Aslan - Balık Burcu Aşk ve İlişki Uyumu

Aslan - Balık uyumunun detaylı analizine geçmeden önce burç uyumundan kısaca bahsedelim. Burç uyumu ile amaç ilişkideki güçlü ve zayıf noktaları erkenden fark etmektir. Önceden bilgi sahibi olarak, olası problemlere hazırlıklı hale gelirsiniz.

aslan balık uyumu

İlişkinin sonunda dahi bu bilgilere ulaşsanız, kendinizi geliştirme şansınız olur. Bu sayede, karşınıza çıkacak bir sonraki aday ile sağlıklı ilişki kurmak için fırsat doğar.

Burç uyumu analizi, ilişkinizin geleceğini tahmin edemez ya da kişinin doğru olup olmadığını sizin için bilemez. Olası güzel ve zor yanları görerek, buna kendiniz karar verirsiniz.

Aşağıda Aslan - Balık burç uyumunu başlıklara ayrılmış bir şekilde bulacaksınız. İstediğinize tıklayıp ilgilendiğiniz başlığa hızlıca ulaşın.

Aslan - Balık Burcu Uyumu Genel Bakış

Sosyal kişiliği ile göz kamaştıran bir Aslan burcunun gönlünü fethetmek, emek ister. Bu sebeple birçok Balık burcunu bir Aslan erkeği/kadınının peşinden koşarken bulursunuz.

Aslan - Balık burcu uyumunda, birçok güzellik vardır. Özellikle ikisi de karşı tarafın davranış biçimine hayranlık duyar. 

Örneğin, Balık burcu ister erkek ister kadın olsun. Bir parça baskın karakterde, ona sevgiyle yaklaşan ve hayatını düzene sokan bir eş hayal eder. Çünkü Dünya hayal kurarken, bir vizyon çizerken daha güzeldir. Organize etme becerisi güçlü olan bir eş rahatlık verir.

Aslan burcu ise ilişkide yönetici rolünü sahiplenir. Sabit burç kategorisi de ona güçlü organize etme becerisi katar. İkisinin de özellik ve arzularını inceleyince etkileyici bir uyuma rast gelirsiniz. 

Elbette yukarıdaki örneğin dışında kalan istisna Aslan - Balık burcu ilişkisi de ortaya çıkar. Kişisel doğum haritasındaki diğer burçların etkisiyle roller de değişiklik olabileceğini hatırlayalım. 

Genel özelliklerden konuşmaya devam edersek, astrolojide Güneş’in etkisi tıpkı Samanyolu galaksisinde olduğu gibi, liderlik üzerinedir. Aslan burcunun yöneticisi de Güneş’tir. 

Takdir edilmek ve beğenilmek, Aslan burcunun en güçlü ihtiyaçlarından ikisidir. Tüm burçlar arasında ise Balık kadar etkileyici, romantik ve güçlü duygularla seven bir partner bulmak zordur.

Bu sebeple, Aslan - Balık burcu uyumu karşılıklı ihtiyaçların samimi bir şekilde giderildiği bir ilişkiye işaret eder. 

Yüce gönüllü ve samimi duygularla dolu Aslan burcu, partnerini sevgiyle sahiplenir. Olur da ikisinden birisinin ilişkiye hazır hissetmediği süreçte tanışırlarsa, ayrılık en çok Balık burcunu üzebilir. 

Çünkü yönetici Neptün ile duygu yüklü Balık burcu, belki de ilk defa kendisini bir erkeğin/kadının yanında huzurlu ve rahat hisseder. Samimi bir şekilde sevilmenin örneğini Aslan burcunda bulur.

İkili arasındaki element farklılığına göz atarsak, bir tarafta ateş burcunun heyecanı, hevesi ve gerilince yansıttığı güçlü duygusal tepkileri. Diğer tarafta ise su burcunun iyileştirici, hoş gören yanı ile üzülünce uzaklaşıp derin okyanusta kaybolan davranışları. 

Herhangi bir anlaşmazlıkta bu element farklılığı, tartışmayı daha zorlaştırabilir. Sağlıklı bir Aslan - Balık burcu uyumu için karşıdaki bireyin dünyasını anlamaya çalışmak, iyi-kötü anlarındaki davranışları fark etmek önem taşır.

Birlikteliğin ilişki haritasına yakından bakarsak Balık burcu, Aslan’ın doğum haritasında 8. Eve düşer. Astrolojide 8. Ev, finansal paylaşım ve derin duygusal bağ ile kurulan cinsel yanı ile ünlüdür.

Yukarıdaki paragraf dikkate alınca, Aslan - Balık burcu ilişkisindeki duygusal zamanların, Aslan burcunda da derin izler bıraktığını fark edersiniz.

Aslan burcu ise Balık’ın 6. Evine düşer. Astrolojide 6. Ev, hizmet etmek ve hayata gerçekçi yaklaşmak ile ilgilidir. Tıpkı Balık burcunun hayatını düzene sokmasını arzuladığı bir partner gibi Aslan burcu, bu görevi ciddi şekilde üstlenir. 

İster bireysel özellikler isterse ilişki haritasındaki işaretler olsun, Aslan - Balık burcu uyumu olumlu tarafıyla baskındır. Yine de bir küçük detaya yakından bakalım.

Birçok Balık burcu, hayatta ne yapmak veya ne olmak istediği konusunda zamana ihtiyaç duyar. Sevdiği insanın düşüncelerini dinlemeye açıktır. Fakat tavsiyeleri her zaman hayatında uygulamaz.

