Ay Burcu Başak

Bir kişinin doğum haritasındaki diğer burçları yok sayıp sadece Başak Ay burcuna odaklanırsak; fiziğine dikkat eden, evini düzenli ve temiz tutan bir insan ortaya çıkar. Bu insan tipi Başak'ın düzen ihtiyacından kaynaklanır. Özelliklerini detaylı analiz etmeden önce Ay burcunun neyi temsil ettiğini kısaca açıklayalım.

Ay burcu Başak

Güneş’ten aldığı ışıkla gecemizi aydınlatan Ay’ın parlaklığı dışında hayatımıza kattığı, değişkenliktir. Astrolojide Ay burcu duygularla hissetme becerisini, öznel bakış açısını ve hassasiyeti geliştirmeyi simgeler.

Ay burcu kendimizi nasıl koruduğumuzu, nasıl rahat ve güvende hissettiğimizi anlatır. Hayatta insanın başkalarına anlatamadığı gizli hayalleri, acıları ve küçük mutlulukların sebeplerini açıklar.

İçinize doğduğu için veya bir anda öyle hissettiğiniz için yaptığınız hareketler Ay burcuyla ilişkilendirilir. Kendinizi incelerken derinlerde hissettiğiniz, size ait olduğundan emin olduğunuz ne varsa her biri Ay ve Ay burcunun ürünüdür.

Güneş, ışığı ile kendini gösterdiği her yerde hakimiyet kurarken, Ay daima alıp veren, değişen ve uyum sağlayan bir görüntü çizer. Eğer bir kişi Ay burcunu iyi anlamaz ise rahata düşkünlük, tembellik, huysuzluk gibi tepki ve hislerde takılı kalabilir.

Aşağıda Ay burcu Başak özelliklerini başlıklara ayrılmış bir şekilde bulacaksınız. İstediğinize tıklayıp ilgilendiğiniz başlığa hızlıca ulaşın.

Ay Burcu Başak ile Güneş Burcu Başak Arasındaki Fark

Güneş burcu dışarıdan daha belirgindir, Ay burcu ise içte hissedilir. Güneş burcu Başak, burcun özelliklerini dışarıya yüzeysel bir şekilde yansıtırken, Ay burcu Başak ise yoğun ve derin hisseder. Temelde, iki burç arasındaki fark yoğunluk ve tepkiyle ilgilidir.

Ay burcu Başak, Güneş burcu Başak’a göre:

 • Daha gergindir. Organize etmek, sorumlu ve olgun davranmak duygulara işlemiştir. Bunlar duygusal huzur için yapılması gerekenlerdir. Eğer Başak özelliklerine yakın bir hayat yaşamazsa kendisini güvensiz ve stresli hissedebilir. Bu yüzden, Ay burcu Başak sıklıkla daha üretken ve çalışkandır.
 • Özgüveni daha yüksektir. Ay burcu Başak belki daha kolay depresyona ve strese girebilir. Ama Başak burcunun özelliklerini derinden hisseder. Titiz, organize ve olgundur. Bunu kanıtlamaya gerek duymaz, kendine güvenir.

Güneş burcu Başak, Ay burcu Başak’a göre:

 • Daha rahattır. Evdeki işlerin, ödenmesi gereken faturaların farkındadır. Başak burcunun organize özelliği, olgun ve sorumlu davranışlarını sergilemek ister. Güneş’in dışa dönük etkisiyle bu özellikleri insanlara söylerken kendisi daha az sıklıkla yapar. Çünkü insanlara ne yapılması gerektiğini söylemek, onu yapmaktan daha kolaydır.
 • Kendisini kanıtlama ihtiyacı daha fazladır. Güneş burcunun etkisiyle analitik ve titiz zihnini insanlara göstermek ister. Bu davranış bazılarına bir parça gösteriş gibi görünebilir.

Ay Burcu Başak Genel Özellikleri

Ay Burcu Başak'ta olan kişi insanların hayatında detay ve düzen gördüğü zaman takdir eder. Kendi iş ve ev hayatında oluşturduğu kural ve düzeni takip ettiğinde huzurlu hisseder.

Kişinin kendi hayatını düzen içinde tutması kontrol duygusuyla ilişkilendirilir. Hayatı kontrol içinde tutmak amaçları gerçekleştirmede önem arz eden etkenlerden biridir.

Genel olarak, Ay burcu Başak çevresinde kaosa denk geldiğinde ona dahil olmadan düzeltmeye veya iyileştirmeye çalışır. Bu kaos bir arkadaşının derin üzüntüsü, iş yerinde bir tartışma veya evdeki dağınıklık olabilir.

