Akrep Burcu Erkeği - Kadını Özellikleri ve Tarihleri

Güneş, sonbaharın ikinci ayında yaprakların düştüğü, soğukların yaklaştığı dönemde Akrep burcundan geçer. Geleneksel olarak Akrep burcu sonraki hayat, ölüm, kişilik değişimi gibi kavramlarla ilişkilendirilir. Yeni bir işe başlamadan önce yarım kalmış işler sona ermelidir. Akrep, bu süreci sembolize eder.

23 Ekim - 21 Kasım tarihleri arasında doğan kişiler Akrep burcudur. Bir insanın burcunu sorduğumuzda Güneş burcunu sorarız. Bu burç türünü kısaca açıklayıp Akrep burcunu detaylı bir şekilde analiz edelim.

Akrep burcu
Akrep burcu

Astrolojide Güneş, içimizdeki kişiliğin dışa vurumudur. Gezegenlerin en büyüğü olan Jüpiter ile kıyaslayınca, Güneş’in sadece 10’da birine eşittir. Güneş, bize en yakın ve en büyük yıldız olduğu için astrolojiye göre önemi diğer gezegenlerden daha fazladır.

Güneş burcu, kişinin egosu, mantığı, hayata bakış açısı ve hissettikleri ile ilgili genel bilgiler verir. Bir kişiyi tanımlamak istersek, boy-kilo-yaş ve meslek gibi basit tanımları geçince Güneş burcu ortaya çıkar. Her birimizin kişisel doğum haritasında yükselen burcuyla birlikte patron sayılır.

Güneş burcunu iyi anlamak hayattaki yapacağımız hataları en aza indirmek için önemlidir. Yoksa kibir, kabadayılık ve sahte özgüven gibi istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir.

Bu burç kişilik analizinde yapbozun sadece bir parçasıdır. Örneğin Türkiye’yi bir yabancıya anlatırken sadece Ankara’dan bahsetmek yetersiz kalır. Güneş burcu da kişinin sadece başkentini açıklar.

Başkent, kararlar alırken diğer şehirleri de ele almak zorundadır. Bu sebeple, paragrafların %70 veya üzeri, kişinin özellikleriyle örtüşüyorsa bu büyük bir başarıdır.

Yazılanları kabul etmeden önce sorgulayıp örnekleri inceleyin. Kendi hayatınız ile olan benzerliklere bakın. Astrolojinin kişilik analizinde sadece bir araç olduğunu hatırlayın.

Aşağıda Akrep burcu özelliklerini başlıklara ayrılmış bir şekilde bulacaksınız. İstediğinize tıklayıp ilgilendiğiniz başlığa hızlıca ulaşın.

Akrep Burcu Genel Özellikleri

Bir arkadaşınızla sıradan bir şekilde karşı cins hakkında konuşuyorsunuz. İş yerinizdeki yeni çocuktan neden hoşlandığını merak edip sordunuz. Arkadaşınız da "Güzel gülümsüyor" diye cevap verdi.

Birçok insan için bu basit cevap yeterlidir, fakat Akrep için bu sadece başlangıçtır. Akrep burcu, çıplak gözle görünenden ziyade saklı kalmış detayları öğrenmek ve anlamak ister.

Küçükken yaşadığınız ama hatırlamak istemediğiniz travmalar, sevdiklerinizin hayata veda ettiği günler yüzleşilmesi zor anılardır. Akrep burcuna yaşadığı duygusal zorluklarla başa çıkma becerisi verilmiştir. Karanlık anılarıyla yüzleşip onları iyileştirmeye ve değiştirmeye çabalar.

Bazen süreç zor ve uzundur, bazen ise birden fazla aşılması gereken basamak vardır. Bir Akrep, çoğunlukla bu gelişme sürecini farkında olmadan takip eder.

Hayatın bir gün sona ereceğini bilmek insanı rahatsız eden bir durumdur. Akrep burcu, tıpkı gecenin gündüz olmadan değersiz olması gibi hayat ile ölümün aynı konunun iki yüzü olduğunu gelişim sürecinde fark eder. Bu sebeple, hayatta olmanın kıymetini en iyi anlayan burçlardan biridir.

Akrep burcu, hayatın bir sınav olduğunu diğer burçlara göre daha iyi hisseder. İstek ve arzuları gerçekleşmediğinde derin duygusal değişimler yaşayabilir. Sebebi ise hayata tutku dolu yaklaşımıdır.

Zaman zaman isteklerinin önüne bilerek engel konulmuş gibi hissedebilir. Bu gibi süreçlerde karanlığa düştüğünü, sancılı bir dönemden geçtiğini fark edersiniz.

Birinci çeşit Akrep burcu, hayatta yaşadığı sıkıntılardan hızlı ders çıkarmayı başarır. Bu Akrep'in üzüntüye dayanma kapasitesi daha düşüktür. Acı ile karşılaştığında hemen sıkıntıyı ortadan kaldırıp hayatına devam etmek ister.

