Aslan - Aslan Burcu Aşk ve İlişki Uyumu

Aslan - Aslan uyumunun detaylı analizine geçmeden önce burç uyumundan kısaca bahsedelim. Burç uyumu ile amaç ilişkideki güçlü ve zayıf noktaları erkenden fark etmektir. Önceden bilgi sahibi olarak, olası problemlere hazırlıklı hale gelirsiniz.

aslan aslan uyumu

İlişkinin sonunda dahi bu bilgilere ulaşsanız, kendinizi geliştirme şansınız olur. Bu sayede, karşınıza çıkacak bir sonraki aday ile sağlıklı ilişki kurmak için fırsat doğar.

Burç uyumu analizi, ilişkinizin geleceğini tahmin edemez ya da kişinin doğru olup olmadığını sizin için bilemez. Olası güzel ve zor yanları görerek, buna kendiniz karar verirsiniz.

Aşağıda Aslan - Aslan burç uyumunu başlıklara ayrılmış bir şekilde bulacaksınız. İstediğinize tıklayıp ilgilendiğiniz başlığa hızlıca ulaşın.

Aslan - Aslan Burcu Uyumu Genel Bakış

Her burcun hem olumlu hem de olumsuz özellikleri olduğu bilinir. Bir Aslan burcu, özelliklerini olumsuz kullansa dahi bir alana girince ortamı neşelendiren büyüleyici bir enerjiye sahiptir.

Dünya’ya yakın en büyük yıldız Güneş tarafından yönetilmesi, Aslan burcunun etrafına yansıttığı enerjiyi çok iyi açıklar. Rahatlığı ve sıcaklığını size doğru yaklaştıkça, hissetmeniz kolaydır.

Aslan – Aslan burcu uyumu da bu enerjinin yoğunlaştığı bir ilişkiye işaret eder. Girdiği yerde ilgiyi üzerine çeken, bazen patronluk taslayan, oyuncu ve sevecen iki kediyi hayal edebilirsiniz.

Sabit kategoride yer alan Aslan burcu, bir ilişkiye kendini adarsa nadiren sözünden vazgeçer. Bu sebeple Aslan çifti ilişkisinde, sadakat ve sevdiğini koruma duygusundan bolca bulunur.

İki birey de birbirine karşı cömert yaklaşıp gerektiğinde destek sunar. Fakat, kendi kendine yetmeyi başaran Aslan burcu, sıklıkla canı yandığında tek başına üstünden gelir.

Aslan – Aslan burcu uyumunda ana tema, haritadaki diğer burçlara göre şekillenir. Örneğin Yengeç burcu yoğunluktaysa, daha yuva ve aile tabanlı bir enerji ortaya çıkar. Evlenince erken çocuk sahibi olmak önem arz edebilir.

Astrolojide 5. Ev ile ilişkilendirilen Aslan burcu: kişisel haz, rahatlık ve yaratıcı aktiviteleri temsil eder. Ateş burcu olmanın verdiği cesur duygular ile de masallardaki kahraman prens ve prensesler bu burca çok uyar.

Sevgilisine bağlılığını göstermek isteyen iki birey de ilişki için cesaretli davranmaktan çekinmez. Ortaya çıkan aile, iş veya para gibi engeller, Aslan – Aslan burcu uyumunu daha da güçlendirir.

Aslında bu durum “ulaşılamayan” bir kadın/erkeğin çekiciliğinden de kaynaklanır. Ateş burçları arasında cesareti gösterme girişimi yaygın olsa da Aslan burcunda biraz farklıdır.

Bir odaya girince gözleri üstüne çeken bir kişi, tıpkı kendisi gibi ulaşılması zor görünen ve nadir insan/ürünlere yönelir. Bu sebeple, Aslan – Aslan burcu ilişkisinde (çaba ile aşılabilecek) birkaç zorluğun çıkması, iki bireyin de ilişkiye güçlü bağlanmasını sağlar.

Daha az beğenilen birkaç özelliğinden de bahsetmek gerekir. Problemler esnasında güçlü ve cesaretli bir görüntü çizse de dışarıdan kibirli veya fazla gururlu görünebilir.

Koşarak yardıma gittiği bir insanın Aslan burcuna eleştirel bir cümle kurması, kendisine verdiği değere zarar verir. Sinirlenip buz gibi kesilmesi veya öfke ile tepki vermesi normaldir. Çünkü Aslan burcu, kalbini elinde taşır.

