Akrep Burcu Erkek - Kız Çocuğu ve Bebeği Özellikleri

Plüto tarafından yönetilen Akrep burcu çocuğu ve bebeği, diğer burçlara göre keskin gözlem becerisi ve tutku dolu bir yaklaşıma sahiptir. Gelişim sürecinde, içindeki gücü doğru kullanmasında rehber olacak bir ebeveyne ihtiyaç duyar.

23 Ekim – 21 Kasım tarihleri arasında doğan bebekler Akrep burcudur. Bu sayfada, Akrep çocuğu ve bebeğini detaylı bir şekilde analiz edelim.

Akrep burcu erkek kız çocuğu

Aşağıdaki başlıklara geçmeden önce ebeveynin, kendi güçlü ve zayıf özelliklerinin farkında olması önemlidir.

Bu sayfadaki yazılanlar temel düzey astroloji bilgisi gerektirir. Bütün gereken bilgilere burç hesaplama aracını kullanıp burç özelliklerinizi okuyarak ulaşabilirsiniz (Güneş, Ay, yükselen ve Kuzey Ay düğümü burcu).

Aşağıda Akrep burcu çocuğu ve bebeği özelliklerini başlıklara ayrılmış bir şekilde bulacaksınız. Yazılanlar hem Güneş hem de yükselen burcu için uygundur. İstediğinize tıklayıp ilgilendiğiniz başlığa hızlıca ulaşın.

Akrep Burcu Çocuğu ve Bebeği Genel Özellikleri

Akrep burcu bebeği, yüksek empati yeteneği ile ebeveyne güçlü bir şekilde bağlanma arzusuna sahiptir. Birçok burcun aksine, sarılmaya ve sevildiğini gerçek anlamda hissetmeye ihtiyaç duyar.

Büyüme sürecinde insanlara güven duyma konusunda endişeler yaşayabilir. Bu sebeple Akrep burcu bebeği, ailesiyle ilişkisini güvenilir ve sağlam bir temel üzerine kurmalıdır. Bu alanda ebeveyne büyük sorumluluk düşer.

Akrep burcu bebeği, su burçları arasında lider sayılır. Duygu yüklü olmasının yanı sıra, bu duyguları başkasını etkilemek için de kullanmasını iyi bilir.

Örneğin, ağladığı zaman ebeveynin yardıma koştuğunu fark eden Akrep bebeği, bu süreci tekrar tekrar test etmek isteyebilir.

Bir Aslan bebeği, bunu kullanıp belki ilgi görmek ister. Yengeç bebeği, sevilmek ve ait olduğunu hissetmek ister. Akrep bebeği ise ebeveyn acaba “tekrar gelecek mi?” diye merak eder. Duygusal zekası oldukça güçlü olan bu bebeğe hayranlık duyabilirsiniz.

Akrep burcu çocuğu biraz büyüdüğünde, evin küçük dedektifi haline gelir. Ev içerisindeki değişimleri, keskin gözlem becerisi ile kolayca fark eder.

İçsel değişimi temsil eden Akrep burcu, bu çocuğun deneyimlediği birçok durumu yoğun duygularla hissetmesini sağlar. Örneğin ev içerisinde coşkuyla gezegen bu çocuk, birkaç dakika sonra yüksek öfke gösterebilir.

Akrep burcu, aşırılıkları ile ünlüdür. Akrep çocuğu ise tanıdığı insanların yanında atılgan ve cesur davranışlar gösterir. Yeni insanlar ortama katılırsa, sessizleşip kişileri incelemeye başlar.

Bir ebeveyn Akrep burcu çocuğunu bir ömür gerçek anlamda çözemeyebilir. Plüto tarafından yönetilen Akrep burcu, karanlık ve ilgi çekici görüntüsüyle çocuğa gizemli bir hava katar.

Çocuğun doğum haritasında birkaç gezegen 8. Evdeyse, bilinmez ve anlaşılması zor konulara ilgisi artar. Tarot, astroloji, cennet ve ahiret gibi sonraki hayat ve okültizme dair konular büyüleyicidir.