İkinci çeşit Akrep burcu ise hayattaki sıkıntıları daha az umursar veya üzüntüye dayanma kapasitesi yüksektir. Yaşadığı sıkıntılarla yüzleşip onları aşmak yerine yıllarca acı içinde bekleyebilir.

Genellikle yaşanılan sıkıntının bulunduğu alana göre (aile, iş, aşk vb.) iki Akrep çeşidini de bir kişi de görmek mümkündür. Örneğin, aşka dair konularla yıllarca acı çeken ama değişmekten kaçan bir Akrep buldunuz.

Öte yandan Aynı Akrep işe dair konularda ise hızlı adım atıp değişmeye hazır olabilir. Kişi, Akrep'in olumsuz özelliklerini sahiplenmişse, ders çıkarmak ve değişmek yerine, ona bu değişimi/acıyı yaşatmış kişiye ders vermeyi seçebilir.

İster onu seven olsun ister aleyhinde konuşan, Akrep burcu en çok yanlış anlaşılan burçlardan biridir. Hissettiği yoğun duyguları insanlar anlamakta zorlanır. Geleceğe, insanlara, işine güven duyma ihtiyacı diğer burçlardan daha fazladır.

Akrep burcu, insanların sadakatini sık sık test eden bir anlayışa sahiptir. Yeni tanıştığı bir insanın hassas noktasını fark edebildiği keskin bir sezgisi vardır.

Tıpkı bir mühendisin, bir aletin özelliklerini test etmesi gibi Akrep burcu da insanların hassas noktalarına dokunup neyin ortaya çıkacağını merak eder. Özellikle tartışmalar esnasında bu noktaları özenle kullanabilir.

Bu özelliğinden dolayı bazı kişiler, Akrep burcunun yanında kendisini rahatsız hissedebilir. Eğer kişi, özgüveni yüksek bir Akrep burcu ise insanların zayıf yanlarını onlarla paylaşıp gelişmelerine destek olur.

Akrep burcu, sevdiği veya değer verdiği insana gerçek anlamda sadakat gösterir. Onun güvenini kazanmak zaman alır, çaba ister. Ama genellikle ömürlük bir arkadaş edinirsiniz.

Akrep Burcu Aşk ve İlişki Hayatı

Akrep burcu, burçlar arasında en tutku dolu olandır. Tutkuyu dışarıdan kolaylıkla görmek mümkün olmaz. İnsan doğasını anlama becerisiyle gerektiğinde dıştan görüntüsünü değiştirebilir veya beklenilen davranışları gösterip sıradan bir insan modeli çizebilir.

Cinsellik, Akrep burcu için duygusal bir konudur. Fiziksel bir ihtiyaçtan öte gizemli ve tarif edilmesi güç duyguları simgeler. Aşk ve cinsellik birbiriyle bütünleşmiş bir deneyimdir. Sıradan arkadaş ilişkisinde bulamadığı derinliği arar.

akrep burcu aşk hayatı

Birçok Akrep'in cinsel arzusu oldukça yüksektir. Özellikle 20'li yaşların başında cinsel ihtiyaç ile bir insanı sevme ihtiyacını birbiriyle karıştırdıkları görülür.

Örneğin kendisini kötü hisseden bir Akrep erkeği, kısa süreliğine ruh halini düzeltmek için ona kapısını açık tutan kızın evine gidebilir. Bu durum, bir insanın sorunlardan kaçmak ve anlık rahatlamak için kullandığı sigaraya benzer.

Akrep burcunu şehvet değil de bir kişiyle kurmak istediği cinsel ve duygusal bağ tanımlar. Şehvet, herhangi bir magazin dergisini aldığınızda gördüğünüz çıplak bedenin etkisiyle ortaya çıkar. Cinsel ve duygusal bağ ise ilişkinin gerçekleştiği ortamın rengi, tonu, atmosferi ve bıraktığı hisler sayesinde oluşur.

30'lu yaşlara doğru Akrep burcu, gerçek ihtiyacının cinsellik değil bir insanla bütün olma duygusu olduğunu anlar. Birlikte olduğu kişi tarafından sevilmek ve onun ihtiyaçlarını gidermek kendisini yakın hissettirir. Tıpkı bir terapist gibi kız/erkek arkadaşının duygusal sıkıntılarına çözüm sunma Akrep burcunu gerçek doygunluğa ulaştırır.

Özellikle yaşadığı acılarla yüzleşmek yerine onları bekleten Akrep burcu, gerçek ihtiyacını uzun yıllar fark edemeyebilir. Nadiren ise doğum haritasındaki diğer burçlardan dolayı, farklı insanlarla sürekli vakit geçirmek isteyen Akrep'e rastlarsınız. Diğerlerine göre anlaması zor olan bu burç insanını doğru tanımak için kendinize vakit verin.

Akrep insanı doğum haritasındaki diğer burçların da etkisiyle, yatakta farklı fantezileri deneyimlemek isteyebilir. Mekanik olmadığı ve duygusal bir bağ olduğu müddetçe farklı deneyimlere açıktır.

Fakat nasıl yapacağını öğrenmesine gerek yoktur. Merak duygusu üç yaşından itibaren canlanıp gelişmeye başlar.

