Aslan - Kova Burcu Aşk ve İlişki Uyumu

Aslan - Kova uyumunun detaylı analizine geçmeden önce burç uyumundan kısaca bahsedelim. Burç uyumu ile amaç ilişkideki güçlü ve zayıf noktaları erkenden fark etmektir. Önceden bilgi sahibi olarak, olası problemlere hazırlıklı hale gelirsiniz.

aslan kova uyumu

İlişkinin sonunda dahi bu bilgilere ulaşsanız, kendinizi geliştirme şansınız olur. Bu sayede, karşınıza çıkacak bir sonraki aday ile sağlıklı ilişki kurmak için fırsat doğar.

Burç uyumu analizi, ilişkinizin geleceğini tahmin edemez ya da kişinin doğru olup olmadığını sizin için bilemez. Olası güzel ve zor yanları görerek, buna kendiniz karar verirsiniz.

Aşağıda Aslan - Kova burç uyumunu başlıklara ayrılmış bir şekilde bulacaksınız. İstediğinize tıklayıp ilgilendiğiniz başlığa hızlıca ulaşın.

Aslan - Kova Burcu Uyumu Genel Bakış

Aslan burcunun herhangi bir partner ile ilişkisinde, konu ne olursa olsun, ilgilendiği en önemli başlık yönetmektir. Bu yönetme isteği, bir parça ilgi odağı olma ihtiyacından ortaya çıkar. 

Aslan - Kova burcu uyumunda, liderlik konusu rahat bir alandır. Sıklıkla sıra dışı konuları gündemine alan Kova burcu, rutin işleri sorumluluk edinip yöneten bir partnerden hoşnut kalır.

Dikkate alınması gereken ortak özellik, ikisinin de sabit burç kategorisinde olmasıdır. Kısacası, bir fikir veya düşünceye inanan bu ikili, sahiplendiği pozisyonu kolay kolay bırakmaz. Bu alanda olası problemleri tahmin edersiniz.

Yenilik odaklı zihin, cömertlik, zor durumda olana yardıma koşma ve doğaya olan saygı, Aslan - Kova burcu uyumunda ortak bulunan özelliklerdir. Fakat, astroloji haritasında bu ikili birbirine tamamen zıt noktalarda yer alır.

Zıtlığın getirmiş olduğu güzellik, birinde eksik olan değer, duygu veya düşüncenin diğerinde var olmasıdır. Sıklıkla, partnerdeki bu “ilgi çekici" özelliklere sahip olmak isteyen arzuları sayesinde bir araya gelirler. 

Kişisel doğum haritasındaki diğer burçları dikkate almadan, ikisini diğerinden ayıran özelliklere bakalım. Aslan burcu, saygınlık, kararlılık, insan ilişkilerinde sıcaklık ve samimiyet konusunda Kova’dan bir parça öndedir. 

Peki Aslan burcunda olmayıp Kova’da olan nedir? Bir konuda hatalı olduğunu dile getirme veya hatayı kabul etme isteği, pek Aslan özelliği değildir. Sonuçta Aslan burcu, parlaklığı ile göz kamaştıran Güneş tarafından yönetilir.

Her birimiz zaman zaman yanlışlar yaparız, uygunsuz cümleler söyleriz. Eğer bir Aslan burcu gerektiğinde alçak gönüllü davranabiliyorsa, bu davranış diğer burçlarına bağlıdır.

Aslan - Kova burcu uyumunda, iki partnerin de birbirinden öğreneceği çok şey vardır. Örneğin Kova burcunun eleştiriye objektif yaklaşması, kendi eksikliklerini rahatça dile getirebilmesi onun Aslan’a katabileceği özelliklerdir.

Aslan burcu ise eşine sosyal ilişkilerinde kurduğu doğal samimiyeti gösterir. Fikir ve düşüncelerine sağlam bir şekilde bağlanmanın önemini vurgular.

Elbette Kova da sabit burç olarak güçlü bir profil çizer. Fakat yönetici Uranüs gezegeni, Kova’nın duygu veya düşüncelerinde sık sık değişiklikler yapar. Bu sebeple görüntüsü bir Aslan kadar sarsılmaz olmayabilir.

Aslan - Kova burç uyumunda ilişki haritasına yakından bakarsak, astrolojide 7. Ev etkisini görürüz. Çünkü karşıt burçlar, birbirinin haritasında 7. Eve düşer. 

Bu ev, potansiyel bir eşte ne tür özellikleri çekici bulduğumuzu gösterir. Bu özellikler bizde eksiktir, karşıdaki birey ile bir çift olmayı başararak kendimizi bütün hissederiz. 

İlişkide sadece zıt burçların yer alması, bireyi güvensiz hissettirebilir. Çünkü sürekli bir şeyler öğrenip gelişmek yerine, bazen çaba sarf etmeden kolayca anlaşılmak isteriz.

