Aslan - Oğlak Burcu Aşk ve İlişki Uyumu

Aslan - Oğlak uyumunun detaylı analizine geçmeden önce burç uyumundan kısaca bahsedelim. Burç uyumu ile amaç ilişkideki güçlü ve zayıf noktaları erkenden fark etmektir. Önceden bilgi sahibi olarak, olası problemlere hazırlıklı hale gelirsiniz.

aslan oğlak uyumu

İlişkinin sonunda dahi bu bilgilere ulaşsanız, kendinizi geliştirme şansınız olur. Bu sayede, karşınıza çıkacak bir sonraki aday ile sağlıklı ilişki kurmak için fırsat doğar.

Burç uyumu analizi, ilişkinizin geleceğini tahmin edemez ya da kişinin doğru olup olmadığını sizin için bilemez. Olası güzel ve zor yanları görerek, buna kendiniz karar verirsiniz.

Aşağıda Aslan - Oğlak burç uyumunu başlıklara ayrılmış bir şekilde bulacaksınız. İstediğinize tıklayıp ilgilendiğiniz başlığa hızlıca ulaşın.

Aslan - Oğlak Burcu Uyumu Genel Bakış

Bir tarafta Güneş tarafından yönetilen, canlılığı, yüce gönlü ile ünlü, parlayan bir Aslan burcu. Diğer tarafta ise Satürn’ün kuralları ile hayata daha gerçekçi bakan, çalışkanlığı ile herkesten sıyrılan güçlü bir Oğlak burcu. 

Sağlam duruşuyla dikkat çeken bu çifti doğru bir şekilde ifade etmek kolay değildir. Aslan - Oğlak burcu uyumu, birden fazla faktör içerir.

İbrahimi dinler arasında yer alan Yahudilik dini, eğitim ve paraya verilen önem, çalışkanlık ve aile köklerine olan saygı ile diğerlerinden sıyrılır. 

Onları ayrıştıran bu olumlu özellikler, astrolojide 12 burç arasından en çok Oğlak’ta bulunur. Özellikle astroloji ile ilgilenen herkesi bir parça ürküten Satürn, Oğlak’ın yöneticisi olarak dostudur. Bu da onu diğer burçlar arasında imrenilesi yapar.

Öte yandan Aslan burcu hayattaki kral/kraliçe yaklaşımı, ilgiyi üstüne çeken cömert yanı ile astrolojinin en dikkat çeken burcudur. 

Herkes gibi Aslan burcu da Satürn’ün etkileri ile hayatının bir sürecinde yüzleşmek zorunda kalır. Bu sebeple Aslan - Oğlak burcu uyumu, bu zorluklarla mücadele edebilen Aslan için daha çok mutluluk getirir.

Çünkü Aslan burcu ne kadar neşe dolu, sıcak ve cömert olursa olsun, yönetici Satürn’e sahip Oğlak burcunu etkilemek zaman alır. 

Karmik astrolojiye göre 12 burcun sırası, bireyin hayattaki gelişim sürecini temsil eder. Oğlak burcu 10. Sıra ile Aslan’dan 5 basamak ileridedir.

Benzer güçlü özelliklere sahip oldukları için, Oğlak burcu bir parça daha ısrarcı, daha bilge veya çalışkan görünür. Üstelik gururlu yanı ile de Aslan’dan pek eksiği yoktur. 

Aslan - Oğlak burcu uyumunda ilişki haritasına bakarsak, Oğlak burcu, Aslan’ın 6. Evine düşer. Bu evin ana ögelerinden bir tanesi “hizmet etmek”tir.  

Kısacası Aslan burcu Oğlak burcuna bakınca, hayatını güzelleştirmek için destek sunan bir kişi görür. Örneğin yemek yapmak, finansal kararlar, gelecek planlaması vb. Aslan’ın bir parça eksik olduğu her alanda olabilir.

Buradaki tek zorlayıcı olan, “hizmet etmek” isteğinin bir kral/kraliçeye yapılan şekilde olmamasıdır. Oğlak burcu bir anne-babanın çocuğuna verdiği destek gibi Aslan’a yaklaşır. 

Bir ebeveyn çocuğuna “hizmet” ederken, hayattaki zor olan gerçekleri de paylaşır. Küçük kurallar da koyar. Aslan burcu, bu tür bir hizmetten hoşnut olmayabilir.

İlişki haritasında Aslan burcu ise Oğlak’ın 8. Evine düşer. Kısacası Oğlak, Aslan’a baktığı zaman birlikte iş kurma fırsatı, cinsellik ve hayranlık duyar. Çünkü astrolojide 8. Ev, Akrep burcu ile ilişkilidir.

Aslan ile vakit geçiren Oğlak burcu, anlayamadığı derin duygular hisseder. Analitik zekası ile açıklayamadığı bir yakınlığı partnerinde bulur. 

8. Ev sebebiyle, Oğlak’ın Aslan ile konuşurken daha dikkatli ve düşünceli davranması beklenir. Özellikle birlikte geçirilen bir yatak odası deneyimi sonrası ilişkiye güçlü bir bağlılık hissedebilir.

