Aslan - Terazi Burcu Aşk ve İlişki Uyumu

Aslan - Terazi uyumunun detaylı analizine geçmeden önce burç uyumundan kısaca bahsedelim. Burç uyumu ile amaç ilişkideki güçlü ve zayıf noktaları erkenden fark etmektir. Önceden bilgi sahibi olarak, olası problemlere hazırlıklı hale gelirsiniz.

aslan terazi uyumu

İlişkinin sonunda dahi bu bilgilere ulaşsanız, kendinizi geliştirme şansınız olur. Bu sayede, karşınıza çıkacak bir sonraki aday ile sağlıklı ilişki kurmak için fırsat doğar.

Burç uyumu analizi, ilişkinizin geleceğini tahmin edemez ya da kişinin doğru olup olmadığını sizin için bilemez. Olası güzel ve zor yanları görerek, buna kendiniz karar verirsiniz.

Aşağıda Aslan - Terazi burç uyumunu başlıklara ayrılmış bir şekilde bulacaksınız. İstediğinize tıklayıp ilgilendiğiniz başlığa hızlıca ulaşın.

Aslan - Terazi Burcu Uyumu Genel Bakış

Öncü hava grubunda yer alan Terazi burcu, entelektüel konuşmayı başlatan, aradığı doğru cevaba ulaşana kadar durumu irdeleyen bir yaklaşıma sahiptir.

Sabit ateş grubunda olan Aslan burcu ise sıklıkla doğru cevaba sahiptir. Sıcak ve samimi sözlerine otoriter bir hava katar. Haliyle Aslan – Terazi burcu uyumunda, ortamı Aslan ısıtır, Terazi ise rüzgarıyla ateşi güçlendirir.

Aslan burcu, düşünce ve fikirlerini dile getirirken etrafında güç sahibi olmak ister. Dikkati üzerine çekerek sözünün geçtiğini görür. Ardından onurlu ve eğlenceli kadın/erkek rolüyle devam eder.

Terazi burcu ise bir konuda partneriyle konuşmaya başlar, diplomatik şekilde gerçekleşen tartışmadan keyif alır. Bu yaklaşımı, çoğunlukla daha az sabırlı olan Aslan burcu için garip gelebilir.

Burada Aslan burcunun şu bilgiyi fark etmesi fayda sağlar: “Tartışma eylemi” Terazi’nin dünyasında dramatik davranışlar veya duygusal çıkışlardan uzaktır. Tek arzusu, uyum ve dengeye ulaşmak için adil ve mantıklı bir sonuca ulaşmaktır.

İlk seferde Aslan’ın bu durumu kavraması zaman alabilir. Süreç içerisinde Terazi’nin adil ve doğru cevaba ulaşma arzusuna ilgi duyar. Hatta yaklaşımı, Aslan – Terazi burcu uyumunu sağlamlaştıran bir öge haline gelir.

Uyum (sinastri) haritasında, astrolojide 3. Ev ile 11. Ev temaları ortaya çıkar. İki eve de yakından bakarsak, biri komşu-kardeş ile diğeri ise toplum ile iletişime işaret eder.

Dolayısıyla Aslan – Terazi burcu ilişkisinde samimi arkadaşlık, birçok burç uyumuna göre daha hızlı elde edilir. Astroloji açısından bu uyumlu enerji, birlikteliğin her sürecinde ortaya çıkan fırsatlara işaret eder.

Fakat bu fırsatları nasıl kullandıkları ise doğum haritasındaki diğer burçların uyumuna göre değişir. Bir araya gelen Aslan – Terazi burcu çifti: Başarılı bir ilişki, güçlü bir arkadaşlık veya karlı bir iş kurmada şanslıdır.

Uyum, denge, ahenk vb. kavramlar ile ilişkilendirilen Terazi burcu, hoş görünmeyen duygusal tepkilerden uzak durmak ister. Astrolojinin aktör/aktrisi olarak bilinen Aslan burcunun ise yaşadığı duyguları davranışta göstermesi beklenir.

Birliktelik esnasında çıkan beklenmedik tepkiler, Venüs tarafından yönetilen Terazi’ye ağır gelebilir. Çünkü, aşk ve sevgiyi temsil eden Venüs için derin üzüntü veya depresyon gibi duygular doğasından uzaktır.