Bu sebeple, Aslan - Kova burç uyumunu inceleyen çiftin, diğer burçları arasındaki ilişkiyi de gözden geçirmesi önemlidir. Örneğin aynı elementte bir Ay veya yükselen burcu, pürüzleri azaltıp birlikteliğin geleceğini garantiler.

Aslan - Kova Burcu Uyumu Güzel Yanları

İki burcun da ortak etkileyici özellikleri arasında bir durum veya işi organize etme becerisi yatar. Element farklılığı sayesinde (Aslan - Ateş grubu, Kova - Hava grubu), bir konuyu ele alma yöntemleri ayrışır.

Aslan - Kova uyumunda ayrışmanın ilişkiye kattığı noktalar: ev hayatı, gelecek ve çocuk bakımı ile ilgilidir. Örneğin Aslan burcu, ateş elementinin verdiği coşku ile çocuklarına heyecan ve neşe içeren bir gelecek çizmek ister.

Eşi ve çocuğunun başarıları ile güzel haberleri, arkadaşları ile paylaşmayı arzular. Bu başarıya giden yolda ailesine destek sunmaktan çekinmez. 

Kova burcu ise hayata herkesten farklı yaklaşımı ile ilişkisinde bireylerin özgürlüğüne kıymet verir. Örneğin, eş ve çocukları iş alanında beklenmedik yolları denerse, desteğini esirgemez. 

Aslan - Kova burcu uyumunda, yeni hobi ve maceraları bulmaya Aslan daha heveslidir. Bunları tanıttıktan sonra ise karşısında entelektüel olarak açık fikirli bir eş bulur.

Belki de ilişkinin en ilgi çekici tarafı, sabit burçların sadakat ve bağlılığa dair güçlü arzusudur. Bir birliktelikten ne aradıklarını net bir şekilde ifade ederlerse, mutluluk ve huzur kaçınılmaz bir sonuç haline gelir.

Aslan - Kova Burcu Uyumu Olası Problemler

Yukarıdaki birçok güzel noktaya rağmen, olası problemlere de dikkat etmek gerekir. Örneğin Aslan burcu, duygularını daha canlı ve güçlü bir şekilde aktarır.

Kova burcu ise Ay burcunda ateş burçları olmadıkça, duygularını daha sakin ifade eder. Aradaki bu davranış farklılığına anlayış gösterip normal karşılamaları beklenir. 

Aslan - Kova burç uyumunda, olası başka bir problem ise ilişkiyi resmiyete taşımak ile ilgilidir. Kova burcu, bir kişiye kendisini adamadan önce daha çok zamana ihtiyaç duyabilir.

Özellikle doğru yolda olduğunu anlamak için birliktelikte ne kadar özgür olduğunu test eder. Aslan ise daha emin adımlarla ilerler. Karar verdiyse, Kova’nın neden ilgisiz göründüğünü anlamayabilir. 

Aslan - Kova uyumunda, duygusal olarak Aslan daha çok zorlanır. Partnerine karşı güçlü hisleri olmasına rağmen, sık sık istediği duygusal tepkileri Kova’da bulamayabilir. 

İlişkinin sağlam bir şekilde ilerlemesi için zıtlarda yer alan özelliklerden biraz uzaklaşıp ortada buluşmak gerekir. Bu da ancak iki bireyin de istek ve çabasıyla gerçekleşir.

Problemlerin çıkma olasılığını azaltmak için iki bireyin de burç hesaplama aracını kullanarak Güneş, Ay ve yükselen burçlarında “düşebileceği hatalar ve çözümleri” sekmesini irdelemesi önemlidir. Bu sayede, sıkıntılar ortaya çıkmadan onlarla yüzleşip sağlıklı ve uzun süreli bir ilişki kurmayı başarırlar.


Aslan - Kova burcu uyumu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sayfanın altına bir yorum bırakın.

Natal Astroloji Nedir?

Natal “doğum ve doğumla ilgili konular” demektir. Natal astroloji ile herkese özel olan doğum haritasını kullanarak karakter analizi, kişinin hayatta yaşaması gereken deneyimler, aşması gereken sınavlar gibi konularda aydınlatıcı bilgiler elde ederiz.

Mavi gökyüzü ve dolunay

Ay Burcu ve Erkeklerde Duygusal Bağımlılık

Birçok yetişkin erkek, bir duygusal ilişkiye başlayınca tüm diğer ilişkilerini yavaş yavaş bırakmaya başlar. İlişkide bağımlılık artar...

Astrolojide Evler Neyi Temsil Eder?

astrolojide evler

Gezegenler ne olduğunu, burçlar nasıl olduğunu, evler ise nerede olduğunu gösterir.

aslan kova uyumu
>
error:
Copy link