Ay Burcu Balık

Ay burcu Balık evrene güvenmeyi öğrenme sürecindedir. Hayatta gerçekleşen her şeyin olması gerektiği gibi olduğu yani “hayırlısı” anlayışını benimseyecektir.

İnsanlara karşı cömert ve arkadaş canlısı olan özelliğini güçlü tutmak için bu anlayış önemlidir. Özelliklerini detaylı analiz etmeden önce Ay burcunun neyi temsil ettiğini kısaca açıklayalım.

Ay burcu Balık

Güneş’ten aldığı ışıkla gecemizi aydınlatan Ay’ın parlaklığı dışında hayatımıza kattığı, değişkenliktir. Astrolojide Ay burcu duygularla hissetme becerisini, öznel bakış açısını ve hassasiyeti geliştirmeyi simgeler.

Ay burcu kendimizi nasıl koruduğumuzu, nasıl rahat ve güvende hissettiğimizi anlatır. Hayatta insanın başkalarına anlatamadığı gizli hayalleri, acıları ve küçük mutlulukların sebeplerini açıklar.

İçinize doğduğu için veya bir anda öyle hissettiğiniz için yaptığınız hareketler Ay burcuyla ilişkilendirilir. Kendinizi incelerken derinlerde hissettiğiniz, size ait olduğundan emin olduğunuz ne varsa her biri Ay ve Ay burcunun ürünüdür.

Güneş, ışığı ile kendini gösterdiği her yerde hakimiyet kurarken, Ay daima alıp veren, değişen ve uyum sağlayan bir görüntü çizer. Eğer bir kişi Ay burcunu iyi anlamaz ise rahata düşkünlük, tembellik, huysuzluk gibi tepki ve hislerde takılı kalabilir.

Aşağıda Ay burcu Balık özelliklerini başlıklara ayrılmış bir şekilde bulacaksınız. İstediğinize tıklayıp ilgilendiğiniz başlığa hızlıca ulaşın.

Ay Burcu Balık ile Güneş Burcu Balık Arasındaki Fark

Güneş burcu dışarıdan daha belirgindir, Ay burcu ise içte hissedilir. Güneş burcu Balık, burcun özelliklerini dışarıya yüzeysel bir şekilde yansıtırken, Ay burcu Balık ise yoğun ve derin hisseder. Temelde, iki burç arasındaki fark yoğunluk ve tepkiyle ilgilidir.

Ay burcu Balık, Güneş burcu Balık’a göre:

 • Daha hassas ve duyarlıdır. En hassas burcun, duyguları yöneten gök cisminde yer alması onu ekstra duyarlı yapar. Biraz canı yandığı zaman kapana kısılmış gibi hissedebilir. Sanki Dünya ona merhamet göstermekten vazgeçmiştir. Tek başına kalıp içindeki huzuru yeniden bulmaya ihtiyaç duyar.
 • Davranışları duygularıyla ilişkisine göre değişir. Duyguların derinliğini kabul edip insanlara merhamet ve iyi niyetle yaklaşmayı kabul etmiş Ay burcu Balık, hoş ve ilgi çekici görünür. Eğer Güneş burcunda Koç veya Kova varsa, kişi derin duygularını reddetmeyi tercih edebilir. Bu durum, ruh halinin daha sık değişimine ve endişelenmesine neden olur.

Güneş burcu Balık, Ay burcu Balık’a göre:

 • Duyguları konusunda daha bilinçlidir. Maskülen Güneş’in etkisiyle Balık burcu, gerektiğinde kendisini derin üzüntüden çıkarıp fiziksel Dünya’yı net görebilir.
 • Maskülen (Güneş) ve feminen (Balık) enerjilerin karışımı sebebiyle karşı cinste merak uyandırır. Rahat ve cana yakın bir görüntü çizer. Duygularını Güneş’in etkisiyle dışa yansıtması gerekir. Balık ve Güneş karışımı kişideki tepkileri sık değiştirir. Ona acı veren olaylara karşı tepkileri derin üzüntü ile yüksek sesli tepki arasında gidip gelebilir.

Ay Burcu Balık Genel Özellikleri

İnsanların birbirine karşı kırıcı olduğunu görmek ve bu tür davranışlara maruz kalmak Ay burcu Balık insanını derinden yaralar. Doğum haritasındaki diğer gezegenlere de bağlı olarak, Dünya’da barış yanlısı bir kimliğe bürünür.

