Ay Burcu Boğa

Ay burcu Boğa'nın arzusu, hayatın doğal ve konforlu tarafıyla güçlü bir bağ kurmaktır. Özelliklerini detaylı analiz etmeden önce Ay burcunun neyi temsil ettiğini kısaca açıklayalım.

Ay burcu Boğa

Güneş’ten aldığı ışıkla gecemizi aydınlatan Ay’ın parlaklığı dışında hayatımıza kattığı, değişkenliktir. Astrolojide Ay burcu duygularla hissetme becerisini, öznel bakış açısını ve hassasiyeti geliştirmeyi simgeler.

Ay burcu kendimizi nasıl koruduğumuzu, nasıl rahat ve güvende hissettiğimizi anlatır. Hayatta insanın başkalarına anlatamadığı gizli hayalleri, acıları ve küçük mutlulukların sebeplerini açıklar.

İçinize doğduğu için veya bir anda öyle hissettiğiniz için yaptığınız hareketler Ay burcuyla ilişkilendirilir. Kendinizi incelerken derinlerde hissettiğiniz, size ait olduğundan emin olduğunuz ne varsa her biri Ay ve Ay burcunun ürünüdür.

Güneş, ışığı ile kendini gösterdiği her yerde hakimiyet kurarken, Ay daima alıp veren, değişen ve uyum sağlayan bir görüntü çizer. Eğer bir kişi Ay burcunu iyi anlamaz ise rahata düşkünlük, tembellik, huysuzluk gibi tepki ve hislerde takılı kalabilir.

Aşağıda Ay burcu Boğa özelliklerini başlıklara ayrılmış bir şekilde bulacaksınız. İstediğinize tıklayıp ilgilendiğiniz başlığa hızlıca ulaşın.

Ay Burcu Boğa ile Güneş Burcu Boğa Arasındaki Fark

Güneş burcu dışarıdan daha belirgindir, Ay burcu ise içte hissedilir. Güneş burcu Boğa, burcun özelliklerini dışarıya yüzeysel bir şekilde yansıtırken, Ay burcu Boğa ise yoğun ve derin hisseder. Temelde, iki burç arasındaki fark yoğunluk ve tepkiyle ilgilidir.

Ay burcu Boğa, Güneş burcu Boğa’ya göre:

 • Daha sakin, zarif ve dikkatlidir.
 • Boğa'nın değişmesi zor olan fikirleri, Ay’da olunca gizli kalır. Değiştirmek istemediği düşünceleri sebebiyle bir parça dik başlı görünebilir.
 • Beş duyu organıyla hayatı tatmaktan keyif alan Boğa burcu, Ay burcunda olunca bunu kontrol etmekte zorlanabilir. Bu durum, kişiyi biraz tembelleştirip hayatta konfor aramaya yönlendirir.
 • İnsanların duyguları konusunda daha duyarlıdır. Zor konularda (ayrılık, hastalık vb.) cümleleri dikkatle dile getirip, kişilerin duygular içinde boğulmasına engel olmaya çalışır.

Güneş burcu Boğa, Ay burcu Boğa’ya göre:

 • Daha koruyucu, güçlü ve sağlam bir karakter görüntüsü çizer.
 • İletişimde daha gerçekçi davranıp sözlerini sakınmaz.
 • Boğa burcunun zayıf yanı olan para kazanma ve hayattan keyif alma isteği konusunda pratik düşünüp kendisini daha iyi kontrol eder.
 • Güzelliği ve farklı tarzları beğense de kendi tarzını oluşturmak için üzerinde çalışması gerekir.

Ay Burcu Boğa Genel Özellikleri

Ay Burcu Boğa duyguları konusunda sakindir. Diğer burçlarla kıyaslayınca, önemli konularda karar vermeden önce biraz düşünmek ister. Sahip olduğu ev, araba veya herhangi bir objeyle duygusal bir bağ kurabilir. Bazı eşyaları biriktirip koleksiyon haline getirmesine sık rastlanır.

Başkası tarafından işlerin sürekli üstelenmesi, onu kolayca yorup strese sokabilir. Böyle bir durumda işi yapmaya daha çok direnecektir. Özellikle huzura dayalı içsel dengeyi kurmak, Ay burcu Boğa için önemlidir. Fakat bu dengenin kurulması zaman alır.

Hayattaki alışkanlıkları değiştirmek konusunda dikkatlidir. Değişime karşı biraz olumsuz yaklaşımı içsel dengesini yitirme endişesindendir. Çünkü, hayat bazen kontrolden çıktığında, bu denge sayesinde sıkıntılara karşı güçlü durmayı başarır.