Sabit burç kategorisinde olduğu için ilişkiye sadık kalma potansiyeli yüksektir. Akrep burcunda politika ve dine dair düşüncelerde görülen fanatik bakış açısı ilişkiye de yansır. Sevdiği insanı da düşüncelerini savunduğu gibi savunur.

Bazen sevgiliyi sahiplenme durumu biraz aşırıya kaçıp olumsuz hale gelebilir. Eşini, ona ait bir varlık olarak görmesine sebep olur.

İster erkek ister kadın olsun Akrep burcunun en sık rastlanan problemi kontrolü elde tutma arzusudur. Tıpkı gazete astrolojisinde yüzeysel olarak bahsedilen kıskanç yanı ile tanınması gibi. Oynadığı bu oyunda daima usta olması gerekir.

Örneğin bir Akrep herkes gibi ilişkisinde hata yapabilir, kırıcı davranışlar sergileyebilir. Fakat, hemen özür dileyip sorunu çözmesini engelleyen güçlü bir gurura sahiptir.

Öyle ki hatayı hızlıca kabul ederse oynadığı oyunda sizi güçlendirmiş ve kontrolü kaybetmiş olur. Bunun yerine sizin gücünüzü test etmek isteyebilir. Asıl amaç kimsenin vazgeçilmez olmadığını göstermektir.

Şaşırtıcı bir şekilde bu tür oyunlarda, kendi hakkını savunmayan ve savaşmayan kişilere saygısı oldukça azalır. Çünkü, gözünde bu tür davranışlar bir kişisel zayıflıktır. Bu durumda ne yapabilirsiniz?

Akrep burcunun gururunu koruması için oynadığı bu oyunu bir şekilde kazanması gerekir. Ama mümkünse ona birincilik ödülünü vermeden bir parça eleştirin. Özellikle aşk alanında acı çekme geçmişi olan bir Akrep ise kırgınlığınızı belli edin.

En uygun sonuç, Akrep'in yaralanmış bir şekilde oynadığı oyunu kazanmasıdır. Hem siz istediğinizi elde etmiş olursunuz hem de Akrep burcu derin acı çekmeden oyundan çıkmış olur.

Yukarıdaki bahsedilenler, duyguları daha kolay dile getirebilen Akrep burcunda işe yarar. Eğer ilgilendiğiniz Akrep, olumsuz duyguları içinde tutuyorsa, ara ara bir parça buhar çıkardığını görüyorsanız dikkatli olun.

Sıklıkla hayat boyu derin duygusal değişim yaşayan Akrep burcu için bu durum sağlıklı değildir. Olumsuz duygulardan arınmak için psikolojik destek alması gerekebilir.

Akrep burcu, çağımızda bir eşte bulunması zor olan önemli bir özellikle gelir – insanı çok iyi anlama kapasitesi. Keskin gözlem yeteneği sayesinde, dikkatini verdiği insan hakkında kısa sürede yüksek bilgi sahibi olur. Eğer gelecekteki eşinize tamamen dürüst olmak istemiyorsanız, Akrep size göre olmayabilir.

Kendisini güvende hissettiği insanın yanında, ihtiyaçlarını gidermek için uğraşır. Su burçları, ihtiyaç duyuldukları zaman kendisini iyi hisseder ve Akrep de farklı değildir.

Kendi sırlarını sıklıkla saklamayı seçebilir. Ama eşinin sırlarının hepsini bilmek ister. Gerekirse, siz duştayken eşyalarınızı karıştırıp cebinizdeki fişlere göz atabilir. Akrep, her şeyiyle sahiplendiği kişiyi iyi tanımak zorundadır.

Bu sahiplenme hissi bazı kişileri rahatlatırken bazısına ağır gelir. Özellikle hava burçları (İkizler, Terazi, Kova), Akrep ile ilişkide sıklıkla bağımsızlığı elden gidiyormuş gibi hisseder.

İşten ve arkadaştan önce daima eş gelir. Çoğunlukla bu durum gerçekten Akrep’in ilgisini çekmiş eş için geçerlidir. Diğer insanların ikinci planda olduğunu görmek Akrep’in eşini mutlu eder, huzurlu ve ait hissettirir.

Kıskançlığın tanımı insandan insana değişir. Bazısı eşlerin birbirini kıskanması gerektiğini bunun doğal olduğunu düşünür. Bazısı ise bu durumu özgüven eksikliği olarak tanımlar. Akrep burcu ise kıskançlık konusunda belki şu cümleyi kurar "Gerçek mutluluğu sadece benimle yaşamanı istiyorum.”

Hayat hem karanlık hem de aydınlığın karışımını içeren bir dengededir. Akrep burcu, insanların içindeki karanlığı, gelişim sürecinde fark eder. Sizi olduğunuz gibi kabul etmeyi öğrenir. Bu burç ile ilişki, insanın kendisini daha iyi tanımasına ve çoğunlukla iyi yönde değiştirmesini sağlar.