Belki de bu sebeple ilişki başında Aslan burcu, dramatik tepkiler konusunda dikkat edebilir. Zaman içerisinde Terazi burcu, bu duygusal tepkilerin doğal olduğunu ve ilişkide uyumu bozmadığını anlar.

Aslan – Terazi burcu uyumunda ortak olan bir öge, adaletsizliğe karşı öfkedir. Aslan burcu, sıcak kanlı ve cömert, Terazi ise adil ve sıklıkla tarafsızdır. Bu özelliklerin birleşimi, amaçladıkları her hedef de güçlü bir avantaj verir.

Konuyu biraz daha açarsak, ilişkide ortaya çıkan hedef veya idealler sıklıkla ulaşılması mümkün ve gerçekçidir. Elbette Aslan burcu biraz romantizm katabilir, Terazi ile düşüncelerini tekrar dengelemesi pek vakit almaz.

Aslan – Terazi burcu ilişkisinde ikilinin amaçladığı her neyse:

  • Aslan’ın sadık bir şekilde savunduğu,
  • Terazinin ise bu yolda üzüntü veren bir konu çıkarsa, Aslan burcuna destek olmayı başardığı görülür.

Genel olarak bakarsak bir Aslan’ın “evet” demesi, Terazi’nin ise “hayır” demesi nispeten zordur. Aslında bu sebeple ilişkinin uyumu artar. Şimdi sebebine yakından bakalım.

Gururlu ve onurlu Aslan burcu, astrolojide kral ve kraliçeyi temsil eder. Eğlenceli kişiliğinin yanı sıra, bir şeyler öne süren ve insanları peşinden sürükleyen bir liderdir. Sabit kategoride yer alan güçlü bir lider, nadiren bir başkasının emri altına girer.

Hayat boyu ikili ilişkilerde kendisini geliştiren Terazi burcu, zihnindeki düşünceleri Aslan’a emir olarak değil de “rica veya istek” olarak sunmayı çok iyi becerir. Venüs’ün de etkisiyle karşıdakine ince yaklaşıp istediğini sıklıkla alır.

Terazi burcunun yaklaşımı, duygusal bir manipülasyona benzemez. Dikkat ve özen ile diplomatik bir yaklaşımdır. Aslan burcunun da aradığı, ona saygı gösteren bir eştir. Bu sebeple Aslan – Terazi burcu uyumu, birçok pozitif noktaya sahiptir.

Olası bir gerilimden uzak durmak isteyen Terazi burcu, partnerine "hayır" demek istemez. Bunun yerine ise ince ve zarif stratejisini harekete geçirir.

Örneğin, önce "elbette" der "ama bir iki dakika konuşabilir miyiz?" diye Aslan’a seslenir. Venüs’ün etkisiyle Terazi’nin seslenişine olumsuz yaklaşmak zordur.

Bir diplomatik tartışmayı başlatabilirse, sıklıkla istediğini elde eder. Karşılığında ise Aslan burcunun ne onuru ne de gururu zedelenir.

Güneş (Aslan) ile Venüs (Terazi) uyumlu iki gezegendir. Bir araya gelince, yaratıcılık, sanatsal aktiviteler, heyecan ve iltifatlar da artar.

Aslan – Terazi burcu uyumunu özetlersek, bir tarafta onurlu ve güçlü bir kedi, diğer tarafta ise ona nasıl yaklaşacağını çok iyi bilen bir eş bulursunuz. Aslan burcu başı çekiyor gibi görünse de öncü grup da yer alan Terazi’nin etkisi de oldukça büyüktür.

Aslan - Terazi Burcu Uyumu Güzel Yanları

Terazi burcu güzelliği, lüksü ve uyumu sever, ilişkiye getirdiği en güzel öge “zarafet”tir. Aslan burcu ise ateş burcu enerjisi ile heves ve vizyonunu getirir, sadakati ile partnerini büyüler.

Güneş tarafından yönetilen Aslan burcu, parlaklığı ile ilgiyi üzerine çekmek ister. Venüs’ün etkisiyle Terazi’nin partnerine istediğini vermesi oldukça kolaydır.