Akrep burcu çocuğu, birçok konunun yüzeysel görüntüsünü geçip derinlerine bakmak ister. Oldukça erken yaşta sorabileceği sorular:

 • Bebek nasıl yapılır?
 • Yıldızlarda da insan var mıdır?

Ebeveynin haritasında pek Akrep burcu yoksa, sıklıkla çocuğunun olayları anlama becerisine şaşırır. İnsanların yüzüne bakıp düşünceleri anlayabilmesi, birçok insanı büyüler.

Duygusal zekası yüksek olan Akrep çocuğu, tanıştığı insanların davranışlarını ilk günden itibaren kaydetmeye başlar. Bir kişinin gülümsediği, ağladığı veya mutlu olduğu zaman nasıl tepkiler verdiğini inceler.

Hatta, çocuğun haritasında Başak veya Yengeç burcu güçlüyse, gözlemlerine detay katar. Örneğin, annenin akşam ve sabah saatlerinde nasıl tepkiler verdiğini bilinçaltına kaydeder.

Bu sebeple Akrep burcu çocuğu, tanıdığı insanlar üzerindeki duygusal değişimleri ilk fark eden olur. Anne ve babasının beklediği davranışın dışında bir tepki göstermesi, bir şeyin yanlış gittiğini gösterir.

Akrep burcu çocuğu, gece geç saatlerde çalışmasıyla ünlüdür. Birçoğu, yaratıcı becerilerini Güneş batınca gün yüzüne çıkarır. Bu nedenle, biraz büyüdüğünde bu çocuğu erken yatağa göndermek zorlaşır.

Akrep burcu çocuğu, olumsuz duygu ve düşünceleri kolayca kabul etme eğilimine sahiptir. Anne ve babanın örnek davranışlar sergilemesi önem arz eder.

Akrep’in olumsuz özellikleri arasında kin tutmak ile fazla kıskançlık yer alır. Eğer ebeveyn, bu olumsuz davranışları ilişkilerinde sergilerse Akrep çocuğu, bu alandaki eğilimini kolayca sahiplenir.

Affetmek ve insanlara güvenmek de bu çocuk için kolay değildir. Örneğin ebeveyn, bir gün arkadaşına gerçek anlamda kırılır.

Çocuğu ile yaşadığı deneyimi paylaşıp duygularının ne kadar yara aldığından bahseder. Fakat olumsuz duygular, insana ağırlık yapar ve gereksiz vakit kaybettirir.

Çok geçmeden ebeveyn, kendi içinde bu bireyi affedip çocuğuyla paylaşır. Arkadaşı özür dilemese bile, içsel huzur için affetmeyi tercih eder. Fakat, buradaki bir noktaya dikkat etmek gerekir.

Amaç, bir başkasını kolayca affetmek ve tekrar sizin canını yakmasına izin vermek değildir. Akrep burcu çocuğunun görmesi gereken, olumsuz duygulara sahip olmanın kişiyi sadece yoracağıdır. Bunlardan hızlı bir şekilde uzaklaşmanın yolu ise o duyguları bırakmaktan geçer.

Gelişim süreci boyunca bu örnekleri inceleyen Akrep çocuğu, içindeki olumsuz özelliklerle mücadele edip onları yapıcı bir şekilde kullanmayı başarır.

Akrep burcu çocuğu, ilgilendiği bir alana çok fazla zaman ayırabilir. Bu alandaki birçok detaydan keyif alır ve aynı işle uğraşmak onu mutlu eder. Bu çocuğun dünyasını erken yaşta genişletmek için onu farklı alanlarla tanıştırmak önemlidir.

Kendini güçlü bir şekilde ifade etmeyi seven Akrep çocuğu, doğum haritasında Yay, İkizler veya Terazi gibi burçlar aktif olmadıkça, dışa dönük bir kişilik çizmez. Hatta, çok fazla insan ile görüşmek ve sosyalleşmek onu yorabilir.

Akrep burcu çocuğu, gizemli görüntüsüyle zihninden neler geçirdiğini size belli etmez. Bazen odasına çekilir ve yalnız kalmaya ihtiyaç duyar. İnsan psikolojisi ve duygularını çok iyi anlayan bu çocuk, gelişim süreci boyunca anne – babası üzerinde etkileyici bir izlenim bırakır.