Bu burç grubu hayat boyunca kendisini geliştirmek ve bu yolda ilerlemek ister. Mükemmeliyetçiliğin duygularla güçlü bağı, Ay burcu Başak'ı her sabah yataktan kaldırıp zamanı verimli kullanmasını sağlayarak ileriye sürükler.

Başak Ay burcunun istediği üretkenlik, düzen ve sistematik hayatı henüz yaşamaya başlamamış bir kişi kendisini amaçsız ve kötü hissedebilir. Bu sebeple, aktif şekilde kendisini ileriye götürmek için çalıştığı müddetçe her akşam yatağa huzurla girer.

Arkadaşları arasında bir yetenek veya becerisiyle ilgili ihtiyaç duyulan insan olma arzusu içindedir. Kendisini geliştirme isteğinin sebebi, içindeki özeleştiri yapan tarafının takdirini kazanıp gurur duymasını sağlamak içindir.

Ay burcu Başak için mutluluk, Dünya’ya pratik ve gözle görülür katkılar sağlamaktan geçer.

Ay Burcu Başak Ev Hayatı

Başak deyince akla gelen temizlik ve organize etmek bu sefer Ay burcu sebebiyle duygulara bağlı olarak etkiler. Evde mutlu ve huzurlu olmak istiyorsa evini düzenli tutması gerekir.

Evine kimin girip çıktığı ve planlanan aktiviteler konusunda bilgi sahibi olmak ister. Bu durum birlikte yaşadığı diğer insanları kontrol etmeyle ilgili değildir. Sadece ev arkadaşının nasıl planları olursa olsun, bunu bilmek ve hazırlıklı olmak Ay burcu Başak'ı rahat ve güvende hissettirir.

Ay Burcu Başak İnsan İlişkileri

Bir kişiye kendi dünyasını açıp yakın olması için karşı tarafın gösterişten uzak ve samimi olduğunu görmeye ihtiyaç duyar. Doğum haritasındaki diğer gezegenleri yok sayarsak, Ay burcu Başak iletişimde pratik ve ayakları yere basan bir tutum tercih eder.

Güneş burcu Başak'ın aksine Ay burcu Başak sıklıkla kendi eksikliklerinin ince ayrıntılarına kadar farkındadır. Bunları bir kişiyle paylaşması, o arkadaşına güven duyduğunu ve yanında rahat hissettiği anlamına gelir.

Önemsediği bir kişinin hayatına pratik katkılar sunmak ister. Bunun için kişinin neye ihtiyacı olduğunu sorabilir ve kısaca o işi yapıp karşısına çıkar.

Eğer zor zamanlardan geçen bir arkadaşı varsa, sıkıntıları dinleyecek bir kulak olur veya cana yakın bir şekilde sarılır. Ay burcu Başak için önemli olan sıkıntıların detaylarını ortaya çıkarıp bir sonraki adamın ne olduğunu arkadaşına fark ettirmektir.

Pratik bir destek sunmak bu burç grubunun iletişimden keyif almasını ve duygusal olarak tatmin olmasını sağlar. Sevdiği tarafından ihtiyaç duyulmak, kendisine verdiği değeri pekiştirir. Zaman zaman sevdiği için çok çalışıp onun hayatında gerekli bir insan olarak görünmek isteyebilir.

Eleştirel düşünme ve problem çözme becerisi bazı kişilere olumsuz olarak yansır. Başak burcunun analitik yanından dolayı, düşüncelerini aktarırken kendisinin veya karşı tarafın duygularını dikkate almayabilir.

Örneğin, arkadaşıyla konuşurken bir konuda sinirlenen Ay burcu Başak, araya mesafe koyup sebebini bilmediği sinirini gizleyebilir. Çünkü, duygusal ihtiyaçları, yani Ay burcunu, etkileyen durumları anlamak kolay değildir. Eğer doğum haritasında su burcu pek yoksa, Ay burcu Başak için bu durum zordur.

Kendini kontrol etmek başarı getirebilecek bir beceri olmasına rağmen, çok fazla kontrol bir yerde patlak verir. Bu zayıf yanının farkında olup zaman zaman söyleyeceği cümleleri bir kez daha tartabilir. Bu sayede iletişimde gizli kalan duygularını yapıcı bir şekilde dile getirmeyi öğrenir.

Hayatta daha rahat olan ve Ay burcu Başak'ın da kendi üzerine çok gitmemesi gerektiğini tavsiye eden, olduğu gibi kabul edip onu seven bir eş, bu burç insanına olumlu etki yapar.