Aslan – Terazi burcu uyumu, baskın iki enerji içerir. Biri Terazi’nin öncü burç, diğeriyse Aslan’ın ateş burcu olmasından kaynaklanır. Farklı yaklaşımları sayesinde baskın roller, ilişkinin farklı alanlarına kayar.

Örneğin bir tanesi ev düzenini kontrol edip istediği gibi yönetmek isteyebilir. Diğeri ise çocukların geleceği hakkında detaylı kararlar alır. İlişki ilerledikçe kimin nelerden sorumlu olduğu daha kolay anlaşılır.

Aslan – Terazi burcu uyumunu en çok güzelleştiren, bir araya gelince ikisinin de ilgi odağı olmasıdır. Bir davete, düğüne veya etkinliğe katılan bu çift, dikkatleri üstüne hızlıca çeker.

Başka bir Güneş – Venüs çifti olmadıkça, girdikleri alanda en çok kıskanılan çift olmaları normaldir. Eğer bireylerin kötü göz, nazar vb. inançları varsa, bu alandaki olumsuz enerjilere dikkat etmeleri tavsiye edilir.

Aslan - Terazi Burcu Uyumu Olası Problemler

Bu ikili arasında birçok olumlu özellik bulunsa da olası problemlere de göz atmak gerekir. Terazi burcu, hayata entelektüel yaklaşımında daha sistematik ve yavaş ilerler.

Duygusal konular dışında, astrolojide en mantıklı ve tarafsız karar almayı başaran Terazi burcudur. Fakat, doğruya ulaşmak isterken zamana ihtiyaç duyar, düşünmek ve tartışmak ister.

Aslan burcu ise sabit burç olarak planlı olsa da hedefine hevesle ilerler. Eşinin durup bu hedefi sorgulaması veya irdelemek istemesi ortamı gerebilir.

Bu noktada Aslan – Terazi burcu uyumunu belirleyen, haritadaki diğer burçlardır. Örneğin diğer burçlar arasında da uyum olursa, çıkan problemlerin tatlı bir şekilde sonlandığı görülür.

Başka bir olasılık ise Aslan burcunun kıskanma eğilimidir. Her ne kadar aktör/aktris rolüyle ilgiyi üzerine çekse de eşine sadık olan Aslan burcu, Terazi’nin üzerindeki fazla ilgiden rahatsız olabilir.

Hava burcu olarak Terazi ise daha özgür ve rahattır. Bu kıskançlık içeren davranışları anlamakta zorlanabilir.

Tüm olası problemlere rağmen Aslan – Terazi burcu ilişkisi, mutlu bir aile kurmaya yakın bir adaydır. Güneş ve Venüs’ün olduğu bir yerde, zorlukları aşmak ve güzel noktalara odaklanmak sanatsal bir aktiviteye benzer.

Problemlerin çıkma olasılığını azaltmak için iki bireyin de burç hesaplama aracını kullanarak Güneş, Ay ve yükselen burçlarında “düşebileceği hatalar ve çözümleri” sekmesini irdelemesi önemlidir. Bu sayede, sıkıntılar ortaya çıkmadan onlarla yüzleşip sağlıklı ve uzun süreli bir ilişki kurmayı başarırlar.


Aslan - Terazi burcu uyumu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sayfanın altına bir yorum bırakın.

Natal Astroloji Nedir?

Natal “doğum ve doğumla ilgili konular” demektir. Natal astroloji ile herkese özel olan doğum haritasını kullanarak karakter analizi, kişinin hayatta yaşaması gereken deneyimler, aşması gereken sınavlar gibi konularda aydınlatıcı bilgiler elde ederiz.

Mavi gökyüzü ve dolunay

Ay Burcu ve Erkeklerde Duygusal Bağımlılık

Birçok yetişkin erkek, bir duygusal ilişkiye başlayınca tüm diğer ilişkilerini yavaş yavaş bırakmaya başlar. İlişkide bağımlılık artar...

Astrolojide Evler Neyi Temsil Eder?

astrolojide evler

Gezegenler ne olduğunu, burçlar nasıl olduğunu, evler ise nerede olduğunu gösterir.

aslan terazi uyumu
>
error:
Copy link