Akrep'in yanında kimseye benzemeyen bir tutku ve sevgi hissedersiniz. Belki de en büyük sebebi sizi değişime zorlayan yanı ve yaşattığı derin hislerdir.

Akrep Burcu Erkeği Özellikleri

Akrep burcu, tüm burçlar arasında en gizemli olan erkeği ortaya çıkarır. Dışarıdan oldukça dengeli ve sakin bir hava çizen bu erkek, kişisel kontrolünün ne kadar güçlü olduğunu göstermeye çalışır.

Bu gösteriş, içindeki duyguları saklamasını sağlayan bir maske gibidir. Özellikle yükselen burcu da destekliyorsa, Akrep erkeğinin duygusal derinliğini keşfetmek zaman alır.

Sıklıkla soğukkanlı ve ilgisiz görüntüsü ile ulaşılması güç erkek profilini çizer. Akrep erkeği, kendi davranışlarını ilgi duyduğu kadını etkilemek için değiştirme becerisine sahiptir.

Örneğin bir Koç veya Aslan erkeği, nadiren kendisini farklı gösterir. Onların bu durumdaki motivasyonu ancak kendilerini değerli hissetmek olabilir.

Akrep erkeği ise ilgi duyduğu kadını inceler, zihninde onu neyin etkilediğini hesaplar. Eğer doğum haritasında güçlü Oğlak veya Başak etkileri var ise hedefine plan ve detay katar.

Çoğunlukla Akrep erkeğinin etrafındaki kadın, bu erkeğin zihninden geçenleri fark edemez. Her şeyin ne kadar sıradan ve olağan olduğunu düşünürken adım adım kendisini bu adama yakın hisseder. Sorun, Akrep'in istediği birçok kadını kolaylıkla elde etmesi değildir. Asıl macera bundan sonra başlar.

Bu gizemli adamın altındaki duygusal kişilik ilişkide ortaya çıkar. Özellikle 20'li yaşlardaki bir çok Akrep erkeğinin fark edemediği, hayatına aldığı kadını sevmesiyle orantılı olarak kendisini savunmasız bırakmasıdır. Bu durumda Akrep erkeği içsel çatışmalara davetiye çıkarır.

Özellikle doğum haritasında Ay ateş burçlarındaysa, sevdiği insan ile tartışmaları canını daha hızlı yakar. Bu sebeple ilişkideki küçük tartışmalara dahi tepkisi şiddetli olabilir.

Akrep erkeği ile ilişki derin sularda yüzmeye benzer. Pluto tarafından yönetilen bu erkek birçok kadında derin izler bırakır. Özellikle Akrep ile uzun süreli bir ilişkiden sonra diğer erkeklerin ne kadar yüzeysel olduğunu ve basit konularla ilgilendiğini düşünebilirsiniz.

Akrep erkeği, karşı cinsin özelliklerini üzerinde taşır. Duygusal, bir Yengeç gibi ruh hali değişken ve sahiplenici özellikler gösterir.

İçindeki duyguların farkında olan Akrep erkeği, ideal erkek rolüne girmek için bir parça hırslı ve acımasız görünmeyi deneyebilir.

Kontrolü elinde tutmak isteyen Akrep erkeği, size istediğinizi çoğunlukla vermez. Eğer ekstra sevgiye, ilgiye ihtiyaç duyuyorsanız ve bunu dile getirirseniz Akrep'in önüne iki yol çıkar. Bu durumda doğru yol belki de orta yolu bulmak ve daha çok sevgi göstermektir. Akrep erkeği çoğunlukla sizi test etmeyi düşünür.

Eğer istediğiniz sevgi ve ilgiyi vermezsem ne yapacak diye merak eder. Başkasının duygusal tepkisini incelemekten keyif alan yanı güçlüyse, bu erkek ile uçları yaşarsınız.

Bir gün mutluluğun zirvesini yaşarken ertesi gün üzüntü dolu geçebilir. Amacı, kadına zarar vermek veya üzmek değildir. Birçoğu, içindeki merak duygusunu durduramaz. Siz benzerini ise bu erkeğe pek yapamazsınız.

Akrep erkeği ile yaşamak için onu gerçekten anlamalısınız. Onu anlamak için de bu adamı önce sevmelisiniz. Yalnızlığının anlamını, derin hislerinin onda bıraktığı etkileri ve erkeği duygusal görmeyen bir toplumda yaşamanın zorluğunu fark etmeniz gerekir.

Özetle, duygusal acılarınızı Akrep erkeği ile paylaşın, size Dünyaları vermek ister. Bu erkek, çok az insana güvenir. Aslında çok az insanda ona güvenir. Bir Akrep erkeğine yapabileceğiniz en güzel şey Dünya’nın onu anlamadığını düşündüğü anlardan birinde onun yanında olmak ve onu anladığınızı göstermektir.

Akrep Burcu Kadını Özellikleri

Akrep burcu kadınını iki ana kelime tanımlar; derinlik ve güçlü irade. Akrep kadınının mizacını ve davranışlarını analiz etmek zaman ister. Mahremiyeti önemseyen yanı sebebiyle kendi kişiliğini ve zayıf yanlarını bir Aslan kadını gibi korur.

