Ay Burcu Aslan

Aslan burcu doğadaki aslan gibi karizma ve cömertliği simgeler. Arkadan küçük işler çevrildiğini görmek, utandırmak veya kıskanmak Ay burcu Aslan'a zarar verir. Ne kendisinin ne de başkasının bu hislere maruz kaldığını görmek istemez. Özelliklerini detaylı analiz etmeden önce Ay burcunun neyi temsil ettiğini kısaca açıklayalım.

Ay burcu Aslan

Güneş’ten aldığı ışıkla gecemizi aydınlatan Ay’ın parlaklığı dışında hayatımıza kattığı, değişkenliktir. Astrolojide Ay burcu duygularla hissetme becerisini, öznel bakış açısını ve hassasiyeti geliştirmeyi simgeler.

Ay burcu kendimizi nasıl koruduğumuzu, nasıl rahat ve güvende hissettiğimizi anlatır. Hayatta insanın başkalarına anlatamadığı gizli hayalleri, acıları ve küçük mutlulukların sebeplerini açıklar.

İçinize doğduğu için veya bir anda öyle hissettiğiniz için yaptığınız hareketler Ay burcuyla ilişkilendirilir. Kendinizi incelerken derinlerde hissettiğiniz, size ait olduğundan emin olduğunuz ne varsa her biri Ay ve Ay burcunun ürünüdür.

Güneş, ışığı ile kendini gösterdiği her yerde hakimiyet kurarken, Ay daima alıp veren, değişen ve uyum sağlayan bir görüntü çizer. Eğer bir kişi Ay burcunu iyi anlamaz ise rahata düşkünlük, tembellik, huysuzluk gibi tepki ve hislerde takılı kalabilir.

Aşağıda Ay burcu Aslan özelliklerini başlıklara ayrılmış bir şekilde bulacaksınız. İstediğinize tıklayıp ilgilendiğiniz başlığa hızlıca ulaşın.

Ay Burcu Aslan ile Güneş Burcu Aslan Arasındaki Fark

Güneş burcu dışarıdan daha belirgindir, Ay burcu ise içte hissedilir. Güneş burcu Aslan, burcun özelliklerini dışarıya yüzeysel bir şekilde yansıtırken, Ay burcu Aslan ise yoğun ve derin hisseder. Temelde, iki burç arasındaki fark yoğunluk ve tepkiyle ilgilidir.

Ay burcu Aslan, Güneş burcu Aslan’a göre:

 • Daha dikkatlidir, tepkileri daha hızlıdır. Ay burcu Aslan, dişi aslana benzer. Yavrularını beslemek zorunda olan, yemek peşindeki aslan daha koruyucudur. Meydan okursanız, savunmaya geçip canınızı yakar.
 • Daha ciddi ve serttir. Günlük işleri dişi aslan yapar. İnsanların ona saygı duyacağını doğal olarak beklemez. Kendi gururunu gerektiğinde korur.
 • Ruh hali daha değişkendir. Aslan burcu maskülen bir burçtur. Ay burcu, yani duyguların burcunda olması evinden uzakta olduğunu gösterir. Aslan burcu ileriye doğru harekete geçip risk almak isterken Ay, kendisini korumak ve dikkatli olmak ister. Kişinin içinde bir gerilim yaratabilir. Nihayetinde, Ay burcu Aslan hayatı boyunca iki tarafı da mutlu edecek bir denge kurmayı öğrenir.

Güneş burcu Aslan, Ay burcu Aslan’a göre:

 • Daha sakin ve rahattır. Güneş burcu Aslan, erkek aslana benzer. Onu dürtüp meydan okuyun. Önce sizi ciddiye almaz, espri sanıp güler. Aslında “bana bak, ne kadar harikayım benimle gerçekten uğraşmak istiyor musun?” der. Ciddileşip gerçekten kükremesi için üzerine gitmeniz gerekir.
 • Daha oyuncudur. Tepki vermesine, çabalamasına gerek olmadan etrafındaki insanların ona saygı duyacağını bilir. Kendisini rahat bırakır.
 • Daha sağlamdır. Aslan burcunun yöneticisi Güneş’tir. Güneş burcunun Aslan’da olması kendisini evinde ve güçlü hissettirir. Kişi rahat bir şekilde hayattaki planların bir şekilde gerçekleşeceğini düşünür.

