Aslan - Akrep Burcu Aşk ve İlişki Uyumu

Aslan - Akrep uyumunun detaylı analizine geçmeden önce burç uyumundan kısaca bahsedelim. Burç uyumu ile amaç ilişkideki güçlü ve zayıf noktaları erkenden fark etmektir. Önceden bilgi sahibi olarak, olası problemlere hazırlıklı hale gelirsiniz.

aslan akrep uyumu

İlişkinin sonunda dahi bu bilgilere ulaşsanız, kendinizi geliştirme şansınız olur. Bu sayede, karşınıza çıkacak bir sonraki aday ile sağlıklı ilişki kurmak için fırsat doğar.

Burç uyumu analizi, ilişkinizin geleceğini tahmin edemez ya da kişinin doğru olup olmadığını sizin için bilemez. Olası güzel ve zor yanları görerek, buna kendiniz karar verirsiniz.

Aşağıda Aslan - Akrep burç uyumunu başlıklara ayrılmış bir şekilde bulacaksınız. İstediğinize tıklayıp ilgilendiğiniz başlığa hızlıca ulaşın.

Aslan - Akrep Burcu Uyumu Genel Bakış

Aynı ortamda vakit geçiren Aslan – Akrep burcu ikilisi, birbirlerine içten bir saygı gösterir. Bu davranışın sebebi, iki bireyin de karşıdakinin güçlü egosunu fark etmesinden kaynaklanır.

Aslan burcu, hayata karşı coşku ve hevesinin Akrep’in duygusal derinliğinde kaybolabileceğini fark eder. Akrep burcu ise daha korumacı yaklaşır.

Aslan’ın gurur ve onur yüklü kişiliğine zarar gelirse, ne kadar güçlü tepki vereceğini tahmin eder. Haliyle Aslan – Akrep burcu uyumu, başlangıçta güç dengesini oluşturana kadar çalkantılı geçebilir.

Cinsiyet fark etmeksizin iki bireyin de ilişkiyi yönetme arzusu yüksektir. Akrep burcu, arzusuna ulaşmak için daha belirsiz ve arka planda adımlar atabilir. Aslan’ın ise daha yüksek sesli olması, kontrolü net bir şekilde ele almaya çalışması beklenir.

Yukarıdaki güç dengesini aşmayı başardıkları zaman, Aslan – Akrep burcu uyumu olumlu bir hale girer. Sıklıkla ortaya çıkan resim, ilişkide lider konumunda yer alan bir Aslan burcu ve ona destek sunan bir Akrep kadını/erkeğidir.

Evdeki gerçek ise daha farklı olabilir. Duygusal zekası ile stratejik adım atan Akrep burcu, ilişkide eşinin mutluluğu için gereken rolü çok güzel oynar. Karşılığında ise arzuladığı samimi ve cömert partneri, Aslan burcunda bulur.

Su burçları derin duyguları ile güçlü empati kurma becerisine sahiptir. Dışarıdan ilgi çekici ve güçlü bir görüntüye sahip olan Aslan burcu ise sıklıkla hassas bir egoya sahiptir. Canı yandığında bunu göstermek istemez.

Aslan – Akrep burcu uyumunu güzelleştiren Akrep’in, eşinin duygularını anlayıp gerektiğinde destek sunmasıdır. Duygusal derinliği ile Aslan’ın yaralarını sarması kolaydır.

Bu durumun bir de olası olumsuz tarafından bahsetmek gerekir. Eğer Aslan burcunu üzen kişi, partneri Akrep burcuysa işler değişir. Sıklıkla bir tartışma veya anlaşmazlık sonucu bu durum ortaya çıkar.

Karşılığında ise Akrep’ten merhamet veya şefkat görmesi beklenmez. Aslında gösterdiği davranışlar, duygu yüklü Akrep burcunun gerçek anlamda üzüldüğüne işaret edebilir.

Su burçlarına kısaca bakarsak, olası sorunlarda bir Balık burcu uzaklaşır, Yengeç burcu daha sessiz ve stratejik tepkiler verir, Akrep burcu ise hakkını arar, sıklıkla tepkisini koyar (hemen olmasa da).

Aslan – Akrep burcu uyumu, sinastri haritasında astrolojide 4. Ev ile 10. Ev temalarını ortaya çıkarır. Kısacası hem ilişkinin toplum tarafından nasıl göründüğü (10. Ev) hem de aile içerisinde huzurun nasıl sağlandığı (4. Ev) oldukça önemlidir.

Bu ilişkiye biraz yakından bakarsak, 4 ile 10. Ev bireyin ebeveyn ile ilişkisini açıklar. Eğer Aslan – Akrep burcu ilişkisinde arada yaş farkı varsa, ilişki daha kolay dengelenir.

Örneğin genç bir Akrep burcu (30 ve altı), henüz Akrep burcunun tutkusu, korumacı yanı ve kararlı yapısını tam geliştirmemiştir. Yaşça büyük bir Aslan burcunun zaman zaman gururlu veya dramatik görünen tepkilerini hızlı kabullenir.

Öte yandan genç bir Aslan burcu da henüz gururuna etki eden davranışları, hayatta güçlü görünmeyi yeni yeni geliştirir. 30 yaş üstü bir Akrep burcundan öğrenebileceği birçok özellik vardır.

Aslan – Akrep burcu uyumunda yaş farkı şart değildir. Sadece ilişkinin temaları sebebiyle, bir bireyin ebeveyn diğerinin ise çocuk rolünü kabul etmesi olasıdır.

Astrolojide aktör/aktris veya kral/kraliçe rolünü üstlenen Aslan burcu, sıklıkla birçok konuda doğru cevaba sahiptir. Özellikle cömert ve eğlenceli yanı sayesinde, ilgi çekici görüntüsünü korur.