Ay Burcu Başak Düşebileceği Hatalar ve Çözümleri

İnsanların gözünde mükemmel görünmek isterse, Başak burcunun verdiği analitik gücü kullanıp kendisini sorgulayan kişilere karşı savunmaya geçebilir.

İnsanlar Ay burcu Başak'ın beklediği şekilde davranmaz ise kendilerini hakarete uğramış gibi hissedebilir. Özellikle böyle durumlarda eleştirilme endişesinden dolayı Ay burcu Başak, insanlara fayda sağlayabilecek fikirleri kendisine saklar.

Sık sık duygusal durumunu diğerleriyle paylaşmayı reddederek farkında olmadan bir soğukluk yaratır. Aslında, ilişkisinde kabul edilmek için, özsaygı ve dürüstlüğünü feda etmiş olur.

İnsanlara gerçek yanını göstermeyip yüzeysel olarak yaklaşmak, Başak değerinin aksine bir davranıştır.

Ay burcu Başak, iyi veya yeterince iyi olmaya dair yüksek standartlarını iletişimde bir şekilde belli etmelidir. Kendi standart ve değerlerini boşlayıp, mükemmel davranışların ne olduğunu diğer insanlar ile paylaşmaz ise güzel insanları kaybedebilir.

Mükemmelliğin bir sonuç değil, sonu gelmeyen bir gelişim amacı olduğunu fark etmesi gerekir. Bu gelişim yolunda başarılı olmak için yapıcı tavsiyelere ihtiyacı vardır.

İnsanlara, zihninden geçen hizmet etme amacını dağınık da olsa aktarmayı deneyebilir. Bu sayede, düşüncelerinin tamamen doğru, başkalarının düşüncelerinin tamamen yanlış olduğu fikrinden uzaklaşır.

Ay burcu Başak analitik zekasını kullanarak, insanların duygusal sıkıntılarına çözümler sunarak kendisini ait hisseder. Bu sayede zihnindeki özeleştiri yapan tarafını sakinleştirip onunla arkadaş olmayı başarır.


Ay burcu Başak'ın kişiye özel etkisini öğrenmek için burç hesaplama sayfasında doğum haritası rehberini inceleyebilirsiniz.

Natal Astroloji Nedir?

Natal “doğum ve doğumla ilgili konular” demektir. Natal astroloji ile herkese özel olan doğum haritasını kullanarak karakter analizi, kişinin hayatta yaşaması gereken deneyimler, aşması gereken sınavlar gibi konularda aydınlatıcı bilgiler elde ederiz.

Mavi gökyüzü ve dolunay

Ay Burcu ve Erkeklerde Duygusal Bağımlılık

Birçok yetişkin erkek, bir duygusal ilişkiye başlayınca tüm diğer ilişkilerini yavaş yavaş bırakmaya başlar. İlişkide bağımlılık artar...

Astrolojide Evler Neyi Temsil Eder?

astrolojide evler

Gezegenler ne olduğunu, burçlar nasıl olduğunu, evler ise nerede olduğunu gösterir.

Ay burcu Başak
 • Buse dedi ki:

  Merhaba güneş burcum ikizler. Ay burcum başak ve yükselenim yengeç. Bu üç burç beni çok yoruyor. Sürekli değişken ruh halindeyim ve majör depresyon ile mücadele veriyorum. Bu durum bu üç burçtan mı kaynaklanıyor yoksa acaba ben burçlara göre yaşamıyor muyum

 • Berfu dedi ki:

  Merhaba , yazınız gerçekten çok açıklayıcı olmuş şimdiden elinize sağlık. Benim güneş burcum akrep, yükselenim oğlak ve ay burcum başak.. okurken beni anlatan kısımları az çok bağdaştırmaya çalıştım ama tabi ki sizden de açıklayıcı ve içten bir yorumunuzu bekliyorum. Teşekkür ederim.

 • Merve dedi ki:

  Merhaba oğlak burcuyum yükselenim ikizler ,ay burcum da başak çok merak ediyorum nasıl bir kişiliğe sahibim astrolojiye göre ilk defa araştırıyorum yardimci olursaniz cok sevinirim?

 • nur dedi ki:

  Merhabalar,yorumları görünce bende yazmak istedim,benide yorumlarsanız çok sevinirim öncelikle emeğinize sağlık,benim burcum balık yükselenim yay ay burcum başak kuzey ay düğümüm terazi retro,yorumlarmısınız?