Yengeç veya Başak burcu gibi duygusal konularda dikkatli değildir. Düşünmeden cömertçe yaklaştığı insanda olumlu bir davranış arar (teşekkür vb.). Sıklıkla istediği tepkiyi almaz, haliyle sinirlenince “fazla gururlu” denerek yanlış yorumlanabilir.

Aslan – Aslan burcu uyumunda güzel olan taraf iki bireyin de aradığının benzer olmasıdır. Karşılıklı cömert davranışlar, kolayca takdir edilir. İki birey de eşinin toplumda ön planda bulunma ihtiyacını iyi anlar.

Aynı burca sahip olmanın olumsuz noktaları da vardır. Aslan burcu erkeği/kadını kendi ışığını yansıtacak bir alana ihtiyaç duyar. Ev içerisinde bu alanda üstün olmak ister.

İki birey de aynı alanda liderlik için çalışırsa tartışmalar ortaya çıkabilir. Sıklıkla ise başka biri ortama geldiği zaman koşullar zorlaşır.

Örneğin, 3. Bir kişinin yanında iki birey de evde kimin en çok baskın olduğunu göstermeye çalışabilir. Aslan – Aslan burcu uyumunu bu tür sıkıntılardan uzak tutacak davranış, sahneyi paylaşmaktan geçer.

Söylenen sözlere saygı göstermek, gerektiğinde alttan almak iki bireyin de sergilemesi beklenen davranışlardır. Bu sayede bir Aslan’ın parlama arzusu diğerini gölgede bırakmaz. Bir ortamda gösterilen liderlik ve yaratıcılığa dair davranışlar, kısmen eşit bir şekilde paylaşılır.

Aslan burcu, yaptığı her işte daima iyi görünmeye çalıştığı için bulunduğu ortamda en güzel, karizmatik veya sevgi dolu gibi özellikleri kolaylıkla elde eder. Sıkıntı, yaptığı bir hata ile yüzleşmesi gerektiğinde ortaya çıkar.

Aslan – Aslan burcu uyumunda iki gururlu ve onurlu birey tartışırsa, suçlu sıklıkla 3. Kişi olur. İki birey de eşini iyi tanır, yaptığı bir davranış yanlış olsa da onu doğrudan suçlu bulması nadirdir.

Bir tartışma ortaya çıktığında elbette öfkeli davranışlar gösterilebilir. Fakat barış sağlandığı zaman, etrafta bu tartışmaya sebep olan bireyler dikkat etmelidir. Çünkü bir kral veya kraliçe “yanlış yapmaz”, daha doğrusu “yapamaz”. Ancak bu davranışlara başkaları sebep olabilir.

Böyle aktarınca alçak gönüllük veya hata ile yüzleşme konusunda Aslan burcunun bir parça eksik kaldığını fark edebilirsiniz. Bu gayet normaldir.

Çünkü sahne ışığını üstüne çekmek için özgüven gerekir. Çok fazla kişisel eleştiri bireyi içe dönük yapabilir. Yüksek özgüven ve cesaret için özeleştirinin az olması ön koşul sayılır.

Bu sebeple, kendisini sık eleştiren bir Aslan burcu (diğer burçlarda yoğun Başak, Oğlak, veya Terazi), hayatta kendi ışığını yansıtmakta zorlanabilir.

Aslan – Aslan burcu ilişki uyumunda belki de en şanslı olan, bu bireylerin çocuklarıdır. Cömert, sıcak ve gururlu davranışları ile Aslan burcu kadını/erkeği, çocuğuna karşı fedakardır.

Bu çift ev içerisinde güç dengesi sağlanana kadar, küçük tartışmalar yaşayabilir. Fakat konu çocuklara geldiği zaman, diğer her şey bir kenara atılır.

Aslan - Aslan Burcu Uyumu Güzel Yanları

Güneş tarafından yönetilen Aslan – Aslan burcu ilişkisinde temalar: canlılık, ihtişam, onur ve yüksek enerji gibi kavramlar üzerindedir. Bu ikiliden daha iyimser ve coşku dolu bir çift bulmak zordur (Belki Yay – Yay çifti yarışabilir).