Güçlü iradeden kasıt ise Akrep kadınının ulaşması gereken bir amacı olmadığı müddetçe inandığı kurallara sadık kalmasıdır. Diğer çok bilinen Akrep özelliklerine de rastlarsınız; sahiplenme, gurur, sadakat ve yoğun duygular.

Akrep kadınıyla yaşamak tıpkı erkeği gibi duygusal derinliğe hazır olmayı gerektirir. Zor görünce uzaklaşan bir yapınız varsa derinliği ve sevgisi daha hafif ve daha az göze çarpan bir kadın bulmanızda fayda vardır.

Akrep kadınının derinliğini biraz açalım. Yüzeysel bakış açısından uzak bir kadın düşünün. Bu kadın, hiç kimsenin veya hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını öğrenme sürecindedir.

Örneğin, sıradan bir günde ona “Günaydın” dediğinizde, aslında gerçekten ne demek istediğinizi sorgulayabilir. Akrep kadını, sizi “Günaydın” demeye iten motivasyonu ve ihtiyacı anlamak ister. Aynı zamanda bu kelimenin kendisinde bıraktığı etkiyi de inceler.

Bir ilişkinin sosyal medya için çekilen “Mutluyuz” fotoğrafından daha fazlasını arar. İlişki, onun için sevgi, güven ve cinsel ihtiyacı karşılamaktan daha ötedir. Dürüst ve samimi duygularla erkeğin yanında bir bütün hissetmek ister.

Dürüstlük derken, sevdiği erkeğin karakterinin temiz olduğunu görmek ister. Bu sayede, başka kadınlar konusunda endişelenmesine gerek kalmaz. Çünkü bu kadın, ayakları yere sağlam basar, geleceği konusunda güveneceği adamda da sağlam bir karakter arar.

Su burcu olarak Akrep kadını merhametlidir. Bu merhameti hayat boyu, içindeki kendisini bazen üzen tutkulu tarafı sayesinde öğrenir. Diğer tüm kadınlar arasında Akrep kadını, insanın zayıflığını ve karanlık tarafını en iyi anlayıp anlayış gösterebilecek bir yapıya sahiptir.

Karanlık ve anlaşılması güç insanlar Akrep kadınını pek endişelendirmez. Öte yandan, günlük hayatında samimi duygular göstermeyen ve davranışları değişiklik gösteren bir kişiye karşı tahammülü düşüktür. Bir kişinin kibar bir yaklaşımla gülümsemesinin altındaki sebepleri görme becerisine sahiptir.

Kendinize dair sakladığınız çok konu varsa, Akrep kadını onları bulmak ve gün yüzüne çıkarmak ister. Eğer sağlıklı bir ilişkiniz varsa, size yavaşça yaklaşıp çoğunlukla aldığınız yaralar konusunda destek sunar. Aranızda bir soğukluk varsa, dikkatli olmanızda fayda vardır.

Birçok erkek, duygusal anlamda dürüst olma konusunda endişe duyar. Aynaya bakmak, kendimizi iyi bir şekilde anlamak cesaret ister. Üstelik Akrep kadınının istediği yoğunlukta bir dürüstlük, özgüveni yüksek ve kendisiyle barışık erkeklerde bulunur.

Akrep kadını erkeğin acısını, hayallerini, yükünü sadece görmekle kalmayıp onları paylaşan özelliği ile nadir bir kadındır. Üstelik sadakati ve iradesiyle sarsılmaz bir şekilde, eşinin yanında durur.

Akrep kadını, tıpkı kendisinin sürekli değişip hayatta ilerlemesi gibi eşinin de gelişmesini bekler. Eğer kendi düşüncelerinizi anlamak yerine macera filmlerini izlemeyi tercih ediyorsanız, kendinizi net bir şekilde açıklamanız gerekir. Elinizdeki tek şans, istediğiniz gibi davranma hakkınız olduğunu savunmak ve onu ikna etmektir.

Akrep kadınını mantıklı bir şekilde ikna edemez ve özür dilemezseniz, sizin davranışınızın değişmesi gerektiğini düşünecektir. Akrep’in yargıya dair zihinsel mekanizması Terazi gibi entelektüel ve mantıksal tabanlı değildir.

Göstereceği davranışlar, bir davranışı hak etmediğine dair güçlü, içgüdüsel ve duygusal bir tepkidir. Özellikle aldatılma düşüncesi Akrep kadınını çok ürkütür.

Aldatılan bir Akrep kadını, başını eğip hayatına devam etmek yerine karşılık vermek ister. Bu durumu kötü niyet veya zorbalık olarak düşünmeyin. Sadece çektiği acıya benzer ders vermek ister.

Akrep kadını harika hafızasıyla bilinir. Olayları, onların yarattığı hisle zihinde kodladığı için mutluluk veya üzüntü veren anılar iz bırakır. Zor zamanında ona destek olun, sizin iyiliğinizi daima hatırlar. Güvenini sarsın, size karşı hep dikkatli olur.