Eğer diğer burçlarında birkaç ateş veya toprak burcu yoksa, insanların gözünde oldukça hassas görünebilir. Zarar gördüğü vakit, huzuru yeniden kazanmak için insanlardan uzaklaşmaya ihtiyaç duyar. Örneğin bu, balık tutmak veya kitap okumak gibi bir hobi olabilir.

İnsanlara karşı duyarlı olmak olumsuz bir özellik değildir. Aslında, duyarlı olması sayesinde en zor sesleri bile kaliteden ödün vermeden çıkaran bir enstrüman gibi, fark edilmeyen detayları sezgileri ile hissedip takdir eder.

Sezgileri sebebiyle etrafındaki insanların duygularını bir sünger gibi üzerine çekebilir. Olumsuz ruh halinde olan insanlardan uzak durması kendi yararına olur.

Bilmediği bir sebepten kendisini kötü hissediyorsa, çevresindeki insanlardan uzaklaşıp bu duygulara neyin sebep olduğunu fark etmelidir. Güçlü sezgisi sayesinde zor durumda olan arkadaşını ilk fark eden ve destek sunan kişilerden olur.

Ay burcu Balık, suya özel ilgi gösterir. Deniz veya göl kenarında yaşama arzusu küçük yaşlardan itibaren ortaya çıkabilir. Özellikle yoğun duygular hissettiği vakit suyun yanında dinlenmeyi tercih etmesi huzurlu hissetmesini sağlar.

Ay burcu Balık, annesinin hassas yanlarını büyük oranda örnek alır. Duygusal bir sıkıntı halinde annesine ulaşma isteği diğer burçlara göre daha güçlüdür. Özellikle bu burca sahip birine ilgi duyan insanların, kişinin ilgisini çekmek için annesiyle iyi geçinmesi önemli olabilir.

Ay Burcu Balık Ev Hayatı

Ay burcu ev hayatı ve ihtiyaçlarla ilgili olduğu için Balık burcu eve geldiğinde, üzerine gün boyu çektiği olumsuz duyguları kenara bırakıp rahatlamak ister. Evde huzur olması belki de tüm burçlar arasında en çok Ay burcu Balık için önemlidir.

Öncelikle kişinin kendisine bana ne huzur verir? Sorusunu sorup ona uygun evi düzenlemesi önem arz eder. Evdeki problemler, ertesi gün işteki sıkıntılara karşı Balık'ı güçsüz bırakır. Bu sürecin devam etmesi depresyona kadar sürükleyip hayata olumsuz yaklaşmasına sebep olabilir.

Sakinleştirici renklerle donatılmış bir ev (okyanus renkleri gibi) ve aile yadigarı eşyalar mutlu edebilir. Annesinin ev düzenini örnek alma eğilimi yüksektir.

Ay Burcu Balık İnsan İlişkileri

Ay burcu Balık, ilişkisinde şefkat ve ince düşünceyi ön plana çıkarır. İç güdüsel olarak sevdiği insanın ihtiyaçlarına hassasiyet gösterip elinden geldiği şekilde destek sunmaya çalışır.

Eğlence ve iyi geçinme üzerine şekillenmiş bir ilişki bu burç için uygundur. Koşulsuz sevgiyi bulmak ve birisini koşulsuz sevmek üzerine arzusu vardır. Fakat, sık sık bu konuda hayal kırıklığına uğrayıp hayatın kusur ve tartışma dolu tarafıyla yüzleşebilir.

Bazen sevdiği insanın zarar görmesini engellemek ve onun koruyucusu olmak için fazla uğraşabilir. Fakat bu durum Ay burcu Balık'a yoğun duygusal yükleme yapar, sevdiği kişi de kendi problemleriyle yüzleşecek gücü toplayamaz.

Hayatta ışığı ve umudu bulma yolunu öğrenme sürecindedir. Doğal yeteneğini geliştirip, sıkıntılarıyla ortada kalmış arkadaşına bardağın dolu tarafını hatırlatır.

Diğer burçlara göre insanlara daha kolay güvense de iyi yüreğiyle tanınmış ve hayata olumlu bir bakış açısına sahip kişiler onun için bir adım öndedir. Kendi hayalleri arasında hayattan uzaklaşmak isteyen Ay burcu Balık, bu hayallerini isterse fiziksel Dünya'da gerçekleştirebileceğini söyleyen bir eşe ihtiyaç duyar.