Bu izlenim Akrep’in yansıttığı uç duygulara benzer. Bazen ebeveyn, üzüntüyle karışık içsel bir değişim yaşar, bazen ise Dünya’daki en şanslı anne ya da baba olduğunu düşünür.

Gelişimsel Astroloji ve Ebeveyn – Çocuk İlişkisi

Gelişimsel astrolojiye göre her birimiz hayat boyu kendimizi geliştirip, olmamız beklenen insan modeli ile hayattan ayrılıyoruz. Bu süreçte karşımıza çıkan birçok insan ile kurduğumuz ikili ilişkilerle, onların aşması gereken sınavlarda da destek oluruz.

Benzer şekilde, bireylerde bizim aşmamız gereken engellerde yardımcı olur. Fakat bazen, bize sunulan desteği gerçek anlamda görmek zordur.

Örneğin anne/baba, bir genci erken yaşta duygusal veya maddi olarak yalnız bırakabilir. Bu gencin ailesinin desteğini yeterince almadığını düşünüp üzülmesi doğaldır.

Yakından baktığımızda ise doğum haritasında Kuzey Ay düğümü Oğlak etkisini görürüz. Hayatının kontrolünü bir başkasına ihtiyaç duymadan, gencin kendi eline alması gerektiği ortaya çıkar.

Başka bir örnek ise erken yaşta Kuzey Ay düğümü Kova bir babanın çocuk sahibi olmasıdır. Henüz Güney Ay düğümü Aslan eğilimlerini geride bırakmadıysa, kendi davranışlarıyla yüzleşmesi gerekebilir.

Gerçek hayattan aktardığım bu örnekte bu babanın oğlu, yoğun Yay ve Kova etkisiyle hayata gelmiştir. Bu iki burcunda bağımsızlığı ne kadar sevdiğini ekstra açıklamaya gerek yoktur.

Kuzey Ay düğümü Kova olan baba, kendi oğlu üzerinde Aslan baskısı kuramayacağını fark eder. Genellikle bu fark ediş kolay olmaz. Ev içerisinde çocuk üzerinde baskılar ve tartışmalar olasıdır.

Nihayetinde ise bu baba, olması gereken insan modelini çizer. Önemli olan, bu modele ulaşmaya çalışırken kırıp döktüğü kalplerin sayısının az olmasıdır.

Ebeveyn – çocuk ilişkinizi iyi anlamak için kendi burçlarınızı çocuğunuzun burçları ile karşılaştırın. Hayata yaklaşımınız benzer mi? Ne gibi sıkıntılarla yüzleşeceksiniz?

Temel düzeyde de olsa, bir astroloğa ihtiyaç duymadan bu sitedeki bilgilerle bazı çıkarımlarda bulunabilirsiniz.

Sağlıklı Ebeveyn - Çocuk İlişkisi Nasıl Kurulur?

Sağlıklı ebeveyn – çocuk ilişkisi için bağlanma teorisinden kısaca bahsedelim. İlk defa İngiliz psikolog John Bowlby tarafından 1950’lerde ortaya atılan bu teoriye göre, anne/babasıyla güvenli bir bağ kuran çocuk, yetişkin hayatında özgüveni yüksek, üretken ve sağlıklı ilişkiler kurabilen bir birey haline gelir.

anne baba çocuk ilişkisi

Bu teoriye göre çocuğunuz ile sağlıklı bir ilişki kurmak iki şeye bağlıdır:

 • Bebek/çocuk için müsait olmak
 • Verdiği tepkilere cevap vermek

Her ne kadar ikisi de oldukça basit görünse de bir davranışı yaptığımızı düşünmek ile gerçekten yapmak arasında fark bulunur. Yukarıdaki iki cümleye yakından bakalım:

Bebek/çocuk için müsait olmak demek, çocuk ağladığı, güldüğü veya herhangi bir tepki gösterdiği zaman onun yakınında olmayı ve ona dikkat vermeyi gerektirir.

