Aslan - Başak Burcu Aşk ve İlişki Uyumu

Aslan - Başak uyumunun detaylı analizine geçmeden önce burç uyumundan kısaca bahsedelim. Burç uyumu ile amaç ilişkideki güçlü ve zayıf noktaları erkenden fark etmektir. Önceden bilgi sahibi olarak, olası problemlere hazırlıklı hale gelirsiniz.

aslan başak uyumu

İlişkinin sonunda dahi bu bilgilere ulaşsanız, kendinizi geliştirme şansınız olur. Bu sayede, karşınıza çıkacak bir sonraki aday ile sağlıklı ilişki kurmak için fırsat doğar.

Burç uyumu analizi, ilişkinizin geleceğini tahmin edemez ya da kişinin doğru olup olmadığını sizin için bilemez. Olası güzel ve zor yanları görerek, buna kendiniz karar verirsiniz.

Aşağıda Aslan - Başak burç uyumunu başlıklara ayrılmış bir şekilde bulacaksınız. İstediğinize tıklayıp ilgilendiğiniz başlığa hızlıca ulaşın.

Aslan - Başak Burcu Uyumu Genel Bakış

Astrolojide 5. Ev ile ilişkilendirilen Aslan burcu, girdiği ortama eğlence ve mutluluk getiren, yaratıcılığı ile ışıldamak isteyen bir bireyi temsil eder. Başak burcu özellikleri ise 6. Ev konularına daha yakındır.

Hayatta yaptığı işlerde mükemmele yakın olma isteği duyan, olayları analiz etme becerisi ile insanlığa fayda sağlamak isteyen bir kişi ararsak, Başak burcunu buluruz.

Aslan – Başak burcu uyumunu biraz inceleyince, bir tarafta aktör/aktris ruhlu bir birey (Aslan), diğer tarafta ise sıklıkla yaptığı işlerdeki başarısı ile tanınmak isteyen daha mütevazi bir kişiye rastlarız (Başak).

Sadece yukarıdaki paragrafa bakınca, ilişkide nelerin yanlış gidebileceğini kestirirsiniz. Şimdi iki farklı dikkat edilmesi gereken olasılığa yakından bakalım.

Birinci olasılıkta birlikteliğin başında Aslan burcu, eşini istediği gibi etkileyeceğini düşünür. Daha sessiz ve tatlı bir görüntü çizen Başak burcu, çoğunlukla Aslan’ın ilişkiye yön vermesine izin verir.

Aslan – Başak burç uyumunu kaba bir tavırla ele alırsak, kral/kraliçe ile hizmetkarı görüntüsü ilk başta ortaya çıkan temadır. Özellikle Başak burcu mükemmele ulaşma hatasına düşerse, sırf eşini mutlu etmek için bu görüntüyü kolaylıkla çizer.

Toprak burçları, bir sıkıntıya sabretme ve değişime dikkatli ilerleme konusunda diğer element burçlarından öndedir. Toprak grubunda olan Başak burcu da çizdiği rolün onda bıraktığı etkileri bir süre inceler.

Karşılaştığı davranışlar hoşgörü seviyesini aşarsa, Başak burcu hem büyüleyici hem de ürkütücü olan iletişim becerilerini harekete geçirir. Bir gün beklenmedik bir anda, Aslan’ın tüm eksikliklerini yüzüne vurabilir.

İkinci olasılıkta ise Başak burcu, mükemmele ulaşmak için sıklıkla gördüğü hata veya eksiklikleri düzeltmeye çalışır. Bu düzeltme çabasında elle tutulur bir şeyler yapmak yerine, eleştiri yolunu tercih eder.

Kendi hayatını idealize etmeyi seven Aslan burcu, her dile getirdiği hayalinde eşinin can yakan sözlerine maruz kalabilir. Gerçekçi olmadığı veya çok dramatik davrandığına dair uyarılar onu güvensiz hissettirir.

Yukarıdaki iki olasılığa da yakından bakınca, Sağlıklı bir Aslan – Başak burcu uyumu için:

  • Sorunların büyümesini beklemeden harekete geçmek,
  • Bazen bize göre uygun görünmese de partnerin vizyonuna veya mütevazi davranışlarına saygı göstermek önem taşır.

Bu sayede ilişkide karşılıklı saygı sınırları korunur ve can yakıcı eleştirilere gerek kalmaz. Özellikle uzun soluklu bir ilişkiyse, iki olasılığa da farklı zamanlarda aynı ilişkide rastlamak mümkündür.

Eğer bireylerin doğum haritasında diğer burçlar uyum içindeyse, yukarıdaki olasılıkların hiçbiri yaşanmayabilir. Bu sıkıntılarla yüzleşmiş ve onları konuşarak aşmayı başarmış bir çifte yakından bakalım.

Bu aşamadan sonra Aslan – Başak burcu uyumu, beklenmedik derecede huzur veren bir ilişkiye dönüşür. Çünkü iki tarafta nerede durması veya nerede harekete geçmesi konusunda bilinçli hale gelir.

Ateş burcu olarak coşkulu ve dikkati üzerine çeken davranışları ile Aslan burcu, uğraştığı bir işi organize etme ve üstesinden gelme konusunda çok başarılıdır. Bu başarıyı kendisini en iyi şekilde göstermek isteyen özelliklerine borçludur.