Aslan - Balık uyumunda sıkıntı, sıklıkla bu noktada ortaya çıkar. Astrolojinin kral/kraliçesi doğruyu bilir ve partnerinin hayatını düzene sokmaya çalışır. Düşüncelerinin dikkate alınmadığını fark etmek, gururuna dokunur.

Bu tür olası anlaşmazlıklarda iki bireyin de ilişkinin geleceği için uygulayabileceği çözümler vardır. Aslan burcunu rahatlatmanın en kolay yolu, samimi bir şekilde çabasını takdir etmektir. Eğer Balık burcu somurtur, ağlar veya tamamen sessizleşirse bu pek fayda sağlamaz.

Aslan burcu ise kibar ve düşünceli bir şekilde yaklaşırsa, Balık’ı düştüğü belirsizlikten daha rahat çıkarır. Sonuç olarak, iki bireyde olumlu özellikleri ilişkide vurguladığında, mutluluğu bulmak ve küçük sorunları aşmak oldukça kolaylaşır.

Aslan - Balık Burcu Uyumu Güzel Yanları

Bu çiftin birlikteliğini dile getirirken birden fazla güzel özellik bulursunuz. Sanat, tiyatro ve diğer estetik yanı baskın yaratıcı aktiviteler, Aslan - Balık burcu uyumunu temsil eder.

Çünkü Aslan burcu: sanatı, lüksü ve hayata dair kaliteli olan her şeyi önemser. Sabit burç olarak da bu değerli ürün/aktivitelere ulaşmak için emek harcayıp para kazanır.

Öte yandan Balık burcu da yönetici Neptün ile sanat veya spiritüel her türlü aktiviteyi ön plana koyar. Bu sebeple Aslan - Balık burcu uyumu, iş veya hobi alanında destekleyen bir eşe işaret eder. 

Başka bir güzellik özellik, ilişkide işlerin paylaşımıdır. Gelecek planı ile iki bireyin bir araya gelmesi, alınması gereken kararları ortaya çıkarır. Aslan burcu da karar almaya ve yönetmeye heveslidir.

Romantik Balık burcu, eşinin aileye yönelik konularda sorumluluk almasından keyif alır. Karşılığında ise Aslan’ı takdir eder, sevgisini gösterip hayranlığını ilan eder.

Aslan - Balık burcu uyumunu özetlersek, Balık burcu hayal eder, Aslan ise hayal edilen her şeyi gerçeğe dönüştürmek ister. Uyumun verdiği güzellik sayesinde, huzur dolu bir aile kurmak diğer ilişkilere göre daha kolaydır.

Aslan - Balık Burcu Uyumu Olası Problemler

Her ilişkide ortaya çıkabilecek birkaç problem vardır. Aslan - Balık burcu uyumunda kişilik özellikleri farklı olsa da ortak bir hedef ilişkiyi güçlendirir.

Bazen ise iki bireyden birisi, kişilik özelliğine daha çok takılabilir. Örneğin Aslan burcu, ateş elementinin verdiği etkiyle daha enerji dolu bir yapıdadır.

Balık burcu, doğum haritasında ateş burçları olmadıkça yalnız kalmaktan keyif alır. İnsanlardan uzaklaşıp müzik dinlemek, doğa yürüyüşü yapmak veya kitap okumak ister.

İlişkinin gidişatını sağlamlaştırmak için farklılıklara saygı göstermek gerekir. Başka bir konu ise Aslan burcunun güçlü iradesiyle ilgilidir.

Hem sabit hem ateş burcu olarak Aslan, hedeflediğini başarmak ister. Bu tür bir davranış, tartışma esnasında ısrarcı veya inatçı görünebilir.

Öte yandan, Balık da su burcu olarak güçlü bir duygusal zekaya sahiptir. İsteklerini doğrudan dile getirmek yerine, duygusal yaklaşıp eşinden istediğini almaya çalışabilir. 

Kısacası, Aslan - Balık burcu uyumunda birçok güzel ögeye rast gelirsiniz. Yukarıdaki problemlere de dikkat edilirse, birlikte güzel bir gelecek kurma olasılığı oldukça yüksektir. 

Problemlerin çıkma olasılığını azaltmak için iki bireyin de burç hesaplama aracını kullanarak Güneş, Ay ve yükselen burçlarında “düşebileceği hatalar ve çözümleri” sekmesini irdelemesi önemlidir. Bu sayede, sıkıntılar ortaya çıkmadan onlarla yüzleşip sağlıklı ve uzun süreli bir ilişki kurmayı başarırlar.


Aslan - Balık burcu uyumu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sayfanın altına bir yorum bırakın.

Natal Astroloji Nedir?

Natal “doğum ve doğumla ilgili konular” demektir. Natal astroloji ile herkese özel olan doğum haritasını kullanarak karakter analizi, kişinin hayatta yaşaması gereken deneyimler, aşması gereken sınavlar gibi konularda aydınlatıcı bilgiler elde ederiz.

Mavi gökyüzü ve dolunay

Ay Burcu ve Erkeklerde Duygusal Bağımlılık

Birçok yetişkin erkek, bir duygusal ilişkiye başlayınca tüm diğer ilişkilerini yavaş yavaş bırakmaya başlar. İlişkide bağımlılık artar...

Astrolojide Evler Neyi Temsil Eder?

astrolojide evler

Gezegenler ne olduğunu, burçlar nasıl olduğunu, evler ise nerede olduğunu gösterir.

>
error:
Copy link