 • Leyla dedi ki:

  Merhaba ben yengeç burcuyum yükselenim akrep, ay burcum başak ve ay düğümü başak olarak görünüyor. Açıklamanız için şimdiden teşekkürler…

 • Misafir dedi ki:

  Merhaba
  Benim burcum terazi, ay burcum balık, yükselenimse aslan. Sevdiğim kişi ise balık. Sizce nasıl bir uyum yakalayabiliriz?

 • Esma Gümüş dedi ki:

  Merhabalar 07.07.1990 yengeç burcuyum yükselen akrep ay. burcum oğlak hep bir maddi sıkıntı yaşıyorum girdiğim işlerde düşük paralar kazanıyor fakat iş yerime çok paralar kazandırıyorum ben hep böylemi yaşayacağım istediğim o rahat yaşama kavuşamayacak mıyım 31 yaşındayım özel hayatım çok ama çok mutluyum ama para ve kariyerde hep başarısızım nasıl düzelecek nasıl düzeltirim neyi yanlış yapıyorum beni cevaplarsanız çok sevinirim teşekkürler ????????

  • Natal Astroloji dedi ki:

   Merhaba Esma Hanım,

   Parasal fırsatların ne zaman karşınıza çıkacağını merak ediyorsunuz. Hayatın belli bir alanına dair kişisel soruları cevaplamak için doğum haritasını incelemek gerekir. Maalesef buradan açıklayıcı cevaplar vermem mümkün değil.

   Tavsiyem bir astrolog ile görüşmenizdir. Bu sayede neden maddi sıkıntılar yaşadığınızı ve nasıl yüksek paralar kazanabileceğinize dair detayları öğrenebilirsiniz. Sorunuz için teşekkürler.

 • Aysegul dedi ki:

  Merhaba. Benim güneş burcum İkizler Ay burcum Başak. Yükselen burcum Akrep. Kuzey Ay düğümü oğlak. Bana beni analiz edebilir misiniz lütfen ????? Ayrıca sınır burcuyum yani 21 Mayıs doğumlu olduğum için, Boğa nın da etkisinde kaldığım söyleniyor. Yardımınıza ihtiyacım var.

 • hakan dedi ki:

  Merhabalar , yazınız mükemmel ay burcumu öğrendiğimde bende olan ve güneş burcum dan kaynaklanmayan yönlerimi çok net anladım.
  güneş burcum balık ay burcum başak ve kuzey ay düğümü burcum başak bu karışım hakkında bir yorum rica ediyorum , kolay gelsin

 • Şeyma dedi ki:

  Merhaba. Benim güneş burcum aslan, yükselenim ikizler, ay burcum başak çıktı. Evet yazdiklarinizin her birinde kendimi buldum. Neden kendimle iç mücadelem devam ediyor sürekli eleştiriyor ve kendimi neden rahat bırakmıyorum şimdi daha net anlıyorum. Peki her biri birbirinden farklı bu burclarda hangisi esas ben olacağım. Hangi burçta kendimi bulup bu iç savaşı birakacagim. Sonuç olarak hiçbir yaptığım beni mutlu etmiyor. Dışa dönük ilgi odağı en iyi olmak için sürekli mücadele eden ben, kararsız istikrarsız çok çabuk pes eden ben ve kendiyle savaşı hiç bitmeyen ben.. bakalım bu yarışı hangisi kazanacak

  • Natal Astroloji dedi ki:

   Merhaba Şeyma Hanım,

   Yorumunuz için teşekkürler. Sırasıyla sabit, iki değişken burç ile ateş, hava ve toprak burçlarına sahipsiniz. Öncelikle sadece üç temel burca bakarak, hayatınızda öncü burcun yer almadığını görüyoruz. Bu da aslında daha çok başlatılmış bir iş/aktivitenin parçası olmayı ve çeşitliliği ne kadar sevdiğinizi gösteriyor.

   Kısacası, bir işi başlatmak ve bir alanda öncü olmak hedeflediğiniz özelliklerden biri olmayabilir. Fakat, Aslan burcu lider olmayı ve kitleleri yönetmeyi sever. Öncü olmak derken sadece başlangıçları tek başınıza yapmak istemediğinizi dile getireyim.

   Yaptığınız hiç bir şeyin sizi mutlu etmediği konusunda biraz daha detaylı örneklere ihtiyacım var. Acaba mükemmel olmadığı için Başak, yeterince ön planda olmadığınız için Aslan ya da çeşitli ve eğlenceli olmadığı için İkizler tarafı mı rahatsız oluyor. Bu üçünü de memnun edecek alanları bulmak kolay olmayabilir.