Yaptığı işi sevdiğı müddetçe rutin bir iş hayatı kişisel gelişiminde büyük katkı sağlar. Örneğin, her sabah aynı şekilde hazırlanan çay, işe giderken aynı yollardan geçmek, aynı insanlarla selamlaşıp mevsimlerin geçişini ve insanların değişimini izlemek duygusal olarak kendisini güvende hissettirir.

Ay Burcu Boğa Ev Hayatı

Ay Burcu Boğa'nın evinde gösteriş ön planda değildir, çünkü misafirleri etkileme ihtiyacı hissetmez. Onun için önemli olan evin samimiyeti ve doğallığı temsil etmesidir.

Eve gelince ayakkabıları çıkarır çıkarmaz koltukta uzanıp rahat edebileceği bir ortam ister. Doğayla yakın ilişkisinden dolayı, evde balık, kuş gibi çok özen istemeyen herhangi evcil hayvan onu mutlu eder.

Ana tema ‘konfor’ olduğu için, evin dekorasyonu da misafirlere bu enerjiyi hissettirmek üzerinedir. Büyük boy koltuklar, sandalyeler, rahat battaniyeler ve loş ışık da bunlara dahildir.

Ay Burcu Boğa İnsan İlişkileri

Yıllar içinde derinleşip geçen zamana rağmen güçlü kalabilen bir romantik ilişki, Ay burcu Boğa için ideal olandır. İlişki içinde kararlı ve sadık kalmayı tercih ettiği için eşinden de aynısını bekler.

Ay burcu Boğa, duygusal dengesini koruyup onun hayatına uyacak bir insan ister. Uygun bir aday ortaya çıktıktan sonra bu süreç yavaşça ilerler. Bir kişi hayatına, kalbine ve günlük rutinlerine girmeyi başarırsa onu kazanır. Sonradan ortaya çıkan olumsuz olaylar bile Boğa'nın ilişkiye verdiği değeri kolay etkilemez.

Güzel bir kıyafet ile iyi bir restoranda yemek yemek Ay burcu Boğa'yı mutlu etse de hemen ardından koltukta sarılıp film izlemeyi ister. Önemli olan, sevdiği insana dokunacağı aktivitelere katılmaktır.

Sık iletişim kurmak isteyen veya macera sever insanlar Ay burcu Boğa'yı yorabilir, çünkü iç dünyasını dengelemek için sessizlik ve dinginliğe ihtiyaç duyar. Dolayısıyla bu burcun aradığı; belli bir dereceye kadar bağımsız, kendi ihtiyaçlarını giderebilen ama aynı zamanda soğuk ve uzak olmayan bir eştir.

Sıcak kalbi sebebiyle ilişkisinin de belli derecede samimiyet içermesini bekler. Değişmenin ürkütücü bir şey olmadığını kırmadan öğretecek bir eş, Boğa burcunu düşebileceği durağanlık ve tembellikten koruyacaktır.

Ay Burcu Boğa Düşebileceği Hatalar ve Çözümleri

Ay burcu Boğa'nın duygusal ihtiyaçları bir parça şımartılmak, ilgi görmek ve sevgiyi dokunarak almaktır. Hayatına giren erkek ve kadın sayesinde bu ihtiyaçların birçoğu karşılanır.

Eğer sevdiği kişi bunu fark ederse, Ay burcu Boğa ona bağımlıymış gibi görünür. Aslında bunu da kullanarak bağımlı göründükçe daha çok ilgi görüp istediğine ulaşmış olur.

Fakat üzücü olan, bu görüntüye zaman geçtikçe kendisinin de inanma olasılığıdır. Aslında ilgi almak için gösterdiği davranışların ufak bir rol olduğunu unutabilir.

Hayatta ayakta durmak için başkasından çok destek almak kendisine verdiği değeri zedeler. Tek başına güçlü kalamayacağı inancını pekiştirir. Bu destek çoğunlukla elle tutulabilir para gibi konulardadır.

Boğa burcunun ev, araba gibi kişisel varlıklara ve paraya özel ilgisi olduğu için bu konularda başkasına muhtaç olmak hayatını kısıtlayabilir.  Kendi yeteneklerini keşfetme ve hayata atılma konusunda zorlanabilir.

Birkaç deneme yanılma sonunda bu durumun etkilerini fark eder. Ardından, Ay burcu duygularla ilgili olduğu için insanların para ve ilgiye dair ihtiyaçlarını nasıl dile getirdiğini incelemesi ona fayda sağlar. Zaman içerisinde duygularını dengede tutmak için kendi ihtiyaçlarını başkasına gerek kalmadan karşılamayı öğrenir.

İnsanların maddi ve duygusal ihtiyaçlarına incelemek, kendi hayatında doğru yolu bulmasını sağlar. İdeallerini sorgulamaya başlar. Onları fark edip bir parça riske girerek hayata adım atınca, duygusal olarak bağımsız bir birey olmayı başarır. Hem özsaygısı artar hem de sevdiği insanın takdirini kazanır.


