Aslan - Yay Burcu Aşk ve İlişki Uyumu

Aslan - Yay uyumunun detaylı analizine geçmeden önce burç uyumundan kısaca bahsedelim. Burç uyumu ile amaç ilişkideki güçlü ve zayıf noktaları erkenden fark etmektir. Önceden bilgi sahibi olarak, olası problemlere hazırlıklı hale gelirsiniz.

aslan yay uyumu

İlişkinin sonunda dahi bu bilgilere ulaşsanız, kendinizi geliştirme şansınız olur. Bu sayede, karşınıza çıkacak bir sonraki aday ile sağlıklı ilişki kurmak için fırsat doğar.

Burç uyumu analizi, ilişkinizin geleceğini tahmin edemez ya da kişinin doğru olup olmadığını sizin için bilemez. Olası güzel ve zor yanları görerek, buna kendiniz karar verirsiniz.

Aşağıda Aslan - Yay burç uyumunu başlıklara ayrılmış bir şekilde bulacaksınız. İstediğinize tıklayıp ilgilendiğiniz başlığa hızlıca ulaşın.

Aslan - Yay Burcu Uyumu Genel Bakış

Ateş burcu elementi tarafından yönetilen Aslan – Yay ilişkisi, bir sabit Aslan bir de değişken kategoride yer alan Yay burcunu içerir. İlişkide bir karar alırken, kimin daha lider ruhlu olduğunu anlamak için doğum haritasını incelemek gerekir.

Haritasında en çok öncü burca sahip birey, ilişkide yönetici/lider pozisyonunu elde eder. Özellikle bu denge sağlandıktan sonra, Aslan - Yay burcu uyumu güzelleşip huzur verir. 

Ateş burçları tutku, yaratıcılık, yarışmacı ruhları ve karşıdaki bireye ilham veren özellikleri ile tanınır. Aslan - Yay burcu ilişki haritasına bakınca, 5. Ev ile 9. Ev temaları görülür. Bu temalar sayesinde yarışmacı kişilikleri arka planda kalır.

Kısaca özetlersek, bir hobiye başlama veya uzak yerleri ziyaret etme arzusu, bu çifte canlılık ve neşe katar.

Aslan - Yay burcu ilişkisi, iki maskülen ve özgür ruhlu birey içerir. Özellikle herhangi bir konuda aniden duygusal bir tepki vermeleri (olumlu veya olumsuz) doğaldır. Küçük tartışmalar dahi, birlikteliği güçlendirip eğlence katar. 

Bu sebeple, iki birey de Aslan - Yay burcu uyumunda sahip oldukları duygusal rahatlığı, başka bir ilişkide bulamayabilir. Çünkü ikisi de karşıdakinin duygularını kolayca ifade etmesini bekler. 

Tıpkı karşıdakinden bekledikleri gibi davrandıkları sürece, ilişkideki uyum, ilgi çekici bir güzelliğe ulaşır. 

Özelliklere biraz yakından bakırsak, Aslan burcu kendisini sıklıkla bir grubu/işi yönetirken, rehber olup öğüt verirken bulur. Yay burcu ise yönetilmek veya emir almaya karşıdır. Özgür olmak için doğmuştur. 

Haliyle Aslan - Yay burcu uyumundaki olası sorunları tahmin edersiniz. Yönetme, özgürlük veya öğüt verme gibi konularda konuşurken, birisinin daha sık alttan alması gerekebilir. 

Sayfanın başında “ilişkide denge” konusunu dile getirdiğimiz gibi, doğum haritasında diğer burçların etkisi büyük bir rol oynar. Örneğin Ay burçları arasındaki sağlıklı bir uyum, şiddetli bir yağmur sonrası ortaya çıkan gökkuşağı gibi ilişkiyi koruyup güzelleştirir. 

Yay burcu, Jüpiter’in cömertliği ve idealist fikirleri tarafından yönetilir. Aslan burcu da Güneş’in sıcaklığı ve yüce gönüllü yaklaşımına sahiptir. Dolayısıyla birbirleri ile paylaştıkları, coşku ve heves dolu bir birliktelik bulursunuz. 

Birçok insan için ulaşılması imkansız görünen hedef veya amaçlar, bu ikili bir araya gelince ulaşılır hale gelir. Anlık hararetli küçük tartışmalar dışında, Aslan - Yay burcu uyumu güzel bir geleceğe işaret eder. 

Tipik bir Yay burcu, Jüpiter’in hayata pozitif yaklaşımı ile suçlu hissetme veya utanmaya dair duyguları daha az hisseder. Çünkü mükemmel olmadığını ve herkesin hata yapabileceğini bilir. Bu bilinci sayesinde, neşesine engel olan bir olay veya insandan kısa sürede uzaklaşır. 

Tipik bir Aslan burcu ise bir kusuru olmadığını düşür. Sonuçta bir kral/kraliçe hata yapmaz ve fikirleri bilge, doğru ve mantıklıdır. Hayatta hemen hemen her birey, Aslan’ın bu yaklaşımını çocuksu ve tatlı bulur. Fakat Yay için pek böyle değildir. 