Sabit kategoride yer alan Aslan burcu, görüşlerine oldukça sadık kalabilir. Bir konuda “Hayır” cevabını ise sıklıkla reddeder. Benzer şekilde Akrep burcu da sabit kategoridedir ve düşüncelerini güçlü bir şekilde savunur.

Yukarıdaki paragrafa bakınca, ne gibi tartışmaların çıkabileceğini tahmin edersiniz. Bu durumda doğum haritasındaki diğer burçlar arasındaki açılar önem taşır. Olumlu burç uyumları, ilişkinin geleceğini belirler.

Aslan – Akrep burcu uyumu için iki bireyin de davranışları kişisel algılamaktan çekinmesi, büyük fayda sağlar. Bu çiftin aradığı, en başında sadakattir. Partnere karşı güven duymak, gelecekte orada olacağını bilmek, aslında bütün olası tartışmaları giderebilir.

Karşılıklı sadakati kazanmak ise ilişkiye emek vererek gerçekleşir. Akrep’in duygusal yoğunluğunu biraz dengelemesi, Aslan’ın gerektiğinde gururunu arka plana atması, ilişkinin geleceğini garantiye alır.

Aslan - Akrep Burcu Uyumu Güzel Yanları

Yönetici gezegeni Plüto ile Akrep burcu, astrolojide en gizemli görüntüye sahiptir. Doğum haritasında başka etkiler olmadıkça, arka planda kalıp merak uyandıran bir izlenim bırakır.

Sıklıkla bu görüntüsü, Aslan burcunu kendisine çeker. İki birey de karşıdakinde anlamakta zorlandığı bir güç ile karşılaşır.

Akrep burcu su, Aslan burcu ise ateş elementi grubunda en sadık ve güven veren burçtur. Farklı elementte olmaları, benzer konulara ayrı noktalardan yaklaşma becerisi verir.

Örneğin hayata bir bebek getirme hayali kuran Aslan – Akrep burcu çifti, geleceği farklı planlayabilir. Aslan burcu, çocuğun kendi yaratıcılık becerisini iyi yansıtması ve bağımsız olması için fırsatlar sunar (eğitim, hobi vb.).

Akrep burcu ise daha hissel açıdan yaklaşabilir. Çocuğu ile evdeki bireyler arasında (anne, baba, kardeş vb.) güçlü duygusal bağ kurmak ister. Birlikte güzel vakit geçireceği aktiviteler planlar.

İlişkide karşılıklı güvenin var olması, olası sorunları konuşup gidermek için ikisine de birçok fırsat verir. Önemli olan iki bireyin de bu sorunları çözmeye istekli olmasıdır.

Aslan - Akrep Burcu Uyumu Olası Problemler

Aslan - Akrep burcu uyumunda yatak odası deneyimi çaba gerektirebilir. İki bireyin de cinselliğe bakış açısı biraz farklıdır. Doğum haritasında su burçları yer almadıkça Aslan burcu için birliktelik, daha çok karşılıklı mutlu olma ve haz duymadır.

Akrep burcu ise diğer bireylere göre cinselliği daha yoğun ve derin yaşar. Haritasında bu derinliğini azaltacak etkiler olmadıkça, karşıdaki birey ile bir bütün olmayı planlar.

Bağımsız ve gururlu Aslan burcu için bu yaklaşım biraz ağır gelebilir. Sağlıklı bir Akrep – Aslan burcu uyumu için birbirlerini tanıma sürecine bolca zaman ayırmak fayda sağlar.

Başka bir olası problem, iki burcun da yoğun tepki verme eğilimidir. Aslan burcu daha çok anlık öfkelenip içindeki ateşi dışarı çıkartır. Akrep burcu ise olumsuz duyguları biriktirip beklenmedik anda can yakabilir.

Tutku dolu iki burcun orta yolu bulması, diğer burçlar arasındaki uyum ve gösterilen hoşgörüye bağlıdır. Özellikle çocuklar dünyaya gelmeden, ilişkide güzel yanları ortaya çıkarmaya iki bireyin de istekli olması gerekir.

Yukarıdaki olası problemleri aştıktan sonra, güven ve sadakatin hızlı bir şekilde yerleştiği ve ilişkide denge sağlandığı görülür. Sabit burçların etkisiyle, bir kere kurulan mutlu yuvanın bir ömür sürmesi beklenir.

Problemlerin çıkma olasılığını azaltmak için iki bireyin de burç hesaplama aracını kullanarak Güneş, Ay ve yükselen burçlarında “düşebileceği hatalar ve çözümleri” sekmesini irdelemesi önemlidir. Bu sayede, sıkıntılar ortaya çıkmadan onlarla yüzleşip sağlıklı ve uzun süreli bir ilişki kurmayı başarırlar.


Aslan - Akrep burcu uyumu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sayfanın altına bir yorum bırakın.

Natal Astroloji Nedir?

Natal “doğum ve doğumla ilgili konular” demektir. Natal astroloji ile herkese özel olan doğum haritasını kullanarak karakter analizi, kişinin hayatta yaşaması gereken deneyimler, aşması gereken sınavlar gibi konularda aydınlatıcı bilgiler elde ederiz.

Mavi gökyüzü ve dolunay

Ay Burcu ve Erkeklerde Duygusal Bağımlılık

Birçok yetişkin erkek, bir duygusal ilişkiye başlayınca tüm diğer ilişkilerini yavaş yavaş bırakmaya başlar. İlişkide bağımlılık artar...

Astrolojide Evler Neyi Temsil Eder?

astrolojide evler

Gezegenler ne olduğunu, burçlar nasıl olduğunu, evler ise nerede olduğunu gösterir.

aslan akrep uyumu
>
error:
Copy link