Akrep kadını yeni tanıştığı insanlara ihtiyatla yaklaşır. Duygusal zekası, kimsenin bir melek olmadığını hatırlatır. Bu sebeple, bir ilişkiye başlamak zaman ister.

Sizinle belki tanıştıktan bir hafta sonra ilişkiye başlayabilir. Aslında ilişki gerçek anlamda başlamaz, gerçekten söylediğiniz kişi olup olmadığınızı uzun süre gözlemleyip test edecektir.

Akrep kadını ile zaman geçirmek size farkındalık kazandırır. Kendi davranışlarınızın sebeplerini, ihtiyaçlarınızı, başkasını neyin etkilediğini yakından incelemeye başlarsınız. İçsel dünyayı kavrayan Akrep kadını, size diğer burçların veremeyeceği bambaşka bir kapı aralar.

Kendimizin neden farkında olmalıyız? Eğer farkındalık yüksek olmazsa, istemeden insanları kırabiliriz.

Örneğin işten çıkarılan bir kişi, sebebinin müdüre saygısız yaklaşımı olduğunu hiç anlamayabilir. Bir insan hatanın ne olduğunu dürüstçe söyleyene kadar da iş bulmak zorlaşır. Burada insana hatasını gerektiğinde acı bir şekilde, daha az sıklıkla ise şefkatle gösterecek olan Akrep kadınıdır.

Nihayetinde Akrep kadını, girdiği iletişim ve ilişkide gücü elinde tutmak ister. Yapabileceğiniz en iyi şey gerçekten onu sevip sevmediğinize karar vermek ve hayatınıza devam etmektir. Astrolojinin en gizemli burcuyla tek bir şeyden emin olabilirsiniz; bu kadın ile hayatınız asla sığ ve sıkıcı olmayacak.

Akrep Burcu Düşebileceği Hatalar ve Çözümleri

Bir Akrep, güçlü olduğunu hissetmek için başkasının tepkisine ihtiyaç duyabilir. Örneğin, önemsiz bir tartışmaya girip karşıdakini sinirlendirince güçlü olduğunu hisseder. Fakat bu davranış, sevdiklerinin Akrep'ten uzaklaşmasına sebep olur.

Gücünün başkası tarafından fark edilmesi için gizlice çaba gösterirse, kendisini sabırsız ve endişeli bir hale sokar. Hatta sinirlenip dikkati üzerine çekmek için insanları kışkırtabilir. Sonuç olarak, kendisini güçlü zannetse de insanların gözünde değeri düşebilir.

İnsanların olumsuz düşünce ve hislerini fark edip destek sunduğunda değeri artar. Kendisini nasıl bu kadar iyi kontrol ettiğine dair bilgiyi, ihtiyaç duyan arkadaşına anlattığında ilham kaynağı olur.

Bir insanın amacı, zayıf yanları ve gizli niyetini kolaylıkla görebilir. Bu bilgileri o insanla olumlu bir şekilde paylaşması onu anladığını hissettirmesi, kişinin hayatını büyük oranda etkileyebilir. Çünkü birçok insan, Akrep kadar yüksek farkındalığa sahip değildir.

Sonuç olarak, kendisini ve diğerlerini iyi yönde değiştirmeyi başarır. Arkadaş çevresinde değer verilip ihtiyaç duyulan bir kişi haline gelir.


Akrep burcu tanıdığınız biri var mı? Siz bu burç hakkında neler düşünüyorsunuz? Sayfanın altına bir yorum bırakın.

Natal Astroloji Nedir?

Natal “doğum ve doğumla ilgili konular” demektir. Natal astroloji ile herkese özel olan doğum haritasını kullanarak karakter analizi, kişinin hayatta yaşaması gereken deneyimler, aşması gereken sınavlar gibi konularda aydınlatıcı bilgiler elde ederiz.

Mavi gökyüzü ve dolunay

Ay Burcu ve Erkeklerde Duygusal Bağımlılık

Birçok yetişkin erkek, bir duygusal ilişkiye başlayınca tüm diğer ilişkilerini yavaş yavaş bırakmaya başlar. İlişkide bağımlılık artar...

Astrolojide Evler Neyi Temsil Eder?

astrolojide evler

Gezegenler ne olduğunu, burçlar nasıl olduğunu, evler ise nerede olduğunu gösterir.