   Fakat bence amaç, her parçanızı memnun etmek olmamalı. Hayattaki ulaşmak istediğiniz hedeflere giderken bu burç özelliklerinizi istediğiniz gibi kullanmanız büyük bir başarı demektir.

   Daha detaylı bilgi için tüm haritaya bakmak gerekir ama, kararsız ve istikrarsız olmayı belki sadece İkizler’e bağlayabiliriz. Yükselen İkizler, bir işi veya amacı gerçekleştirirken yapması gereken sorumluluğu tekrar tekrar sorgulayabilir. Bu burcu memnun etmenin yolu çeşitlilikten geçer.

   Şuna dikkat etmekte fayda var. Üç temel burcunuzdan hiç biri su kategorisinde değil. Bu da aslında duygulara daha az zaman ayrıldığı ve onları düzene sokmanın zor olabileceğine işaret eder. Bu sebeple, içinizdeki yarışı başarıyla kazanmanın yolu kendi duygularınızı doğru bir şekilde anlamaktan geçebilir.

   Düşünmek istemediğiniz, aklınıza gelince sizi ürküten veya üzen anılar var ise onlara yakından bakmak ve sevdiklerinizle konuşmak bir başlangıçtır. Sadece içimizdeki eksikliklere yönelmek, bazen çözüm aradığımız bir çok soruya cevap sunabilir.

   • Seyma dedi ki:

    Merhaba rahatsızlık hissinin sebebi yaptığım islerde sürekli mükemmelliği arayan başak yanım sanırım. Ön planda olamadigimda da rahatsızlık duyuyorum. Ama sebep ne olursa olsun çoğunlukla derdim kendimledir. Kendimi suçlar didik didik eder dururum. İçsel huzuru bulmak kendimi olduğum gibi sevmek ve kabul etmek affetmek ya da çok yuklenmemek istiyorum. Duygular konusunda da kendime dahi ifade etme güçlüğü yasadigimin farkındayım. Ama bu konuda kendimi eğitmeye calisir rahatsızlık hissinde içime yonelirim. Nedenini anlamaya çalışırım. Tüm haritanın detaylı analizinden bahsetmissiniz.

 • Lucas dedi ki:

  iyi günler benim Güneş Burcum:Başak Yükselen Burcum:Yengeç Ay Burcum:Balık çok merak ediyorum bunların üçünün karışımı nasıl bir kişiliği simgeliyor

 • Doğukan dedi ki:

  Merhaba benim burcum Akrep, Yükselen Yay, Ay burcum Başakmış. Bunlara bakınca Akrepten neden bu kadar farklı olduğumu anladım. Başaklarla hep iyi anlaşmışımdır ama bunu dün tesadüfi şekilde ay burcumu öğrendiğimde anladım. Teşekkürler yazı için bana bir önerimiz var mı?

  • Natal Astroloji dedi ki:

   Merhaba Doğukan Bey,

   Su, hava ve toprak karışımı üç burç ile birçok farklı özelliğe sahipsiniz. Sabit burç olarak Akrep, iki değişken burç (Yay, Başak) ile birçok konuda arka planda kalabilir. Anladığım kadarıyla herhangi bir içsel veya ilişkiye dair sıkıntıya cevap aramıyorsunuz. Önerim, “düşebileceği hatalar ve çözümleri” başlıklarını zaman zaman okumanız. Bu sayede hayatınızdaki olası problemleri önceden fark etme şansınız olur. Umarım yazdıklarım kendinizi tanımada size destek olmuştur.

   Yorumunuz için teşekkürler.

  • Elif dedi ki:

   Doğukan bey benim de burcum akrep. Yükselenim yay ve ay burcum başak nasıl birisiniz öğrenebilir miyim? @calypp.so instagramım

 • Buket dedi ki:

  Yaziniz icin tesekkurler cok anlasilir olmus benim sormak istedigim bir soru var. Ben de ay basak im. Gunes burcum kova olmakla birlikte kova stelyumum var yukselenim terazi. Benim sorunum duygularimla kopuk olmam ve hic bir sey hakkinda gercek bir hissimin olmayisi, sevgi ve bircok duygusal konuda boyle. Ay 12.evde. Bunun sebebi kova mi yoksa ayin konumu ve burcu mu

  • Natal Astroloji dedi ki:

   Merhaba Buket Hanım,

   Kova stelyumuna geçmeden önce Ay’ın 12. konumundan bahsedelim. Balık burcu ve Neptün ile eşleştirilen 12. Evin özellikle Ay konumunda, sizi daha duygusal ve hassas yapması beklenir. Aslında yazdıklarınız ile gösterdiğiniz davranışlar arasında bazı çelişkiler var.