Ay Burcu Aslan Genel Özellikleri

Bu burcun doğal hediyesi, sıcaklığı ve samimiyeti ile kendisini tüm kusurlarına rağmen kabul etmek ve başkalarına bu kabul edişi öğretmektir.

Kendisini olduğu gibi kabul etme becerisini geliştirene kadar (genellikle 20'li yaşların sonları) diğer insanlara beğenmediği özelliklerini göstermekten çekinebilir. Ay burcu Aslan, hayata güvenmeyi öğrenerek endişe yaşamadan kendisini ifade etme becerisini geliştirir.

Bir konuşmanın veya grubun merkezinde olmak, yaptığı işe dair güzel dönütler almak Aslan burcunu duygusal olarak tatmin eder. Egosu doğrudan duygularını etkilediği için tehdide maruz kalmak veya değersiz hissedilmek oldukça yıpratabilir. Çok geçmeden buna sebep olan kişiye misilleme yaptığı görülür.

Doğum haritasındaki diğer burçların da etkisine göre Ay burcu Aslan genellikle eleştiriyi kabul etmekte zorlanır. Özellikle haksız eleştiriye karşı çıkıp hakkını savunmayı öğrenmesi duygusal huzuru için önemlidir.

Gruplar içinde alfa erkek/kadın rolünü kolaylıkla elde eder. Hatta bulunduğu arkadaş grubunda kendisi gibi güçlü karakterli başka biri çıkarsa rahatsız olabilir.

Ay Burcu Aslan Ev Hayatı

Evi, kral veya kraliçenin malikanesi gibidir. Ana tema eğlencedir. Arkadaşlarıyla oyunlar oynamak, film veya maç izlemek gibi rahatlama ve keyif almasına dair herhangi bir aktivite onu evde huzurlu hissettirir.

En iyi yaptığı işlerden biri diğer insanların hayattan keyif almasını sağlamaktır. Doğal olarak evine gelen kişilere bunları sunup bir parça da hava atar.

Hava atmak bu burç insanında garip durmaz, hatta yakışır. Çünkü, bu davranışın içinde kötü niyet olmadığını bilirsiniz. Bütçesi el verdikçe evinde zenginlik ve lüksü simgeleyen eşyaları tercih eder. Sonuçta Aslan'ın malikanesinden söz ediyoruz.

Ay Burcu Aslan İnsan İlişkileri

Sevdiği insana sevgisini göstermekten hoşlanır. Gerek dokunarak gerek hediye, tatil veya yaratıcı herhangi bir aktiviteyle sevdiğine bir şekilde kanıt sunmak ister. Ay burcu Aslan tıpkı birbiriyle dalaşan kediler gibi samimi bir arkadaşlığa veya sevgiliye ihtiyaç duyar.

Çok ciddi veya dikkatli olan, anı olduğu gibi yaşamakta zorlanan insanlar bu burca kapalı gelebilir. Ay burcu Aslan, zaman zaman bu tür kişilere yaklaşır. Onların kendisini değerli hissetmesini sağlayıp anı yaşamak için cesaretlendirir.

Romantik ilişkileri içinde gülmek, neşelenmek gibi duygu dolu hareketlere sık rastlanır. Haliyle, ilişki olumsuz bir şekilde sona ererse bu son oldukça dramatik ve acı dolu olabilir.

Şaşırtıcı bir şekilde Ay burcu Aslan bir ilişkiye başlangıç sürecinde duygularını hemen ortaya çıkarmaz, saklama girişimi vardır. Bunun sebebi ise karşı tarafın ilgi duyduğundan emin olmak için zaman kazanmaktır. Egosu zarar görmesin diye kendisini bir tür koruma yöntemidir.

Bilinçli olarak yapılsa da yapılmasa da Ay burcu Aslanı en kolay kırabilecek davranış onu yok saymaktır. İdeal bir ilişkide Aslan burcu, sevdiği kişinin duygusal olarak bağımsız olduğunu görmek ister, sevgiye sürekli muhtaç kişiler onu uzaklaştırır.

Ay burcu Aslan bir grubun parçası olmaktan ve grup içerisinde sözünün değer verildiğini görmekten büyük keyif alır.

Ay Burcu Aslan Düşebileceği Hatalar ve Çözümleri

Eğer sebepsiz yere kendisini üstün görüp değerli olduğunu düşünmeye başlarsa, tıpkı kitleleri kendine çeken bir kral/kraliçe gibi diğer insanların kendisine gelmesini bekleyebilir.