Aslan - Oğlak uyumunda ilgi çekici başka bir alan, hedeflere dair bakış açısıdır. Aslan burcu, cesareti ile büyük hayaller kurar. İlgi çekici görüntüsü, konuşması ve giyimi ile hayallerinin gerçekleşmesini umut eder.

Oğlak ise Satürn’ün etkisi ile daha gerçekçi ve başlangıç için küçük hayaller kurması gerekir. Aslan’ın duygularından gelen cesaretine imrenip, onun hayallerine ulaşması için destek sunar.

Aslan - Oğlak uyumunda başka bir farklı alan ise para ile ilgilidir. Aslan burcunun diğer burçlarında (Yengeç, Başak, Oğlak vb.) daha stratejik ve plan odaklı bir burç olmadıkça, zor günler için pek birikim yapmaz.

Oğlak ise geleceği hakkında daha kaygılıdır. Olası zor günler için birikim yapar veya maaşı her ay yatan güvenilir bir iş olur. Bu açılardan bakınca aradaki farklılıklar bir parça fazladır. 

Kısacası, Aslan - Oğlak burcu uyumunu belirleyecek olan sıklıkla diğer burçlardır. Örneğin Ay ve yükselen burçları arasında iyi bir ilişki olsun. 

Oğlak burcu, Aslan’ın vizyonu ve parlak görüntüsünü hayatında tutmak için bu kral/kraliçeye nezaketle destek sunar. Aslan ise eşinin hayatına renk katan insanı oynar. Aldığı tavsiyeler ile ulaşılması güç görünen hedeflerine erişir.

Aslan - Oğlak Burcu Uyumu Güzel Yanları

Sabit burç Aslan (Ateş grubu) ile öncü burç Oğlak (Toprak grubu), zıtlıkların çekimini ifade eden bir ilişki ortaya çıkarır. İki burcun da aşka dair konularda arzuları benzerdir.

Aslan burcu, ışığına güç katan sadık bir partner arayışındadır. Oğlak burcu ise güven duyacağı ve hedefine ilerlerken yol arkadaşı olacak bir eş arar. 

İki burç da finansal olarak başarıyı ararken gereken işleri yapmaktan çekinmez. Eğer benzer bir amaç üzerine bir araya gelirlerse (sağlıklı bir aile kurmak, çocuk sahibi olmak vb.) uzun ömürlü bir ilişki ortaya çıkar. 

Aslan burcu, daha tutku dolu ve eğlenceli bir görüntü çizer. Oğlak’ın hayatına neşe katan insan olmayı başarır. Oğlak burcunun çalışkanlığı ve yüksek statüye erişme arzusu onu çekici kılar. Sonuçta astrolojinin kral/kraliçesi daima en iyisini ister.

Aslan - Oğlak Burcu Uyumu Olası Problemler

Her ilişkide birçok güzel özelliklerin yanı sıra, olası problemlere de dikkat etmek gerekir. Aslan - Oğlak uyumunda ise olası problemler biraz fazladır. Bu yüzden diğer burçların incelenmesi önem arz eder.

Hızlıca birkaçına göz atarsak, iki burcun da doğal bir liderlik eğilimi vardır. Oğlak’ın öncü burçta olması, onu daha ısrarcı yapabilir. İlişkide söz sahibi olamazsa, bu durumdan rahatsız olup kontrolü kaybetmiş hisseder.

Öte yandan Aslan burcu, bir parça romantik bakış açısıyla kendi düşüncesini ön plana koyar. Eğer istekleri gerçekleşmezse, hassas egosu zarar görür. 

Aslan - Oğlak burcu ilişkisinde ciddi bir yola girmeden önce Oğlak’ın hazır hissetmesi önemlidir. Heyecan ile atılan adımlar, onu biraz endişelendirebilir.

Problemlerin çıkma olasılığını azaltmak için iki bireyin de burç hesaplama aracını kullanarak Güneş, Ay ve yükselen burçlarında “düşebileceği hatalar ve çözümleri” sekmesini irdelemesi önemlidir. Bu sayede, sıkıntılar ortaya çıkmadan onlarla yüzleşip sağlıklı ve uzun süreli bir ilişki kurmayı başarırlar.


Aslan - Oğlak burcu uyumu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sayfanın altına bir yorum bırakın.

Natal Astroloji Nedir?

Natal “doğum ve doğumla ilgili konular” demektir. Natal astroloji ile herkese özel olan doğum haritasını kullanarak karakter analizi, kişinin hayatta yaşaması gereken deneyimler, aşması gereken sınavlar gibi konularda aydınlatıcı bilgiler elde ederiz.

Mavi gökyüzü ve dolunay

Ay Burcu ve Erkeklerde Duygusal Bağımlılık

Birçok yetişkin erkek, bir duygusal ilişkiye başlayınca tüm diğer ilişkilerini yavaş yavaş bırakmaya başlar. İlişkide bağımlılık artar...

Astrolojide Evler Neyi Temsil Eder?

astrolojide evler

Gezegenler ne olduğunu, burçlar nasıl olduğunu, evler ise nerede olduğunu gösterir.

aslan oğlak uyumu
>
error:
Copy link