Akrep burcu
 • Halis dedi ki:

  Ben bu yaşıma.kadar pek astroloji ile ilgilenmedim. Son birkaç haftadır bakıyorum. Ve gerçekten okuduklarim ve gördüklerimin isabeti beni çok şaşırttı. Özellikle doğum günümü dakikasina. Varıncaya kadar bildiğimden, birazda detaylı bakabilme imkanım oldu. Şunu diyebilirim, bu tip bilgiler bana faydalı oldu. Teşekkür ediyorum

 • Deniz dedi ki:

  Ben ve eşim ikimizde akrep burcuyuz yorumlarınız çok güzel ve doğru teşekkür ederiz

 • M dedi ki:

  Benim güneş burcum normalde kova, yükselen ve ayım akrep. Kova burcunu her okuduğumda kendimden bir şeyler bulmakta zorlanıyordum. Sebebini sentez burcumun akrep olduğunu öğrendikten sonra farkettim. Akrep özelliklerim daha ağır basıyor. Yazılan çoğu şey bana uyuyor. Yaşadığımı derinden yaşarım hafife alamıyorum hiçbir şeyi. Cinsel olarak da kesinlikle duygusal bağlılık arıyorum. Gelip geçici ilişki insanı değilim. Tam bir stalkerım :/ Geçmişini merak ederim karşımdakinin. Safi merak. Değişmesi gereken bir özellik ama. Sevdiklerimi tam severim önüne dünyaları sererim. Beni üzeni unutmam, intikam almadım hiç bana ters ama unutmam. Ara ara geçmişi de hortlatabiliyorum. Sen bunu demiştin etmiştin gibi. Karşımdaki duygularını belli etmeyince cidden önemsiz miyim diye düşünüyorum. Zira ben dillendirmekten çekinmem. Ama bunlara rağmen fedakar, bolca merhametli, sevdiklerine merhem olmayı seven biri. Anlayan, başını omza koymalık biri. Bulduysanız kıymet bilin. Benim bilmediler, açtıkları yaraları sarmakla uğraşıyorum 🙂 yazı için çok teşekkürler, kova burcuna yazıcaktım burası daha uygun olur dedim.

 • Akrepkral dedi ki:

  Akrep burcuyum. Yazilanlar nokta atışı cok dogru .. Gerçekten duygusal zekam cok kuvvetli bana derdini anlatan cok arkadaşıma yardim ettim. Onların duygularına elimden geldigince hep derman oldum.. Gördüğüm. Samimî dogal insanalra bayılıyorum. Hayatin ta içinden acilar icinde büyümüş örnek şahsiyetleri seviyorum. Bununla birlikte insanlarla iletisimimde gercekten anlasilmadigimi veya sıklıkla yanlis anlasildigimi düşünüyorum. Burcumun akrep oldugunu öğrenipte sacma sapan sınır koyan , davranışlarıyla kacan cok insan gördüm. Hayati ,insanları burclari okumamış cahiller … 3 , 5 olumsuz özellige takili kalıyorlar. Her burcta var olumsuz özellik. . Önemli olan farkedip egitmek .. Halbuki bu ön yargilari kirsalar ne kadar farkliliklarimizdan zenginlikler uretecegiz … Akrepleri yadirgamayin gerçekten hakettikleri degeri verin inanin degerleriyle size deger katan insanlar. . sevdikleri icin inanılmaz fedakarlar . . kendimden biliyom.. Mal mülk para faso fiso bizim için önemli olan kalpte sımsıcak samimî duygular ile dostluklar kurmakk.. Ömürlük ilişkiler yasamak .. Samimiyet ,dürüstlük . derinlik ile harmanlanmis iletisim iliski olmazsa olmas..
  Akrepleri anlamaniz icin size icerden biri olarak
  bilgi verioyom 🙂 Yakinlarinzda varsa akrep . onunla bu frenkansi tuturun. Su zaman da cok az insanin sahip olacağı özelligiyle size ömür boyu sadık kalir..

  Akrepkral..

 • nur dedi ki:

  güneşi akrep olan bir insan olarak açıkçası uymayan tarafları var… ???? evet çok tutkulu bir insanım ancak bu tutkuyu öğrenme konusunda yardım etme konusunda ve bana verilmiş iş konusunda gerçekten yaşıyorum, ya da ne bileyim sevdiğin bir yemeği yerken gayet tutkulu olabiliyorum, yalnız duygusal anlamda yanımda ağlayana bile tahammül edemiyorum açıkçası, anlam veremiyorum, yanlış anlaşılmasın gayet empati kurabiliyorum ancak kendimi düşününce Örneğin bir proje hazırlıyorum sonuna kadar gelmişim canımı kanımı ortaya koymuşum bir.

  Sadece bir noktayla bitecek ancak yıkılıp gidiyor ve o kadar mücadelem o kadar çabam çaresizlik içinde yokedilişleri işte bu beni gerçekten çok üzüyor ve Ağlamayı hiç sevmesem de ağlatıyor ya da dürüstlüğüm konusunda, sorumluluk sahibi olmam konusunda herhangi bir zıt görüş beni üzebiliyor. Ben göstere göstere hiçbir işimi yapamıyorum, bazen isterdim neden biliyor musunuz çok kendi halinde her şeyi analiz eder stratejik davranır sonuca varırım sonrasında sen ne yaptınki ya da ne yapıyosun ki davranışıyla karşılaştığım için benim için çoğunlukla çok üzücü oluyor…

