dolayı kaygısız ve neşeli bir enerji verebilirler. Arkadaşlarla şakalaşmalar ve zeki espriler İkizler'de diğer burçlara göre daha sık rastlanır.

Ay Burcu İkizler Ev Hayatı

Ev hayatında zihni zinde tutacak aktivitelere ihtiyaç duyar; sık sık misafir gelebilir veya ilgilendiği hobi ile çok zaman geçirebilir. Doğum haritasındaki diğer gezegenler destekliyorsa, evde kendisini meşgul edecek işler bulamayınca eve daha az uğrar.

Evin düzenini ilgi çekici yapmak Ay burcu İkizler'i rahatlatır. Bunun için mobilyaların sık sık yerini değiştirebilir veya yeni dekoratif eşyalar ekleyebilir. Sonuçta, birden fazla işle ilgilenmeyi sevdiği için daha oturma odasının yerini değiştirmeden yatak odasına girişebilir. Kendisini bir yığın temizlenmesi ve organize edilmesi gereken eşyalar arasında bulacaktır.

Ay Burcu İkizler İnsan İlişkileri

Her ilişkide iletişim, Ay burcu İkizler için önemli bir faktördür. Anlaşıldığını hissedip iyi iletişim kurabildiği insanlara karşı kendisini yakın hisseder. Fakat, iletişim çoğu zaman kendi hisleri veya arkadaşlarının ne hissettiği dışında sadece herhangi bir konuda konuşmak üzerinedir.

Güzel bir ilişki kurmak için sevdiği kişiyle zihninden geçenleri yüzeysel olarak konuşmak, gülmek ve neşelenmek ister.

İkizler burcunun kararlarının hızlı değiştiğinden bahsedilir. Fakat bu durum Ay burcu İkizler için daha doğrudur. Doğrudan duygulara yönelik etki bırakan İkizler, ilgilerin ve ihtiyaçların hızlı değişimine, farklılıklara ihtiyacı arttırabilir.

Romantik bir ilişkide, her gün aynı işlerle meşgul olmak sıkıntı yaratabilir. Bu sebeple, eşinde sık sık yeni şeyler keşfetmek ve ilgisini tutacak bir şeyler bulmak onu ilişkisine sadık tutar.

Yeni maceralara açık olmayan, geleneksel değerlere çok bağlı bir eş, Ay burcu İkizler için anlaşılması zordur. Yine de bir iki önemsediği değere bağlı olan bir eş, İkizler'e her konuda değişime ihtiyaç duymadan da mutlu olunabileceğini öğretebilir.

Ay Burcu İkizler Düşebileceği Hatalar ve Çözümleri

Ay burcu İkizler'in zihni hızlı çalışır. Bazen aklından geçen birçok olasılık ve düşünce can yakabilir. Zihniyle baş başa kalmamak için mükemmel eşi arama işine girişebilir. Fakat, mükemmel insanı aramak doğru bir yaklaşım değildir. Bu arayış içinde ideallerini ikinci plana atma hatasına düşebilir.

Karşısına çıkan fırsatlarda, iki seçenekten doğru olanı seçme konusunda endişe duyabilir. Bazen kararsızlık, hayatına uygun erkek veya kadını seçme konusunda da ortaya çıkar. Ay burcu İkizler'in bu davranışı yeni başladığı romantik ilişkisinde güvensizlik yaratabilir.

Ay burcu İkizler'in farklı bakış açılarından görme becerisi arkadaş seçiminde de ortaya çıkar. Hayatını olumlu yönde etkileyen insanlara yaklaşmak ister. Fakat, kimin güvenilir olup olmadığını anlamak için zamana ihtiyaç duyabilir.

İnsanların tepkisini kestiremediği için bazı tartışmalar esnasında düşünceleri kendisine saklar. Bu durum, hayatındaki problemlere çözüm sunabilecek insanlara ulaşmasına engel olabilir.

İnsanlarla iletişimde, düşüncelerini aktarmak için mantıksal yöntemleri çok iyi kullanır. Fakat, arkadaşının duygusal sıkıntısı günlük sıkıntısından farklıdır. Kişilerin duygusal ihtiyaçlarını fark ederek pratik çözümleri bu alana yönlendirmelidir.

İnsanların hayattaki problemlerine dikkat etmeye başlayınca, Ay burcu İkizler pratik zekasıyla onlara fayda sağlamayı başarır. Kendi hayatını yönetme becerisini, diğerlerine rehber olunca kazanır. Bu farkındalık Ay burcu İkizler'e bütün ilişkilerinde sarsılmaz bir özgüven verir.


Ay burcu İkizler'in kişiye özel etkisini öğrenmek için burç hesaplama sayfasında doğum haritası rehberini inceleyebilirsiniz.

Natal Astroloji Nedir?

Natal “doğum ve doğumla ilgili konular” demektir. Natal astroloji ile herkese özel olan doğum haritasını kullanarak karakter analizi, kişinin hayatta yaşaması gereken deneyimler, aşması gereken sınavlar gibi konularda aydınlatıcı bilgiler elde ederiz.

Mavi gökyüzü ve dolunay

Ay Burcu ve Erkeklerde Duygusal Bağımlılık

Birçok yetişkin erkek, bir duygusal ilişkiye başlayınca tüm diğer ilişkilerini yavaş yavaş bırakmaya başlar. İlişkide bağımlılık artar...

Astrolojide Evler Neyi Temsil Eder?

astrolojide evler

Gezegenler ne olduğunu, burçlar nasıl olduğunu, evler ise nerede olduğunu gösterir.

Ay burcu İkizler
 • Ufuk dedi ki:

  Merhaba,
  Anlatım diliniz çok güzel, sayfadaki herşey ince ince çalışılmış bu çok belli, emeğiniz için teşekkür ederiz 🙏🏻
  Herkesin farklı farklı, benim ise Güneş ve Ay burcum, yükselenim, Merkürüm, şans noktam hepsi ikizlerde..😳

 • Seda dedi ki:

  Burcum boga yulselenim balik ay burcum ikizler hayattan keyif alamiyorum.bu hangisinin etkisi acaba..

 • >
  error:
  Copy link