İkincisi ise çocuğun tepkisini aynalamayı vurgular. Bir çocuk, sıkıntısı olduğu zaman bunu anne/babası ile paylaşıp anlaşıldığını görmek ister. Gelişim süreci boyunca, birçok kez anlaşıldığını fark ettiği güzel anılara ihtiyaç duyar. Bir örnek verip yakından bakalım:

Okuldan sonra eve gelen ve okulda arkadaşlarıyla bir sıkıntı yaşayan Ali, yoğun duygular içindedir. Evde gördüğü ilk kişiye içindekileri bardaktan boşalırcasına anlatmaya başlar.

Sağlıklı bir ilişki için ebeveyn aşağıdaki basamakları takip edebilir:

 1. Kendisini duygusal olarak geri çeker ve kendi duygularını katmadan sadece dinler.
 2. Anladığını göstermek için çocuğun kelimelerinden bazılarını alıp kullanır.
  • Ali: …Ahmet ile Ayşe tamamen beni suçladı ve ben de kalemi onlara geri vermedim.
  • Ali’nin Annesi: Tabi seni suçladıkları için sinirlendin ve sen de kalemi geri vermek istemedin.
 3. Onu doğru anlayıp anlamadığını sorar.
  • Ali’nin Annesi: Seni doğru anladım mı?
 4. Son basamakta ise Ali’nin anlatmadığı ve arka planda kalan başka bir konu olup olmadığını sorgular. (Bu sayede çocuğunun okul hayatı hakkında bilgi sahibi olur.)
  • Ali’nin Annesi: Peki seni üzen başka bir şey var mı?

Yukarıdaki bahsettiğim aynalama yöntemi çocuk psikolojisinde kullanılan yöntemlerden sadece biridir. Çocuğun anne/babasına güvenmesi ve gelecekte sağlıklı ilişkiler kurabilmesi için gelişim süreci boyunca, dinlendiğini ve önemsendiğini hissetmesi gerekir.

Çocuğunuzun burçlarına dair tüm özelliklerinizi öğrenseniz de istediğiniz huzurlu ve sağlıklı ilişkiyi kurmak için bir ebeveyn olarak çaba göstermeniz önemlidir. Lütfen yukarıdaki örneği sayfadan ayrılmadan önce bir kez daha okuyun ve çocuğunuzla olan ilişkinizi irdeleyin.

Akrep Burcu Çocuğu Arkadaş ve Kardeş İlişkisi

Akrep burcu çocuğu, arkadaşlarını dikkatle seçer. Birçok tanıdığı vardır fakat, gerçekten arkadaşı olmayı başarmış kişi sayısı sınırlıdır. Çünkü, önce herkesin güven ve sadakat testinden geçmesi gerekir.

Genellikle bu test, bir gün veya hafta içerisinde gerçekleşmez. Bir kişinin davranışlarını inceleyip analiz etmeyi seven Akrep çocuğu, farklı test çeşitleriyle zamana bırakır.

Bu testleri geçmeyi başaran bir kişi, ömürlük arkadaş sınıfına girer. Akrep burcu çocuğu, çoğunlukla öğrenim gördüğü okulda veya yaşadığı çevrede iki veya üç kişiyi bu sınıfa sokar.

Sabit kategoride yer alan bu çocuk, bazı kavramları net çizgilerle açıklar. Örneğin sadakat, güven, aldatmak gibi kavramların duruma göre şekil alıp esneyebileceğini anlamayabilir.

Farklı yer veya kişilerde, kavramların değişik tanımlandığını bilemez. Ufkunu genişletmek için erken yaşta çeşitli insanlarla tanıştırılması önemlidir. Bu sayede, farklı olana saygı duymayı öğrenir.

Akrep burcu çocuğu, mükemmel bir dinleyicidir. Arkadaşını tüm kulağıyla dinleyip neye ihtiyacı olduğunu anlamaya çalışır. Hayatta birçok şeye tutkuyla yaklaşan bu çocuk, fikirleri hızlı değişen arkadaşlarını anlamakta zorlanır.