Ay burcu Boğa'nın kişiye özel etkisini öğrenmek için burç hesaplama sayfasında doğum haritası rehberini inceleyebilirsiniz.

Natal Astroloji Nedir?

Natal “doğum ve doğumla ilgili konular” demektir. Natal astroloji ile herkese özel olan doğum haritasını kullanarak karakter analizi, kişinin hayatta yaşaması gereken deneyimler, aşması gereken sınavlar gibi konularda aydınlatıcı bilgiler elde ederiz.

Mavi gökyüzü ve dolunay

Ay Burcu ve Erkeklerde Duygusal Bağımlılık

Birçok yetişkin erkek, bir duygusal ilişkiye başlayınca tüm diğer ilişkilerini yavaş yavaş bırakmaya başlar. İlişkide bağımlılık artar...

Astrolojide Evler Neyi Temsil Eder?

astrolojide evler

Gezegenler ne olduğunu, burçlar nasıl olduğunu, evler ise nerede olduğunu gösterir.

Ay burcu Boğa
 • efsun dedi ki:

  güneş burcum yay ve ay burcumun boğa olması beni çok yoruyor

 • Misafir gamzee dedi ki:

  Merhaba;
  Benim burcum oğlak yükselenim ikizler ve ay burcum boğa ayrıca marş balık. Buradakinin aksine ben monotonluğu sevmiyorum hem duygularım hem etrafımdaki herşey çabuk değişir . Değişimi severim hatta ani değişimler yaparım. Çalışkanımdır ama bir işe odaklamamam. Neden benim ay burcum bende çok etkili değil aceba. Birde çok fazla işle bir anda uğraşırım ancak çoğu yarım kalıt çünkü ilgim başka şeylere dağılmıştır bunun sebebi mars balık mı? Mars’ın balık olması kötü birşey mi:(

 • Çay698 dedi ki:

  Burcum aslan, yükselenim koç, ay burcum boğa. Şahsen girişken değilim yıllardır böyleyim. Başkalarına karşı bazen odun gibi olabiliyorum.

  • berna dedi ki:

   Aslan ve boğa tembelliğe ve işlerini başkalarına gördürmeye zaten meyillidir, oturan boğa deyimi de oradan gelmektedir..Koç yönetilmeyi sevmez fakat aile genleriniz ve çevre faktörünü de es geçmemek lazım

   • . dedi ki:

    Ay 1. Evde güneş ay kare, ay neptün kare , ay jüpiter kare, güneş neptün karşıt, mars neptün karşıt, venüs satürn karem var. Kişilik tipim de Infj 4w5 ne halt yiyeceğim ben bilmiyorum.

 • lale dedi ki:

  Merhaba, kızım 06.06.2005 saat 10:00 doğumlu..Yıllarca ay burcunu ikizler diye biliyordum.Ancak çocuk yavaş hareket eden,inanılmaz inatçı,eşyalara bağımlı,biriktirici,asi,anılarına inanılmaz bağlı,duyu organları radar gibi ve de çok duygusal oldukça.Bu işte bir iş var dedim.Daha detaylı araştırdım ve ayın doğum gününde saat 14:00 civarı ikizlere geçtiğini buldum.Ay boğa o kadar çok kızımı tarif ediyor ki anlatamam.Metaryalist olacak diye korkuyorum.Ve çok yemeğe düşkün:)Ayrıca burnu çok iyi koku alıyor,kulağı çok keskin.Hemen her şeye yeteneği var ama umursamıyor üstüne düşmüyor konforundan vazgeçmiyor.Tembellik ve erteleme en zayıf yönü.Dokunmaya o kadar düşkün ki her akşam en az beş kere bana sarılıyor ve öpüyor. Bazen çok ısrarcı hiç rahat bırakmıyor.Venüsü de yengeçte.Bu yorumu yazmamın sebebi astrolojiye ilgili biri olarak bu işte bir iş var deyip araştırma yapmış olmam.Sevgiler.

  • Natal Astroloji dedi ki:

   Merhaba Lale Hanım,

   Astrolojinin doğru kullanımını çok güzel örneklediniz. Bu site aracılığı ile göstermek istediğim, davranış ve detayların önem arz ettiğidir. Kızınızın Ay burcu yanlış olsa da onu iyi anlamak için araştırmaya ve sorgulamaya devam etmişsiniz. Verdiğiniz davranışsal detaylar, gözlem becerinizin ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor.

   Sizi gerçekten tebrik ediyorum! Bu araştırma sürecini bizimle paylaştığınız için teşekkürler.

 • Eylül dedi ki:

  Eşimin ay burcu boğa 🙂 ve tamamen onu tarif etmişsiniz…

 • >
  error:
  Copy link