Objektif olduğuna dair ufak bir role girip, insanların hayranlık duymasını sağlayabilir. Fakat, sadece kendisini beğenen insanları iş arkadaşı veya yakın arkadaş olarak seçerse arkadaş canlısı yanı zarar görür. Hatta, insanlar sadece amaçlara ulaşmak için gereken bir araç haline gelir.

Amaçlarının gelişmesi ve daha da büyümesi gerekirken, etrafında sadece onu öven kişiler olduğu için dünyası küçük kalabilir.

Eğlenmeye ihtiyaç duyan ruh hali ve etkileyici cazibesini kullanarak parasal ve duygusal ihtiyacını gidermeye çalışabilir. Örneğin tanıştığı bir insana karşı “Benim için ne yapabilir?” düşüncesi hakim olursa dürüst olmadığı için özgüvenini zedeler.

Kendi kaynaklarını biriktirip sadece kendisine yakın olan insanlarla paylaşabilir. Bu kaynakları diğerlerinden saklamak insanların gözünde değerinin düşmesine sebep olur.

İnsanların beğenisini kazanmak için kullandığı yöntemlerin işe yaramadığını fark ettiğinde, özsaygı ve hissettiği onur duygusunu geliştirmek için farklı yollar bulur.

Öncelikle bir işe giriştiğinde yönetici veya lider pozisyonunu bir kenara bırakması gereklidir. Halkın arasına inen bir kral/kraliçe gibi aslında insanların neye ihtiyacı olduğunu ve onlara hangi yeteneğiyle yaklaşması gerektiğini öğrenir.

Arkadaşlarıyla ilişkilerine yaklaşırken “Benim için ne yapabileceğin değil, benim senin için ne yapabileceğim önemli” düşüncesini sahiplenmesi, onurlu ve özgüvenli hissetmesini sağlar.

İnsanların arzu ve isteklerini anladığında, aslında oynaması gereken rolün ne olduğunu fark eder. O role bürününce hem karşıdaki insanı eğlendirir hem de arkadaşları tarafından beğenilir.

İnsanların duygusal ihtiyaçlarına odaklanmak, Ay burcu Aslan'ın kendisini cömert ve göze çarpan şekilde yansıtmasını sağlar. İnsanlara esin kaynağı olarak, hayatta keyfi ve mutluluğu yaşar.

Ailesinin sevgi ve sadakatini kazanmak için aile bireylerinin kendi değer ve ihtiyaçlarını oluşturmasında destek olmalıdır. Hayatında kendisini merkeze koyduğu öyküden çıkıp diğer insanların ihtiyacı olan rollere, onların öykülerine girdiği zaman hayata bakış açısı beklenmedik bir şekilde olumlu hal alır.

Bir kral/kraliçe gibi cömert, onurlu ve aynı zamanda eğlendirip güldüren bir görünüm kazanır.


Ay burcu Aslan'ın kişiye özel etkisini öğrenmek için burç hesaplama sayfasında doğum haritası rehberini inceleyebilirsiniz.

Natal Astroloji Nedir?

Natal “doğum ve doğumla ilgili konular” demektir. Natal astroloji ile herkese özel olan doğum haritasını kullanarak karakter analizi, kişinin hayatta yaşaması gereken deneyimler, aşması gereken sınavlar gibi konularda aydınlatıcı bilgiler elde ederiz.

Mavi gökyüzü ve dolunay

Ay Burcu ve Erkeklerde Duygusal Bağımlılık

Birçok yetişkin erkek, bir duygusal ilişkiye başlayınca tüm diğer ilişkilerini yavaş yavaş bırakmaya başlar. İlişkide bağımlılık artar...

Astrolojide Evler Neyi Temsil Eder?

astrolojide evler

Gezegenler ne olduğunu, burçlar nasıl olduğunu, evler ise nerede olduğunu gösterir.

Ay burcu Aslan
 • Yunus dedi ki:

  Ay burcum Aslan Güneş Burcum da Kova bu ikisi kendi arasında çatışan burçlar diye biliyorum Başımdan Ruhani denilecek olaylar geçti

 • Scorpio dedi ki:

  Ay burcu Aslanım 🙂 Kesinlikle birebir doğru yorumlar.

 • Şükran dedi ki:

  Hatalarıyla, doğru yanlarıyla beni tanımlamışsınız , teşekkür ederim.

 • >
  error:
  Copy link