Akrep çocuğu, arkadaşlarıyla ilişkisinde bir parça kibir veya gösterişli davranışlar sergileyebilir. Sıklıkla bu davranışlar, zarar gören bir yanını savunmak isteyince ortaya çıkar.

Astrolojide güce sahip olma arzusu en güçlü burç olarak Akrep, okul içinde hiyerarşinin bilincindedir. Bu yüzden, ortaokul veya lisede ondan alt sınıfta bulunan çocuklara patronluk taslayabilir.

Tipik bir Akrep çocuğu, kendi başına takılmayı sever ve çoğunlukla tüm dikkati üzerine çekmeyi istemez. Sınıfa girince herkesin merak ettiği, “Bu çocuk kim?” diye konuştuğu gizemli erkek/kızı oynar.

Akrep burcu çocuğu ve kardeş ilişkisinde, iki tür ortaya çıkar. Ya son derece samimi ve sıcak bir arkadaşlık kurmayı başarırlar, ya da Akrep çocuğu hep özel alanı işgal ediliyormuş gibi hisseder.

Aşırılıkları ile ünlü bu çocuk, kardeş ilişkisinde de orta yolu çizmekte zorlanır. Akrep çocuğu, odasını ve oyuncaklarını korumak ister. Kardeşini de kendisine ait bir parça olarak görmedikçe, sahip olduklarını paylaşmak istemez.

Gücü ve kontrolü seven Akrep çocuğu, kardeşini sahiplenip davranışlarını şekillendirebilir. Kardeşi, kendi kimliğini oluşturup bağımsız olana kadar bu durum bir sıkıntı oluşturmaz.

Fakat, kişiliği oturmaya başlayınca güç dengesi sarsılır. Akrep burcu çocuğu, artık isteklerinin kolayca yerine gelmediğini fark eder. Bu durumda, inandığı bazı kavramları yanlış tanımlayıp kardeşini sadakatsizlikle suçlayabilir.

Ebeveynin buradaki rolü, küçük kardeşe saygı duyduğunu göstererek başlar. Örneğin, akşam yemeğinde sıklıkla Akrep çocuğunun istekleri pişiriliyorsa, bir başka akşam kardeşine isteği sorulur.

Anne – babasının, kardeşine saygıyla yaklaştığını fark eden Akrep çocuğu, kendi davranışlarını düzeltebilir. Önemli olan doğru ve saygılı iletişimi çok geçmeden görmesidir.

Akrep burcu çocuğu, bir abla veya abiye sahipse işlerin kızışması normaldir. Bu çocuk, büyük kardeşin sahip olduğu oyuncak, eşya ve kıyafeti kıskanabilir. Tartışma ve gerginliği önlemek için ebeveynin iki çocuğa da eşit fırsatlar sunması önemlidir.

Yoksa Akrep burcu çocuğu, hassas olan güven duygusunu yitirir. Hak ettiği bir şeyi kardeşinden alması gerektiğini düşünerek, onu incitebilir.

Kısaca, Akrep burcu çocuğunun kardeşi ile ilişkisinde problem çıkma olasılığı diğer burçlara göre yüksektir. Ebeveyn, biraz net kurallar çizip çocuklarına eşit yaklaşırsa, birçok problem ortaya çıkmadan giderilir.

Akrep Burcu Çocuğu Disiplin Eğitimi

Akrep burcu çocuğu, evdeki kuralların hepsini çok iyi bilir. Fakat, kuralları bilmek ile onlara uymak farklı şeylerdir. Gücü elinde tutmak isteyen Akrep çocuğu, ebeveyne birçok konuda kafa tutabilir.

Natal Astroloji Nedir?

Natal “doğum ve doğumla ilgili konular” demektir. Natal astroloji ile herkese özel olan doğum haritasını kullanarak karakter analizi, kişinin hayatta yaşaması gereken deneyimler, aşması gereken sınavlar gibi konularda aydınlatıcı bilgiler elde ederiz.

Mavi gökyüzü ve dolunay

Ay Burcu ve Erkeklerde Duygusal Bağımlılık

Birçok yetişkin erkek, bir duygusal ilişkiye başlayınca tüm diğer ilişkilerini yavaş yavaş bırakmaya başlar. İlişkide bağımlılık artar...