Ay Burcu Balık Düşebileceği Hatalar ve Çözümleri

Evrenin mükemmel olduğuna dair görüşünün herkes tarafından onaylanmasını beklerse, hayattaki gerçekleri göremeyebilir. Bu kusursuz bakış açısı onu insanlardan uzaklaştırır.

Ay burcu Balık, vizyonuna uymayan davranışları görünce zarar görmüş hisseder. Bu durum, ilişkideki problemleri erteleme davranışıyla kendisini gösterebilir.

Vizyonundaki Dünya'yı oluşturmak için sorumluluk almalıdır. Çünkü, etrafındaki herkes kendisini geliştirme sürecindedir. Örneğin, insanların olumsuz duygularını iyileştirmede yardımcı olabilir.

Ay burcu Balık, anlaşılması güç iyileştirici özelliklere sahiptir. Bu yüzden sadece sevdiklerinin sıkıntılarını dinleyen bir kulak olması bile büyük etkiler yaratabilir.

Yanlış anlaşılmaları önlemek için kişilerin bakış açılarını anlamaya çalışmalıdır. Yaşanan sıkıntıları sanki kendisi de yaşamış gibi düşünüp çözüm sunmaya odaklanabilir. Bu sayede o arzuladığı koşulsuz sevgiye de ulaşmış olur. En azından yaşadığı çevrede, vizyonundaki kusursuz Dünya'yı oluşturur.


Ay burcu Balık'ın kişiye özel etkisini öğrenmek için burç hesaplama sayfasında doğum haritası rehberini inceleyebilirsiniz.

Natal Astroloji Nedir?

Natal “doğum ve doğumla ilgili konular” demektir. Natal astroloji ile herkese özel olan doğum haritasını kullanarak karakter analizi, kişinin hayatta yaşaması gereken deneyimler, aşması gereken sınavlar gibi konularda aydınlatıcı bilgiler elde ederiz.

Mavi gökyüzü ve dolunay

Ay Burcu ve Erkeklerde Duygusal Bağımlılık

Birçok yetişkin erkek, bir duygusal ilişkiye başlayınca tüm diğer ilişkilerini yavaş yavaş bırakmaya başlar. İlişkide bağımlılık artar...

Astrolojide Evler Neyi Temsil Eder?

astrolojide evler

Gezegenler ne olduğunu, burçlar nasıl olduğunu, evler ise nerede olduğunu gösterir.

Ay burcu Balık
 • ma3 dedi ki:

  ay burcum balık güneş ise ikizler güzel yerlere değinilmiş ben ikizlerin kararsızlığı ve balığın duygusallığı arasında sıkışıp olaylara karşı umursamaz görünüp yanlız kaldığım an gözyaşı okyanusları oluştururum yakalanmak beni incitir ağlamakta incitir genelde incinirim

 • Kara dedi ki:

  Öncelikle siteniz çok güzel tebrik ederim. Bir oğlak burcu olarak (yukselen yine toprak) off bu ay balık beni zaman zaman yoruyor gibi içten. Bir oğlaka bu balık nasil etki edebilir lütfen bir şeyler diyin.

 • Elif dedi ki:

  ay burcum balık, güneşim kova yükselenim koç kabul etmemek konusunda katılıyorum

 • Aslı dedi ki:

  Benim ay burcum balık, uymayan yanları olsa da, uyan çok kısım var

 • Asena dedi ki:

  Ay burcum balık. Çevremdeki insanların o an ne hissettiklerini biliyorum ne kadar saklamaya çalışsalarda… ve bu çok yorucu herkesi düşünmek ve onların mutlu huzurlu olmasını istemek… yazınız için çok teşekkürler harika olmuş emeğinize sağlık

  • Natal Astroloji dedi ki:

   Yorumunuz için teşekkürler Asena Hanım,

   Ay burcu Balık, doğum haritasındaki diğer burçların da etkisiyle, bireylerde farklı özellikleri ortaya çıkarabilir. Olumlu – olumsuz özelliklerini hayatınızda nasıl kullanıyorsunuz? Size fayda sağlayan yöntem/teknikler varsa lütfen paylaşın, hepimize rehber olursunuz.

 • Ozlem dedi ki:

  Bircok astrolog ay burcu balik’i pek olumlu sayilmayacak ozelliklerle anlatirlar. Siz harika anlatmissiniz cok tesekkur ederim.

 • Hüseyin dedi ki:

  Mükemmel tespitler…

 • >
  error:
  Copy link