   Bir insanın kendi hislerinin olmadığını fark etmesi, üstelik böyle bir siteden cevap araması, hisleri ile ne kadar iyi bir bağ kurduğunu gösterir. Çünkü, duyguları kopuk olan bir insanın bu duygusal farkındalığa sahip olması garip kaçar. Söylemek istediğim paradoksu umarım yeterince sade anlatabilmişimdir.

   Yoğun Kova etkisi sizin duygularınıza objektif yaklaşmanızı ve bazı duygusal konuları daha net görmenizi sağlar. Sorduğunuz sorunun burçlar ile yakından ilgisi olduğundan emin değilim. Belki hissiz oluşu nasıl tanımladığınızı ve yaşadıklarınıza dair birkaç örnek sunarsanız, daha farklı cevaplar sunabilirim.

   Bir insanın hissiz olduğunu fark etmesi için daha önce hisleriyle iyi bir bağ kurduğu dönemi hatırlaması gerekir. Çünkü, bir duyguyu fark etmeden önce karşıtını yaşayıp deneyimleriz. Örneğin, mutlu olduğumuzu ancak mutsuz olduğumuz zaman fark ederiz.

   Hissiz olmak nedir? Hissiz olduğunuzu nasıl fark ettiniz ve sizdeki etkileri nelerdir? Biraz derinlere bakıp cevaplayabilirsiniz.

 • Platonya dedi ki:

  Merhaba. Öncelikle yapmış olduğunuz bu çalışma için çok teşekkürler. Benim güneş yay yükselen yengeç ay burcum başak kad kova gad aslan burcunda. Felsefe hocasıyim ve kendimi başka bi meslekte düşünemiyorum zaten hem felsefe hem de naçizane öğretmenlik benim için biçilmiş kaftan insan ilişkilerimde de çok bi sorun yaşadığım söylenemez ancak duygusal ilişkilerde asla doğruyu bulamıyorum. Birden fazla kişiliğe bürünüyorum. Kiskanclk, aidiyet, güven vs konularında denge kuramıyorum. Bazen çok kıskanç oluyorum bazen hiç umursamıyorum gibi. Felsefenin hayatımın merkezinde olmasından dolayı inanılmaz sorgulayıcı bir yapım var ve sevildigimden bu yüzden hiç emin olamiyorum. Sadakat duygum gelişkin değil maalesef çünkü önemsendigimi düşünmüyorum. Takdir görme isteğim çok fazla buna engel olamıyorum hiç. 28 yaşındayım ve bu yaşıma kadar hiç uzun süreli ve ciddi bi ilişkim olmadı. Durum bu kadar vahim aslında ?

  • Natal Astroloji dedi ki:

   Merhaba,

   Yorumunuz için teşekkürler. Şimdi yazdıklarınıza yakından bakalım:

   Günlük sosyal ilişkilerde problem yaşayıp, duygusal ilişkilerde doğruyu bulmakta zorlanıyorsunuz. Kıskançlık ve güven gibi konular ise dikkat gerektiriyor. Takdir görme isteğinin fazlalığı ise yine aslında benzer bir alana ait. Söylediklerinizin birçoğu Gad Aslan – Kad Kova sınavına örnekler sunmuş.

   Sitedeki paylaşılan yorumlardan fark ettiğim kadarıyla, Ay burcu Başak’ta olunca bireyler kendisini geliştirmeye daha istekli. En azından cevapları aramak için buraya yorum yazmaktan çekinmiyorlar. Güneş Yay burcu egonuz öğrenmeye ve yeni yerler görmeye ihtiyaç duyarken, yükselen Yengeç bakış açısıyla bir parça duygusal ve nostaljik bir havaya girmiş görünüyor.

   Özellikle 27-30 yaşları arasında Satürn doğum haritasındaki yerine geri döner. Kişiler zorlu bir süreçten geçip 30’a doğru gerçek bir yetişkin olmayı başarır. Bu sürecin bir çok insanın Kad sınavlarında yardımcı olduğunu görürsünüz. Siz de kendi Satürn dönüşünüzü farklı sitelerdeki bilgileri okuyup yakından inceleyebilirsiniz.

   Kad Kova, sizin ilişkilere daha objektif ve mesafeli yaklaşmanızı istiyor. Fakat, burda Aslan sıcaklığını yitireceğinizi düşünmeyin. Sadece birçok insanın aksine duygusal konulara biraz fazla önem veriyor olmanız mümkün. İdeal bir Kad Kova, hayatına giren insanı kontrol altında tutamayacağını bilir. Yani hayatının merkezine eşini değil de kendisini koyar.