Astrolojide Evler Neyi Temsil Eder?

astrolojide evler

Gezegenler ne olduğunu, burçlar nasıl olduğunu, evler ise nerede olduğunu gösterir.

Bu tür durumlarda, evi kimin yönettiğini bu çocuğa göstermeniz gerekir. Duygusal zekasını kullanıp sizi hassas yerinizden yakalayabilir. Mümkünse, hem sevgi dolu hem de bir parça sert bir yaklaşım sergileyin.

Çünkü Akrep burcu çocuğunu disipline etme yolu iki ana öge gerektirir:

 • Duygusal bağ ile sevgiyi hissetmesi
 • Gücü elinde tutan ebeveyne karşı ise saygısı

Akrep çocuğuna kuralları hatırlatırken, tatsız bir şeyi iyi göstermeye çalışmayın. Keskin gözlem becerisi ile ne demek istediğiniz çok iyi anlar. Bunun yerine, oldukça sade ve dürüst olabilirsiniz.

Akrep burcu çocuğu disiplin eğitimi

Akrep burcu çocuğu, tutku dolu bir çocuk olsa da aynı zamanda yeterince duygusaldır. Yüksek ses veya kabaca yaklaşmak, size duyduğu güveni derinden sarsabilir.

Birlikte yaşadığınız bu olumsuz deneyimi, bir ömür bu çocuktan duyarsınız. En doğru yaklaşım, Akrep çocuğuna hem saygı göstermek hem de bir hata işlediyse cezasını vermektir.

Bu çocuk, hatalar yapsa da çekinmeden sırtını yaslayacağı bir aileye ihtiyaç duyar. Yaptığı yanlış davranışın sonucunda onu hala sevdiğinizi bilmelidir.

Hatta, burç fark etmeksizin hangi çocuk hata yaparsa yapsın, sorunun davranışları olduğunu bilmesi gerekir. Bu sayede, çocuklar bu sıkıntıyı kişisel algılamaktan kaçınır.

Aksi halde, doğrudan karaktere kızmak ve ona ceza verilmesi bir çözüm değildir. Çünkü, çocuk kendisini değil ancak davranışlarını değiştirebilir.

Akrep burcu çocuğu, bazen duygularını dile getirmek yerine içine gömer. Bu yaklaşım, tutkuyla dolu olan bu çocukta sağlıklı değildir. Ani patlamalara ve psikolojik sıkıntılara kapı aralar.

Anne – babanın Akrep çocuğu ile sık sık konuşması, okul hayatını sorması fayda sağlar. Yaptığı hatalar konusunda ağır cezalar alırsa, bu zeki çocuk, birçok şeyi söylemekten kaçınabilir.

Akrep Burcu Çocuğu ile Ayrılık, Taşınma ve Vefat gibi Acı Haberleri Paylaşma

Akrep burcu, hayat döngüsünü ifade eder: Doğum, sonraki hayat ve içsel yenilenme. Birçok Akrep çocuğu, bir vefat haberinde beklenmedik bir olgunluk gösterir. Özellikle doğum haritasında 8. Evde birkaç gezegen varsa, sonraki hayata dair merakı artar.

Hayattan ayrılan kişinin ardından ebeveyne birçok soru sorabilir. Kendi doğrularını bulmak için bir tür serüvene atılır.

Eğer doğum haritasında Yengeç, Balık veya Başak gibi burçlar yoğunluktaysa, derin bir üzüntü yaşaması normaldir. Böyle bir durumda, Akrep burcu çocuğunun uçlarda yaşadığı duyguları kestirmek zor olur.

Sabit kategoride olan Akrep çocuğu, yeni yerlere alışma ve ısınma konusunda zamana ihtiyaç duyar. Taşınmak ve farklı bir şehirde yaşamak, doğrudan söylendiğinde oldukça ürkütücüdür.

Fakat, Akrep burcu çocuğunu güzel sözlerle kandırmak mümkün olmaz. En doğru yöntem, çocuğu karşınıza alıp neden taşınmanız gerektiğini detayları ile açıklamaktır.