  Venüs’ün de akrep o yüzden mi yükselenimden dolayı mı bilmem ne başkalarının alanına girmekten hoşlanırım ne de benim alanıma girilsin isterim… Bana göre herkese özel alan tanınmalıdır… küçük yaşlarda daha İntikamcı olmuş olabilirim, ancak deneyimlerim arttıkça kötü öğretmenlerin beni öğretmen yaptığını keşfettim, burada şu sonucu çıkartıyorum. acaba gerçekten yaş ilerledikçe daha çok yükselen burcumuz gibi mi davranıyoruz yani maske dediğimiz bizim karakterimiz mi oluyor zamanla…

  Bu teori de çok gerçekçi gelmiyor kendi küçük oğluma baktığım zaman yükseleni yengeç güneşi boğa tam bir yengeç gibi davranmakta resmen beni depresyona sokmakta… dokunmayı sevmiyorum dokunulmaktan haz etmiyorum, duygusal konular bana göre değil ancak benim ufaklık inadına sev beni dokun bana hayat mutlu olmaya deymez mesajı veriyor… ???? ne olursa olsun nefes alıyorsak umut bitmemiştir diyem ben acaba neden böyle Sinanmaktayım diye buhranlara giriyorum ????

  Şifalandırma, yolunu kaybetmişlere rehber olma konusunda o kadar emek verdikten sonra sanki doktora yapıyormuşum gibi hissettiriyor bana…???? astroloji benim için bir bilim, şimdiye kadar yaptığım gözlemlerle birleştirince gerçekten çoğunlukla hesaplar doğru bu yönden baktığınızda benim ufaklık nasıl zorlayıcı anlayabiliyorsunuzdur, yani yukarıdaki yorumlar genel profil ola bilir, ancak tamamen budur diyemeyiz, diğer gezegenler açıları, birlikte yaşadığımız karşılaştığımız insanların bizimle temasları, hepsi önemli.

  O yüzden asla Önyargılı olmamalı her şeyin bir de arka planı olduğunu hatırlamalıyız… sürekli sayamadığım kadar çok hayatım altüst oldu duran giderken bazen kendi kendime altüst ettim amaç hep arayış… Hepimiz bir bütünün parçasıyız bazen kabullenmek gerek sevgiyle Ve umutla kalın…????????‍♀️????

  • Natal Astroloji dedi ki:

   Nur Hanım,

   Yazdığım makaleler arasında en çok geri geldiğim sayfa akrep burcu özellikleri oluyor. En değerli astrologların makalelerini okuyup yayınlasam da sanıyorum birçok astrolog, Akrep burcuna objektif yaklaşmakta zorlanıyor.

   Gerek duygusal zekası gerek insanın hassas yanını görme becerisi ile Akrep burcu, birçoğumuzda derin etkiler bırakır. Astrologların bu derin etkileri yorumlarken biraz olumsuz tarafta kaldığını düşünüyorum.

   Bu sayfaları yıllar içerisinde tekrar düzenleyip en açıklayıcı ve tarafsız bir bakış açısını elde etmeye çalışacağım. Yazdıklarıma dair bir yorum bıraktığınız ve hayatınızdan örnekler verdiğiniz için teşekkürler.

   • nur dedi ki:

    Ben teşekkür ederim dikkate aldığınız için ???? haklısınız genelde olumsuz olan tarafla ilgileniliyor, ancak bir de sürekli dönüştükçe hayatın özüne karışan akrepler var… diye düşünüyorum, kalıplar çok doğru değil ve gerçekten makalelerinizi okuduğumda başarılı bulduğum için dayanamayıp yorumlarımı paylaşmak istedim, umuyorum emeklerinizin karşılıını sizin için hayırlı olacak şekil de alırsınız… evren algıladığımız kadardır, biz ne kadar istersek o kadar alırız… ya da hak ettiğimiz seçimlerimiz kadar kim nasıl düşünmek isterse aslında sonuç aynı… ❤️????????

 • Betül dedi ki:

  Akrep burcuyum bir kısmı doğru bir kısmı yanlış beni anlattı

 • Pelin dedi ki:

  Bir numara Akrep Burcu, ikincisi de Yengeç Burcu..Çok fazla emek alan, enerji emen iki burç.. Yakınlarındaki insanların iki farklı açıyla iki farklı üslup şekliyle çokça zamanını ve enerjisini alan ve bazen adeta çalan, ömür törpüsü hayat kısaltıcı 2 burç.

 • Faysal dedi ki:

  Evet Akrep burçlu benim selamlar

  • Başak dedi ki:

   Efsane doğru tespitler???? ama daha derinlerde çokk çokk başka anlamlar var bizde akrep olarak dünyaya gelmenin bedelleri ve misyonları var kayıtsız kalamadığımız farkındalıklarımız var bazen yoruyor bittim diyosun bitemiyorsun öldüm diyorsun ölemiyorsun ve o an küllerinden daha daha dahada güçlü 1 üst versiyonda hayata devam ediyorsun????????

 • Hatice dedi ki:

  Oğlum akrep 6 Kasım doğumlu.dediğiniz gibi farkındalığı aşırı yüksek bir çocuk,Çok tutkulu,duyguları aşırı derin,bir o kadar da anlama halinde.sayfanızı çok beğendim,çok emek verdiğiniz belli başarılar diliyorum

 • >
  error:
  Copy link