Yay burcu, Aslan’ın narin gururuna dikkat etmeden sözlerini rahatça dile getirebilir. Çünkü, zihnindeki düşünceleri özgürce söylemek bir Yay burcu özelliğidir ve Aslan’ın da bir ayrıcalığı yoktur. 

Canı yanan Aslan burcu, benzer gurur kırıcı sözleri sık duymaya başlarsa ilişkiden uzaklaşabilir. Aynı şekilde, Yay burcunun da sırf ilişkinin mutluluğu için sessiz kalması zordur. O da gururlu bir ateş burcu insanıdır. 

Yukarıdaki duruma göz gezdirirsek, ateş burçları arasında en yaygın olumsuz özellik "fazla gurur”dur. Aslan - Yay burcu uyumunu garantilemek için iki bireyin de üzerine biraz çalışması gerekir. 

İlişkinin ilk aylarında bu olası farklılıklar üzerine çalışan Aslan - Yay burcu çifti, karşıdaki bireyin kişiliğini daha yakından tanır. Özellikle Aslan burcu, birlikteliğe bir isim koyup ciddi düşünüyorsa, sabit burç olarak elinden geleni yapar. 

Aslan’ın ilişkiye sadakatini gören Yay burcu ise farkında olmadan daha özenli konuşmaya başlar. Aslan kadını/erkeğinin sahiplenen özelliğini takdir edip ilişkiyi güzelleştirmek için uğraşır. 

Aslan - Yay Burcu Uyumu Güzel Yanları

Aynı element grubundan olan bir kişiyle birlikte olmak, “doğru insanı buldum” hissi verir. Hatta ilişki ilerledikçe, önceki birlikteliklerin ne kadar renksiz olduğu fark edilir. 

Aslan - Yay burcu uyumu, zihinsel olarak birbirini anlayan iki birey içerir. Yay’ın özgür ve macera sever yanı Aslan’ın aradığı erkek/kadın modeline yakışır. 

Yay ise karşısında duygu ve düşünceleri sağlam olan bir partner görür. Hayatı neşeyle keşfederken, güven duyduğu bir limana ihtiyaç duyar ve bunu Aslan burcunda bulur. 

İki bireyin de yatak odasında arzuları oldukça yüksektir. Fiziksel çekimi yakalayıp karşılıklı duygusal ihtiyaçları gidermek, bu ilişkinin en güzel parçasıdır. 

Aslan - Yay burcu uyumu, karşılıklı saygı kurulduğu müddetçe, birçok insanın imrendiği bir geleceğe işaret eder.

Aslan - Yay Burcu Uyumu Olası Problemler

Hayattaki birçok alanda yüksek uyuma sahip olan Aslan - Yay burcu çifti, aşk alanında farklı düşüncelere sahip olabilir. Özellikle doğum haritasındaki diğer burçlar element olarak çok farklıysa, problemler artış gösterir. 

Örneğin Aslan burcu, flört etmeyi ve farklı insanlarla vakit geçirmeyi istese de tek bir partner arar. Sabit burcun verdiği sadakati ilişkisinde göstermek ister.

Yay burcu ise bir gezgindir. Bir kişiye bağlanana kadar, hayatta birçok patikayı denemek ister. Bu ikili çok erken yaşta tanıştıysa, Yay burcu henüz ilişkiye hazır olmayabilir. 

Bu sebeple iki bireyin de birliktelikten ne aradığını, hayatın hangi aşamasında olduğunu dile getirmesi önem arz eder. Aksi halde Aslan burcu, Yay’ı sadık olmamak ile suçlayabilir.

Problemlerin çıkma olasılığını azaltmak için iki bireyin de burç hesaplama aracını kullanarak Güneş, Ay ve yükselen burçlarında “düşebileceği hatalar ve çözümleri” sekmesini irdelemesi önemlidir. Bu sayede, sıkıntılar ortaya çıkmadan onlarla yüzleşip sağlıklı ve uzun süreli bir ilişki kurmayı başarırlar.


Aslan - Yay burcu uyumu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sayfanın altına bir yorum bırakın.

Natal Astroloji Nedir?

Natal “doğum ve doğumla ilgili konular” demektir. Natal astroloji ile herkese özel olan doğum haritasını kullanarak karakter analizi, kişinin hayatta yaşaması gereken deneyimler, aşması gereken sınavlar gibi konularda aydınlatıcı bilgiler elde ederiz.

Mavi gökyüzü ve dolunay

Ay Burcu ve Erkeklerde Duygusal Bağımlılık

Birçok yetişkin erkek, bir duygusal ilişkiye başlayınca tüm diğer ilişkilerini yavaş yavaş bırakmaya başlar. İlişkide bağımlılık artar...

Astrolojide Evler Neyi Temsil Eder?

astrolojide evler

Gezegenler ne olduğunu, burçlar nasıl olduğunu, evler ise nerede olduğunu gösterir.

aslan yay uyumu
>
error:
Copy link