   Bu sayede, duygusal ilişkilerin önemi olması gerektiği yerde ikinci plana geçer. Çünkü bu tür ilişkilerden önce insanın sağlığı ve işi (ya da kişisel amaçları) daha önemlidir. Kad Kova sayesinde birey bunları anlama sürecindedir. İlişkilere dair yaşadığınız problemi bu satırları okuduktan sonra çözmeniz pek gerçekçi değil. Genellikle Kad veya Satürn sınavlarında bir tür duygusal acı çekmek ve o acıdan sonra gerçekten bir şeyleri fark etmek gerekiyor.

   Sadakat tanımınız tam olarak nedir bilmiyorum. Çünkü bir başkası, flört etmenin aldatma olduğunu varsayar. Diğeri ise başka bedene bakmayı bile sıkıntılı bulabilir.

   İlişkiler konusunda daha detaylı yaklaşım için 7. ve 5. eve göz atmak gerekir. Bunların yöneticilerinin konumunu incelemek, Kad ile ilişkisine bakmak da fayda sağlar. Çok özel bir soru sorduğunuz için tavsiyem bir astrologtan birebir destek almanızdır ya da ilişkilere dair bakış açınızı incelemek için psikoloğa da yönelebilirsiniz.

   Hepsinden önemlisi, kendimizi gelişim ve değişime açık tutmaktır. Buraya yorum yazıp sorularınıza cevap aramanız, hayatınızda bir şeyleri düzeltmek için ne kadar istekli olduğunuzu gösteriyor.

 • Bahar dedi ki:

  Merhabalar benim burcum boğa yükselen ve ay burcum başak bir çok şeyi analiz edebiliyorum ama bir cok şeyide kendimede saklıyorum bu bazen yoruyor beni ve ilk tanıdığım insanlara bir ön yargı oluyor cogu insan beni sert buluyor ama tanışınca ve ben kendimi acınca vazgeçilmez oluyorum karşı taraf için ve hep dert dinleyen kişi ben oluyorum budurum bazen zor geliyor ve mesafe koymak durumunda kalıyorum.

  • Natal Astroloji dedi ki:

   Merhaba Bahar Hanım,

   Yazdığınız paragrafta dile getirdiğiniz birkaç konu var: Analiz etmek, insanların ön yargısı, sert görünmek, dürüst olunca vazgeçilmez görünmek, başkalarının problemlerine fazla kulak olmak ve mesafe koymak. Bu konular birebir incelenip her biri üzerinde sayfalarca yazılabilir. Size hızlı bir çözüm sunabileceğimden emin değilim.

   Tavsiyem, kendinizi daha iyi anlamak için okumaya ve öğrenmeye devam etmeniz. Eğer anlattıklarınız sizi rahatsız eden bir sorun haline gelirse, belki bir uzmandan birebir destek alabilirsiniz. Yaşadıklarınızı bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim!

 • Büşra dedi ki:

  Merhaba. Benimde burcum ve yükselenim yengeç ay burcum başak.kendi kendimi çok yoruyorum ve beynim tam Bi çöplük ufak geçmişe dair ufak detayları bile hatırlıyorum ve kendimi sürekli eleştiriyorum yada yaptıgım işlerden memnun olmuyorum daha iyi daha güzel daha kapsamlı herşey de dahada dahada derken yoruluyorum. Dışarıdan çok sakin ve suratsız görünüyorum. İçeridende zıt yönlere dogru atlar koşturuyor. Çok yorgunum.bu yorgunluktan nasıl kurtulabilirim…

  • Natal Astroloji dedi ki:

   Merhaba Büşra Hanım,

   Öncelikle Ay burcu Başak olan birinin diğer burçlarında çoğunlukla su burcuna rastlanırsa kişinin hassasiyeti artar. Örneğin sizin durumunuzda Güneş ve yükselenin Yengeç burcunda olması kendi duygularınızı ve başkalarının duygularının anlamaya yönelik yüksek bir kapasiteniz olduğunuzu gösterir. Bunun iki türlü etkisini görürsünüz.

   Yaptığınız işlerde diğerlerinin fark etmediği ince detayları açığa çıkararak mükemmele daha kolay ulaşabilirsiniz. Bir başkasındaki davranışsal değişimi diğer Yengeç burçlarından daha hızlı fark edip ona destek sunabilirsiniz.