Başak burcu sıklıkla bu parlayan ve başarılı adama/kadına gizlice hayranlık duyar. Zaman zaman etkilendiğini dile getirmesi, ilişkinin geleceğini garantiye alır.

Toprak burcu olarak hem güven veren hem de mantıklı hareket eden Başak burcu, eşi tarafından daha az sıklıkla takdir sözleri duyar. Aslında bir Aslan kadar buna ihtiyaç da duymayabilir.

İlişkiye verdiği emeğin karşılığını almak veya eşinin sadakatini görmek, Başak’ın huzuru için sıklıkla yeterlidir.

Aslan – Başak burcu ilişkisinde hemen uyum yakalamak kolay olmayabilir. Diğer burçların uyumuna da göz gezdirmek, ilişkide birbirini tanımak için fırsat vermek, en güzel sonucu ortaya çıkarır.

Aslan - Başak Burcu Uyumu Güzel Yanları

Hem Aslan hem de Başak burcu sıkı çalışan ve güzelliği arayan kişilerdir. Aslan burcu sıkı çalışmasında kendisini en iyi şekilde göstermek, güzelliği arayışında ise en iyisine sahip olmak ister.

Mükemmele ulaşmaya çalışan Başak burcu, Aslan’ın aradığı özellikleri etkileyici bir şekilde dışa yansıtır. Bulunduğu işte/ortamda en iyisi olan bir Başak burcu bulmak oldukça kolaydır.

Aslan – Başak burcu uyumu, sabit (Aslan) ile değişken (Başak) burç kategorilerini içerir. Başak burcunun aradığı bir parça heyecan ile güven veren bir erkek/kadındır.

Sözüne ve düşüncelerine sadık olan Aslan burcu, Başak’ın arzuladığı özelliklere sahiptir. Bu sebeple, uzun bir ilişki kurma olasılığı artar.

İki birey de ilişkiye emek verdiyse, bir sonuca yani ulaşmak ister (evlilik gibi). Burada önemli olan biraz zaman tanımaktır.

Toprak (Başak) – Ateş (Aslan) burcu ilişkisinde karşıdakini tanımak, diğer burç uyumlarına göre daha çok zaman gerektirir. Yeterince süre verdikten sonra ciddi bir adım atmak, iki bireyin de uzun ömürlü bir ilişki kurmasını sağlar.

Aslan - Başak Burcu Uyumu Olası Problemler

Aslan – Başak burcu uyumunda olası problemler normalden bir parça fazladır. Örneğin, Aslan burcu dikkat çekmeyi ve ilgi odağı olmayı sever. İlişkiye başladıktan sonra bu tür davranışların sıklığı, Başak’ı rahatsız edebilir.

Başak burcunun gerçekçi yaklaşan tarafı, Aslan’ı ilişkiye bağlı bir eş görse de dikkat çekme arzusunu riskli görebilir. Aslan burcu kadını/erkeği söz verdiği zaman sadıktır. Bunu bir Başak, zaman içerisinde anlayabilir.

Başka bir örnek ise eğlence anlayışındaki farklılıktır. Doğum haritasında Aslan, Terazi, İkizler gibi burçlar yoğun olmadıkça Başak, eşiyle romantik ve sessiz bir akşamı, sosyal bir geceye tercih edebilir.

Aslında bu durum, kişilik özelliği farkından kaynaklanır. Başak burcu sıklıkla içe dönük, Aslan ise dışa dönük bir bireydir. İlişkide yanlış bir söz söylemeden önce bu farklılığa dikkat etmek önem taşır.

Aslan – Başak burcunu bir arada tutacak olan, uzun ömürlü ilişki kurma inancı ve belki Aslan’ın tutumudur.

Çünkü ilişkiye dair umudu olan bir Aslan burcu, onu sağlıklı ve güçlü tutmak için elinden geleni yapar. Başak burcuna ise sadece, bu performansı izleyip gösterilen çabayı takdir etmek düşer.

Problemlerin çıkma olasılığını azaltmak için iki bireyin de burç hesaplama aracını kullanarak Güneş, Ay ve yükselen burçlarında “düşebileceği hatalar ve çözümleri” sekmesini irdelemesi önemlidir. Bu sayede, sıkıntılar ortaya çıkmadan onlarla yüzleşip sağlıklı ve uzun süreli bir ilişki kurmayı başarırlar.


Aslan - Başak burcu uyumu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sayfanın altına bir yorum bırakın.

Natal Astroloji Nedir?

Natal “doğum ve doğumla ilgili konular” demektir. Natal astroloji ile herkese özel olan doğum haritasını kullanarak karakter analizi, kişinin hayatta yaşaması gereken deneyimler, aşması gereken sınavlar gibi konularda aydınlatıcı bilgiler elde ederiz.

Mavi gökyüzü ve dolunay

Ay Burcu ve Erkeklerde Duygusal Bağımlılık

Birçok yetişkin erkek, bir duygusal ilişkiye başlayınca tüm diğer ilişkilerini yavaş yavaş bırakmaya başlar. İlişkide bağımlılık artar...

Astrolojide Evler Neyi Temsil Eder?

astrolojide evler

Gezegenler ne olduğunu, burçlar nasıl olduğunu, evler ise nerede olduğunu gösterir.

aslan başak uyumu
>
error:
Copy link