Eğer, yoğun derece su burçları tarafından yönetiliyorsa bu süreç biraz sancılı ve duygusal geçer. Yüksek tepkiler gösterir veya tamamen içine kapanır.

Çoğu zaman, ayrılık gibi durumları önceden kestirir. Çocuğun yaşı en az ilkokul düzeyindeyse, evdeki yanlış giden olayları çoktan fark etmiştir.

Olumsuz bir durumun farkında olması, bu bilgiyle nasıl başa çıkacağını biliyor anlamına gelmez. Ayrılık gibi konular Akrep çocuğunda genellikle büyük bir iz bırakır.

Güven duygusunun yetiştiği aile içerisinde kaybolması, çocuğun insanlara ve hayata olan güvenini sarsabilir. Anne ve babanın ayrıldıktan sonra da birbirine saygı gösterdiğini, örnek davranışlarla sergilemesi gerekir.

Böylece, Akrep burcu çocuğu ayrılığın bir son olmadığı belki de yeni ve güzel bir başlangıç olduğunu öğrenir. İki ebeveynin de tutum ve davranışları, Akrep çocuğunun evliliğe olan inancına şekil verir.

Yukarıdaki değişimler Akrep çocuğunun kişiliğinde büyük etkiler bırakabilir. Yoğun tutkular ile yaşayan bu çocukla nasıl başa çıkacağınızı bilmiyorsanız, bir çocuk psikoloğuna ulaşmak fayda sağlar.

Burçlar arasında en gizemli burç olarak Akrep çocuğu, zor konularda uzman desteği gerektirir. Çünkü, bu çocuğun yaşadığı duyguların yoğunluğu, birçok insanın hayatta cesaret edemeyeceği kadar güçlüdür.


Akrep burcu çocuğu - bebeği hakkında neler düşünüyorsunuz? Sayfanın altına bir yorum bırakın.

Akrep burcu erkek kız çocuğu
 • nur dedi ki:

  merhaba, bir akrep olarak çocukluk dönemim yukarda yorumladığınız gibi idi, ve ilginçtir kuzey ay düğümü oğlak demişsiniz oda beni anlatmış ???? çocukluğum zor geçti. doğru olan nedir yada o doğrular neden benim için de doğru olması bekleniyordu… gözlemlerim hep alternatif aramama sebep oluyor Bu da beni hasta ediyordu… Çünkü kendimi kimseye anlatamıyordum çünkü beni anlayan kimse yoktu, insanların üstünde deney yapıyordum resmen, ???? haklısınız sezgileri de çok güçlü oluyor ve bilinmeyenleri eğilimde çok fazla oluyor, durum böyle olunca daha da insanın kafası karışıyor… bence yazınızla ebeveynlere mükemmel rehberlik yapmışsınız.

  Emeğinize sağlık… ???????????? Ben çok yalnız bırakıldım ve üç yaşında dört yaşında evrenin işleyişini anlamaya çalışan garip bir tiptim, yaşım ilerledikçe araştırmalarım daha çoğaldı şu ana geldim. Hala öğreniyorum ancak şunu paylaşayım ki iradenin bizde olmadığını öğrendim, ne kadar da kendi seçimlerinize göre yaşasakta gelmek istediğimiz yere çoğunlukla gelemiyoruz. Bir noktada boş ver gitsin demeye başlıyoruz ????

  küçük bir not kıskançlık duygum olmadı çünkü ben demeyi hala bilemiyorum ☺️ hayat mottom her koşulda hayattta kal ve hayat bana ne verdi deme ben hayata ne verebilirim de oldu… 5. sınıf da Bu sonucu çıkarttım ve buna göre yaşadım… Çocuklarımızı yalnız bırakmayalım herkes iyi yolu bulabilir diye bir şey yok. Canlar değerli ebeveyn olarak görevimiz onlara bizim doğrularımızı değil kendi doğrularını nasıl bulmaları gerektiği konusunda rehberlik yapmaktır.

 • >
  error:
  Copy link