   Fakat, ince detayları fark ettiğiniz için çevrenizde birden fazla değişimin gerçekleşmesi sizi endişeye sokabilir. Örneğin iş hayatında size yüklenen sorumluluk artarsa, iş arkadaşları artarsa her şeyin istediğiniz gibi olması zaman alacaktır.

   Kendinizi huzurlu tutmak için iki tür tavsiyem var. Birincisi üzerinizde çok fazla baskı hissederseniz, yalnız kalmak ve bu etraftaki uyaranlardan azıcık uzaklaşmak sizi rahatlatacaktır. Bazen gün ortasında 1 saat mola vermek bile size nefes aldırabilir.

   Yorgunluğunuzun sebebi şu an hayatınızda çok fazla düşünecek konu bulunduğu için olabilir. Yengeç’in durmak bilmeyen stratejik planları, Ay burcu Başak’ın detay görme becerisiyle size muhteşem bir hediyedir. Ama hayatta istediğiniz/amaçladığınız her şey 5 üzerinden 5 kalitede olmak zorunda değil. Eminim bazen 4 ile de mutlu olabilirsiniz.

   İkincisi ise kendinizle konuşun. Örneğin sizi eleştirdiği vakitte içinizdeki sese yönelip ona sizi üzdüğünü ve zaten en iyisi için çabaladığınızı dile getirin. Bir ömür hep daha iyisini isteyecek olan bu içinizdeki kişiyle isterseniz arkadaş olmayı başaracağınıza eminim.

 • Elif dedi ki:

  Yazınız çok güzel kendimde bulduğum çok şey var burcum terazi yükselen aslan ay burcum Başak bu 3 burcun karışımında sizinde yorumunuzu okumak beni mutlu eder bir yazıda insanların doğum ayı ile ayın 20 ne kadar olan süre hesaplamasını yapıp doğduğu seneden atıyorum .5.5.2000 ortadaki ay 20 ne gelen süre 15 ben boğa diyelimki 15 yaşına kadar boğa 15 den sonra ikizler daha sonra hep 30 sene zarfı yani 45 de yengeçin etkisinde alınıyor GB bu doğrumudur?

  • Natal Astroloji dedi ki:

   İkincil ilerletilmiş haritalardan bahsediyorsunuz sanırım. Bu tür haritalar kişinin hayatı boyunca psikolojik değişimine dair detaylar sunar. Örneğin Güneş burcu bir haritada 30 sene kalır. Fakat doğduğunuz gün burcunuzun bulunduğu açıya göre ne kadar süre sonra Güneş burcunuzun değişeceğini hesaplarsınız.

   Daha çok içsel ve psikolojik olarak ilerleyen bu süreç, bireysel astroloji danışmanlığında ayrıntılı incelenebilir. Özellikle 2.5 yıl da bir değişen ay burcu ve evi ile kişinin hayatında odaklandığı en önemli konuları keşfedebilirsiniz. Bu konulara nasıl yaklaştığını ise natal haritasından bilirsiniz.

 • Zennur dedi ki:

  Evet var ben☝
  Yengeç burcuyum Yükselenim Başak Ay burcum da Başak Kuzey ay düğümü burcum Aslan
  Sanırım biraz yorucu bir kişiliğim var Sürekli eleştirel bir yapıda olduğum için ve hatayı kolay kabul etmedigim için çabuk öfkeleniyorum Etrafımdaki insanları üzüyorum ve sonrasında üzdüğüm için suçluluk duyuyorum

  • Natal Astroloji dedi ki:

   Yorumunuz için teşekkürler Zennur hanım. Yengeç Başak karışımı ile birçok insanın dikkat etmediği detaylara önem verebilirsiniz. Bazen insanların hassas noktalarını fark edip destek sunarak değer verilirsiniz. Bazen de bu detayları göremeyen insanlar sebebiyle canınız yandığında eleştirmeniz mümkün.

   Önemli olan hayatınızdaki bu gelişim sürecinin farkında olmak. Siz, birçok insanın aksine kendi güçlü ve zayıf yanlarınızı iyi anlamak için uğraş veriyorsunuz. Bunun ne kadar değerli olduğunu unutmayın lütfen.

   • bir basak dedi ki:

    Merhaba benim burcum yukselenim ay burcum ve venusum basak. Kuzey ay dugumum yengec, marsım akrep. Kendi kendimi cok yordugumu biliyorum. Sureklı zıhnım çalışıyor. Bir de beynimi çopluk gibi hissediyorum gecmişteki birçok ayrıntıyı hatırlıyorum cok gereksızleri bile.

 • >
  error:
  Copy link