Sabit kategoride yer alan Aslan burcu, önemli gördüğü özellikler konusunda nettir. Kısaca sadakat ve cesaret başı çeker. İlişkide partnerin de benzer özellikleri önemsediğini bilmek, ikisine de güven verir.

Bir birliktelik kararı alındığı zaman, ilişkinin evlilik düzeyine geçmesi (özellikle 27 yaş ve sonrası için) pek vakit almaz. Çünkü ikisi için de verilen söz, kişisel onurla ilgilidir.

İlişkide güç dengesi sağlandıktan sonra yatak odası deneyimi ilgi çekicidir. Astrolojide 5. Ev ile ilişkilendirilen Aslan burcu, doğum haritasında yoğun Akrep burcu veya 8. ev yer almadıkça, yatak odasında kişisel hazzı ön plana koyar.

Bu çiftin kendi arzularını ön plana koyması, ateşin hep yüksek kalmasını sağlar. İki bireyde ancak kendisini hazır hissettiği zaman, fiziksel birlikteliğe adım atar.

Bir tarafın diğerini zorlaması veya hakkını gasp etmesi düşünülemez. Bu sayede Aslan – Aslan burcu uyumunda cinsel ihtiyaç nadiren bir tartışmaya dönüşür. İki birey de yerini ve zamanını çok iyi fark eder.

Aslan - Aslan Burcu Uyumu Olası Problemler

Kalbini elinde taşıyan Aslan burcu, hassas bir egoya sahiptir. Ateş burçlarının sahip olduğu yüksek tutku, ilişkide olası tartışmaları kolayca gün yüzüne çıkarır.

İki sabit burcun bir arada olması, değişime karşı direnme eğilimi getirebilir. İlişkide güç dengesi ve karşılıklı saygı henüz elde edilmemişse, iki taraf da kendi sözünü geçirmeye çalışır.

Aslan – Aslan burcu uyumunda güvenilir bir gelecek için benzer kültür ve coğrafyadan gelmek önemlidir. Yoksa en azından birisinin haritasında yoğun değişken burç yer alabilir.

Çünkü, fikir ve düşünceleri değiştirme konusunda Aslan burcu ünlü değildir. Birisinin değişime daha açık olması beklenir.  Ciddi birliktelik öncesi karşıdaki bireyi iyi tanımak, gelecekteki önemli planları paylaşıp konuşmak önem arz eder.

İki ateş burcu birlikteliğinde tutku ile ortaya çıkan yüksek duygusal tepkiler:

  • Olumsuz tartışmaları daha üzücü ve kötü gösterebilir.
  • Mutlu anıları ise mükemmel ve inanılmaz sevgi dolu yapar.

İlişkinin geleceği için bu uçların güzel taraflarına odaklanmak önemlidir. Aslan – Aslan burcu çiftinin yüksek yaratıcılık becerisi ve eğlence dolu yanı ile aşamayacağı bir problem yoktur. Problemler onur veya gurur ile ilgiliyse tek zorluk, onlarla yüzleşmek olabilir.

Problemlerin çıkma olasılığını azaltmak için iki bireyin de burç hesaplama aracını kullanarak Güneş, Ay ve yükselen burçlarında “düşebileceği hatalar ve çözümleri” sekmesini irdelemesi önemlidir. Bu sayede, sıkıntılar ortaya çıkmadan onlarla yüzleşip sağlıklı ve uzun süreli bir ilişki kurmayı başarırlar.


Aslan - Aslan burcu uyumu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sayfanın altına bir yorum bırakın.

Natal Astroloji Nedir?

Natal “doğum ve doğumla ilgili konular” demektir. Natal astroloji ile herkese özel olan doğum haritasını kullanarak karakter analizi, kişinin hayatta yaşaması gereken deneyimler, aşması gereken sınavlar gibi konularda aydınlatıcı bilgiler elde ederiz.

Mavi gökyüzü ve dolunay

Ay Burcu ve Erkeklerde Duygusal Bağımlılık

Birçok yetişkin erkek, bir duygusal ilişkiye başlayınca tüm diğer ilişkilerini yavaş yavaş bırakmaya başlar. İlişkide bağımlılık artar...

Astrolojide Evler Neyi Temsil Eder?

astrolojide evler

Gezegenler ne olduğunu, burçlar nasıl olduğunu, evler ise nerede olduğunu gösterir.

aslan aslan uyumu
>
error:
Copy link